Powyborcze przemyślenia

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Mam jeszcze w pamięci wypowiedzi i artykuły wielu polityków i dziennikarzy popierających różnych kandydatów, oraz to co zostało napisane tu na Niepoprawnych w obronie A. Dudy, jak i słowa krytykujące jego pierwszą kadencję. Pamiętam też ataki na Konfederację i jak blokowano im dostęp do głównych mediów. Nie szczędzono też wyzwisk pod ich adresem, a także pod adresem tych, którzy nie kryli swoich sympatii dla tej formacji politycznej. Wystarczyło wytknąć niedotrzymane obietnice A. Dudy oraz PiS, aby być nazwanym ruską onucą.

Dzisiaj czytam w jednym z komentarzy, że Bosak ma bić się w piersi, a niby to dlaczego ma on bić się w piersi? Po ogłoszeniu wyników pierwszej tury powiedział on, że nie popiera żadnego z kandydatów, ale dodał też, że nigdy nie oddałby swego głosu na Trzaskowskiego. Dzień przed wyborami dał wyraźnie do zrozumienia Polakom na kogo zagłosuje, powiedział mianowicie, że wyborów nie zbojkotuje i odda ważny głos. Krytykujący Bosaka i Konfederację zapomnieli już jak byli oni traktowani przez PiS, Dudę, oraz Kaczyńskiego, ten ostatni powiedział kiedyś, że nigdy PiS nie wejdzie w koalicję z Konfederacją i nie będzie z nią współpracować.

Jednak po ogłoszeniu wyników pierwszej tury przestano ich nazywać ruskimi onucami, a Duda zwrócił się do Bosaka słowami: Krzysztofie, mamy wiele wspólnego. Iluż to komentatorów i blogerów nazywało go pryszczatym, niedouczonym chłopczykiem. Czepiano się u niego wszystkiego i tu przypomnę niektórym wygląd izraelskiego premiera Yitzhak Shamir zmarłego osiem lat temu. Bardzo mały i brzydki, nie przeszkadzało to jednak Żydom wybrać go na stanowisko premiera. Gdyby jednak skrytykować wygląd J. Kaczyńskiego, to ci sami ludzie, którzy wyśmiewali Bosaka za jego wygląd, gotowi byliby wydrapać oczy krytykującym prezesa.

Dzień po wyborach pojawił się tu wpis oskarżający Konfederację o zdradę swoich ideałów i zagłosowanie na LGBT. Co za ohydna manipulacja i co za dobór słów! Niedługo trzeba było czekać na ponowne ataki na Konfederację, zaczyna się ponowne jej niszczenie, w ten sposób nie zasypuje się rowów dzielących Polaków. Pamiętam jak taki jeden „patriota” plujący na Konfederację, gdy tylko zaczął pisać na Niepoprawnych spałował od razu patriotyczny wiersz Lwowa47, więcej już tego nie robi, doszedł chyba do wniosku, że „admin” może sprawdzić kim jest osoba obniżająca ocenę wpisu czy komentarza.

Nikt z głosujących na Bosaka w pierwszej turze, nie miał na czole napisu Konfederacja, gdy głosował w ubiegłą niedzielę i nie ogłaszał wszem i wobec po wyjściu z punktu wyborczego, że zagłosował na Dudę czy Bosaka. Nikt też nie stał komukolwiek nad głową podczas zakreślania „x” przy nazwisku kandydata. Duda zawiódł mnie wielokrotnie w czasie jego pierwszej kadencji. Podczas drugiej może zawieść nas wszystkich ponownie, profesor Stanisław Karski mówi, że jest on masonem tak samo jak i Trzaskowski, a więc nasuwa się pytanie czy jest katolikiem czy katolika udaje? Uważam, że głosujący na Trzaskowskiego w przeważającej większości to ludzie nie mający pojęcia o tym jak niebezpieczny jest ten człowiek.

Tuż po ogłoszeniu wyników drugiej tury napisałem następujące dwa zdania na jednym z portali.

Dwuprocentowa przewaga nad kimś takim jak narkoman wspierający dewiantów to właściwie porażka. To jest rezultat niedotrzymanych obietnic, kłamstw i przerabiania polskiej historii. To jest wynik braku repolonizacji mediów, którą PiS obiecuje od wielu lat, a to z kolei jest przyczyną niskiej świadomości politycznej Polaków.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:16)

Komentarze

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1638645

W uzupełnieniu do Pańskiego klipu polecam b.ciekawy poniższy (jest w nim o wiele więcej tematów poruszanych, niż oznajmia to tytuł a szczególnie ciekawie robi się około połowy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

wawel24

#1638693

Pana wpis daje nadzieję, że gatunek homo sapiens jeszcze trochę poistnieje ;).  Gdyby nie Pańskie słowa, smutno tu by było...

Nie znając Pańskiego wpisu napisałem mniej więcej to samo na rzeczonym blogu. Nie można było nie zareagować. Jeszcze do teraz mdłości mnie chwytają na wspomnienie...

Dzięki!

