Nerwowe podrygi mainstreamu

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Kupiłam sobie dziś w kiosku weekendowy numer dziennika "Polska The Times" /7.09 -9.09.2012/, przejrzałam go i oko mi zbielało. Zaczęło się juz na drugiej stronie w artykule Tomasza Sekielskiego /tak, TEGO Sekielskiego z TVN !!!/ p.t. "Czy premier przewróci się o własne nogi?". Autor sugeruje w nim, że premier właśnie "zakiwał się na śmierć" w swoich wyjaśnieniach dotyczących afery Amber Gold i ukrywania przez trzy miesiące notatki ABW z maja, dotyczącej tej sprawy. Sekielski kończy tekst ironicznie: "Kto wie, może Roman Giertych, autor słynnego programu "Zero tolerancji dla przemocy w szkole", przygotuje teraz dla Donalda Tuska jego zmienioną wersję: "Zero tolerancji dla mediów nie popierających rządu".

  To jednak dopiero początek. W dziale "Forum" mamy prowadzony przez Agatona Kozińskiego wywiad ze Stanisławem Gomułką, ekonomista Businnes Centre Club, zatytułowany: "Albo premier zacznie reformować, albo PO musi znaleźć nowego lidera". Zacytuję jego podsumowanie:

  "Potrzebne jest nowe podejście, a być moze nowy lider. Nie jestem przekonany, czy premier Tusk jest w stanie  podjąć się wyzwań, które są potrzebne. Albo Tusk sam się zmieni, albo Platforma Obywatelska powinna myśleć o zmianie lidera. Bo mimo wszystko tylko ta partia wydaje sie nadawać do rządzenia w najblizszych latach. Dowiodły tego choćby ostatnie propozycje gospodarcze PiS, które przedstawił Jarosław Kaczyński. One są zwyczajnie nierealne.".

  Wszystkich przebija jednak Paweł Zarzeczny w obszernym felietonie "Ubywa aut, przybywa rowerów" Pisze tam m.in.: "Właśnie jesteśmy świadkami dorzynania Tuska i on również już to wie. Nie tylko on. Na naszych oczach dorzyna się całą post solidarnościową i antysolidarnosciowa elitę ostatnich 20 lat (...) Co z Polską. Moja diagnoza jest stuprocentowo pewna. Mianowicie czekaja nas rzady narodowosocjalistyczne (...) No wiec nasze elity - nieprzypadkowy alians Giertycha z Tuskiem, a Kaczki z Palikotem - zaczęły już budować tratwy ratunkowe, czyli lisy krajowe do europarlamentu (...) Niestety - narodowosocjalistyczny ruch, który lada moment przejmie w Polsce władzę, te tratwy po prostu zatopi. (...)

  A Polska się zastanowi. Mam wrażenie, że bedzie chciała stworzyć nowe centrum świata, z własnymi liderami. Będą to mlodzi, prymitywni, pryszczaci... Nieznani (...) Ich hasłem będzie ukraść to, co zostało ukradzione. Czyli antyprywatyzacja. Nacjonalizacja.". I następnie: "Co dalej z Tuskiem? Sądzę, że może być z nim tak jak z Gierkiem - od umiłowania do internowania. Uwierzylibyście?". Cały felieton kończy się słowami:

  "Aha, coś tam Rostowski mówi o wzroście PKB. U mnie na wsi w Piasecznie PKB wyglada tak, jak na kolejowym dworcu: Wzastraszajacym tempie ubywa aut i w zastraszajacym tempie przybywa rowerów.".

  Nie namawiam do brania zbyt poważnie proroctw Zarzecznego. Pragnę jednak zwrócić uwagę na to, że "Polska The Times" była zawsze politycznie poprawnym pismem mainstreamu. Nigdy nie miało ono nic wspólnego z opozycją. Tomasz Sekielski przez siedem lat zajmował się głoszeniem chwały Tuska i PO. Co takiego się dzieje, że nagle gazeta , wydawana przez niemiecki Passauer Presse, w jednym numerze zamieszcza trzy antytuskowe teksty?

  "Królu, donieśli Włosi, że się na coś zanosi"

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Z całym szacunkiem do Ciebie (wiesz, że Twoje argumenty popieram w wielu publikacjach) i Twojej chęci pozyskiwania wiedzy o naszych przciwnikach politycznych z "ichniejszych" gazet. Ale na Miłość Boską! - dlaczego kupujesz dziennik "Polska The Times"??? Dlaczego dorabiasz niemiecki koncern medialny Nouer Passauer Presse? Dzięki między innymi Tobie, wydawca i redakcja tego dziennika ma się dobrze na polskim rynku. Nie ma sprzedaży, nie ma wydawania gazety (vide "Der Dziennik" wydawany przez Agorę).
Przepraszam, że zapytam: a kiedy kupiłaś... Nasz Dziennik?

