Polska jako holenderska kolonia futerkowa…

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Cztery lata temu rząd Holandii (obecnie Niderlandów) podjął decyzję o likwidacji biznesu futerkowego. Rząd dał holenderskim farmerom aż 8 lat na zwinięcie biznesu… W tym samym czasie w niedalekiej Polsce zaczęły powstawać nowe fermy norek i lisów, zwiększył się także eksport skór tych zwierząt ...głównie do Holandii.

Dla lekko kumatego ekonomisty stało się jasne, że Holendrzy zamiast likwidować biznes futerkowy – zaczęli go przenosić do Polski. Jest więc prawdopodobne, że za 4 lata cała futerkowa branża Niderlandów przeniosła by się do Polski, skoro do Polski przeniósł się już z Holandii największy na świecie hodowca zwierząt futerkowych…

Równocześnie stało się coś niepokojącego. Ceny za skórki norek zaczęły drastycznie spadać. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie informował, że "w sezonie 2018/2019 ceny norek były poniżej kosztów produkcji" (sic!). Jeszcze w 2015 roku polscy hodowcy eksportowali 9 322 781 skór norek, a średnia cena skóry wynosiła 158,34 zł za sztukę. W całym 2019 roku hodowcy sprzedali już 7 043 726 skór norek, ale ich ceny spadły do 95,96 zł za sztukę !

Dziś, gdy Parlament RP zadecydował o likwidacji ferm norek i lisów, nagle jak spod ziemi wyrośli obrońcy branży futerkowej: "Cynizm czy głupota" - pytała w komentarzu o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt moja red. Krystyna Naszkowska z Gazety Wyborczej. Jej zdaniem niszczy się dobrze prosperujący biznes – czyli w istocie typowy przekręt funkcjonujący poniżej kosztów!

Jeszcze dalej – ku wielkiemu zaskoczeniu posunął się red. Rafał Ziemkiewicz stwierdzając, że „Piątka dla zwierząt” to osobiste szaleństwo Jarosława Kaczyńskiego! Wg. Ziemkiewicza…."Piątka dla zwierząt" oznacza nadzwyczajne uprawnienia dla ekologów, miliardowe straty dla rolnictwa wskutek zaniechania uboju rytualnego oraz zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Jeszcze bardziej zaskakuje w ataku Ziemkiewicza na prezesa Kaczyńskiego i na PIS (choć za ustawą głosowała także PO i Lewica) argument strachu. A więc ten sam argument, jaki zastosowali Balcerowicz i Rzońca przewidując kataklizm gospodarczy po wprowadzeniu przez PIS 500+ dla dzieci!

Ziemkiewicz maluje więc obraz Apokalipsy, gdyż wraz z zakazem hodowli zwierząt futerkowych jakoby upadną hodowle drobiu i bydła! A to już jest groźny obłęd, albo... wielka kasa od ofiar „Piątki dla zwierząt”. A więc także od odbiorców mięsa koszernego, którego to mięsa – poza Żydami i Arabami - Polacy nie jedzą! Czyżby Polska miała obowiązek żywić Żydów i Arabów, zaopatrując ich w mięso rytualne?

Warto wrócić do aspektów ekonomicznych, którymi także zaczął żonglować polonista Ziemkiewicz. Zachłystywanie się Ziemkiewicza rzeką dolarów za skórki z norek i lisów i za mięso koszerne i halal do Izraela, Turcji i Egiptu jako żywo przypomina propagandę komunistyczną z czasów dynamicznego eksportu statków do ZSRR. Wraz ze wzrostem eksportu statków do ZSRR Polska stawała się coraz bardziej biedna, gdyż do tego eksportu dopłacała! Upadek polskiego przemysłu stoczniowego ma swoje źródło właśnie w eksporcie statków do Rosji sowieckiej...

Nie inaczej jest z branżą futrzarską. Z raportu Zachodniego Ośrodka Badań Społecznych i Ekonomicznych wynika, że branża hodowli zwierząt futerkowych odpowiada za 0,08 proc. PKB, 0,16 proc. polskiego eksportu, a jej udział w finansach publicznych (podatkach i składkach) wynosi 0,014 proc. W odniesieniu do rynku pracy stanowi 0,03-0,06 proc. Polskie fermy futrzarskie dają bowiem nie więcej niż 4 tys. miejsc pracy i to głównie dla pracowników z Ukrainy! Jeśli dodam, że średni podatek CIT odprowadzany przez hodowcę norek lub lisów wynosi 1.6% to okaże się, że branża futrzarska należy do najbardziej dotowanych przez Polskie Państwo! Paradoksem jest, że zwrot VAT w tej branży jest większy od zapłaconych podatków!

