28-29 I 2012 r. Zimowy Rajd Patriotyczny członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości na Górę św. Anny

Obrazek użytkownika RP
Ogłoszenie

Komitet PiS Wrocław Psie Pole zaprasza na Zimowy Rajd Patriotyczny na Górę św. Anny dla członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

Odbędzie się on w dniach 28-29 stycznia 2012 r. (sobota-niedziela) – nocleg w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny.

Góra Św. Anny jest położona około 35 km na południowy-wschód od Opola. Wznosi się na wysokość 406 metrów n.p.m. Góra Św. Anny jest wyjątkowym miejscem co najmniej z kilku powodów:

- jest to miejsce święte, do którego pielgrzymują tysiące wiernych (sanktuarium Babci Jezusa!),

- jest to miejsce bohaterskich walk Powstańców Śląskich,

-jest to wygasły wulkan sprzed milionów lat (Park Krajobrazowy Góra św. Anny),

Dzięki swym unikalnym walorom Góra Świętej Anny w 2004 roku została uznana za pomnik historii i tym samym znalazła się na liście najcenniejszych obiektów i zabytków w Polsce (więcej informacji tu:).

Ramowy program rajdu:

Wyjazd 28 stycznia 2012 r. pociągiem osobowym PKP z Wrocławia o godz. 9.40. Do stacji Zdzieszowice dojeżdżamy o godz. 11.41. W trakcie podróży będzie okazja do oswajania  pasażerów z prawicowymi czasopismami. Dalej pieszy spacer na Górę św. Anny. Przebiega on ze Zdzieszowic około 4 kilometry przez park, pole i las do Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Idzie się około godziny (szczegółowa mapa Góry św. Anny tu:). Warto wiedzieć, że w annogórskim sanktuarium szczególnym kultem otoczona jest figurka św. Anny Samotrzeciej. Rzeźba przedstawia trzy postacie. Pośrodku w postawie stojącej ukazana jest św. Anna, która trzyma w swoich ramionach dwoje dzieci: na lewym ramieniu swoją Córkę - Najświętszą Maryję Pannę, a na prawym ramieniu swojego Wnuka - Pana Jezusa (tak wygląda figurka:).

W pobliżu sanktuarium znajduje się Muzeum Czynu Powstańczego, które w sobotę weźmiemy z „marszu”. W okresie zimowym muzeum nie jest czynne w niedzielę, więc musimy zwiedzić go właśnie w sobotę (otwarte do godz. 15.00). W zamian za to zaoszczędzimy na biletach, gdyż w soboty zwiedzanie gratis! Co można zobaczyć w muzeum? Zbiory dotyczą powstań śląskich oraz plebiscytu na Górnym Śląsku. Gromadzone są pamiątki po uczestnikach powstań. Do wartościowych zbiorów należy zaliczyć sztandary bojowe i kombatanckie oraz pisemne rozkazy wydawane w czasie III Powstania Śląskiego.

Po kolacji przewidziana jest wieczornica - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W niedzielę weźmiemy udział w mszy świętej w sanktuarium św. Anny o godz. 10.00.

W sobotę oraz niedzielę będziemy mieli okazję zobaczyć także Rajski Plac, Grotę Lurdzką, zespół kaplic - Kalwarię, amfiteatr i Pomnik Czynu Powstańczego oraz błonia na Górze Św. Anny, gdzie w czerwcu 1983 roku Papież Jan Paweł II spotkał się z wiernymi. Do dziś na błoni, w jej środkowej części, znajduje się kilkunastometrowy papieski ołtarz.

W drogę powrotną z Góry Św. Anny do Wrocławia wyruszymy w niedzielę około godz. 12.30. Pociąg ze Zdzieszowic odjeżdża o godz. 14.10. Do Wrocławia dojedziemy o godz. 16.12.

Na rajdzie mile będą widziani mieszkańcy wszystkich pozawrocławskich miejscowości Dolnego Śląska, którzy dołączą do nas "na trasie".

Dodatkowe informacje: Nocleg w Domu Pielgrzyma kosztuje 15 zł (pokój 8 osobowy), 20 zł (pokój 5 osobowy). Dla chętnych możliwe są pokoje o wyższym standardzie (i wyższej odpłatności).

Chętni proszeni są o jak najszybszy kontakt z Robertem Pieńkowskim: robert.pienkowski@piswroclaw.pl W związku z koniecznością rezerwacji noclegu wskazane są jak najszybsze deklaracje i uregulowanie „wpisowego” na poczet noclegu.

