wojna polsko-rosyjska = wojna polsko-polska

Obrazek użytkownika Dixi
Kraj

Takie równanie przeprowadził marszałek polskiego sejmu Komorowski. Bardzo interesująca konstrukcja logiczna. Wynika z niej, ze dawanie tyłka Rosji i to z gębą wyrażającą pełną rozkosz, jest podstawą naszej niepodległości. Słusznie, tylko po co nam armia. Wystarczy bezpośrednia linia do Moskwy.
Sposobu rozumowani wicemarszałka polskiego sejmu Niesiołowskiego, który zapomniał, jakie SA regulacje prawne i uchwały tegoż sejmu, więc mu się powiedziało, że mord w Katyniu nie jest ludobójstwem, nie warto nawet komentować. Temu „normalnemu inaczej” na świeczniku w ogóle się nie myśli. Jemu się tylko nieustannie mówi.
Warto jednak wgłębić się w inne szczegóły wywodu Komorowskiego. Otóż stwierdza on expresis verbis, że wyrażane przez PiS poglądy są niebezpieczne. Ma rację. Kto to widział, żeby ktoś myślał inaczej, niż koalicja rządząca. Mniejsza już o to, czy koalicja sama wie, co myśli. Otóż poskładane do, za przeproszeniem, kupy 50 i kilka procent posłów, ma jedyną słuszną rację, a nieposkładane powinno zamknąć paszczę. Co więcej, bo w społeczeństwie te procenty nie przeliczane zgodnie z ordynacją większościową, wyglądają prawdopodobnie jeszcze inaczej. Jest to przypomnienie demonstrowanej od lat, a odziedziczonej po Mumii Demokratycznej rewolucyjnej teorii, że o tym, co to jest demokracją, decydujemy MY i nikt więcej.
Podziwiałem tą pewność własnej racji, kiedy opozycyjne PO zarzucało PiS, że jedna partia zawłaszcza wszystkie stanowiska (a lider lewicy basował, że dzieje się tak „po raz pierwszy w historii Polski”, sic!). Ratunkiem przed faszyzmem miało być… oddanie „większej połowy” ministerstw opozycji, czyli oczywiście PO, które stałoby się wtedy… liderem koalicji. Piękna konstrukcja! Później, powołując się na „całkiem oczywiste w cywilizowanych demokracjach” prawo opozycji, Platforma szarpała rząd na szmaty na codziennych konferencjach prasowych, powołała „rząd cieni”, który wszystko wiedział lepiej, na spółkę z SLD, Samoobroną i LPR-em uprawiała obstrukcję parlamentarną, zgłaszała złośliwie głupawe projekty ustaw (dodatkowe „becikowe”), co chwila składała wotum nieufności, nie dopuszczała marszałka Marka Jurka do prowadzenia obrad, odgrażała się, ze będzie prowadzić sama obrady sejmu nawet w szatni… Wszystko to dla dobra Polski i demokracji. Wreszcie doprowadziła do przedterminowych wyborów, po których sytuacja zmieniła się diametralnie. Wróciła normalność, a opozycja stała się nie tylko kłopotliwa, ale wręcz niepotrzebna. Kłopotliwe i niepotrzebne okazały się też próby wyrażania sprzeciwu i demonstrowania „obywatelskiego sprzeciwu” przez społeczeństwo.
Jakaś sprzeczność, czy niekonsekwencja? Bynajmniej.
Ostatecznie nie jest ważne CO się mówi, a KTO to mówi.
Platforma (która może pozwolić sobie na hołubienie prawdziwych mniejszości, co ładnie wygląda w mediach na całym świecie) uznaje oto publicznie opozycję za wroga państwa i po raz kolejny odsyła „przypadkowe społeczeństwo” do roboty, którą powinno wykonywać w milczeniu, płacąc coraz wyższe podatki i ceny.
Jest wspaniale i niech nikt się nie wtrąca, bo… pożałuje. Demokratyczna większość może przegłosować co zechce, nawet najcięższe sankcje wobec wewnętrznych wrogów Polski.
Jej Polski.
Zobacz: http://wiadomosci.onet.pl/2041593,11,item.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#30842

Polsza nie zagranica"
Cholerna opozycja miesza się w wewnętrzne sprawy Rosji w Polsce. A pomyśleć ilu bohaterskich żołnierzy Armii Czerwonej zginęło, żebyśmy mogli żyć dostatnio oraz czuć się bezpiecznie i komfortowo przez ponad pół wieku! Niewdzięczni ci Polacy!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#30847

przecież PO to znani germanofile i rusofile, ogólnie mówiąc, quislingowcy.

A do Kaczorów można mieć naprawdę pretensję o te przedterminowe wybory. Po co to było?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#30853

... wykosiliby PO. Nie zaryzykowali. Przypominam, że wtedy Platforma krzyczała o "marnowaniu pieniędzy podatników", a potem już nie. c.b.d.u.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#30862