Reasumując: Ta branża to patologia i tylko dziwić się można, że taki „niezłomny” red. Rafał Ziemkiewicz „pośliznął się” na futrze. Ziemkiewicz mówiąc, że nie chce być już kojarzony z PIS-em, dobrowolnie dał się skojarzyć z LIS-em… Czy Ziemkiewicz obsunie się do poziomu Lisa Tomasza – czas pokaże…

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:20)

Komentarze

Ten redaktorek od dawna jest ponizej jakiego kolwiek poziomu wyrazania opinii spolecznej jak i okreslania wartosci strat i zyskow.On po prostu zaczyna ewauolac w kierunku w jakim byl szkolony i teraz powoli zaczyna sie aktywizowac.Przykre to ale takie mamy porabane towarzystwo wzajemnej adoracji.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1645298

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przykro to pisać, ale typowa endecka menda.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645313

      Witam! Chyba Rafał zalicza wtopę futerkową. Dzisiaj oglądałem program w Republice z prowadzącym Rafałem, a uczestniczyła w niej Pani,,,uciekło mi nazwisko, oraz Staszek Janecki. Poraził mnie Ziemkiewicz swoim zachowaniem. Cały czas Staszkowi wchodził w słowa, próbując narzucić swoją narrację prawie... (z buta). Niby koledzy, ale niesmacznie się oglądało.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1645303

Pan Ziemkiewicz się ZAGALOPOWAŁ...a szkoda. Porównanie z LISEM, to duże nadużycie.

Serdecznie pozdrawiam. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1645306

   Witam! Rafał fajny chłop, ale czasem trochę lodu, by się przydało...Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1645307

Będzie mi brakowało Go w tandemie ze Staszkiem Janeckim "w tylewizji".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1645318

Warto przypomniec tow. Ziemkiewiczowi wystąpienie na kanale XPortal, u boku tow. Bekiera - jawnej promoskiewskiej V kolumny w Polsce, znajomego rosyjskich terrorystów okupujących Ukrainę, Hezbollahu itd....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645322

Masz doskonałą pamięć  GRATULUJĘ

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1645325

RAZ często występował na portalu Wójcika w sensie.pl. Tam taka wolnorynkowość z otoczką mody na nacjonalizm, Michalkiewicz, Krajski, Braun ale i bez nich nieraz można było się zdziwić zaskakującymi szczegółami w treściach. No i stamtąd jest ten Miśko. Występował też tam Otoka-Frąckiewicz, znany z pitu-pitu ale sam wspomina, że był tam cenzurowany, wycinano mu fragmenty o Konfederacji. Sam też nie jest niewiniątkiem, jego rozmowy z Braunem zaowocowały idiotyczną książką z teoriami spiskowymi kakałowego Grześka. Portal grał na wiele stron przez swe powiązania i akcje, od RM/Rydzyka (Michalkiewicz, Krajski) i Korwina po Jakiego i Ziobrę ale i Bosaka, dla wielu akcji znalazły się pieniądze i dotacje. Całość świadczy o tym, wraz z innymi portalami, że służą niewybrednej propagandzie antyrządowej i antyunijnej, chcą się lansować i pozyskiwać kasę ale przede wszystkim bić w PiS, to ma być bicie z osobnych kierunków niż wprost konfederackich i "wolnościowych" czy narodowych, akcja typu "prawicowcy i przedsiębiorcy przeciw PiS". Nie dziwi więc, że inni szatani też są czynni i można łatwo znaleźć wpływ ich propagandy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645363

„Norki są arystokratami wśród zwierząt hodowlanych”

Ziemkiewicz u Roli

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645314

  Futro, chyba po Dmowskim...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1645316

Endeckie futro.......pokoleniowe

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645317

Ziemkiewicz polazł do tego przygłupa Roli i obraża Jarosława Kaczyńskiego i wyborców PiS-u. W sumie nic nowego, lata temu zrobił to samo w swojej książce "Polactwo".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645312

"...branża futrzarska należy do najbardziej dotowanych przez Polskie Państwo!"

Jeśli tak, to dlaczego państwo po prostu nie przestanie dotować tej branży? Po co ją likwidować ustawą?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1645324

a dwa dni po zaprzestaniu dotowania napiszesz .... dlaczego państwo ot tak  po prostu  przestalo dotować...norki

Dlaczego???

Dlaczego??

To skandal

Mylę się

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645328

Państwo musiałoby przez lata wydać setki milionów zł , żeby branża futerkowa zaczęła płacić podatki. Kto zabroni wielką fermę zamienić na kilkadziesiąt małych ferm na podstawionych "właścicieli" z branży - tak jak to właśnie w Polsce zrobiono? W ten sposób "optymalizuje się" podatki. Nic dziwnego, że w większości krajów tę branżę po prostu zlikwidowano

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

M.Pyton

#1645367

To bardzo mocne sformułowanie.

Tej "patologii" broni minister Ardanowski, pewna część posłów (niektórzy zaryzykowali nawet swoje stanowiska lub funkcje polityczne), RM i TV Trwam i nie tak mała liczba publicystów.

Po stronie przeciwników mamy przede wszystkim organizacje ekologiczne (niektóre powiązane z niemieckimi firmami utylizacyjnymi i międzynarodowymi NGO od ochrony zwierząt), "Wyborczą", EKO Press i tym podobne podmioty.

