Wypowiedzmy lojalność takiemu państwu

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

Wśród środowisk, które określę dość ogólnie, jako krytyczne wobec III RP, czyli państwa, jakie nam ufundowano po 1989 roku, zarysowuje się coraz bardziej widoczny podział na dwie grupy.

Pierwsza z nich, mówiąc w dużym skrócie uważa, że pacjent jest ciężko chory, ale jednak istnieje jakaś szansa na jego uleczenie i doprowadzenie do pełnego zdrowia po jakiejś terapii, bardziej lub mniej szokowej.

Druga grupa, do której, czego nigdy nie ukrywałem, od bardzo dawna sam siebie zaliczam, to ci, którzy uważają, że nie mamy do czynienia z chorym pacjentem, lecz od dawna już trupem, którego nie ma sensu pudrować i za pomocą charakteryzacji upodobniać do istoty żyjącej.

Myślę, że ci wszyscy wierzący w uleczalną chorobę, na jaką zapadła III RP nie zdają sobie sprawy, że sami w jakimś stopniu ulegli dwudziestoletniej indoktrynacji i uwięzieni zostali w masie stereotypów wbitych im w głowę przez propagandowe szczekaczki będące na usługach establishmentu.

Przypominać zaczynają „konstruktywna opozycję”, która zasiadła z komunistami do stołu.

Polska jest dzisiaj coraz bardziej tworem oligarchicznym, czyli niewolnikiem niewielkiej, uprzywilejowanej grupy beneficjentów przemian 1989 roku, która za kurtyną fasadowej demokracji sprawuje rządy wyłącznie we własnym interesie.

W swoim tekście „Rozmowa z księdzem”, zamieszczonym w Warszawskiej Gazecie, „rekontra” zachęcił czytelników do tego, aby wyłączyli telewizor i wyszli na spacer porozmawiać ze zwykłymi szarymi ludźmi w przysłowiowym maglu czy pralni.

Okaże się wtedy, że w tych miejscach więcej dowiemy się o otaczającym świecie czy o nas samych niż z ekranu telewizora, z którego bombardowani jesteśmy non stop mądrościami przekazywanymi nam przez watahy gadających głów zwanych „autorytetami.

Jest to prawda i ulica nie myli się twierdząc masowo, że w Polsce bez żadnych wątpliwości istnieje spora grupa ludzi wyjętych spod prawa. Wyjętych jednak w ten sposób, że wymiar sprawiedliwości nie tyle nie potrafi, co nie chce lub nie może potraktować ich tak jak resztę obywateli dopuszczających się łamania prawa.

Jednym słowem w państwie oligarchicznym establishment i jego szemrane interesy nie mogą zostać ukarane nawet wówczas, kiedy jakimś cudem zostają ujawnione.

"Prawo w Polsce jak pajęczyna, bąk się przebije, uwięźnie muszyna"

To stare powiedzenie według przytłaczającej większości naszych rodaków obowiązuje do dziś i oni doskonale zdaja sobie z tego sprawę.

Weźmy teraz na tapetę zapowiadane przez Tuska wydłużenie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia zakładając, że jak sądzą naiwni, jesteśmy mimo wszystko demokratycznym państwem prawa.

Gdyby tak było to owo Państwo powinno być lojalne wobec obywateli, a obywatele wobec państwa. Lojalne państwo powinno, zatem dotrzymywać omów zawartych ze społeczeństwem.

Tak zwana umowa społeczna zakładała, że my wszyscy zgadzamy się na comiesięczne potrącanie nam części dochodów, kobietom do 60, a mężczyzną do 65 roku życia, w zamian za wypłacaną nam później przez to państwo emeryturę.

Dzisiaj okazuje się nagle, że państwo w sposób arbitralny wprowadza do tej umowy niekorzystny dla obywateli aneks.

Wyobraźmy sobie, że kupujemy telewizor i zobowiązujemy się spłacać go przez 20 miesięcy w równych, uzgodnionych z bankiem ratach. Nagle po dziesięciu miesiącach otrzymujemy pismo z tego banku informujące nas, iż powodu jego złej sytuacji finansowej zobowiązani jesteśmy płacić nie 20, a 25 rat i w dodatku zabrany zostanie nam telewizor, a w zamian otrzymamy radio.

Każdy zbuntowałby się natychmiast wobec takiego skandalu i łamaniu zawartej umowy.

