JOW i ruskie serwery

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Od mniej wiecej miesiąca wszędzie pełno jest Pawła Kukiza. Udziela wywiadów na prawo i lewo, od "Rzeczpospolitej" i Frondy.pl do Onetu. Głosi teraz prawicowe poglady bliskie PiS, choć najbardziej chwali Dudę z "Solidarności". Pluje na PO, choć jeszcze niedawno gorąco ją popierał. Karierę zaś zaczął od antyklerykalnej piosenki "ZChN zbliża się..." w latach 90-tych. Ostatnio nagrał jednak płytę z patriotycznymi piosenkami, której żadna reżimowa telewizja /ani radio/ nie chciała promować.

  Kukiz przedstawia się teraz jako zwolennik JOW, czyli jednomandatowych okręgów wyborczych. Przypomniał, że PO zebrała kiedyś 700 tysięcy podpisów za ich wprowadzeniem, a potem oddała je na makulaturę - do zmielenia. Założył portal Zmieleni.pl i zebrał już prawie 20 tys. podpisów internautów popierajacych JOW. Krótki przegląd poglądów i dokonań Kukiza mozna znaleźć w notce Marka Mojsiewicza /TUTAJ/.

  Nie neguję wcale szczerości intencji Kukiza, ale wyraźnie widzę, że jest on usilnie lansowany. Ci co nadają mu rozgłos mogą mieć jednak swoje własne cele. Już od paru lat pojawiają sie podejrzenia, że wybory w Polsce nie sa uczciwe. Działania PKW budzą coraz wiecej wątpliwości, że przypomnę tylko sprawę list Nowego Ekranu, Nowej Prawicy, czy kandydatury Marka Króla na senatora. Najwyraźniej powiedzial o tym Janusz Rewiński w lipcowym numerze "Uważam Rze" /Patrz -/TUTAJ//:

  "łatwość w jaki sposób można wpłynąć w Polsce na wynik wyborów, jak zachachmęcić, zmanipulować - przeraża": Jeśli można unieważnić głos poprzez dostawienie jednego krzyżyka, to jest to zaproszenie do fałszerstw. Dlaczego nic się przez tyle lat nie zmieniło? W ostatnich wyborach przybyło w komisji w Brukseli 100 głosów. I co? Nikogo to nie ruszyło, śledztwa głośnego nie było. Podobnie na Mazowszu, dziwne wyniki w wyborach samorządowych. Też cisza.

  Sądzi pan, że wybory mogą być w Polsce fałszowane?

  To moje osobiste przekonanie. Ale jak słyszę w wielu rozmowach, nie tylko moje. Proszę więc niniejszym, za pośrednictwem „Uważam Rze” by opozycja zaczęła od tego by zmienić Państwową Komisję Wyborczą. Przecież to jest konstrukcja wprost z PRL, to jest karygodne by nie było nad głosowaniem uczciwej kontroli."

  Obecne "odgrzanie" sprawy JOW i nagłośnienie jej w mediach moze być próbą odwrócenia uwagi od tych kwestii.

  Wczoraj /4.09/ zdarzyło się coś jeszcze bardziej niepokojacego. Oto poseł PIS Max Kraczkowski powiedział w telewizji Superstacja /patrz - /TUTAJ/:

  "Kilka dni temu otrzymałem raport grupy ekspertów, dotyczący tego, że Państwowa Komisja Wyborcza korzystała w czasie ostatnich wyborów z serwerów rosyjskich firm - mówi Superstacji Maks Kraczkowski, poseł PiS. Nie ujawnia nazwisk ekspertów, ale twierdzi, że są to osoby, które współpracowały bądź współpracują ze specsłużbami. -W raporcie jest cały wydruk informatyczny wskazujący na to, że duża część materiałów analizowanych przez Państwową Komisję Wyborczą przechodzi przez rosyjskie serwery. I teraz pytanie - czy to prawda i czy te serwery zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych informacji przez na przykład Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego? - pyta poseł.(...) Wydaje się, że sfałszowanie ostatnich wyborów było możliwe i stosunkowo proste. Nie twierdzimy, że wybory zostały sfałszowane, ale że była taka możliwość" - czytamy w 7-stronicowym dokumencie, który opatrzono tajemniczym podpisem "zespół ds. monitoringu wyborów".

