Sza, za rogiem węszy CIA

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Trybuna Ludu (ukazująca się dziś pod tytułem GW) informuje o tym, że prok. Marek Pasionek, prowadzący śledztwo smoleńskie, zdradzał obcemu mocarstwu, należącemu do NATO, tajemnice Układu Warszawskiego.

 
W dreszczowcu na temat agentów imperialistycznych służb tajnych, jak CIA i FBI, zagrażających ludowej ojczyźnie i przyjacielskim stosunkom z wielkim narodem rosyjskim, GW bezlitośnie w duchu liberalnego materializmu demaskuje wroga
 
III RP
 
sługusa faszystowskiej organizacji PiS, prokuratora Pasionka. Prok. Marek Pasionek pytał naszych nieprzyjaciół z USA, gotowych wykorzystać każdą informację przeciwko Układowi Warszawskiemu (kryptonim „Salon”), o sprawy tajne, jak np.
 
sztuczna mgła
 
sterowanie samlotem na odległość czy zmianę transmisji danych w wieży. Po nawiązaniu kontaktu operacyjnego z CIA i FBI prokuratura prowadząca śledztwo smoleńskie wysłała wkrótce do Departamentu Sprawiedliwości USA wniosek o
 
pomoc prawną
 
w tej sprawie, zamiast zapytać się wprost jedynej bezstronnej ekspertki ds katastrofy, Tatiany Anodiny. Szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej, gen. Parulski zawiesił w czynnościach Pasionka, prokuratora NPW nadzorującego śledztwo ws. katastrofy
 
Tu-154M
 
a za ujawnienie tajemnicy tego śledztwa czeka go postępowanie karne oraz dyscyplinarne. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostro skrytykował Parulskiego za zawieszenie Pasionka. PiS, jak wiadomo, jest podziemną antyrządową
 
bojówką terrorystyczną
 
wprawdzie o marginanym znaczeniu, ale o dużym stopniu szkodliwości. Dzięki czujnym redaktorom Trybuny Ludu (GW) po raz kolejny udało się władzy ludowej zdemaskować wrogów nowego porządku społeczno-politycznego w naszym kraju.
 
 
 
Post scriptum: ostatnio I sekretarz Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej (skupiającej wybitne osobistości różnych opcji politycznych z centum, lewicy i koła poselskiego Znak), Donald Tusk, zapewnił podczas konferencji prasowej, że nie ześle na Sybir Kaczyńskiego, bo nie ma takiej woli. Nie zaprzeczył jednak, że nie ma takiej możliwości. Platforma robi wszystko, by nie oddać ani guzika w jesiennej walce z wrogami porządku, zapewniającego dobrobyt elicie Polski Ludowej.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Można domniemywać, że I sekretarz ZSRR dał właśnie znać I sekretarzowi PZPO, że mija już prawie 70 lat od ostatnich zsyłek Polaków na Sybir. Tundra i tajga w międzyczasie porosły i czas ją karczować, stepy zdziczały a Kirgizi i Czukcze potrzebują świeżej krwi.
Jarosław może będzie pierwszy ale sam Niedwiedjowki nie zbuduję, więc na długą podróż przygotowani bądźmy wszyscy.

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#164573

Jan Bogatko

...że to oni będą salwować się ucieczką,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164597

Moja też jest taka.
Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że kto chce żyć w pokoju musi szykować się na wojnę. Innymi słowy, przezorny zawsze ubezpieczony i kożuch w szafie trzeba mieć.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#164634

Jan Bogatko

Przypomniał mi Pan tzw. walizkę ewakuacyjną moich Rodziców. Po przeżyciach wojennych (wypędzenie w Łodzi w 1939 roku, wypędzenie z Łodzi w 1945 roku w kilka dni po powrocie, wypędzenie z domu rodzinnego na wsi w miesiąc potem w ramach tzw. reformy rolnej).W przedpokoju stała mała walizka z dokumentami i najpotrzebniejszymi rzeczami, a na wieszaku wisiały właściwe okrycia.

Smutne.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164650

Jakby pana rodziców i wszystkich Polaków nie sprzedano i nie zdradzono, by w Teheranie a potem w Jałcie, to nikt z Polski po zakończeniu II wojny światowej nie musiałby uciekać.

Druga sprawa.

Chyba państwo nie uważacie, że służenie CIA, MI albo Mossadowi, to jakaś chluba i zaszczyt dla Polaka, zwłaszcza po 1989 roku?

Polacy w wolnej Polsce powinni stworzyć - budować w naszym kraju czysto polskie służby specjalne oraz wywiadowcze wierne tylko interesowi Polski.

Pomijam już to, czy informacja na temat przecieków i współpracy prokuratora prowadzącego sprawę katastrofy smoleńskiej jest prawdą, bo zapewne nie jest...

Zdrada Polski jest taka sama w przypadku Polaków lub obywateli polskich, którzy służą Rosji, Izraelowi, Stanom Zjednoczonym, Niemcom, Francji, Chinom, Wielkiej Brytanii, zamiast służyć tylko i wyłącznie Polsce, czas to wreszcie zrozumieć będąc Polakami.

No chyba, że to wszystko ci ludzie robią z rozkazu w interesie Polski, a ich służba polega na szkodzeniu tamtym państwom lub szpiegowaniu ich Państw w ewekcje, których Polska będzie stawała się potężniejsza. Na przykład wywiad gospodarczy, wykradanie badań naukowych, zdobywanie wiedzy na temat osiągnięć w dziedzinie nowych technologii wojskowych itd. itp.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164664

Jan Bogatko

...podzielam Pański ból, ale tylko silne państwo może liczyć na sojuszników. To moja teza. Rozbrojenie Polski i zgoda na wasalizację to zdrada interesów narodowych.

