Rosjanie zablokują YouTube?

Obrazek użytkownika mukuzani
Świat

Szef Ministerstwa Łączności i Komunikacji Masowej nie wyklucza, że w związku z filmem „Niewinność muzułmanów”, którego kopie znajdują się na popularnym serwisie, dojdzie do zablokowania możliwości korzystania z YouTube na terenie całej Rosji.
przeczytaj także:

Jak informuje Nikołaj Nikiforow, wspomniany minister, do takiej sytuacji dojść może w przypadku, kiedy to film, uznany przez muzułmanów za obraźliwy, trafi w Rosji na listę produkcji ekstremistycznych i nawołujących do nienawiści religijnej. Dodatkowo, z dniem 1 listopada wejdzie w życie zmiana ustawy „O ochronie dzieci przed informacjami szkodliwymi dla ich zdrowia i rozwoju”, która przewiduje stworzenie jednolitego rejestru witryn internetowych, które zawierają informacje zakazane prawnie w Rosji.

Nikiforow zapowiada, że na podstawie wspomnianych ustaleń prawnych już w dniach 3-5 listopada może dojść do całkowitego zablokowania serwisu YouTube na terenie Federacji Rosyjskiej. Podjęcie decyzji o tym, czy tak się stanie, uzależnia jednak od stanowiska przedstawicieli Google, właściciela serwisu, którzy mogliby ograniczyć dostęp do filmu obywatelom rosyjskim.

za arcana.pl

Brak głosów

Komentarze

19.09. Paryż (PAP) - Francja wprowadziła specjalne środki bezpieczeństwa w celu ochrony swych ambasad po opublikowaniu karykatur Mahometa przez francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo".

W piątek w ok. 20 krajach francuskie ambasady i szkoły będą zamknięte - poinformował MSZ.

"Wysłałem instrukcje, by we wszystkich krajach, w których może to (publikacja - PAP) wywoływać problemy, wprowadzono specjalne środki ostrożności" - powiedział szef dyplomacji Laurent Fabius w radiu France Info.

Minister wyraził zaniepokojenie w związku z opublikowaniem w środę karykatur Mahometa przez znane z sarkastycznego humoru pismo. Przedstawiają one m.in. nagiego proroka. Fabius ocenił, że "w obecnym kontekście" jest to "dolewanie oliwy do ognia". "Trzeba zachować równowagę" - dodał.

Szef dyplomacji mówił, że we Francji obowiązuje wolność słowa, lecz w czasie, gdy w wielu krajach muzułmańskich emocje wzbudza antyislamski film, "dolewanie oliwy do ognia" nie jest "słuszne ani inteligentne". Minister nazwał przy tym film "Niewinność muzułmanów" idiotycznym i absurdalnym.

Rzecznik MSZ Francji Philippe Lalliot powiedział, że w piątek, w dniu świątecznym dla muzułmanów, "w ramach ostrożności (francuskie) ambasady, konsulaty, centra kultury i szkoły w ok. 20 krajach zostaną zamknięte". Dodał, że "nie istnieje realne zagrożenie dla żadnego z tych ośrodków".

Na stronie internetowej MSZ pojawił się apel do francuskich turystów. Resort spraw zagranicznych wzywa ich do zachowania ostrożności z powodu "obecnych niepokojów" w świecie muzułmańskim. Zalecamy trzymanie się z dala od miejsc zgromadzeń, unikanie ulic, na których tradycyjnie odbywają się demonstracje oraz okolic zagranicznych przedstawicielstw dyplomatycznych czy miejsc kultu - czytamy na stronie zawierającej rady dla podróżnych.

W Pakistanie obywatele Francji otrzymali wiadomość SMS, w której napisano, że w związku z publikacją karykatur "społeczność francuska oraz francuskie interesy" mogą być zagrożone.

Wyprodukowany w USA film "Niewinność muzułmanów", który przedstawia Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci, wywołał w ostatnim tygodniu w ok. 20 krajach muzułmańskim falę gwałtownych antyamerykańskich protestów; zginęło ponad 30 osób.

W środę tygodnik "Charlie Hebdo" opublikował karykatury Mahometa. W tym dniu strona internetowa pisma była niedostępna. Powodem może być problem techniczny, zbyt duże obciążenie lub działanie hakerów - spekuluje agencja AFP.

Na stronie tygodnika na Facebooku pod zdjęciem okładki najnowszego wydania w środę w południe znajdowało się ponad 2,5 tys. komentarzy, zarówno negatywnych jak i pozytywnych. Okładka przedstawia muzułmanina na wózku inwalidzkim pchanym przez ortodoksyjnego żyda, mówiących: "Nie wolno sobie drwić". Na górze widnieje napis "Nietykalni 2", będący nawiązaniem do popularnego filmu o podobnym tytule.

Tygodnik w wersji drukowanej był rozchwytywany we francuskich kioskach. (PAP)

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#291255

Najbardziej zmartwią się Kałmucy...:)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#291298

Korporacja Google, do której należy YouTube, odmówiła usunięcia trailera z portalu. Jednocześnie zadeklarowała gotowość ograniczenia dostępu do tego materiału w krajach, w których trailer łamie miejscowe prawo. Ograniczenia takie wprowadzono w Indiach i Indonezji. Trailer nie jest też dostępny na terytorium Egiptu i Libii.
/ Gazeta Prawna/

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#291300

prof Rycho

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta". (ks.J.Popiełuszko)
A Sowiety po wsze czasy...pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#291389