Jeszcze jedna, dwie krople prawdy i będzie koniec

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Kiedy czytam niektóre artykuły na temat gigantycznej, wielopiętrowej prowokacji, jaką było doprowadzenie do publikacji artykułu Cezarego Gmyza w „Rzeczpospolitej” o trotylu odkrytym na wraku TU- 154 M, to dochodzę do wniosku, że mamy służby daleko bardziej sprawne i inteligentniejsze, niż CIA i Mossad razem wzięte. Dzieje się to wszystko w państwie, które całymi miesiącami przygotowuje się do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy PKP. Głowi się minister Nowak: Konin – Koło o 06.23, czy o 06.41? Kurczę, jest problem. To jest ten profesjonalizm, rozumiecie? Najlepsi z najlepszych.Przy okazji, dowodzi się, że Jarosław Kaczyński pękł, ach jak pękł, że nie wytrzymał, że dał się sprowokować. Prowokacja – tak jak ją rozumiem – zakłada nieczystą grę, kłamstwo, które ma wywołać określoną reakcję. Tymczasem, wiadomo przecież, że w Smoleńsku doszło do wybuchu, że samolot nie spadł ot tak sobie, bo lecieli nim „debeściaki” z Polski. Cezary Gmyz ujawnił prawdę. I tylko otwarte pozostaje jeszcze pytanie, czy na pewno wybuch nastąpił w powietrzu, czy też tupolew wylądował jednak awaryjnie i dopiero potem został wysadzony. Tego nie wiemy, ale kto nadal wierzy w beczki, kotły, korkociągi, brzozę i inne dramatyczne figury rządowego TU - 154 M przed uderzeniem w ziemię jest albo głupcem, albo kłamcą i do tego zdrajcą. Antypaństwo Tuska działa "skutecznie", bo skutecznie rozkłada każdą dziedzinę życia publicznego. W skali makro w ogóle przestało działać. Nie wiem, nie widać? Nie ma go. Działa jedynie tam, gdzie broni swoich żywotnych interesów, a i to, jak widać, z mizernym skutkiem.

Niektórzy publicyści nie doceniają chyba Jarosława Kaczyńskiego i przeceniają jednocześnie swoją wiedzę na temat władzy i pracy służb. Prezes PiS ma, po pierwsze, dużo większą wiedzę na temat Smoleńska, niż sądzimy, a po drugie, wszystkie sznurki w sprawie 10/4 są pociągane przez Moskwę, a nie przez Warszawę. Warszawa to tu jedynie zamiata, a nie rozdaje karty, taką jej wyznaczoną rolę w III RP. Nie dajmy się wpuścić w dywagacje, a dlaczego taki prymitywny ładunek wybuchowy, jakim jest trotyl, a może go teraz podrzucili, a może to prowokacja, a może ruskie chcą wstawić kogoś nowego za Tuska. No może chcą, no i co z tego? Kluczowe jest osądzenie sprawców zamachu, bo tam, w Smoleńsku, doszło do niebywałej zbrodni Kluczowa jest prawda o zamachu, bo ona kończy nie tylko rozdział historii Polski zapoczątkowany po 1989 roku, ale przede wszystkim, kończy dominację sowiecką w Polsce po blisko 70 latach. Pamiętajmy, że wszystko zaczęło się już 17 września 1939 roku, że już wtedy KPP, oswobodzona z nacjonalistycznej Polski, mogła iść po władzę nad Polakami. Artykuł Cezarego Gmyza jest kroplą prawdy, która mogła rzeczywiście przelać czarę goryczy. Tuż przed Sierpniem 1980 roku, wydawało się, że Polska to dobrze spacyfikowany kraj obozu sowieckiego. Skoro są kubańskie pomarańcze w porcie na Boże Narodzenie, to nic się nie wydarzy. I przyszedł Sierpień. I znowu czytamy po latach, że wszystko to było zaaranżowane, że służby, służby jeszcze raz służby. No to połóżcie się na torach, skoro wszędzie są służby. Wybuch wolności jaki miał miejsce w Sierpniu 1980 roku długo spędzał sen z powiek tamtej, komunistycznej ekipie. Tej obecnej, też się wydaje, że mają wszystko pod kontrolą. Ale, jak pięknie śpiewał zmarły niedawno bard, bywa tak, że u nas powietrze jest bardzo ciężkie. Warto przypomnieć sobie jak było ono lekkie na Placu Zwycięstwa w 1979 roku i w pierwszych miesiącach „Solidarności”. Ja do dziś je pamiętam. Co mogą zrobić sowieckie służby, Putin i antypaństwo Tuska, jeśli staną naprzeciw Narodu?