Na marginesie: Polska nie miała z USA układu o pomocy wojskowej.Nie można zatem mówić mym zdaniem (i nie tylko moim)o zdradzie Amerykanów.

Można natomiast i trzeba mówić o zdradzie Wielkiej Brytanii i Francji, naszych parnerów w UE. Ta wina jest ewidentna.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164682

W początkowej fazie wojny Francja była naszym głównym sojusznikiem militarnym, jednak po klęsce Francji już tak nie było, militarnym sojusznikiem Polski stała się, wtedy Wielka Brytania, a po przystąpieniu do wojny Stanów Zjednoczonych również Ameryka, w armii amerykańskiej służyło setki tysięcy obywateli amerykańskich z polskimi korzeniami.

Ameryka - ich rząd nie zapewniali nas, że po wojnie nasze granice państwowe będą takie same jak przed wybuchem II wojny światowej? Ameryka jej rząd nie zapewniał Polaków o tym, że w Polsce będziemy mogli rządzić się suwerennie po zakończeniu II wojny światowej? Pan i ja chyba znamy w takim razie zupełnie inną historię Polski i naszych sojuszów zawartych z naszymi militarnymi sojusznikami UK i USA.

To rząd federalny Ameryki jak i rząd Wielkiej Brytanii są odpowiedzialne za to, co działo się w Polsce po 1945 roku i nikt inny. Polska została zdradzona przez naszych sojuszników militarnych Wielką Brytanię oraz przez Stany Zjednoczone, została przez nich wykorzystana a potem pozostawiona samej sobie, została wydana na pastwę bolszewii i żydostwa, i tutaj trzeba wyraźnie napisać, że chodzi w tym miejscu o rządy tych państw, a nie o zwykłych obywateli tych dwóch krajów.

Roosevelt: "Gdybym miał wybierać między hitlerowcami a komunistami, wybrałbym komunistów…" „Gdybym miał wybierać między hitlerowcami a komunistami, wybrałbym komunistów. Hitleryzm to barbarzyństwo, doktryna mordowania ludzi, natomiast komunizm jest w ostatecznym rachunku swego rodzaju humanizmem. . .”[ii]

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164692

Jan Bogatko

...szeroki, by kusić się o syntetyczną odpowiedź.

Podejmę ten temat niebawem, zapraszając do dyskusji.

Jednak moja teza brzmi - i z niej musi się wyciągnąć wnioski na jutro - że tylko silne państwo może liczyć na sojuszników.

Cieszę się z góry na dyskusję i

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164693

Jan Bogatko

...dla mnie Roosevelt to komunista (salonowy), to oczywiste.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164695

Bardzo mi przykro z powodu przywołania Pańskich smutnych wspomnień. Nie to było moim zamiarem. Mogę jedynie współczuć i napisać, że i moja rodzina w czasie okupacji żyła permanentnie "na walizkach" . Każde dziecko miało przygotowany swój maleńki, skromny, tobołek ze swoimi skarbami na wypadek kolejnego wypędzenia a największa walizka babci spełniała jednocześnie na stałe rolę szafy.
Taki to były czasy.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#164688

Jan Bogatko

...należy podjąć, to jednak trauma wielu Polaków,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164694

wypowiedzi I sekretarza.
Nie ma takiej woli. Ciekawe, bo ja odczytałam tę deklarację w duchu komunikatu, że gdyby miał wole, to by wysłał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164577

Jan Bogatko

...czytać, ot, to,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164599

Zamiast współpracować z zaprzyjaźnionymi służbami Wołodii, on sięgnął aż za Ocean. A powinien wiedzieć, że amerykańscy imperialiści pałają nienawiścią, większą niż Niesiołowski do PiS, do budującego się w naszym kraju nowego otwarcia na Wschód. A nie wiedział, bo pewnie napił się tej imperialistycznej Coca-Coli i mu się pomieszało od niej. Całe szczęście, że GW czuwa poprzez swoich cyngli wyszkolonych na PRLowskich naukach pacyfikowania sumień. A wojsko to jest zaciężne ze swoimi klawiaturami w garści, oj zaciężne. Do chwili kiedy jakaś potężna awaria nie walnie w prąd.
Co zaś do wyborów guzików nie oddadzą, bo z reguły są one przyszyte, ale stołki to i owszem jeżeli do nich im tyłki nie przyrosły na amen. Chyba, że staną się jakieś cuda nad urnami, co jest bardzo prawdopodobne z uwagi na to, że premier jest wysokiej klasy specem od zwiastowania cudów.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#164585

Jan Bogatko

...cud nad Wisłą, Platforma może tylko zatańczyć z gwiazdami,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164601

gość z drogi 

o POd drzwiami POdsłuchuje PO,przez okna POdgladają czarni z jakiś

tam służb,ale nas to i tak nie POraża,my oswojeni  

z ich metodami od LAT a

Cud nad Wisłą był tylko Jeden,serdecznie pozdrawiam z dychą w ręce

i zyczeniami by LóD,na którym tanczą,jak najszybciej się pokruszył

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#164651

Jan Bogatko

...wioząca ferajnę skręciła na lewo, wszystko jasne!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#164658