OB-ciach po dolnośląsku - najbliższa sobota

Obrazek użytkownika kles
Ogłoszenie
Propozycja Roberta Pieńkowskiego to dobry pomysł na majowy OB-ciach. Przyłączmy się do eskapady w Rudawy Janowickie. 
Po drodze mają szansę dołączyć Wałbrzych, Świebodzice (Świdnica tuż, tuż), a z drugiej strony może nadjechać Jelenia Góra.

Choć nie jestem organizatorem do udziału zapraszam uczestników dotychczasowych OB-ciachów.  Można jechać całymi rodzinami.

Będziemy z gazetami na dworcu (dwukrotnie), w pociągu (dwukrotnie) i wśród ludzi - wciąż, uśmiechnięci i gotowi do rozmowy.
(można się dogadywać aby zbiorowo taniej kupić bilety - choć nie znam się na zniżkach kolejowych - chyba względnie optymalne rozwiązanie to wycieczkowy "tam i z powrotem")

Bliższe informacje z blogu organizatora:
1.    Zbiórka na Dworcu PKP we Wrocławiu o godz. 7.30 rano.
2.    Zakupienie biletów PKP do Janowic Wielkich we własnym zakresie (pociąg osobowy). Wskazane zakupienie biletu łącznie z biletem powrotnym.
3.    Wyjazd o godz. 7.50 (wysiadka w Janowicach Wielkich o godz. 10.49).
4.    Uzupełnienie zapasów w jednym ze sklepów w Janowicach w ramach wspierania lokalnej przedsiębiorczości (zakupy wg indywidualnych potrzeb).
5.    Wymarsz w kierunku średniowiecznego zamku Bolczów (więcej informacji o zamku tu: http://www.zamkipolskie.com/bolcz/bolcz.html).
6.    Po 30-40 minutach spokojnego podejścia docieramy do ruin zamku, gdzie najpierw go zdobywamy (badając jego liczne zakamarki), a następnie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku oddajemy się
śpiewom patriotycznym i pieczeniu kiełbasek.
7.    W drogę powrotną wyruszamy około godz. 16.00. Wsiadamy do pociągu osobowego do Wrocławia o godz. 17:34. Do Wrocławia docieramy o godz. 20.29 (kto się spieszy może wyjechać z Janowic już o godz. 16.27).
 
 

Brak głosów

Komentarze

Dobrej wycieczki życzę :). Mam nadzieję, że na krótko do tego lasu bo tu w sercu miasta trzeba obciachowymi gazetami machać ;). Ja nie dam rady wyskoczyć dłużej niż na godzinę. Pójdę więc na rynek obciachową misję pełnić. Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#160026

Powodzenia w mieście - oby też rozczytanym.
Pozdrawiam
PS. Właśnie zaczęło nieźle padać - ale jedziemy niezależnie od pogody.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160070

[quote=kles]Powodzenia w mieście - oby też rozczytanym.
Pozdrawiam
PS. Właśnie zaczęło nieźle padać - ale jedziemy niezależnie od pogody.[/quote]

Patriotą jest się na pogodę i niepogodę! A to w końcu Rajd Patriotyczny.

Poza tym jutro będzie piękna pogoda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160118