Pozdrawiam, Satyr

______________________________________
 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta"
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288662

elig: Kupuję raz w tygodniu wydanie weekendowe tego dziennika z uwagi na dobry dodatek z programem telewizyjnym na cały tydzień.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288681

No co, sprawa jasna. Tu Kukiz, tam Sekielski, gdzie indziej przewodniczący Duda (nie mylić z Andrzejem Dudą z PiS). Jednym słowem nadciąga ZEN Party http://niepoprawni.pl/blog/4949/zen-party

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288664

Jestem tego samego zdania, co Ty. A materiał z linku datowany na 18 czerwca br. wiele mówi. Ale jak tu w kółko pisac to samo? Choć niektórym czytelnikom by sie to przydało.

Pozdrawiam, Satyr
______________________________________
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288671

elig: Niewykluczone, że własnie na to sie zanosi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288684

Grabarczyk czy Schetyna PO Donaldzie,ja uważam że Donaldo to uzurpator i dyktator w jednym i tak się łatwo nie da się spuścić w kanał,udowodnił to eliminując najważniejszych działaczy z PO którzy mu zagrażali aby przejąć władze w PO,ten tępak z Kaszub nie zna litości w niszczeniu innych,aby osiągnąć swój cel

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288670

Donaldinio Tuskolini nie może dopuścić "Schetynowców", ponieważ oni nie mogą wiedzieć o układach Merkel-Tusk-Putin. Wot i wsio, jak mawiali starożytni Indianie w dorzeczu... Wołgi.

Pozdrawiam, Satyr
_____________________________________
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta.(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288674

elig: Donald Tusk jest mistrzem w intrygach personalnych. W tym akurat jest dobry. Palikot pisał, że wzoruje się na antycznych tyranach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288686

Po prostu może chcą wymienić Tuska (np. żeby ocalić obecny rząd), bo im podpadł i już nie pasuje do ich koncepcji? Poza tym ten ostatni artykuł jest wręcz sugestią, że to co przyjdzie po Tusku to pryszcz w porównaniu z erą Tuska. Jakoś złowrogo brzmią (a nawet grzmią) te przepowiednie o "młodych, prymitywnych i pryszczatych", którzy przejmą władzę w kraju. Przekaz podprogowy jest taki: niech lepiej zostanie jak jest.

Od czasu do czasu przeglądam prasę całościowo, raczej z obowiązku niż dla przyjemności. I okazuje się, że danego dnia w wiodącym prorządowym brukowcu może być felieton totalnie krytykujący ustawę ograniczającą prawo do zgromadzeń, a w tytule nieco bardziej prawicowym - czołobitny wywiad z jakimś ministrem. I to nie zmienia istoty rzeczy: że ten pierwszy dziennik prawie zawsze kłamie, a ten drugi znacznie rzadziej mija się z prawdą.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Chociaż z drugiej strony, spadająca na łeb na szyję sprzedaż mainstreamowej prasy może skłaniać wydawców do modyfikacji strategii. Niepokorny "Uważam Rze" wysunął się na czoło wśród tygodników pod względem sprzedaży i to jest jakiś sygnał dla innych wydawców, że może by - ze względów czysto komercyjnych - czasem "przyłożyć" rządowi. Oczywiście nie zmieniając ogólnej strategii gazety (wspierania jedynie słusznej władzy).

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#288675

elig: Zarzeczny wyraźnie "odleciał", ale wątpię, czy ktokolwiek traktuje go poważnie. On często pisze "od rzeczy".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288687

elig: Ciekawe, że Łażący Łazarz mówi coś, co przypomina tekst Zarzecznego:
"Ja jednak jestem zdania, że kierunek będzie odwrotny, to społeczność wyłoni własnego lidera, wolnościowcy, narodowcy, internauci, ludzie młodzi. Odbędzie się to spontanicznie, żywiołowo i fraktalnie. Nagle garda zmieni się w pięść, a sterować nią będzie ktoś, kogo dzisiaj nie znamy albo nie typujemy i to on, wbrew życzeniom "Gazety Polskiej" czy "Najwyższego Czasu" będzie sięgał po pomoc do niektórych starszych graczy, ale nie wedle ich życzenia, lecz swojego. Bo człowiek, wyłoniony przez prawicową społeczność, będzie w naturalny sposób czuł tę społeczność, reprezentował ją i odpowiadał na jej zapotrzebowanie," Patrz tu:
http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/73363,lazacy-lazarz-jestesmy-nowa-jakoscia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288698

Tuż przed wyborami nawoływał do stworzenia i wypromowania nowej partii "prawicowej". Dla mnie to po prostu rozbijanie jedności prawicy i odbieranie jej szans na przejęcie władzy. Potwierdzają to dwa główne "odpryski" od PiS - przede wszystkim PJN, które zaraz po swoim odejściu zaczęło włazić w dupę obecnej władzy. A i ziobryści - z Kurskim w roli głównej - maszerują niestety w tę właśnie stronę.