Polecam notki wraz z komentarzami:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/gawrionowi-ad-vocem

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/nowelizacja-ustawy-o-ochronie-zwierzat-jest-niekonstytucyjna-0

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645353

i hodowców

https://www.radiomaryja.pl/informacje/apel-o-zmiany-w-ustawie-uderzajacej-w-polskich-rolnikow-i-hodowcow/

Apel popierają m.in.:

parlamentarzyści PiS (Teresa Hałas, Jerzy Chróścikowski, minister Krzysztof Ardanowski), Gustaw Jędrejek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej, dr n. wet. Mirosław Welz, zastępca Głównego Lekarz Weterynarii, prof. Andrzej Jakóbczak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Daniel Chmielewski z Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych, Krzysztof Bosak z Konfederacji i inni.

Prezydent Duda dał bardzo jasno do zrozumienia, że decydując o dalszych losach ustawy – na pierwszym miejscu będzie stawiał dobro rolników.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645359

Celem rolnictwa jest zaopatrzenie społeczeństwa w żywność. Futra noszą bogaci ludzie i coraz częściej tym biznesem zajmuje się mafia - unikając płacenia podatków.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

M.Pyton

#1645368

założyli "biznes" i płacą podatki.

"Mafie" za czasów PO budowały autostrady i okradały podwykonawców Czy to oznacza, że należało zaprzestać budowy dróg? Ulubionym miejscem prania brudnych pieniędzy przez gangsterów są restauracje. Czy to oznacza, że należy zlikwidować usługi gastronomiczne?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645373

Pytam tych wszystkich, którzy bronią dziś branży futrzarskiej i rytualnych ubojni mięsa, gdzie byli jak mafie likwidowały z dnia na dzień całe gałęzie przemysłu, wywalając tysiące Polaków na bruk? Gdzie byłaś Rebeliantka, jak gangsterzy sprzedali za grosze całe przedsiębiorstwa wraz z pracownikami, likwidując przy okazji ich akta osobowe przez co tysiące ludzi otrzymuje dziś drastycznie niskie emerytury? Gdzie byliście wy - płaczący nad losem biznesmenów - hodowców norek i właścicieli ubojni - gdy tysiące pracowników PGR zostało pozbawionych środków do życia a stoczniowców mafia szkoliła na fryzjerów psów?

WSTYD WAM i HAŃBA ! 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

M.Pyton

#1645432

Więc skąd to aroganckie pytanie do mnie?

Nie mam nic wspólnego z tym draństwem. Wprost przeciwnie, moja rodzina jest także ofiarą tych "zmian".

I nie odbijaj piłki w niewłaściwym kierunku.

Może najwyższy czas zaprzestać niszczenia polskich firm i rolnictwa? PiS obiecywał, że nie będzie już tego łajdactwa. I co? Ekologiczne lewactwo tupnęło nóżką i partia pokornie likwiduje polski biznes. Wstyd i hańba.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645435

Grzecznie na początku lat 1990-tych robiłaś za kwiatek u kożucha nowym "byznesmenom" z esbeckim rodowodem. Braciszek wreszcie poszedł do roboty - teraz piszesz, że do byłych esbeków. I ty jesteś poszkodowana?????? Ty chyba zawitałaś na tą Ziemię z jakiegoś równoległego wszechświata. ;)

A ze ubzdurałaś sobie, że jesteś kimś wyjątkowym, i że na twój widok nawet sędzia powinien wstawać i z daleka się ukłonić, to zbierasz tego efekty. Na własne życzenie jesteś nikim.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1645439

EOT

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645453

Jak podaje "Polityka", król branży futrzarskiej Szczepan Wójcik ma dziś cztery zarejestrowane firmy. Farmrad, Prowork, Agriwork i Agristaff, z których każda ma wpisaną w profil działalności hodowlę zwierząt. Wszystkie - zgodnie ze sprawozdaniami finansowymi - zanotowały straty.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

M.Pyton

#1645443

koszty i zyski. Zauważ, że od pewnego czasu przedsiębiorcy narzekają tylko na ZUS. Skarbówki nikt się nie boi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1645446

I z tego powodu należy zlikwidować wszystkie hodowle zwierząt futerkowych w Polsce?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645454

koniec epoki Gomułki. Od kilku dekad (2, góra 3) na czele jest działalność charytatywna. Równie dobre są ekskluzywne sklepy z damską odzieżą. Ale restauracje? Dzisiaj?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1645580

RM niewiarygodnie cudownym przypadkiem (czyżby "dary serca" i nieco PR-u futrzarzy) zmieniło zdanie ale wcześniej ...

https://www.radiomaryja.pl/informacje/nie-dla-gigantycznej-fermy-norek-w-miejscowosci-lipka/

