Niepewność

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

Jest 2 stycznia 2021 roku.  O tej porze mamy na ogół wysyp różnego rodzaju przewidywań i prognoz dotyczacych nowego roku 2021  Nie teraz.  Przyczyną jest to, że nie znamy dnia ani godziny.  Rządzą nami: koronawirus oraz masowa histeria wywołana przez pandemię.  Przynajmniej w Polsce ta druga powoduje znacznie więcej ofiar niż sam wirus.  Nikt więc nie jest w stanie przewidzieć - co będzie dalej.  Bloder Jazgdyni pisze {TUTAJ}:

  "Autentycznie boję się, nawet nie użyję łagodniejszego obawiam się, tego co nam przyniesie, zaczynający się już za parę godzin rok 2021. (...) Czego więc ja się boję? Naprawdę się boję. Odczuwam lęk przed nieznanym.
Tak, sytuacja w której się znajdujemy budzi powszechny niepokój, ponieważ już wiemy, że w roku, który właśnie mija, ujawniły się żywioły, które nie dopuszczą do tego, co byśmy chcieli najbardziej – do powrotu do tej naszej małej stabilizacji, do względnego poczucia bezpieczeństwa, które wolno się budowało, gdy zmalały strachy i zagrożenia "zimnej wojny". Jak by tego nie oceniać, poczuliśmy się wtedy o wiele lepiej.
A czy od tego Sylwestra też będzie "lepiej"? To znaczy, wytrzymamy jeszcze te parę miesięcy szczepień, może nawet dwa, trzy lata, ale potem będzie "normalnie".
No właśnie... normalnie. Problem w tym, że to słowo dla każdego co innego znaczy. A chyba dla nas, dla Polaków, najistotniejszym komponentem tej upragnionej normalności jest silne poczucie wolności. Jesteśmy szalonymi indywidualistami. Niestety, również w dużym stopniu, w życiu codziennym czasu pokoju, egoistami. Ale w sytuacjach zagrożenia, jak za czarodziejską różdżką, wyzbywamy się tego egoizmu. Jak rzadko który naród...
Nie będzie już normalnie, tak, jak byśmy tego pragnęli. Będzie zupełnie inaczej. I obawiam się, że wolność, jaką znamy i ta do jakiej zawsze dążyliśmy, zostanie poważnie ograniczona.".

  Kończy zaś swój długi tekst stwierdzeniem:  "Wymieniłem tylko kilka zagadnień dotyczących gwałtownych zmian, które nas wszystkich czekają. Wymieniłem tylko takie, które są już w fazie początkowej realizacji.
Lecz to, co naprawdę nas czeka jeszcze jest niewiadomą.".

  Warto tę notkę przeczytać w całości.  Zauważmy, że rządy wszystkich krajów europejskich oraz USA znalazły się w pułapce.  Postawiły na "walkę z pandemią" przy pomocy lockdown'ów oraz noszenia maseczek.  Okazała się ona całkowicie nieskuteczna.  Wirus robi, co chce.  Nie są też w stanie wycofać się z "obostrzeń" i pokładają calą nadzieję w nieprzebadanych szczepionkach.  Bloger Integrator opublikował dziś notkę "Czy szczepionka na covid-19 to placebo? Czytamy ulotkę Pfizera." {TUTAJ(link is external)}.  Doszedł on do wniosku, że firma Pfizer absolutnie niczego nie gwarantuje.  Nie jest nawet w stanie określić, jak długo będzie trwała odporność na wirusa po użyciu ich specyfiku [jeśli w ogóle sie pojawi].

  Bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] mówi {TUTAJ(link is external)} o panujących nastrojach społecznych:

  "Jesteśmy narodem karnym i grzecznym, nie rewolucyjnym, ale nie potrzeba rewolucji, wystarczy zmiana nastrojów, aby władzę zmiotło! Rewolucji nie będzie, ale nastrój społeczny władzę zmiecie".  To dotyczy nie tylko Polski, ale wszystkich państw Zachodu.".