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#288760

elig: Tak. Za nim i NE stoją "wujkowie z wojskówki". To nawet nie było specjalnie ukrywane.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288767

Sekielski przeszedł do telewizji''publicznej''to i poglądy mu się troszkę zmieniły.Co pokazuje,że jest elastyczny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#288677

Redaktor, dziennikarz i Bóg wie jeszcze kto, kto związany jest prasą, radiem, telewizją - nie może "siedzieś okrakiem na barykadzie". Dla takich nie mam nawet odrobiny szacunku. Tacy kierują się zasadą: "Tam ojczyzna moja, gdzie są dla mnie pieniądze". Jest po parszywa zasada, której nijak nie mogę strawić.
Aż ciśnie mi się, by podać tu link do mojego artykułu, w którym w dość ostrych słowach podsumowałem "redachtorów" GW podobnych Sekielskiemu.
http://niepoprawni.pl/blog/6583/syndrom-szabas-burka

Pozdrawiam, Satyr
______________________________________
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288682

''Siedzenie okrakiem na barykadzie''dotyczy nie tylko ludzi mediów.
Dawno,dawno temu S.Michalkiewicz pisał tak o naszych,czołowych politykach.Takie osoby spotykamy w pracy,wśród znajomych.
Gdy kogoś brzydzi taka postawa wywołuje to zdziwienie i jest przyczyną kłopotów.I długo ten stan rzeczy się nie zmieni.
Też pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#288688

Romana Giertycha - choć to nie dziennikarz - w byciu obrotowym nikt nie pokona!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288701

Kiedyś otrzymałem zaproszenie od pos. Anny Sobeckiej na spotkanie z członkami LPR-u, jako że byłem tylko i wyłącznie LPR-u sympatykiem. Boże, jak Romek pięknie mówił, jak się przymilał, jak się deklarował, co to on dobrego dla Narodu zrobi! Fuuuujjj! Po niespełna pół roku, jako Minister Edukacji Narodowej... zlikwidował obowiązkową maturę. A mnie w tamtej chwili - jako staremu belfrowi - g... no w kiszce stolcowej się ze złości zagotowało!!! Coś podobnego mógłby wymyśleć tylko ktoś, komu zależy na narodzie, ale... najgłupszym w Europie, bo takim głupim narodem jest łatwiej rządzić.
Gdybym chciał pisać dalej o tym człowieku(?), pewnie bym się wyrzygał (a jadlem dobrą kolację), więc... mądremu dość... i tak zrozumie, co tu napisałem.

Pozdrawiam, Satyr

______________________________________
 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta" (ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288707

Z całym szacunkiem...Ale po co oglądasz telewizję?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#288725

Ja nie oglądam TV, ale ktoś tam musi to wszystko oglądać. Otwieram elig i jej zawdzięczam to, że nie musze oglądać ;-)

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288736

elig: A filmy, mecze i programy dokumentalne to co? Nie samą polityką człowiek żyje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288769

Ano właśnie. Otwieram niepoprawnych prawie każdego dnia i każdego dnia czytam to samo. To nie my jesteśmy nudni. To rzad jest nudny. System jest przewidywalny, bo system jest swego rodzaju zwichrowaną maszyną. To właśnie jest w naszej rzeczywistości najbardziej smutne, że kilkaset tysięcy klientów PO dało się zamknąć w maszynerii. I w tym wielu dawnych działaczy Solidarności. Tkwią w tym po uszy i "ni mogą" się wyreklamować. Bo "znajomi z podziemia też tam sa" itp.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288735

ja mogę jedynie zadać pytanie "dlaczego tak późno?"
Co się takiego stało w tej irlandzkiej, zielonej idylli?
Nie ma już z czego kraść?
Trzeba będzie okradać ludzi na dobre a potem świecić gałami przed ukochanym szkłem?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288750

elig: Ja myślę, że oni żrą się między sobą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288770

No właśnie, otóż to: "Zero tolerancji", taka jest partia miłości. A najlepszym nowym liderem dla nich jest owszem Bierut - lecz stamtąd, gdzie ten jest, diabły nie pozwolą wrócić, i to Bogu dzięki. To może im wszystkim tego... do nowego lidera?..
Pozdrawiam.

Jakub Wołyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jakub Wołyński

#288776

Zostali odstawieni od piersi. Wszak tam nie ma ideowców  -sa tylko pragmatyczni karierowicze. Co więc dziwnego ? Mnie nie zdziwiły wypowiedzi sępów , krążących nad padliną . Dziwią mni ci, co się dziwią, że pro- zrobili się anty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288790