Zadzwonił dziś do mnie ze Stanów człowiek Sierpnia, który kiedyś pracował w nieistniejącej już stoczni, który wyjechał z Polski w 1989 roku za chlebem, bo komuna odebrała mu wszystko. I mówi wprost, jak o czymś, co jest oczywiste, co nie podlega żadnej dyskusji, że to jest zwykły reżym, do tego reżym miejscowy, pod kuratelą obcych mocarstw. Nie wiem, może Putin coś Tuskowi obiecał na tym sopockim molo, może mu powiedział, wy ty sobie działajcie nad tą Wisłą, ale dalej(tu mamy zamaszysty ruch ręką, dalej to my i nasi druzja Niemcy. Dlatego tak ważne dla Polski jest powołanie rządu niepodległościowego, który zdrajcy i schizofrenicy tego antypaństwa będą nazywać zamachem stanu. Dla nich wszystko, co zabiera im spod dupy ciepły stołek, jest zamachem stanu. To taka głębsza filozofia życia, która jednak ostatnio się z lekka sypie, trzeszczy, wydaje wręcz jęki, a co to będzie? Wojna! Edukować lemingi, ktoś powtarza. Niech się sami edukują, jak chcą. Tak wypranej generacji z logicznego myślenia i z miłości do Ojczyzny nie było w Polsce od 1945 roku. I mamy się niby pochylać nad nimi? A oni się pochylają nad Smoleńskiem, nad Polską? Grzebią w tych koszykach z zakupami i trzęsą tylko tyłkami, żeby kurs franka im nie wzrósł. Przepraszam za określenie, ale wali mnie to, co oni zrobią ze sobą w wolnej Polsce, jak w niej będą żyć. Inni z kolei, to zwykli cwaniacy i cynicy, wyliżą podłogę przed Jarosławem Kaczyńskim, pójdą w pokucie do Częstochowy, nakręcą film o bolesnej polskiej rzeczywistości, żeby tylko znowu być z przodu. Dziękuję Cezaremu Gmyzowi, niech się nie obawia jakichś osądów Rady Nadzorczej pod wodzą Hajdarowicza. Napisałeś prawdę Czarku i to jest najważniejsze.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

boję sie o Niego !  To stado złowieszczych kruków rządowych ciągle w akcji!

Panie Cezary proszę uważać na siebie ! Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303297

boję sie o Niego !  To stado złowieszczych kruków rządowych ciągle w akcji!

Panie Cezary proszę uważać na siebie ! Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303298

"Jeszcze jedna, dwie krople prawdy i będzie koniec "
To zbyt proste, by mogło być prosto zrealizowane.
To co się dzieje w Polsce, nie dzieje się w próżni, ale jest wynikiem gry interesów najważniejszych światowych graczy, mających swe poważne interesy w tym naszym regionie świata.
Tragedia smoleńska nie była i nie mogła być wynikiem tylko działań Rosji we współpracy z naszymi POpaprańcami pobłogosławionymi przez ciocię Anielę.
To była gra strategiczna USA z Rosją o realizację żywotnych interesów tych państw, w której "sojusznik" - USA, zagrał polską kartą z Rosją, tak jak Franklin Delano Roosevelt zagrał ze Stalinem a Jałcie.
Ten kto tego nie widzi i nie kojarzy, ten zaprawdę jest chory na "kurzą ślepotę".
W podtrzymywaniu tej "choroby" służą dzielnie zastępy tych, którzy wciskają Polakom, że USA, że NATO, że UE, chciały i chcą nam pomóc, ale rzad Tuska im nie pozwala, bo nie występuje oficjalnie o pomoc.
Logika tego jest powalająca: wciskają Polakom, że potrzebują przyznania się przez zamachowców do zbrodni!
Gdzie tu sens i logika? Jest tu logika, i to logika sprawcy, który nie jest zainteresowany w ujawnieniu swojej roli w spisku.
W ostatnich dniach przed wyborami w USA, jeden z bliskich współpracowników Obamy wypowiedział się na kwestie związane z polityką Obamy względem Polski. Tłumaczył się z zarzutów, że USA opuściło swojego sojusznika-Polskę. Zaprzeczał temu i przysięgał, że to nieprawda(bo kierował te słowa do wyborców polskiego pochodzenia i tak jak Tusk kłamał, by Polacy głosowali na Obamę)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303311