  W tej sytuacji mogę tylko życzyć Czytelnikom, Komentatorom, Blogerom i Adminom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2021.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:13)

Komentarze

Ty też siejesz panikę...czy jeszcze Sylwester nie wywietrzał?
Nie znamy dnia ani godziny, nie znaliśmy i nie będziemy znać, to nic nowego...a prawdziwa jest tylko histeria, którą nakręcają media na zlecenie rządu.
Tego narcyza z Gdyni nie czytam...bo pisze rozwlekle , nudnie i bez sensu. Wywód na temat różnego rozumienia słowa „normalność” to najlepszy przykład.
A to ,że się boi...no cóż, każdy się boi, komu wiary brak, niezależnie od wirusa czy paniki. Sam swoimi lękami wpisuje się w szerzenie tej paniki.

„I ty mu wierzysz biedna dziewczyno?”
https://www.youtube.com/watch?v=kfUi5l5Rr8s

Na temat wirusa się nie wypowiadam ...bo jest jeszcze nie do końca zbadany a nasza wiedza o wirusach jest praktycznie żadna.

https://www.youtube.com/watch?v=GiCi6zaKCJE

W tej sytuacji, zamiast pomyślności, życzę wiary ,nadziei i miłości w Nowym Roku 2021 i w aż do końca świata.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1657161

to chyba rzeczywiście koniec świata, skoro zgadzam się z Vercią. Też życzę:

WIĘCEJ wiary, nadziei i miłości w Nowym Roku 2021 i w aż do końca świata!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1657267

To nieprawda, ze lockdown nie dziala. Dziala bardzo dobrze ale zabawa w lockdown przynosi tylko same straty.

Nieprawda, ze prawdziwe maski nie dzialaja. Dzialaja ale majtki, szaliki i inne szmaty nie. A nawet jak w miare porzadna maska jest to nos na wierzchu. No i odleglosci, higiena, dezynfekcja itp itd nie przestrzagane ani zachowane. W WA (Zachodnia Australia) nie ma sladu wirusa od czerwca wlasnie dlatego, ze lockdown obejmowal to co powinien obejmowac, obowiazkowa kwarantanna dopilnowana, dezynfekcja, odleglosci itp itd i w trzy miesiace bylo po wirusie. Od czerwca normalne zycie tak jak i w Northern Territory i Tasmanii.

A we wschodnich stanach zabawa, nieudolnosc, zaniedbania i wyjatkowy kretynizm to im ciagle nowa fala wybucha. Jak pasazerow zamkna na kwarantannie to zapomna dopilnowac, jak dopilnuja to zapominaja pilotow i stewardesy zamknac wiec wylaza na miasto i zarazaja.

 

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1657197

Czy zezwolenie na mieszanie szczepionek nie jest dowodem na to, że to wyszczepianie to smutny cyrk.

Katarzyna Treter-Sierpińska

@katarzyna_ts

To są jaja! UK dopuszcza szczepienie w wersji mix, czyli pierwsza dawka jedną szczepionką, a druga inną. Myślałam, że to fejk, ale jednak to prawda.

Translate Twitt

The New York Times

@nytimes

· Jan 1

Britain will allow for a mix-and-match vaccine regimen: If a second dose of the vaccine a patient originally received isn’t available, another vaccine may be substituted, British health officials said. The new guidance contradicts guidelines in the U.S. https://nyti.ms/3rNV2s8

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1657200

po drugiej twardnieją kopytka.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1657202

Niedawno ta firma zapłaciła 2 mld dolarów kary za skutki uboczne działania leku, który wypuściła na rynek...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1657377

Postawiły na "walkę z pandemią" przy pomocy lockdown'ów oraz noszenia maseczek.  Okazała się ona całkowicie nieskuteczna.  Wirus robi, co chce.  Nie są też w stanie wycofać się z "obostrzeń" i pokładają calą nadzieję w nieprzebadanych szczepionkach
 

Bezwstydne brednie.

To jest tak fałszywe i szkodliwe na wielu poziomach, że aż brak słów.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657839