  Martynka w swoim dzisiejszym wpisie w Naszychblogach.pl /TUTAJ/ skojarzył/a to natychmiast z wizytami w Polsce Paruszewa i Czurowa:

  "Otóż od stycznia 2011 r. Nikołaj Patruszew, były oficer KGB/FSB oraz bliski przyjaciel Putina, często odwiedzał polskich przyjaciół, mniej lub bardziej oficjalnie , a w październiku 2011 r., tuż po wyborach parlamentarnych odbyło się uroczyste spotkanie polskiego i rosyjskiego BBN – u, podczas którego podpisano umowę o wzajemnej współpracy w dziedzinie między innymi cyberbezpieczeństwa. (...) Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że w czerwcu tego roku do Polski zawitał szef rosyjskiej centralnej Komisji Wyborczej Władimir Czurow, oskarżany w Rosji o fałszerstwa wyborcze. W czasie wizyty w polskiej PKW zapowiedział, że zostaną przeprowadzone polsko-rosyjskie konferencje urzędników odpowiedzialnych za wybory: pierwsza we wrześniu w Warszawie, a druga w 2013r. w Moskwie. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że panowie z PKW będą się uczyć od kolegów zza Buga technik "dopasowywania" wyników wyborów do życzeń aktualnie sprawujących władzę.".

     W tej sytuacji może się okazać, że dyskusja o JOW przypomina rozważania , w jaki sposób pomalowac ściany w domu, który właśnie się pali, a ogień objął już całe poddasze. Na zakończenie powiem jednak kilka słów o tym, co ja sądzę na ten temat.

  Uważam że wprowadzenia JOW w obecnej Polsce może tylko pogłębić istniejace patologie i spowodować, że jeszcze wieksze grupy obywateli nie będa miały swojej reprezentacji w parlamencie. Wystarczy porównać wyniki październikowych wyborów do Sejmu i do Senatu. Pierwszeństwo musi mieć: po pierwsze, zagwarantowanie uczciwości wyborów, a po drugie zwrócenie Polakom biernego prawa wyborczego, odebranego im poprzez procedurę zbierania ogromnej ilości podpisów. Powinny one być zastąpione pieniężnym wadium w umiarkowanej wysokości

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może intencje ma uczciwe, ale jego poglądy na sposób naprawy
Polski są raczej infantylne. Czytałem wywiady w URze i Gościu - mały jasio uważa, że zmiana ordynacji na okręgi jednomandatowe to najważniejsza potrzebna zmiana.
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#288053

Zagorzałym zwolennikiem JOW, wręcz wojownikiem (słyszałam go w akcji) jest Wojciech Cejrowski.
Wielu jest zwolenników tego. Nieprzypadkowo Tusk to obiecywał.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#288056

elig: To wymaga spełnienia warunków wstępnych. Przede wszystkim biernego prawa wyborczego dla wszystkich, także tych bez zaplecza partyjnego i wielkich pieniędzy. Poza tym maksymalnej przejrzystości. Bez tego będzie tak jak przy wyborach do Senatu /jest gorszy od Sejmu/.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288116

elig: Tak, on robi wrażenie modelowego "pożytecznego idioty".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288115

że JOWy to poroniony pomysł. Wygra ten, kto ma dużą kasę aby opłacić głodny elektorat. Skoro PO lansuje JOWy to widocznie wie, co robi. W obecnej sytuacji wystarczy utworzyć takie procedury kontrolne, które będą przeciwdziałać oszustwom. Jednak dzisiejsza opozycja albo nie ma pomysłu jak to zrobić, albo nie chce. Tylko niech potem nie narzekają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#288073