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645371

RM wskazywało na nadużycia duńskiego inwestora, który postawił fermę w miejscu niedozwolonym, dodatkowo łamiąc wszelkie przepisy budowlane, ochrony środowiska, weterynaryjne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645374

Tak se tłumacz. Związki lobby z RM są już dawno opisane w necie i żadne darcie japy tego nie zmieni. Nie udawaj też, że nikt inny nie łamie norm ani nie działa na nielegalu, bo to dotyczy 90% kontrolowanych. Cała branża pada od lat a oficjalnie to ma straty i powoduje straty dla budżetu za to łżą w żywe oczy i najmują płatnych troli. Chcesz udowodnić, że RM było od zawsze po stronie futrzarzy? Gdybyś miała choć trochę rozumu, zauważyłabyś w jak wygodnym momencie przegłosowano projekt, skoro branża pada a nie przynosi zysków, tylko smród i cierpienie. Na to się zanosiło od lat. Ale wolisz stać w obcym interesie.

https://jutrobedziefutro.pl/2020/03/04/polska-branza-futrzarska-w-najwiekszym-kryzysie-od-lat-tak-zle-jeszcze-nie-bylo/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645378

nie komentuję.

EOT.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645379

I w którym miejscu atakuje personalnie??

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1645380

Podejrzewam że nikły odsetek prawicowego elektoratu doktoryzował się dotąd z tematów przemysłu futrzarskiego. Sam co chwilę pogłębiam temat i zyskuję na niego nowe spojrzenie.

O ile za decyzjami PiS mogą stać czy stoją nawet jakieś racje, to w dalszym ciągu uważam, że w PiS od lat leży odłogiem temat strategii komunikacyjnej. Bo to nie tak powinno wyglądać, że najpierw jest podejmowana decyzja polityczna, następnie przepychana nocą w postaci ustawy, w międzyczasie, skłóca się ze sobą cały prawicowy elektorat, który czasami lepiej, czasami mniej rozeznany jest w temacie. Ku uciesze konkurentów politycznych oraz zwykłych targowickich zdrajców. A następnie niezależni blogerzy próbują tłumaczyć o co w tym wszystkim chodzić może. To chyba zła kolejność. Przyznasz?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645382

Wiadomo przecież, że przeciwko PIS jest nie tylko targowica, lewica i ulica. To także UE, która nie zrezygnowała ze stworzenia z Polski kolonii: miejsca, gdzie zrzuci się niechciany przemysł, lewe biznesy i europejskie śmieci. To jest wojna z PIS-em. Tak więc do każdej - najmniejszej nawet potyczki trzeba się dobrze przygotować. Bez strategii komunikacyjnej to niemożliwe. Strategia nie może polegać na tym, że niezależni blogerzy będą tłumaczyć, o co PIS-owi chodzi...

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

M.Pyton

#1645434

Kiedy do Polski przestaną wpływać tysiące ton śmieci?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645436

Nie żal mi branży futrzarskiej - tym bardziej po przeczytaniu Twojego artykułu. Wielu faktów nie znałem po prostu - nie muszę. Na krzywdę zwierząt też jestem czuły. O Żydów i Halal się wogóle nie martwię. Rozumiem też że trzeba utemperować Ziobrę i Gowina.

Najbardziej w nowym prawie denerwuje mnie rozszerzenie uprawnień dla lewicujących organizacji prozwierzęcych. Choć też wiem (bo sprawdziłęm) do tej pory był już w ustawie o ochronie zwierząt przepis uprawniający do zabrania zwierzęcia przez organizację statutowo zajmującą się ochroną zwierząt - w praktyce był on jednak martwy, bo bez Policji (którą teraz dodano) mógł sobie interweniować. Teraz będzie łatwiej. Ale z kolejnej strony pamiętajmy, że to tylko w przypadku kiedy zwierzęciu coś poważnego grozi. Nikt Naczelnikowi bez powodu kota nie zabierze.

Żal mam w pierwszej kolejności o to, że ostatni tydzień był jakimś chaosem i dramatem jeśli chodzi o rozeznanie całego elektoratu konserwatywno-prawicowego. Bo ludzie wysnuwając i podłapując różne teorie zaczęli sobie do gardeł skakać. Oczywiście wszystko podsycała konfa i zaczajeni agenci oraz Targowica. Na pewno w naszym skonsolidowaniu uszczerbek bezmyślnie powstał. I o to głównie mam żal i pretensje, bo wiem jak trudno cementować tak szeroki elektorat :(

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645441

https://www.radiomaryja.pl/informacje/uderzenie-w-polskie-rolnictwo/

Jeśli prezydent nie zawetuje ustawy, to ten błąd w postaci uderzenia w polskie rolnictwo będzie miał poważne konsekwencje: gospodarcze, społeczne i polityczne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645455

I ty masz czelność poruszać tematy religijne. Ohyda.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1645462

EOT

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645504

życzenia wszystkiego najgorszego Polsce widzę u ciebie i to nie od dziś. Duńczycy już zabierają ręce. Poza tym nie tylko o norki chodzi, dobrze o tym wiesz. A o ustawie bezkarnościowej słyszałeś? Jestem pewien, że słyszałeś i co ty na to?