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że to naciągany przykład, a sytuacja Polski z uwagi na starzenie się społeczeństwa i zbyt małą liczbę narodzin zmusza rząd do takich posunięć.

O tym, że spada systematycznie liczba narodzin wiadomo jednak od dawna, więc ja się pytam, co państwo, jeżeli przyjąć, że jest odpowiedzialne, zrobiło, aby to zmienić?

Obojętnie czy rządzi lewica czy prawica to odpowiedzialni ludzie po pierwsze, tak na zdrowy rozum powinni uczynić na samym początku coś, co nasuwa się samo.

Na wstępie, aby późniejsze ewentualne ruchy i reformy były zrozumiałe i moralnie usprawiedliwione, należałoby zakazać zabijania tych dzieci, które to państwo w majestacie prawa zabijać zezwala.

Jeżeli ktoś nagle zrani się w dłoń to pierwszym jego odruchem jest zaciśnięcie miejsca powyżej rany, aby zatamować krew, a dopiero później wezwanie fachowej pomocy.

Dzisiejsza Polska, szczególnie po 10 kwietnia 2010 roku zatraciła zupełnie instynkt samozachowawczy i zbliżamy się do wielkiego upadku, do którego prowadzą nas „polskie elity” zajęte sobą, a nie problemami narodu.

Dlaczego, jako swego rodzaju punkt kulminacyjny wymieniłem datę smoleńskiego zamachu?

To proste. Tego dnia wyłączona została i tak bardzo już słaba i ułomna w III RP, kontrola władzy zmuszająca ją choćby do śladowej przyzwoitości.

Już po aferze hazardowej zaczęto dostrzegać to niebezpieczeństwo, a od czasu Smoleńska wiemy, że nie istnieje już nic takiego, co tę władzę mogłoby skompromitować i zmieść raz na zawsze ze sceny politycznej.

Ani wymordowanie elit czy upiorne łgarstwa obecnej marszałek sejmu, ani serie samobójstw czy samospalenia pod kancelarią premiera nic nie zmienią w kraju zarządzanym przez łajdaków, asekurowanych przez łajdackie media zatrudniające dziennikarskie towarzystwo wzajemnej łajdackiej adoracji.

Nie jest już możliwa społeczna i medialna burza wywołana jak kiedyś „aferą Rywin-Michnik”, czy „afera starachowicką”.

Podczas dwuletniego okresu rządów PiS owe „elity” nie miały skrupułów by wypowiedzieć lojalność państwu odmawiając wykonania obowiązującego prawa, czyli ustawy lustracyjnej. Wezwali do tego publicznie, Ewa Milewicz i Jacek Żakowski, a reszta skwapliwie przyklasnęła.

Dzisiaj premier o ustawie refundacyjnej mówi:

„Musi być respektowana tak długo jak długo nie jest zmieniona” i dalej:

"nie może być tak, że ustawa, która nie odpowiada jakieś grupie zawodowej czy społecznej, jest łamana lub omijana".

Widzimy wyraźnie, że prawo ma być respektowane przez szary lud tylko, kiedy establishment III RP jest u władzy. Jeżeli ją traci sam będzie wzywał do anarchii.

Jest mnóstwo powodów, aby podjąć wkrótce przemyślaną i dobrze zaplanowaną decyzję o wypowiedzeniu lojalności temu pseudo-państwu.

Przemyślaną, czyli taką, która nie doprowadzi do chaosu i wskaże sposoby utrzymania ładu przy stworzeniu alternatywnej w stosunku do tego państwa rzeczywistości.

Po moim artykule „Państwo to ONI” zamieszczonym w Warszawskiej Gazecie, bloger „Kisiel” w komentarzu na s24 zamieścił taki cytat autorstwa Paula Ricouera:

"Być może kiedyś będę zmuszony pragnąć klęski mego państwa, a to w przypadku, gdy przestanie całkowicie zasługiwać na dalsze trwanie, gdy nie może już być żadną miarą uznane za państwo sprawiedliwości i prawa - krótko mówiąc, gdy zaprzeczy swej naturze państwa. Ale taka decyzja jest decyzją przerażającą; nosi ona nazwę "obowiązku zdrady.""

I dodał od siebie:

„Przypomnę, że pułkownik Ryszard Kukliński powiedział kiedyś: "To nie ja zdradziłem wojsko, to wojsko zdradziło naród." Tak teraz obecna władza zdradza Polskę i naród.”

