wRodzinie - rusza nowa sieć telefonii komórkowej

Obrazek użytkownika Milton
Blog

   Z telefonu komórkowego korzysta codziennie większość z nas. Każdy właściciel telefonu jest klientem operatora sieci telefonii komórkowej. Za świadczone usługi płacimy, co jest rzeczą normalną.

   Gdy jednak porównujemy ceny, które płacimy za tę usługę polskim dostawcom, z cenami płaconymi za te usługi w innych krajach, to mamy prawo być niezadowoleni.
W dalszym ciągu płacimy więcej niż klienci w innych krajach. Dzieje się tak dlatego, że od początku istnienia telefonii komórkowej w Polsce mieliśmy i nadal mamy zmowę dostawców wymierzoną przeciwko klientom, przypominającą klasyczny oligopol. Do niedawna na polskim rynku działały trzy firmy Plus, Era i Orange, od niedawna doszła czwarta firma Play. Lektura sprawozdań finansowych tych spółek jednoznacznie dowodzi, że są to firmy osiągające bardzo wysokie zyski.

   Warto pamiętać o ogromnych kosztach ponoszonych m.in. na reklamę. Każda próba wejścia nowego operatora poprzedzana była bataliami niedopuszczenia go na rynek. Głośna była sprawa niedopuszczenia czwartego operatora za rządów premiera Buzka, gdy za tą działkę odpowiadali politycy ZChN-u, również dopuszczenie spółki Play było poprzedzone długim okresem blokowania jej wejścia. Pewne działania przeciwko tym praktykom podejmował również Urząd Nadzoru Elektronicznego.

   Do wejścia na ten rynek szykuje się nowy podmiot o nazwie wRodzinie. Jest to inicjatywa środowiska kierowanego przez o. T. Rydzyka, twórcę Radia Maryja. To przede wszystkim do tego środowiska skierowana jest oferta, przynajmniej na początku. Prawdopodobnie sieć nadajników będzie rozmieszona na wieżach kościelnych na obszarze kraju. Pozwoli to uniknąć wysokich kosztów , które w początkowej fazie istnienia ponoszą operatorzy. W projekt włączona jest firma CenterNet, należąca do Romana Karkoszki, jednego z czołowych graczy na warszawskiej giełdzie. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na 160 mln zł.

   Należy się cieszyć, że wchodzi nowy podmiot na ten rynek, gdyż jest to szansa na osłabienie istniejącego oligopolu i obniżenie cen za usługi, na czym powinien skorzystać każdy korzystający z telefonu komórkowego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Popieram jak najbardziej obawiam się jednak że kapitał początkowy okaze się z byt duzy do udźwignięcia , to są olbrzymie pieniądze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Wiara katolicka i Duma Narodowa to moja siła

#24259

Jak dobrze pamiętam to kapitał początkowy POLKOMTELa wynosił około 1,5 mld podobne sumy były u Centertela i PTC.
Ale zobaczymy, Rydzkowi nie można odmówić smykałki do biznesu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24262

     Z tego co wiem, to właśnie budowa wież przekaźnikowych na terenie kraju była najbardziej kosztownym elementem całego projektu. Ciekawi mnie czy zaciągnięte na to kredyty, zostały już spłacone.

    W przypadku sieci o. Rydzyka, kluczową sprawą jest sposób korzystania z zasobu jakim jest sieć kościelna. Pojawia się tu cała masa ciekawych problemów organizacyjno-prawnych np. czy proboszczowie związani byliby umowami biznesowymi, czy byłyby to umowy z ordynariuszami diecezji, czy może mamy do czynienia z umową z Episkopatem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24274

nie polecam giffgaff.pl bo to zlodzieje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#325683

Dla Centernetu to jedno ze środowisk, gdzie chce dotrzeć. Podobną umowę zawarł z wędkarzami. Dla ojca Rydzyka to kolejny etap budowania swojej grupy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24280