https://pantarhei24.com/powraca-pis-owska-ustawa-bezkarnosciowa-urzednicy-nie-moga-obawiac-sie-odpowiedzialnosci/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645776

Rolnik Witold Szur ma w oborze krzyż na ścianie i ze swą przemową wygląda na parodię. Powtarzanie życzliwie podsuwanych argumentów i słaby montaż. Ale nikt się nawet nie podpisał pod takim materiałem, nawet inicjałem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645465

Dotąd również niezbyt interesowałem się tym tematem. Nawet nie pamiętałem, że dwa lata temu już raz odbyła się podobna batalia - i to z tymi samymi "aktorami', także ze świata polityki - co i teraz.. Ale przed chwilą przeczytałem tekst na portalu, do którego raczej nie zaglądam:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1758296,1,jak-futrzarze-ograli-prezesa-pis.read ...

i trudno mi jest przyczepić się do podanych tam argumentów. Ale jedno co tak ogólnie mnie zastanawia w ustawie, to połączenie branży futrzarskiej z branżą uboju rytualnego oraz ogromne PR-owskie zaangażowanie (propagandowe i finansowe) obrońców hodowli futrzaków (z wykorzystaniem "mediów" Szczepana Wójcika) a z drugiej strony - względna cisza obrońców uboju rytualnego (którego dotyczą chyba o wiele większe kwoty produkcji). Raczej, te same argumenty na temat jednej branży (funkcjonowanie ferm futerkowych na stracie, dzięki zabiegom księgowym), nie dotyczą tej drugiej branży...???

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

1normalnyczlowiek

#1645475

branża futrzarska to tysiące ludzi w niej zatrudnionych, tysiące ich rodzin i dzieci. Nie widzisz tych ludzi? To właśnie ich jest mi żal najbardziej, wolę aby Polacy czerpali z niej zyski, a nie Niemcy, którzy z Polski zrobili sobie śmietnisko. Zwalają w Polsce tysiące ton śmieci, w tym trujące odpady z hut, oczywiście za zgodą "patriotycznego" rządu. Guzik na sali sejmowej łatwo przycisnąć, tragedii i skutków głosowania wtedy nie widać, ale można być "dumnym", że uratowało się norki, czy lisy i być poklepanym przez samego prezesa po plecach. Dobro Polaków powinno być nam bliższe od innych nacji, szczególnie tych, które zawsze były nam wrogie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645489

Tysiące, czyli ile? 50, 13, 2-4 czy 1. Lobby podaje liczbę wszystkich zatrudnionych w hodowli i jeszcze chce ją powiększyć o inne branże. Tymczasem oficjalnie zgłoszonych do ZUS-u jest garstka- wg starszych danych poniżej tysiąca. Wiadomo też, jak kantuje się z umowami, zatrudnia Ukraińców a spora część to praca sezonowa. Ciekawe, że masz za nic innych ludzi, czyli niezgadzających się, protestujących, okolicznych mieszkańców- liczby wielokrotnie większe, czyli przedkładasz wprost jednych ludzi nad innych. Politycznie to są ponadpartyjne interesy z peowcami i palikotowcem, obcokrajowcami i ich słupami, na odcinku lobbystycznym to zwolennik Konfy próbujący swój darwinistyczny kapitalizm ukryć za chrześcijaństwem i rolniczym patriotyzmem. Nietrudno zauważyć, że obecne rządy im się nie podobają.

Ale miło zobaczyć, że zajadły antysemita i anty-ukraiński histeryk nagle ujmuje się za żydami z ich rytuałami i pracą dla Ukraińców ale też holendersko-duńsko biznesem i chińskimi odbiorcami. Czego to nawrócenie nie robi z człowiekiem. Przy okazji po stronie Danielsa, Trzaskowskiego i PSL.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1100589,zus-zatrudnienie-w-przemysle-hodowli-zwierzat-futerkowych.html

Doprawdy, trudno mieć tak wątpliwą etycznie, już upadającą branżę z powszechnymi patologiami, rozwiniętą przez obcy kapitał, unikającą podatków, produkującą w interesie zagranicznych kapitałów- za formę patriotyzmu lokalnego.

https://www.otwarteklatki.pl/blog/holenderski-przemysl-futrzarski-w-polsce

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645522

Kochaj albo rzuć. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1645440

Poważni ludzie kierują się jednak czym innym. Ten żart - w obecnej sytauacji - mnie nie rozśmieszył.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645449

tu chodzi nie tylko o przemysł futrzarski, chodzi też o praworządność. Gdzie była debata na ten temat? To co zrobił Kaczyński jest przykładem jego szarogęszenia się i dyktatury. Przed podjęciem samodzielnej decyzji nie komunikował się nawet z ministrem Ardanowskim.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645766

A co ma minister do głosowania w sejmie? Co ma mieć do rozmów koalicyjnych poza tym, że sam jak nakręcony wszędzie łaził się skarżyć (a i tak na końcu zagłosował "za")? Kaczyński z radą PiS-u miał się konsultować z Ardanowskim, naprawdę? Kogoś tu popaliło. Weź dopisz jeszcze, że Kaczyński nie raczył poinformować na bieżąco Romana z USA o rozmowach z Ziobrą i Gowinem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645771

"Starsi Bracia" w byznesie już dawno opanowali system.