Artykuł opublikowany w tygodniku Warszawska Gazeta

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Specjalnie naród i państwo piszę z małych liter...
To nie jest naród,nie jest społeczeństwo...to jest chaos!
Nie mam czasu ani humoru,aby teraz robić wykład,moze kiedyś?
Pozdrawiam serdecznie---Patryk Grzybowski..."czasowo" zablokowany na innym portalu :-))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215482

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215491

Ten portal cieszy się prestiżem, wietnamskiego burdelu...Został założony przez służby, dla skanalizowania niezadowolenia i rozładowania napięcia. Ja ich olewam!.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215605

"Nasz naród jak lawa

Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa

Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi

Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215506

Jak lawa?

Aż się marzy aby to sprawdzić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215508

"czasowo" zablokowany na innym portalu

Tiiiaaa.....................czasowo.

Czyli tak jak ja, a to znaczy, że do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.

Oni tam wyznają "maksymę" - Róbta co chceta. I właśnie to robią.

Pozdr.

Resort

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Resort

#215643

Sic! Hic et nunc!

Pozdrawiam

PS. Choć nie wiem czy naprawdę stać byłoby mnie na "wybór Ricouera".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215484

Uścisk dłoni

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215504

Przyznam z pewną nieśmiałością, że należysz Kokosie do moich ulubionych blogerów. Wyczuwam pewien rezonans myśli czytając Twoje notki.
Gratuluję wyrazistości! I oby tak dalej!
Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215494

Wielkie dzięki i pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215505

Wniosek jest jeden i bardzo oczywisty. Celem przedłużenia wieku emerytalnego jest ....uniemożliwienie podjęcia pracy ludziom młodym i w sile wieku. Czy bezpieczny będzie pacjent, którym opiekować się będzie 67 letnia pani pielęgniarka?

Ile to problemów, aby nanieść te wszystkie poprawki, ile nieprzespanych poselskich nocy?

Dlatego, aby ułatwić P-Osłom ich ciężki żywot - proponuję ustawę bardzo krótką w treści i bez podpunktów, a mianowicie:

Każdy obywatel narodowości polskiej, który zamieszkuje na terenie Rzeczypospolitej może zakończyć pracę zawodową z chwilą zakończenia....swego życia.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215519

Czy uważasz, że ci 60-ciolatkowie dopracują do wieku 67? Ja nie wierzę bo kto przyjmie do pracy takiego matuzalema. Zanim podwyższy się wiek emerytalny należy zabezpieczyć dostęp do pracy przyszłym emerytom. Tusk żyje w świecie Alicji w krainie czarów, dla niego rządzenie to zabawa berłem i pieprzenie m.in. o godności, o godnym życiu... Ktoś, kto sam godności nie posiada nie powinien o godności mówić bo gdzie tu godność takiego 60-latka, startującego do pracy i spotykającego się z odmową pracodawcy w stylu spieprzaj stara babo/stary dziadu ? To raz, a dwa ludzie młodzi też nie mają lekko ze znalezieniem pracy, wystarczy poczytać ogłoszenia i stawiane w nich wymagania, które niejednokrotnie brzmią kuriozalnie w odniesieniu np.do wieku kandydata i posiadania umiejętności. I nie ma co w obliczu tego wprowadzać ustawy, którą proponujesz, a po prostu brać za ryży łeb i jak mówi Kokos !
Nie mówię tego bez podstaw - córka mieszkając w Warszawie szukała pracy, ma dwie specjalności w których praktykowała, a więc umiejętności praktyczne posiada, do tego znajomość języków, wiekowo odpowiadała wymaganiom, elegancka jest i... wróciła z kwitkiem do domu, do starej pracy, w której na szczęście poszła na niepłatny urlop z możliwością przerwania go w każdej chwili.
Pozdrawiam.

contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#215588

Dlatego napisałam swój tekst z przymrużeniem oka, ale pełna wściekłości i goryczy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215600

jak zwykle doskonaly tekst! gdybym mogla dodalabym go do mojego czasopisma "Bez znieczulenia", ale juz nie moge. w kazdym razie dobrze, ze tutaj moge czytac i komentowac twoje świetne teksty!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215510

tekst jak najbardziej OK.
O wypowiedzeniu posluszenstwa takiemu rzadowi pisalem w komentarzu rok temu pod tekstem LL:
http://niepoprawni.pl/blog/164/trudna-sytuacja-potencjalnego-lidera-regionu

