Solić... nie solić...

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Obserwując decyzje podejmowane przez mieszkańców kraju nad Wisłą doszedłem kiedyś do wniosku, że jedynym ich uzasadnieniem może być fakt, że ktoś temu narodowi coś dosypuje do jedzenia. Okazuje się, że dosypywano soli przemysłowej i to tak perfidnie i obficie, że zaczęło jej brakować na drogi.

Pamiętają Państwo jak poprzedniej zimy bezradna pani prezydent stołecznego grodu groziła, że już nie będzie odśnieżać miejskich dróg i posypie je żwirkiem. Mój kolega dowcipnie dodał, że jak będzie sypać żwirkiem to i pewnie muchomorkiem. Żartowaliśmy tak beztrosko rok temu, nie wiedząc z jak poważnych rzeczy sobie kpimy.

A teraz poważnie. Ponoć doszło do poważnej afery, polegającej na sprzedaży soli technicznej jako spożywczej. Proceder miał trwać 10 lat i spowodować zagrożenie zdrowotne.

Do akcji wkroczył Sanepid i Inspektorat Weterynarii, ogłoszono niesamowite kontrole we wszystkich zakładach, które używają soli, łącznie z cukierniami. Jednocześnie "eksperci" w telewizorni uspokajali, że w tej feralnej soli są jakieś niegroźne siarczyny i nic wielkiego się nie stało bo jak naród 10 lat jadł tę sól to czemu nie miałby jeść nadal.

Zatrzymano ponoć w tej sprawie "aż" 5 osób i dotkliwie zakazano im działalności handlu solą. Może to sugestia aby zajęli się teraz cukrem. Zatrzymani nie przyznali się do winy i zapadła cisza, w której ponoć trwają intensywne czynności kontrolne.

Nikt jakoś nie chce ogłosić, że z punktu widzenia państwa proceder sprzedaży tejże soli wiązał się z oszustwem podatkowym. Otóż obecnie stawka VAT na sól przemysłową to 23% a na sól spożywczą to 8%. Zatem firma trudniąca się tym procederem niesłusznie zaniżała sobie VAT należny.

Jeżeli ktoś miał do czynienia z fiskusem w sprawie nie prawidłowości z tytułu VAT to wie czym to pachnie. Aparat skarbowy w takiej sprawi działa niezwykle sprawnie i stanowczo łącznie z pokazowym atakiem antyterrorystów. Chodzi przecież o znaczący dochód do budżetu państwa i to państwa Tuska, które wszędzie szuka pieniędzy. A w tej sprawie nie tylko nie chwali się swoimi działaniami ale milczy.

Stąd wnioskuję, że trzeba się liczyć iż mamy do czynienia z mistyfikacją. Zwłaszcza, że podano kto niby tę sól "fałszował" i skąd ją nabywał, ale co to mówi konsumentowi? Ważne by było kto sprzedawał w detalu i w jakich opakowaniach oraz jakie firmy spożywcze kupowały tę sól. Tego akurat nikt nie podał.

Brak głosów

Komentarze

Bawaria...Monachium...autostrada z Monachium do Ga-Pa!
Cała niemiecka część posypana żwirkiem,ulice miasta...też.
Po stopnieniu sniegu,jedzie specjalne auto i zbiera żwirek.
Taki odkurzacz połączony z miotłą na kołach...
W Norwegii,Szwecji i Finlandii,tez to widziałem.
Żwirek,to takie ostre lastriko...zbierasz i masz na następny
raz.
Nie ma chlapy,błota posniegowego,ulice nie sa białe od soli,
auta nie rozlatuja sie po zimie.
A co do soli w jedzeniu...nie chcesz wiedzieć,ani widzieć
co się daje do wędlin w PRL-bis :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#231209

U nas też się używa takiego ostrego żwirku, ale do zasypywania dziur w jezdni po uprzednim polaniu gorącą smołą albo czymś co tę smołę przypomina. Efekt jest tego taki, że zanim ten żwirek wyrzuci się kołami do rowu to kierowcy mają namiastkę jazdy na żużlu a pieszy lepiej żeby na to nie patrzył ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#231210

 Kiedy wczoraj zapytałam o to na forum Onetu, jakimś magicznym sposobem mój komentarz pozostał niewidoczny. Kolejny to już raz wpis można odnaleźć dopiero w archiwum:)

 Wtedy, to już musztarda po obiedzie...