W Holandii mimo wielkich kosztów (opłaty lokalne, podatki , ceny pasz, art. typu suplementy, leków wet, wetów i płac)

opłacało się.

I opłacało się ewakuować wszystko do przyjaznej Bolandy.

Gdzie równie przyjaźnie nastawieni lokalsi nie utrudniali Holendrom wygenerowania strat "z niczego".

I z równą przyjaźni bezinteresownością przymknęli oczko.

Czyli kogo by trza "za mordę"?

I tu Pan Ziobro by się przydał.

Na setkę ma kwity i na owo towarzystwo.

Które osobiście pachnie mi zieleniną(wsjo adno, dolary czy pewna flaga organizacyjna).

Tymczasem dla robienia zamieszania na rękę kolejnej ewakuacji dla zwiększenia strat przyczynił się mój do niedawna lubiany Pan Ziemkiewicz. W tyle bez niego sporo straci jeśli będzie go brak:(

Jeszcze trochę a za wkręcenie się w akcję  z norkami, sam zacznie kopać sobie norkę.

By uniknąć złośliwych pytań o profesjonalizm i określeń typu "Podziemkiewicz".

Przykre.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Brian

#1645459

No właśnie. Prosta odpowiedź na pytanie, dlaczego opłacało się i tak w środku UE, dlaczego przenosi się syf do Polski. Wykazuje się straty a zarazem są miliony na całe lobby, w tym lobby i farmę trolli. Przyjaźni weteryniarze też się znajdą a już oni mają dojścia. Ludziom się powie, że to rolnictwo, daje miliardy i 50 tys. miejsc pracy. Bosak potwierdzi, taki autorytet że z paru metrów szczura od kota nie odróżnia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645461

Zauważam, duża część komentarzy jest opatrzona pojedyńczym minusem.

Jakby ktoś bez czytania walił losowo po "minus jeden".

Albo to sugestia dla powiększenia czcionki:)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Brian

#1645486

Powiem Ci , że to co najlepsze z tej kaczorowej 5-tki dla zwierząt, to......... koniec dla zwierząt w cyrkach.

Tu naprawdę, wielkie  brawa.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645508

też czekają w kolejce, a także krakowskie dorożki. Psa w domu żadnych sztuczek też nie wolno uczyć, ani nauczyć go załatwiać się poza domem, ma prawo s..ć na podłogę, szczególnie jeżeli jest to "husky".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645511

i takich osłów jak ty?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645516

że na inteligentne "obszczekanie" mnie, nie będzie ciebie stać.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645518

Czy nie wiesz jaka jest różnica w zarobkach między Polakami, a Holendrami? To Polacy wyjeżdżają do pracy w Holandii, a nie odwrotnie. Tam na "bezrobociu" żyje się całkiem dostatnio. Tam od dawna istnieje masa burdeli i wprowadzono eutanazję, też mamy w tym ich naśladować?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645490

rolnicy w Polsce". Jest sporo materiałów o " podnoszeniu poziomu polskiego rolnictwa" przez "emigrantów" holenderskich na 15 lat do Polski. Coś pięknego, jakie są rezultaty dzisiaj. I kto robi geszeft, jak walnęły futerka, to się okazało! I śmierdzi nadal!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1645540

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645506

jest radnym. Ten "zrozpaczony hodowca" deklarował, że w 2018 roku z prowadzenia gospodarstwa rolnego (czyli hodowli) osiągał dochód w wysokości 200 zł (dwieście złotych!) miesięcznie. Faktycznie, spora kwota, ale przed wojną. ;)

W 2019 r. natomiast już nic nie zarobił z tytułu hodowli.

 

https://spbialapodlaska.bip.lubelskie.pl/index.php?id=osoba&p1=39570

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1645514

Ten hodowca - nagradzany nawet, bo znalazł się wśród laureatów szóstej edycji konkursu „Rolnik Lubelszczyzny” (2017) zajmując... I miejsce w kategorii „produkcja zwierzęca” - ma imponujące wyniki. Dochód rzędu 2600-3000 zł rocznie. Co ciekawe, dorabia prowadząc firmę usługowo-handlową, trudniącą się handlem i przewozem owoców i warzyw. Tu również jest herosem! W zeznaniu z 2015 roku wykazał przychód ponad 1,2 mln zł i osiągnięty zysk: prawie 2,5 TYSIĄCA zł, czyli 2%. Czapki z głów! Oto rolnik całą gębą i... kieszenią. Pomyśleć tylko, ile taki mógłby zarobić, gdyby miał obrót 1,2 mld zł. Strach się bać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645557