Wszyscy wybierający się na rajd proszeni są o zabranie ciepłych ubrań i porządnych nieprzemakalnych butów. Kilkukilometrowy spacer ośnieżoną (miejmy nadzieję) drogą będzie przyjemny pod warunkiem, że się do niego dobrze przygotujemy.

Uwaga: szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie. Więcej najbardziej aktualnych informacji tu:

2012-01-27 01:31:02 +0100
przedatowano na 24.01 @Kuki i 29.01

Brak głosów

Komentarze

Popieram

i pozdrawiam

"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami, a jebał was pies."[J.M.Rymkiewicz do Michnika]
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#211680

Wyjazd na Górę św. Anny był niezmiernie udany! Przez cały czas była piękna - słoneczna i jak na zimę przystało nieco mroźna  pogoda. Do tego prawdziwy śnieg! Wokół cudowne, chwilami bajkowe widoki. We Wrocławiu jest w chwili obecnej mróz, ale śniegu nie uświadczysz. Zgodnie z planem w sobotę dojechaliśmy na Dworzec w Zdzieszowicach (dodam, że współpasażerowie mieli okazję oswajać się podczas podróży z obficie reprezentowaną prasą patriotyczną). Dalej dziarsko ruszyliśmy w kierunku Góry św. Anny. Za Zdzieszowicami weszliśmy do lasu - był piękny. Końcówka jest stroma, ale podejście nie jest zbyt długie. Na miejscu zakwaterowaliśmy się w Domu Pielgrzyma i bez zbędnej zwłoki udaliśmy się do Muzeum Czynu Powstańczego. Ekspozycja nie jest może zbyt wielka, ale bardzo ciekawa. Wszystkim gorąco polecam. W sobotę wystawy są otwarte do godz. 16.00. Czas wykorzystaliśmy do ostatniej minuty, a nawet jeszcze dłużej. Potem niespiesznie udaliśmy się wzdłuż kaplic kalwarii. Powróciliśmy do przytulnego (choć potężnego) Domu Pielgrzyma. Przystąpiliśmy do celebrowania wspólnego posiłku. Gdy wszyscy wystarczająco posilili się rozpoczęło się śpiewanie pieśni patriotycznych. Przygotowany specjalnie na tę okazję śpiewnik bardzo to ułatwiał. Po kilku godzinach rozmów i śpiewania udaliśmy się na spacer po Górze św. Anny. Zobaczyliśmy m.in. krzyż będący częścią ołtarza, przy którym odprawiał mszę św. Ojciec św. Jan Paweł II w 1983 r. Podeszliśmy też pod bazylikę pw. św. Anny. Zwiedziliśmy całą bliższą okolicę - Góra św. Anny to piękne miejsce! Było mroźno, więc po powrocie zasłużone gorące herbatki, rozmowy i ponownie wspólne śpiewanie. Już po północy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek (warunki bardzo ekskluzywne!). Rano przystąpiliśmy do wspólnego śniadanka. Następnie udaliśmy się na mszę św. na godzinę 10.00 w bazylice św. Anny. W klasztorze, po mszy zwiedziliśmy muzeum misyjne (tu m.in. piękne szopki bożonarodzeniowe z całego świata). Następnie wróciliśmy do Domu Pielgrzyma - jeszcze ostatnie kawki i herbatki i ruszyliśmy w drogę powrotną. Zwiedziliśmy Pomnik Czynu Powstańczego oraz amfiteatr. Bardzo strome, ośnieżone i oblodzone zejście dodało nieco emocji. Potem ponownie droga przez ośnieżony las w kierunku Zdzieszowic. Piękna zima, piękne widoki jakich w mieście trudno szukać. Po około godzinie dotarliśmy na dworzec w Zdzieszowicach, a potem do Wrocławia. Wszyscy trochę zmęczeni, ale ogromnie zadowoleni. Cudowny relaks w  miłym towarzystwie. Ci, którym zabrakło siły woli, aby przemóc obawy związane z wyjazdem (bo będzie zła pogoda, bo będzie zimno itp.) niech żałują!

 

Dodam, że nasz rajd został dofinansowany przez europosła prof. Ryszarda Legutkę i posła Jacka Świata, którym bardzo serdecznie niniejszym dziękujemy.

Na koniec dodam jeszcze, że jest silna wola uczestników, aby podobne patriotyczne wyjazdy kontynuować w przyszłości. Jednym z miejsc, które zamierzamy odwiedzić w tym roku będzie Kraków. Ledwo wróciliśmy, a rozpoczęliśmy już przygotowywać program tego wyjazdu - wszystkich chętnych zapraszam!

pozdrawiam wszystkich

Robert Pieńkowski

Przewodniczący Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Wrocław - Psie Pole

Redaktor www.piswroclaw.pl

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#220666