"....taka jest prawda"
Dodałbym jeszcze: święta prawda, szkoda tylko, ze tak niewielu o niej wie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303318

pod tymi słowami.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303325

Co mnie najbardziej wkurza??? To, że cała opozycja patriotyczna, poddała się, tej zaprzańskiej poprawności politycznej, poprawności którą narzucili zaprzańcy i komunistyczne pachołki, jako jedynie słuszna??? Tak się poddali, że nie mogą już nic powiedzieć, bo się boją co napisze GW, czy jakiś inny zdrajca??? To, przecież jest śmieszne, że idą wypowiadać się programach na żywo i nie potrafią nic powiedzieć, bo boją się co pwie jakiś dupek z PSL, SLD, Ruchu Palikota czy z PO??? To jest śmieszne, że nie potrafią powiedzieć, że może być taka władza, która bez pardonu, morduje swoich obywateli, z uśmiechem na twarzy, i mówią, że dla ich dobra??? Przecież, bez przerwy pokazują Syrię, Libię, Egipt, jacy to tyrani, rządzili tymi państwami a niedawno kłaniali im się po kolana w czasie wizyt??? Tak, tam to tacy zbrodniarze w garniturach mogą być, a u nas...??? A Stalin, kim był??? Był przywódzcą wielkiego imperium, a mordował podobno każdego, kto na niego źle spojrzał, a Katyń, a mordy polskich patriotów po wojnie??? Wczoraj u Pospieszalkiego, dowiedziałem się że wymordowali ponad 40 tysięcy ludzi, 40 tysięcy, wyobrażacie sobie, wojny już przecież podobno nie było??? Nie mordowali ich w walce, mordowali strzałem w tył głowy, też nie byli poprawni polityczne??? Być może, robili to dziadowie dzisiejszych tzw. elit, wielu może jeszcze żyje??? Polacy muszą się o tym dowiedzieć właśnie w kontekście Smoleńska i lini obrony rządzących??? My Polacy, nie potrzebujemy żadnej poprawności politycznej, to się już skończyło, właśnie wtedy w 1980r. koniec... Potrzebujemy prawdy, jakakolwiek jest, prosto w oczy, bez owijania w bawełnę, bo to prawda nas wyzwoli, pamiętacie??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303326

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to trzeba go później bronić a nie się z niego wycofywać

Po opublikowaniu tego materiału myślałem,że jest jakiś przełom i konkret. Była nawet duża dyskusja w pracy

Ale wypadki potoczyły się w wiadomym kierunku min. Gmyz zwołał konferencję prasową ale się na niej nie pojawił .

Ośmieszyli tylko J. Kaczyńskiego i ludzi ,którzy drążą temat .

Ten artykuł wart jest tyle co Gmyza czyli zero.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Kazek

#303331

Primo: nie da się dowieść prawdziwości twierdzenia powtarzając zaklęcia: trzeba, należy, powinno się, wszyscy.

Secundo: weź pod uwagę, że podmioty są przynajmniej dwa, Autor tekstu i wstawiający tekst. Tym razem nie brzmią jednogłośnie- tak już w przyrodzie bywa, i powodów każdy człowiek z wyobraźnią może podać ku temu kilkanaście, niekoniecznie nawet dołączając ten o atrybutach UMOWNIE odróżniających MALE od FEMALE. 

Tertio:

Była nawet duża dyskusja w pracy.

Przepraszam purystów językowych, ale muszę to powiedzieć: łał!!

Od razu mi się przypomniała opowieść mojej koleżanki ze studiów, która relacjonowała jakieś 20 lat temu swoją wizytę u ginekologa.

-Przerwanie ciąży było?

-Nie.

-Antykoncepcja była?

-Nie.

-Stosunek był?