 Kiedyś w ich ankiecie, napisałam, że  niepublikowanie wszystkich komentarzy to niedźwiedzia przysługa dla władzy. 

 Skąd nieboraki maja wiedzieć, co myślą o nich zwykli obywatele, skoro cenzura czyści fora.

 

 Oto mój wczorajszy - ukryty komentarz:) Przyznaję, że nieco prowokacyjny, ale miał wywołać dyskusję. Wszak to dzisiejsi - nobliwi , zasłużeni dla kraju  i otoczeni opieka władzy weterani ruchu socjalistycznego, skazali Wawrzeckiego na stryczek , za aferę mięsną.

 

 

 

 
elzbieta23: Społeczeństwo chce wiedziec, kto je truł a sądy powinny wyjaśnić, czy robił to celowo.
Rolą mediów jest poinformowanie opinii publicznej o "zamachowcach terrorystach". Prosimy o ich dane, by informacja była pełna.
wczoraj, 12:03
Vote up!
0
Vote down!
0
#231216

Komentarze na "wiodących" portalach internetowych są źródłem wiedzy dla rządzących, jestem przekonany, że te "niewidoczne" też. Jednocześnie te same komentarze mają za zadanie odpowiednio "modelować" opinię publiczną, stąd zwyczajna cenzura uprawiana przez moderatorów i jednocześnie wpisy z polecenia rządzących. Przypomnę mail Schetyno do działaczy młodzieżówki PO w tej sprawie. Jestem przekonany, że takie zadania wykonują również profesjonalne biura PR na zamówienie tych samych zleceniodawców.

Celem redakcji takich portali jest zwiększenie wejść. Publikacja niektórych komentarzy, celem "podgrzania" polemiki, ale tak żeby nie było za dużo "nieprawomyślnych" bo wówczas utraci się łaskę władzy a to może skutkować wycofaniem się reklamodawców. Ci ostatni jakoś "dziwnym trafem" chętniej reklamują się na portalach mniej odwiedzanych ale o "słusznej" linii ideologicznej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#231220

[quote=matka trzech córek]

Społeczeństwo chce wiedziec, kto je truł a sądy powinny wyjaśnić, czy robił to celowo. Rolą mediów jest poinformowanie opinii publicznej o "zamachowcach terrorystach".  Prosimy o ich dane, by informacja była pełna.[/quote]

Ano właśnie. Na filmie wykonanym w jednym z zakładów, gdzie pakowano ową sól o czystości technicznyj, ujrzałam plac o powierzchni około 1 500 metrów kwadratowych, a na nim plastikowe worki z solą, poukładane na paletach. Czyli jakieś 200 ton? Interesującą informacją byłoby, ile na terenie naszego kraju zużywa się dziennie soli spożywczej we wszelakich zakładach produkujących żywność, oraz ile tej soli schodzi w sklepach dziennie na terenie kraju. Po zsumowaniu oraz porównaniu ile było wprowadzanej soli technicznej do obrotu, wyszłoby jaki % soli spożywczej używanej w PL to była sól techniczna.

We wtorek postanowiłam wywalić całą sól z mieszkania i kupić świeżą. W megasamie było jakieś pięć rodzajow. Zdębiałam, czytając etykietki -- soli w soli było od 96 do 98% i jakoś żadnej się nie odważylam kupić :0 Może, kurde, powinnam iść do sklepu chemicznego i tam zaopatrzyć się w NaCl cz.d.a.?