Dla przypomnienia wkleje ten koment bo warto go przeczytac i przeczytac odpowiedz LL.Pozdrawiam i zachecam do przeczytania:

" Wszystko to jest....

pavo, 3 stycznia, 2011 - 20:27
pieknie i jak zwykle prawdziwe, jak LL to opisujesz. Aby sie jeszcze ziscilo potrzeba przechylic szale zwyciestwa w wyborach i odsunac lze-elity od wladzy. Bo tak na razie wykonywany jest plan Ribbentropa i Molotowa usuwania "bekarta Europy" swoimi lapami.
Panstwo polskie znajduje sie w glebokiej destrukcji wszystkich jego instytucji potrzebnych mu normalnie funkcjonowac! Inaczej mówiac jest to rozklad, gangrena polskiej panstwowosci. Ktos za to odpowiada i ktos za to w niedalekiej przyszlosci musi odpowiedziec. Ten ktos nazywajac rzecz po imieniu nazywa sie Donald Tusk ze wszystkimi swoimi przystawkami, a i mysle ze facet od bigosowania czyli B. Komorowski tez ma wiele na swoim sumieniu. Klasa intelektualna tego panstwa wie ,ze w Polsce dzieje sie bardzo zle, ale siedzi cicho bo sie boi o wlasny tylek, o wlasny byt. Tak niestety bylo w komunie i powrócilo jak bumerang z powrotem. A co maja powiedziec zwykli zjadacze chleba?
Cyt. LL ""Prawda jest wspaniala wartoscia do budowania szczescia osobistego i do zarzadzania polityka wewnetrzna kraju, ale nie jest to wartosc, w imie której warto poswiecic losy swojego narodu w geopolityce
Niech mi ktos powie, ze w tym kraju nie jest odwrotnie. Manipuluje sie wlasny Naród obdzierajac Go z resztek godnosci, a prawde wywozi sie do Moskwy i Brukseli.
Lazacy Lazarzu, my mozemy sobie tak pisac,manifestowac snuc plany na przyszlosc jak powinno byc etc, etc. Ja mysle, ze nadchodzi czas aby posluchac nawolywan Donalda Tuska i wypowiedziec posluszenstwo takiej wladzy. Jesli Polska jest krajem demokratycznym (w co watpie), to jesli zawiodly wszelakie sposoby perswazji dla wladzy, ze w kraju jest zle siega sie po ostateczny srodek pokojowy: wypowiedzenie posluszenstwa tej wladzy.
Cyt. LL"Badzmy atrakcyjni dla liczacych na nas sasiadów, uporzadkowani i lojalni..."
A czyz obecnie tak nie jest?
Przypatrujmy sie czy raczej nie dopuscmy do dwóch bardzo istotnych dla Polski spraw , bo jesli do tego dojdzie to Nasz koniec bedzie bliski: prywatyzacja lasów panstwowych i pozyskiwania surowców przez obce koncerny.
A pózniej, jesli stawimy czola z sukcesem lze-elitom, bedzie nas czekal zmudny i dlugi proces odbudowy tego, co ma nam sluzyc jako Narodowi: wojsko, policje, sluzbe zdrowia , szkolnictwo etc. etc.
Pozdrawiam pavo"

"Pavo - pierwsze dwa wytluszczenia nie wymagaja komentarza

Lazacy_Lazarz, 4 stycznia, 2011 - 10:20
Po prostu taka jest rzeczywistosc.
Natomiast chodzilo mi o budowanie naszej atrakcyjnosci dla liczacych sie sasiadów w ujeciu budowania koalicji mnogosci w srodu Europy przeciwko imperialnymi zakusami silnych. Mam nadzieje, ze to rozumesz lecz tylko tak podkrecasz lapiac mnie za "niescislosc". Przeczytaj ostatni wywiad Fiatowca z Alefem Sternem, Ty mówisz o lasach i surowcach a on dodaje sprawe sprzedazy PKP - to puzzle z tej samej ukladanki.
Poza tym zamiast pozbywac sie wysokich specjalistów z armii (a przeciez wszedzie to wlasnie armia jest generatorem innowacyjnosci i modernizacji) wywalmy na bruk wszystkich sedziów którzy nabyli imunitet jeszcze przed 90-tym rokiem. To tak na poczatek.
Pozdrawiam
LL"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#215538

zachecam do przeczytania:

http://niepoprawni.pl/blog/3355/nowy-ekran

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

arkadia

#215541

Pudrowanie trupa to w rzeczywistości  walka ludzi z pierwszej grupy o byt, o tlen, o wszystko. Walka na śmierć i życie. To pewnik. W wypadku przegranej stracą wszystko. Judaszowych srebrników do grobu nie wezmą, umrą w niesławie, a ich dzieci będą żyły z piętnem dzieci sprzedawczyków i kanalii. Odejdą tak samo jak przy urodzeniu.Goli. Więc czy warto było ... ?

