Świat reaguje na wydarzenia w hotelu Adlon

Obrazek użytkownika grzechg
Humor i satyra

Przypomnijmy, jak potraktowano polskiego ministra spraw zagranicznych w hotelu Adlon, w którym zamieszkał podczas wizyty w Berlinie. W pokoju Radka Sikorskiego był telewizor i 168 programów, ale ani jednego polskiego. E-mail szefa MSZ do dyrekcji Adlona wywołał w światowej polityce prawdziwe trzęsienie ziemi i nie chodzi tu bynajmniej o to, że hotelowi technicy, przy użyciu amerykańskich satelit już montują opiniotwórczy TVP INFO, by skandal się nie powtórzył. Chodzi o to, jak międzynarodowa społeczność zareagowała na to niebywałe zdarzenie. Rosyjski Kommiersant napisał w piątkowym komentarzu: Sikorski rzucił na kolana całe Niemcy i zatrzymał niemiecki marsz na Europę. Autor artykułu, Władimir Protalenko uważa, że może to zmienić optykę Niemiec wobec Rosji. Jego zdaniem można się spodziewać, że teraz to Warszawa będzie grała pierwsze skrzypce w Europie, a Rosja z Putinem będzie mogła się tylko tej polskiej orkiestrze przyglądać.

To tylko ułamek reakcji całego świata na Blitzkrieg Sikorskiego. Tom Cruise, jedna z gwiazd Hollywoodu, wysłał list do tego niesamowitego Polaka, w którym informuje szefa MSZ, że na znak solidarności zamontował w swojej rezydencji i mieszkaniu ciotki kanał TVN 24. „Nie rozumiemy z ciotką ni w ząb języka Pańskiego dalekiego kraju, ale mając u siebie choć jeden polski kanał telewizyjny, czujemy, że w tych trudnych chwilach jesteśmy z Panem, Panie Ministrze” – podkreśla słynny aktor. Prezydent Barack Obama zapytany o to, czy ma u siebie jakiś polski kanał telewizyjny w Białym Domu, nie dał się zwieść dziennikarzom i od razu odpowiedział: „Długo zastawialiśmy się z żoną, co wybrać po wydarzeniach w Adlonie i postawiliśmy na TVN Turbo, zapiera chwilami dech w piersiach”. Zapytany o reakcje świata na berliński Blitzkrieg, Sikorski mówi: „Jestem jak Hitchcock, najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie”. Moskwa i Berlin solidarnie milczą po tej wypowiedzi, obawiając się, że może dojść do eskalacji polskich żądań. Warszawa triumfuje. Donald Tusk podczas wystąpienia w polskim parlamencie ogłosił koniec kondominium. Jedynie Chiny, jak na razie reagują ze spokojem, ale powód jest oczywisty. Słynny polski zespół Bayer full śpiewający po chińsku to karta przetargowa w rozmowach z Polską. Natomiast bojaźliwi Francuzi jak zwykle dmuchają na zimne. Od jutra w każdej paryskiej restauracji będzie można zamówić polski bigos.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

rikardo Nie dziwcie sie Radkowi,,,,,jak każdemu psu na obczyźnie  przykrzy sie za swoim POnem  adminem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rikardo

#238561

 No, proszę, jak wiele można załatwić jedną skargą. To znacznie większe osiągniecie, aniżeli setki not dyplomatycznych. Gratuluję artykułu.

Pozdrawiam.

 

 

10pkt.

/szkoda, że tylko tyle można "zapłacić"/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238572

 Ciekawe, w jakim momencie było puszczone to porozumiewawcze oczko .

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238588

Była to Brama Brandenburska zwieńczona Kwadrygą. Berlińskie władze zapowiedziały szybkie zdjęcie Kwadrygi i umieszczenie tam Rudego. Rudego 102.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#238607

Za sto lat pomnik szefa MSZ będzie stał w każdym większym mieście: polskim, rosyjskim i niemieckim. Może powstaną nowe miasta: Sikogorsk, Sikorburg, etc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238610

Odpadłem!! Pisać nie mogę, bo łzy śmiechem wyciśnięte oczęta mi zalewają niczym Niagara...
No rewelacja!

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#238612

Dziękuję. Może częściej trzeba coś lekkiego wrzucać, bo inaczej krew nas zaleje od tej ekipy? Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238628

Dzięki za podreperowanie humoru  .        ______________________________________________________________   Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga./W.Churchill/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238811