Vote up!
0
Vote down!
0

--
http://3minuty.wordpress.com/

#240157

na sam pomysł takiego interesu. Tylko członkowie "rodziny" są tak odważni, żeby zaryzykować. Ale, jak widać, ktoś dostał za mało, stąd wsypa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#231248

“Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło”   ..

.czy (?)  ... -> nie ma tego złego, co by na DOBRYM nie wyszło ....( na WIERZch)

 

NIE MA TEGO ZŁEGO (kłamstwa rządowo utajnianego ) CO BY NA DOBRYM ( medium = Ludzie światłym- oburzonym, politycznie POszkodowanym ) -> NIE WYSZŁO ( na jaw) !!!

 

Nie ma tego ZŁEGO co by na DOBRYM (kompetentnym analizatorze) nie wyszło na jaw ....

 

Tak jak mieszanina soli na butach, soli na bieliźnie pod pachami (chromatografia bibułowa)...

   Pod pachami SOLIDARNYMI ? ... -> SOLI DAR NOSIĆ (jako POt solny) ...

 

Roztwór solny WYSTĘPUJE na czole nosiciela eMOCji -> strachu POliKorupcyjnego ... lub myśli rozTROPnych ...

 

Pozdrawiam

J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#231251

jest i plus dodatni,zimą żołądek nie zamarznie po takiej soli choćby nie wiem co

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#231260

POsolne NOWOTWORY POlityczne -> POwrastają (poZARAstają) wszystkie otwory (życiowe) POtomków POpulacji...

Na POmłodzieży może  wyrosnąć (futro) “odzież” P-Ogoniasta.

Pozdrawiam

J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#231277

“NA DOBRE”  =>  wyjaśnić ->  ujawnić POpulacji {  społeczeństwa Obywateli odpowiedzialnych za SKUTKI oŚWIATOWE (prób rządzenia “ władz wybranych”)}

“wyjaśnić na dobre” => kompetentnie, profesjonalnie, na podstawie ... (pokoleniowo naukOwo) sprawdzonych PRAW i niepodważalnych KLUCZowych dowodów (policyjnych, świadków, eksperckich  ...społecznych ofiar politycznych)

NA DOBRE ->  prawo i sprawiedliwie, bez rażącego OBRAŻANIA zasad PRAWA ...

BEZ  rażących sposobów STOSOWANYCH (nagminnie "zgodnie" -> z “sędziowską” zasadą...  

 “ swobodnego odrzucania dowodów” ...  -> zebranych przez pryncypialnych śledczych i kompetentnych  ekspertów NIL {potwierdzających występowanie ewidentnych przestępstw (szpitalnych “łowców skór”)}...

i innych ZBRODNI politycznych -> tu sk utkującym nieetycznym POmorem etnicznym Obywateli RP...

Pozdrawiam J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#231267

 “Nie ma Tego ZŁEGO, co na dobre BY WYSZŁO (rządzonym)

 

Nie ma Tego złego -> decydenta (utajnień i "prokuratorskich" umorzeń) –> który JEST  osłaniany POmedialnie... ->  aby "mógł brać na klatę" - antyspołeczne czyny- przestępczo POorganizowanych drani... 

Czynów antySpołecznych ->  urzędNICzo tuszowanych (za słone POdatki) solidarnie kapane...  przy słonym POceniu czoła...

->  czołowych "łowczych skór" z byłych POdatników RP.

Pozdrawiam

J.K.  

Vote up!
0
Vote down!
0
#231309

W państwie Tuska, gdzie wszystko w promocji po 5 zł, czekać że i sól zdrożeje... Wystarczy dopisać na opakowaniu: sól przebadana przez Ministerstwo Zdrowia.
Póki co, powinno pisać: Sól albo zdrowie - wybór należy do ciebie!
 
--
https://www.facebook.com/Oporny

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
--
https://www.facebook.com/Oporny

#231789