(de facto nie było)

Dojaśniam: pewne rzeczy warto celebrować w ciągu logicznym: na drodze ku poznaniu stoi otwartość umysłu, rozumiana również jako gotowość zmierzenia się z dysonansem poznawczym, umiejętność samodzielnego analizowania docierających różnymi drogami informacji, opinii, komentarzy itd. Jest też tam w kolejce zgoda na dyskomfort bycia poza stadem, albo wypisania się ze stada. Dyskusja w pracy, nawet duża, choć pozwala na przyjemne grzanie się przy ognisku akceptacji, nie daje gwarancji, że źródłem ciepła jest watra, a nie pożar słomy. Kto się nie może z tym pogodzić, zawsze może korzystać z ciepła kineskopu (info dla fanów elcede, hadecośtam i plazmokoków: jest to metafora)

Quatro: .

min. Gmyz

Czy o czymś nie wiem? Wprawdzie wróciłam z 14-godzinnej zmiany w pracy, ale nic nie było słychać o przewrocie listopadowym, a przecież wiadomo, że jak ludzie w pracy nie gadają, to to, o czym nie gadają, to nie-prawda.

Quinto: Skąd wiadomo Ci, że min. Gmyz zwołał konferencję? Chętnie się dowiem (bez ironii)

Sexto: 

Ośmieszyli tylko J. Kaczyńskiego i ludzi ,którzy drążą temat

Czy czujesz to, jak my tu wszyscy o to dbamy??

Septimo:

Ten artykuł wart jest (...)

Szkoda, że chcąc się zachować uczciwie, można dać tylko jedną dychę,

Octavo:

                              (...) tyle co Gmyza (...)

Tu się nie wypowiem, gdyż przyznam uczciwie, że nie znam wartości Gmyzy. Ale biorąc pod uwagę rozdygotanie sceny, można per analogiam zakładać, że już pół Gmyzy, to tyle, ile wystarczyło, by na 14 miesięcy uszkodzić Wielki Zderzacz Hadronów,

Nono:

                                                            (...) czyli zero.

Drogi Kazeku, otóż musisz się zadowolić jedynką, gdyż to niedoskonałe forum nie oferuje zera jako kryterium. Może dlatego, że, jak ostrzegał SJL, "suma zer daje groźną liczbę". Ale oczywiście czuj się wolny postawić jedynkę, jeśli potrafisz.

Pytanie poza konkursem i w tym momencie przepraszam za prywatę, ale czasami tak mnie poniesie, jak się nie mogę wygadać w pracy: czyś się spodziewał, drogi Kazeku, że w swoim- przyznaj- nie za bardzo rozbudowanym komentarzu poruszyłeś tyle kwestii?

 

Z życzeniami owocnych poszukiwań. A jak nie- to trudno. Jak mawiała w liceum moja nauczycielka chemii, kiedy dyrekcja pospołu z lewą flanką usiłowała ją odwieść od stawiania pał na koniec roku: nie każdy musi być taki mądry.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303352

 ...że nas prawda wyzwoli i prawda sluży kazdemu prawemu obywatelowi, ale ta sama, kanalie wsadzi co najmniej do pierdla,a to jest problem egzystencji pod tym niebem i w tym państwie...Mimo wszystko, jak mówi stare przysłowie, gdy Pan Bóg kogoś chce pokarać to rozum zabiera, tak z zamachem smoleńskim "przegięto pałę", nie doceniono tej "milczącej większości", która nie wrzeszczy a spokojnie analizuje FAKTY, nie interpretacje tychze faktów tworzone przez POmazańców i coraz nieudolniej....Powoli Naród zaczyna kłamcom śmiać się w gębę i cierpliwie czeka, kiedy znowu nabiją się na własną pięść...I tak trzeba trzymać, jak najrzadziej dawać "wpuszczać się w maliny", bo co by nie powiedzieć, w dezinformacji są niezli...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303332

Popisuję się pod artykułem obiema rękami. Sam by tego lepiej nie przekazał zarówno w formie jak i treści. Niemniej Cezary Gmyz musi już oglądać się za siebie. Powiedział prawdę, a prawda jest bronią niebezpieczną. Mało kto ją zna a jeśli zna to milczy. Pokłon niski za odwagę. Dla kanalii którzy sprzedają ojczyznę za "ciepłą wodę w kranie" pogarda ostateczna.

Uwaga! Niemiecka gazeta podała że w ciele Remigiusza Musia wykryto jakąś "farmakologię" obezwładniającą.

----------------------------------------------

"Współczesna demokracja to orgia zdrajców." Fernando Pessoa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#303337

co pisałem wcześniej:

to dopiero początek całej sekwencji zdarzeń
tego rządu już nie ma
potwierdzenie prawdy o zamachu w jakiejkolwiek formie która przekona wątpiących (nie lemingów) oznacza koniec III RP

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303342