PS

Podniesienie wieku emerytalnego jest zaplanowanym działaniem nie/rządu.Pozbawieni perspektywy pracy, młodzi ludzie, będą wyjeżdżać z Polski w poszukiwaniu we świecie godziwej pracy.

Starzy ludzie nie będą rodzić dzieci, więc starców okupant ze wschodu, czy z zachodu,wyzyska i podporządkuje bez reszty.Trupom również nie trzeba wypłacać emerytury (jaki zysk !!!). A jak wymrą, zagarną państwo jak coś należne im od wieków.

Czy Polska zasłużyła na taki los ?

Czy chcemy i potrafimy coś w niej zmienić ?

Chcemy ... ?

Obudź się Polsko ! Nadszedł czas, najwyższy czas !

_______________________________________________________________ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215553

gdzie byl ze swoim cytatem o odwadze gdy chodzilo o sprawe Polska?
- czy czolgi , samoloty RAF zaatakowaly na froncie zachodnim w 39?
- gdzie odwaga Czerczila wobec Stalinowskich i sowieckich chytrych lap ,
ktore ogarnely pokazny kawal europy na 45 lata tym Polske?
a nas czerwoni trzymali w socjalistycznym terrorze .

- gdzie byla odwaga Czerczila by powiedziec o ludobojstwie stalinowskiego NKWD na Polskiej ludnosci a Oficerach w szczegolnosci?
- Czy Czerczil bronil zaglebia naftowego w Galicji
i Lwowa aby pozostal przy Polsce po 45' ?

Niestety zachod nas ogral i zdradzil wielokrotnie.

Angielska "odwage" ukazal po 90' tzw Ksiaze Karol,
ktory przyznal, ze to nie Anglicy
ale Polacy rozwiklali zagadke
i zlamali szyfry Enigmy .
okolo 60 lat po faktach !!

Ot a tymczasem my nie graniczymy z Anglia/UK
wiec wlasnie w Polsce Angole powinni szukac strategicznego sojusznika i przeciwwagi dla poteznych Niemiec lezacych w srodku miedzy nami i majacych imperialne ambicje od stuleci

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215610

...Przy założeniu, że rządzą nami przedstwiciele, wybrani za pomocą zabiegów socjo-technicznych tzn. ordynacja promująca grupy "kolesiów" z tej samej koterii a która de facto z demokracją ma tyle wspólnego co Rosja Putina, biorąc mimo wszystko pod uwagę swoistą umowę z rządzącymi to gdy nie jesteśmy zadowoleni z fachowca możemy mu podziękować za wspłpracę. Rządzącym wydaje się, że są jedyną możliwościa dla nas, czy nam to się podoba czy nie.....ale prawda jest inna...to MY utrymujemy ten rząd skorumpowanych,zaprzedanych i kłamliwych nieudaczników a nie oni nas...to państwo w dużym procencie żyje z naszych podatków i nie wiem, czy stwierdzenie byłego premiera Krasińskiego, że rząd sam się utrzyma ma rację bytu..... a może zróbmy ekseryment i nie płaćmy podatków....zobaczymy jak będzie wyglądał za jakiś czas ratting naszej "zielonej wyspy"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215558

ja już wypowiedziałem

Pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nic nie jest takie jak wygląda

#215577

"Klamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawda"- dr J. Goebels

http://niepoprawni.pl/blog/144/socjotechnika-stosowana%E2%80%A6-propaganda-i-odruch-pawlowa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#215618

Cyniczny Żyd o Polsce i Polakach...

Żydowski pisarz Artur Sandauer uważa to za normalne i tak bezczelnie uzasadnił żydowską przemoc i dominację:

"W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.

Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce - mówi Sandeuer - to żydowska głowa nałożona na polski tułów.

Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące."

"Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.

Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi - pisał Sandauer - a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy" - pouczał żyd Artur Sandauer.

Ileż ten cyniczny żyd okazał wobec Polaków pogardy i kpiny, tłumacząc w ten sposób żydowską dominację nad Polakami, osiągnietą krwawymi zbrodniami jego rodaków.

Ale czyż nie miał racji ...?

jedna uwaga, ...ta żydowska głowa, ...ten łeb, ...to nie jest własny łeb, ... i nie nasz łeb, ...to łeb obcej i nienawistnej hydry! z pełną powagą, odpowiedzialnością i przekonaniem stwierdzamy, że w Polsce nie istnieje jako-taka polska inteligencja, ponieważ prawdziwie polska inteligancja zginęła, została wymordowana podczas II wojny światowej, [podczas okupacji, w części okupowanej przez Niemcy hitlerowskie przez zbrodniarzy niemieckich, a w części okupowanej przez Związek sowiecki przez żydobolszewickie hordy zbrodniarzy sowieckich, ukraińskich, litewskich i białoruskich], oraz w kolejnych latach, po wojnie, w okresie stalinizmu, przez żydokomunistycznych zbrodniarzy z pod znaku MBP, PZPR, UB, SB, a owa "elita" zwana obecnie "inteligencją" to w ponad 90% żydzi i osoby pochodzenia żydowskiego, w Polsce, w brew kłamliwym statystykom, jest przypuszczalnie około 50-65% katolików, a nie jak się to od wielu lat podaje [od czasów stalinowskich] 90% - to wielkie kłamstwo żydokomunistów

„Dużo nas zginęło, to prawda, ale tych co zostali wystarczy, aby wami (Polakami) rządzić" [Problem antysemityzmu, „Kultura" nr 1-2/1957, Paryż]

David Warszawski - Gebert stał się czołowym wyrazicielem żydowskiego nacjonalistycznego triumfalizmu w Polsce, przekonania, że mniejszość żydowska powinna odegrać rolę dominującą. Jakże wymowne pod tym względem były jego uwagi zamieszczone na łamach amerykańskiego miesięcznika „Moment" w 1998 roku w artykule pt. „By 2050 Poland will become an economic powerhouse with Polish Jews as its drawing force" (Przed 2050 Polska będzie ekonomiczną potęgą z polskimi Żydami jako jej siła napędową). Warszawski pisał tam m.in.: Do roku 2000 Polska będzie miała społeczność żydowską liczącą około 30 000 osób, sześć razy większą niż w 1989 r., kiedy to żydowskie odrodzenie rozpoczęło się na serio (...) W swej determinacji przystąpienia do Unii Europejskiej i wyzbycia się przekonań politycznych, które czyniły naród polski zakładnikiem historii przez 2000 lat, młodzi Polacy porzucili zarówno złe, jak i dobre tradycje. Wolą uczyć się niemieckiego niż historii wojen z Niemcami (...) Antysemityzm został zmarginalizowany do księżycowych peryferii. Zarazem całe połacie tożsamości narodowej i tradycji zostały zapomniane (...) W roku 2010 żydowscy profesorowie zdominują wydziały polskiej historii i tradycji na uniwersytetach (podkr. - J.R.N.) (...) Polskie lobby żydowskie wkrótce wzrośnie w siłę powiązaną z zadziwiającym rozwojem polskiej gospodarki (...). W połowie przyszłego wieku Polska stanie się kontynentalną potęgą gospodarczą, a polscy Żydzi, w całej Europie, będą jej siła przewodnią (podkr. - J.R.N.) (cyt. za: T. Pająk „A Naród śpi!", wyd. II, Tomaszowice 2002, s. 291-292).

Zbrodnie ludobójstwa na Narodzie Polskim dokonane przez zbrodniarzy żydowskich

1. powszechna współpraca, dywersja i zdrada, denuncjacje, donosy na Polaków do NKWD i Gestapo

2. zbrodnia ludobójstwa: Katyń, Kozielsk, Starobielsk, Ostaszkowo, Kuropaty, Miednoje, Bykownia, Charków - to żydowscy komisarze strzelali bezbronnym polskim oficerom w tył głowy

3. zamordowanie w zamachu gen. Sikorskiego

4. spowodowanie wybuchu "Powstania Warszawskiego" - w wyniku czego zginał kwiat patriotycznej młodzieży polskiej i 200 000 Warszawiaków - choć źle przygotowane, bardzo słabo uzbrojeni powstańcy - w Komendzie Głównej AK było zadziwiajaco wielu żydów, i wielu z nich przeżylo...