PO miała 5 lat na wprowadzenie tego - i nie zrobiła. To była jedna z obietnic Tuska przed wyborami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288093

to, że w ciągu 5 lat nie zrobiła tego, nie ma się co dziwić. Przecież nic nie zrealizowała ze swoich obietnic. PO tak już ma. Tylko obiecuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#288247

elig: Nie wystarczy. Przede wszystkim trzeba otworzyć klasę polityczną na nowych ludzi. W mojej notce "Jak ulepszyć polską politykę?": http://naszeblogi.pl/31516-jak-ulepszyc-polska-polityke proponowałam nawet, jak można by to zrobić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288122

[quote]W tej sytuacji może się okazać, że dyskusja o JOW przypomina rozważania , w jaki sposób pomalowac ściany w domu, który właśnie się pali, a ogień objął już całe poddasze. Na zakończenie powiem jednak kilka słów o tym, co ja sądzę na ten temat.

Uważam że wprowadzenia JOW w obecnej Polsce może tylko pogłębić istniejace patologie i spowodować, że jeszcze wieksze grupy obywateli nie będa miały swojej reprezentacji w parlamencie. Wystarczy porównać wyniki październikowych wyborów do Sejmu i do Senatu. Pierwszeństwo musi mieć: po pierwsze, zagwarantowanie uczciwości wyborów, a po drugie zwrócenie Polakom biernego prawa wyborczego, odebranego im poprzez procedurę zbierania ogromnej ilości podpisów. Powinny one być zastąpione pieniężnym wadium w umiarkowanej wysokości[/quote]

Masz 100% racji.
Nie jest istotne jak i na kogo będziemy głosować. Istotne jest to kto te głosy będzie liczył na ruskich serwerach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#288091

elig: O to właśnie chodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288117

"Radość z nawrócenia jednego grzesznika..." - może więc warto traktować przemianę Kukiza w duchu dobrej wiary.
Pisze Pani o "odwracaniu uwagi", tymczasem samej Pani, idącej w ślady p.Kraczkowskiego, można zarzucić odwracanie uwagi od sprawy dla wyborów najważniejszej:
lata świetlne temu, bo za rządów Suchockiej, firma Procom pana Krauzego wygrała przetarg na pełny system obsługi informatycznej PKW. I z obowiązku tego wzorowo się wywiązała. Nie sądzę aby coś się zmieniło, bo umowa dawała Procomowi wyłączność również na serwis i aktualizacje, praktycznie na zawsze. Tak więc wyniki mamy do dziś liczone dzięki sprzętowi i oprogramowaniu dostarczonemu i aktualizowanemu przez Procom.
Nie bardzo widzę, co tu jeszcze mają Ruskie do roboty.
ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288128

elig: Faktem jest, że jeśli Max Kraczkowski zdecydował się ogłosić to publicznie oraz: "Zapowiada, interpelację w tej sprawie do ABW oraz będzie się domagał wyjaśnienia do Państwowej Komisji Wyborczej i ministra spraw wewnętrznych.", to znaczy, iż traktuje sprawę poważnie. Co mogą mieć Ruskie do roboty? Ano, dlaczego Tusk zgodził się na to by śledztwo smoleńskie prowadzili Rosjanie? - po to by nie wykryto przypadkiem sprawców. Być może, podobnie PKW korzysta z usług Rosjan, by trudno było złapać kogoś na fałszerstwach. Mogę się oczywiście mylić, bo rozumowanie "per analogiam" bywa bardzo zawodne. Na obecnym etapie nie można jednak tego wykluczyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288139

Wyjasnia mi Pani oczywistości, a nie zauważa te3go co ważne. Chyba nie zwróciła Pani uwagi na firmę, którą wymieniłem. Jest ona, delikatnie mówiąc, całkowicie dla Rosjan transparentna , wiec nic więcej nie potrzebują. Podejrzewam, że nikt w PiSie tego nie pamięta, a pan Kraczkowski na pewno.
ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288169

elig: Czy mógłby Pan wyjaśnić, dlaczego jest transparentna? To ciekawe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288234