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-min-j-k-ardanowski-o-tzw-piatce-dla-zwierzat-projekt-nie-byl-konsultowany-ani-z-resortem-rolnictwa-ani-z-wiejskimi-srodowiskami-ze-zwierzat-tworzy-sie-bozki/

Cytuję:

To jest projekt, który wszystkich zaskoczył. Nie był konsultowany z nikim ze środowisk wiejskich, nie był również w żaden sposób konsultowany z ministerstwem rolnictwa. To dziwne, bo w ministerstwie prowadzimy bardzo intensywne prace nad zmianą ustawy o ochronie zwierząt – mówił Jan Krzysztof Ardanowski w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

(...)

Staramy się podnieść dobrostan zwierząt dla wszystkich gatunków zwierząt – nie tylko dla jakiegoś wybranego. To zresztą spotyka się z dobrym odbiorem rolników, np. dodatkowe środki, które przeznaczyliśmy na poprawienie dobrostanu bydła i świń są atrakcyjne i wielu ludzi chce z tego korzystać  – wskazał gość „Aktualności dnia”.

(...)

– Przedstawia się rolników, którzy zajmują się hodowlą zwierząt, jako wręcz zorganizowaną mafię. Mówi się o lobby futerkowym, o przemyśle, a to są rolnicy – i mniejsi, i więksi. Podobnie jak w innych grupach hodowli – są i tacy, którzy mają kilka krów i tacy, którzy mają kilkaset krów. Bronią swoich racji, zajmowali się hodowlą zwierząt futerkowych, ponieważ przez lata było na to zapotrzebowanie. Teraz chce się z jakiś pobudek ideologicznych narzucić, zmusić społeczeństwo do tego, żeby ludzie nie korzystali z futer. (…) Ci wszyscy, którzy mówią, że mamy syntetyczne ubrania, nie rozumieją, że one będą się rozkładały tysiąc lat, a futra prędzej czy później się rozłożą – zauważył polityk.

Obecnie zakaz hodowli zwierząt futerkowych obowiązuje w 13 krajach Unii Europejskiej, jednak wiązało się to z odpowiednio długim czasem na zamknięcie branży oraz wysokimi odszkodowaniami dla rolników, którzy zaciągali kredyty na rozwój swojej działalności.

– W pięciu krajach nie było żadnych ferm. Łatwo więc wprowadzić zakaz, jeżeli nikogo to nie dotyczy. W kilku następnych to były pojedyncze fermy – jedna, pięć. To był taki zakres hodowli. Natomiast w tych krajach – to była Holandia i Norwegia, gdzie tych zwierząt było trochę więcej, ale i tak znacznie mniej niż w Polsce – wprowadzono albo bardzo długie okresy dostosowawcze (to jest najczęściej 10 lat) i jednocześnie duże odszkodowania, nie tylko za matki, które trzeba będzie z tej hodowli wycofać, ale również za pawilony, za klatki, za maszyny, za urządzenia, za kuchnie do tego przystosowane. Te sprzęty i te budowle do niczego innego się nie nadają, trzeba je zniszczyć, a kosztowały bardzo dużo. W związku z tym obowiązkiem państwa jest również zapewnić stosowne odszkodowania – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

Wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce nie spowoduje, że te hodowle znikną w ogóle – akcentował minister.

– W Europie sytuacja jest taka, że te hodowle przeniosą się do innych krajów, na wschód od nas, do krajów azjatyckich. Taką hipokryzją jest twierdzenie, że my tu sobie sumienia uspokajamy, natomiast te hodowle – pewnie w gorszych warunkach – będą prowadzone gdzie indziej – wyjaśnił gość Radia Maryja.

Świat – wprowadzając coraz to nowsze zakazy dotyczące hodowli zwierząt – idzie w złym kierunku – ocenił szef resortu rolnictwa.

– To jest, moim zdaniem, kolejna odsłona wojny o zasady na poziomie wręcz aksjologicznym – czy człowiek ma prawo czynić przyrodę sobie poddaną – jak czytamy w Księdze Rodzaju – co uznają wszystkie religie świata, czy zwierzę stanie się ważniejsze od człowieka? Dehumanizacja ludzi i wręcz tworzenie bożków ze zwierząt – jakieś nowe pogaństwo się pojawia. To jest odprysk szerszej sprawy. Jest mi przykro, że coś takiego w Polsce robimy – zaznaczył.  

Polityk jednoznacznie skrytykował zapis w projekcie dotyczący możliwości wchodzenia na teren hodowli przez aktywistów ekologicznych, nie mających odpowiednich kwalifikacji w dziedzinie m.in. weterynarii.

(...)