5. po wojnie w strukturach przemocy, zbrodni i bezprawia: MBP / UB / SB / PZPR masowo prześladują, niszczą, znęcają się i mordują Polaków, Patriotów, katolików i polskich kapłanów, oficerów i żołnierzy AK , WiN , ZWZ, Nie , poniżej lista pseudoelit politycznych i intelektualnych - łeb obcej hydry ...zdradzanej, sabotowanej, indoktrynowanej, okradanej i zniewalanej od stuleci Polski.

zgryz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zgryz

#215689

Prawdą jest żyd zawsze wszelkimi sposobami zwalczał Polaków. Tak jest do do dnia dzisiejszego(mazowiecki czy ostatnio udokumentowany przykład geremka). Żadna dyskusja na ten temat nie usprawiedliwi podłości tej nacji.

Brak słów.

______________________________________________________________ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215696

...Przykłady można by mnożyć personalnie np."prof" Bartoszewski, urlopowany z Aushwitz...gros żydowskiej "inteligencji" przyszła ze wschodu i ona stanowiła i stanowi trzon, niestety, agentury wpływu...nasi byli i aktualni prezydenci, z wyjątkiem ś.p. Lecha Kaczyńskiego...ośrodki opiniotwórcze np.G.W.(rodowód twórców znamy), nagłe powstanie ośrodków telewizyjnych( skąd pieniążki?), przeszłosc szefów kadr zarówno W.P. jak i Policji...o specsłużbach to nawet nie chcę pisać...Wszystko to wiemy i CO Z TEGO? I to jest także prawdą, że ludzie boją się, o swoje lepsze czy gorsze stanowiska, ponieważ nie wiedzą komu mogą zaufać...władzy nie, przestawicielom "demokratycznie" wybranym ...nie...To nie jest kryzys demokracji, to jest stalinizm, ze swoimi "ponad prawem" funkcjonariuszami...Wszscy lub prawie zwracamy oczy na PiS, ale ktoś z bezpośredniego otoczenia Pana Prezydenta dopuścił do karygodnych zaniedbań... czyli komu można ufać?......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215707

Kokos-ie26,
jakbys mi to z "ustow" wyjal :-)

Ale,
moze rozpocznijmy od tego,
ze wypowiemy lojalnosc nie/rzadowi...

System trzyma mocno w garsci.

Zastanowmy sie jak to uczynic...

A Panstwo ?

No coz,
moze Panstwo Kowalscy sie przylacza...

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#215715

No właśnie... powinien to chyba być sposób na "obywatelskie nieposłuszeństwo", który nie narazi "obywateli" na hipotetyczny choćby uszczerbek materialny lub inny kłopot, bo mało kto ten protest podejmie.

Np. niepłacenie podatku przez etatowców jest mało prawdopodobne, bo pracodawca odprowadza podatek bez pytania o zgodę. Zapewne są możliwości prawne, aby podatnik rozliczał się samodzielnie po zakończeniu roku rozliczeniowego (np. złośliwie pod koniec kwietnia roku następnego), odkładając stosowną kwotę comiesięcznie na własne konto bankowe. Dużo na tym nie zarobi, ale miałby pełne poczucie władania własnymi pieniędzmi. Jeśli nie osiągnie "progu podatkowego" to nie musi czekać na łaskawy zwrot ze skarbówki (bez procentu), tylko po prostu w ogóle nie płaci.

Są także możliwości manewrowania PITem tak, aby przesuwać wpłatę żywej gotówki możliwie jak najpóźniej, bez naruszania przepisów, ma się rozumieć. Ale to jest "wyższa szkoła jazdy" dostępna tylko prawnikom. My "ciemniaki" nie zostaliśmy wtajemniczeni w takie szczegóły.

Masowe nieodprowadzanie żywej gotówki przez rok mogłoby być jakąś tam formą nielojalności, zgodną jednocześnie z istniejącymi przepisami, a więc wytrącającą władzy możliwość represji w stosunku do nie tylko "niepoprawnych" i nie naraziłoby samego portalu na ataki władzy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215859

ooone:

Drugiego Pilsudskiego racz nam zeslac, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#215750