Takie poglądy głosił w ostatnich wywiadach.
Dotychczas należałam do tych blogerów, którzy bronili Kukiza najgorliwiej przed surową krytyką. Myślałam, że skoro zrobił zwrot o 180 stopni, to powinniśmy mu wybaczyć dawne postępki i cieszyć się, że w końcu jest po prawej stronie. Ale okazuje się, że to był zwrot nie o 180 a 360 stopni (momentami) i w sumie to czasem na wzór Wałęsy wspiera "raz lewą, a raz prawą nogę".

Płytę kupiłam, jest dobra - i za nią należy się Kukizowi szacunek. Ale nie za ostatnie występy medialne.

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#288144

elig: To prawda, że lepszy z niego muzyk niż polityk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288238

W mojej opinii to właśnie JOW minimalizują możliwości fałszerstw. Warunek jest jeden to w JOW podlicza się głosy, to w JOW przechowuje się karty do głosowania, to w JOW rejestruje się kandydatów, to w JOW publikuje się wynik wyborów, to JOW wybiera sobie system komputerowy lub jego brak itd., a PKW jeśli w ogóle miało by istnieć to służy tylko i wyłącznie do np. stworzenia wzoru karty do głosowania co by w całym kraju była taka sama itp pierdół.

Im JOW mniejszy tym lepiej i tym mniej trzeba kasy aby prowadzić w nim kampanię wyborczą tak więc znika kolejna bariera. Znika także przymus podpierania się logiem jakiejś partii politycznej czy innej organizacji bo zazwyczaj kandydat aby cokolwiek ugrać musi być znany w JOW.

Moja propozycja JOW znajduje się tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/3848/konstytucja-rp-sejm-i-senat-wybory-projekt

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288153

elig: Nie jestem o tym przekonana. A lokalne mafie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288241

z prostego powodu.
Władzy obecnej właśnie na tym najbardziej zależy, abyśmy byli podzieleni i wśród siebie szukali wrogów, a nie tam, gdzie naprawdę są.
Można się nie zgadzać z tym co robi Paweł Kukiz i można rzecz jasna doszukiwać się w tym niecnych intencji, albo palca władzy. Można.
I co to zmieni? Obawiam się, że nic.
Można też podjąć wyzwanie i postarać się zrobić właśnie ten jeden krok, który spowoduje, że wybory staną się zdecydowanie bardziej przejrzyste. Że zbliżymy się do tego, co naprawdę jest demokracją. Prawda, że same JOWy demokracji w Polsce nie uczynią, ale z pewnością nie są do niej w kontrze.
Pojawiła się inicjatywa, którą trzeba wspierać i którą trzeba wykorzystać.
Można też dalej siedzieć i utyskiwać na to, co mamy w tym kraju. Pisać, krytykować i myśleć, że to wystarczy. Że tym zbudujemy demokratyczne państwo.
Pozdrawiam,

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#288159

Nie ma nic gorszego i wyczerpującego, jak powtarzanie się. Zatem na mój sprzeciw do twojej opinii znajdziesz uzasadnienie w artykule blogerki o nicku Elig:

http://niepoprawni.pl/blog/6206/jak-ulepszyc-polska-polityke

oraz w moim artykule:

http://niepoprawni.pl/blog/6583/re-do-‘jak-ulepszyc-polska-polityke’-autorstwa-elig

Pozdrawiam, Satyr

______________________________________
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta"
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288208

elig: Napisałam przecież w notce:
"Nie neguję wcale szczerości intencji Kukiza, ale wyraźnie widzę, że jest on usilnie lansowany. Ci co nadają mu rozgłos mogą mieć jednak swoje własne cele.".
Ci o których tu wspomniałam, nie są na pewno z naszego obozu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#288242