Państwo ma prawo w sytuacjach nadzwyczajnych zabrać majątek obywatela: jego samochód, jego dom – w sytuacjach nadzwyczajnych. Natomiast nie może być sytuacji, że ktoś nie mający żadnego przygotowania, wiedzy weterynaryjnej, zootechnicznej przychodzi i robi przeszukanie w domu, w budynkach, twierdząc, że zwierzęta są źle utrzymywane – podsumował Jan Krzysztof Ardanowski.

/koniec cytatu/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645512

Podsumujmy wydarzenia ostatnich dni. Pewna gazeta robi zdjęcia Kotu Prezesa, który upolował mysz. W pewnej telewizji zastanawiają się, co ochroniarz Prezesa ma w reklamówce. i kto jest debeściak?

 

z neta

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645513

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Onuce i sowieckie kuce mi się znarowiły

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645515

Kto by pomyślał że przez jedną ustawę ujawnią się takie jaja.No i niech mi ktoś powie, że to zła ustawa była

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645523

A gdy Ziemkiewicz krytykuje Konfederację, to oczywiście jest to niesłuszna i nieszczera krytyka, bo dostaje pieniądze z TVP Info i mu tak każą krytykować. Dostaje rozkaz z góry i za pieniądze robi, co każą. A zatem Konfederacja ma rację.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1645578

Przeczytalam wiele komentarzy i jestem bardzo rozczarowana. 

W miare obiektywny redaktor Ziemkiewicz jest tu opisywany jakby byl najgorszym wrogiem Polski. Byc moze jest prawda, ze wsrod jego znajomych sa hodowcy zwierzat futerkowych, moze ma inna wiedze niz my, byc moze to sklonilo go do jawnego wystapienia przeciw PIS-owi. Byc moze sie myli i dzis mysli na ten temat juz inaczej.

Wiem, ze tak jak ja sympatyzowal z PIS-em.

Inne zdanie w tej czy innej kwestii nie moze czlowieka  tak dyskredytowac, ze nazywacie go  w najlepszym razie redaktorkiem i zamieszczacie takie ponizajace zdjecia.

Dyskutujmy, ale nie obrazajmy go i siebie wzajemnie.

Tzw. kryzys futerkowy pokazal mi, ze w PIS-ie trwa walka o pozycje w partii i rzadzie.

Raczej postawy tych panow powinny nas zastanawiac.

Walka o pozycje z jednej strony, ciagotki despotyczne z drugiej, lizusostwo itp.

Gdzie sa te czasy, ze z politykow mozna bylo brac przyklad?

Mamy na swiecie jakas dziwna pandemie, ludzie sie burza,, Kaczynski chce zwalniac urzednikow od odpowiedzialnosci karnej (???)

Dziwny ten swiat

a my skaczemy sobie do gardla

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1645724

W jakich konkretnie czasach można było brać przykład z polityków? Z których konkretnie dawnych polityków można brać przykład?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1645741

W pełni się zgadzam. Z wszystkich info wynika, że konflikt między koalicjantami dotyczył wyłącznie walki o władzę wewnątrz koalicji.

Jeśli prawdą jest, że prezes Kaczyński wykorzystał ustawę o ochronie zwierząt do sprawdzenia lojalności posłów, to była to metoda najgorsza z możliwych, gdyż kazał im wybierać pomiędzy odrzuceniem skrajnie szkodliwej ustawy a uległością wobec siebie.

Znaczna część podporządkowała się  i zła ustawa przeszła przez Sejm. Teraz ma miejsce taki sam szantaż wobec senatorów. Nie ma się z czego cieszyć. Jeśli ustawa wejdzie w życie, to dostaną po głowie prawie wszyscy rolnicy i hodowcy: hodowcy drobiu, wołowiny, zwierząt futerkowych i rolnicy produkujący zboża na pasze, a w rezultacie także i konsumenci. Zyskają konkurenci w innych krajach i niemieckie firmy utylizujące odpady poubojowe w Polsce. Rzeczowo to wyjaśnił minister Ardanowski.

https://wpolityce.pl/polityka/518851-nasz-wywiad-ardanowski-nie-wykonalem-zadnej-wolty

Poza tym ustawa jest antyprofesjonalna. Dobrostan zwierząt będą teraz oceniać przypadkowe osoby, a dotychczasowe opinie zootechników i weterynarzy wyrzucane są co do zasady do kosza.

Młodzież wychowuje się na pięknoduchów, którzy mają nie mieć pojęcia na czym polega ubijanie zwierząt i jak wzrosły fachowe standardy w tym zakresie, a wszystkich rolników i hodowców przedstawia się jako prymitywów, nie troszczących się o dobro należących do nich zwierząt. Ponadto ustawa daje prawo "ekologom" do naruszania miru domowego i odbierania cudzej własności.

Ustawą zakazuje się prowadzenia niektórych rodzajów działalności bez stosownego odszkodowania i vacatio legis.

Co to ma wspólnego z dobrem Polski? Z zasadą państwa prawa i zaufania do niego? Nic.

W mojej ocenie nie ma żadnego sensownego wyjaśnienia dla takich działań.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645747