Pozdrowienia

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

wawel24

#1638689

Pański komentarz też podniósł mnie na duchu. Dziękuję.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1638772

W tym jedynym przypadku plusem okazuje się niemożliwość usunięcia komentarza :). Bo każdy może wejść i zobaczyć któż to popierał tę - mówiąc Pańskimi słowami - "ohydną manipulację". Bardzo instruktywna wiedza dla bywalców tego portalu.

Ciekawe jak inne posty tego bogoojczyźnianego blogera. Nie wiem, bo poza tym dzisiejszym nie zaglądałem tam. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to był tylko wypadek przy pracy. A biorąc pod uwagę fakt, iż bloger ów produkuje po kilka dziennie wpisów - można się przerazić stanem - że tak powiem eufemistycznie - duszy jego czytelników...No i nadaje to samemu portalowi specyficzny "aromat"...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

wawel24

#1638690

Na koniec komentarz syntetyczny w formie wierszowanej. Tak precyzyjny, że wyczerpuje i zamyka sprawę rzeczonego blogera...

"Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna -
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie.

Widziałem, jak między ludźmi
Ten się urządza najtaniej,
Jak poklask zdobywa i rentę,
Kto krzyczy, iż żyje dla Niej.

Widziałem, jak do Jej kolan -
Wstręt dotąd serce me czuje -
Z pokłonem się cisną i radą
Najpospolitsi szuje.

Widziałem rozliczne tłumy
Z pustą, leniwą duszą,
Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej
Resztki sumienia głuszą.

Sztandary i proporczyki,
Przemowy i procesyje,
Oto jest treść Majestatu,
Który w niewielu żyje.

Więc się nie dziwcie - ktoś może
Choć milczkiem słuszność mi przyzna -
Ze na mych wargach tak rzadko
Jawi się wyraz: Ojczyzna."

pzdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

wawel24

#1638692

    Konfederacja, nie ma monopolu na Polski Patriotyzm. Tu na NP w przeważającej większości, wszyscy są Polskimi Narodowcami. A to ugrupowanie przy urnach, nie zachowało się jak trzeba, czyli w imię Polskiej Racji Stanu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1638701

Konfederacji i Bosaka. Skąd ta pewność?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1638736

 W którym miejscu szkalowanie? Tu mieszkam i tu niezaprzeczalne fakty postrzegam, jak większość społeczeństwa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1638840

1.Ambitnie wywalczył ten sam wynik co Konfa w wyborach parlamentarnych

2.Publicznie się ożenił w czasie kampanii wzorem swego mentora Tuska

3.Skutecznie rozpieprzył Konfe 50/50

Szacun pryszczu...SZACUN

i tak trzymaj

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1638702

„Duda ... profesor Stanisław Karski mówi, że jest on masonem tak samo jak i Trzaskowski, a więc nasuwa się pytanie czy jest katolikiem czy katolika udaje?”
 

Znieważył Pan już Prezydenta Rzeczypospolitej i co najmniej 10 mln 440 tys. 648 Polaków i Polek, a więc proszę chociaż nie obrażać słowa ...

P.S. Wpisu nie oceniałem numerycznie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Zbyszko

#1638742

"znieważenie" polega? To Duda znieważył Polaków i to nie raz i nie dwa razy, jego wypowiedź, że w Polakach płynie żydowska krew obraża wszystkie Polki. Czy oskarżanie Polaków o zbrodnie, których nie popełnili, nie jest znieważaniem Polaków? Takie wypowiedzi nie przeszkadzają Panu? Czy pisanie prawdy jest znieważaniem? Jeżeli gdzieś skłamałem to proszę o wskazanie gdzie to zrobiłem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1638775

Jak długo Polacy będą bawili sie w ten idiotyczny niby-wybór?

Prezydent RP jest funkcją która jest funkcją o jedną za dużo. Powinna zostać zlikwidowana (lub funkca premiera). Do blokowania i szachowania Sajmu mamy Senat wybierany w wyborach powszechnych. Dodatkowo mamy Trybunał Konstytucyjny. Jaki jeszcze kraj ma zdublowaną instytucję mogąca wetować decyzje rządu?

Dlatego wybór jest zawsze tylko jeden: każdy Polak wybiera prezydenta z opcji która rządzi, po to by pozwolić wybranemu przez większość Polaków rządowi sprawować swoją funkcję.

Każdy Targowiczanin wybiera prezydenta spoza obozu rządzącego, by sparaliżować kraj i doprowadzić do upadku. Jest to jedyna rzecz którą prezydent RP może. Wszystko wetować. Nic więcej.

Więc nad czym tu było myśleć? Myśleć to trzeba podczas wyborów do Sejmu i do Senatu!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1638768

istnieje i mamy wybory to miliony myślą o tym na kogo oddać głos, (mają do tego prawo) aby wybrany kandydat nie był hamulcowym rządu tak jak było to w przypadku pierwszej kadencjii Dudy. Gdyby Duda ograniczył swoją działalność tylko do reprezentowania Polski i nie wetowania, nie byłoby dzisiaj tyle bałaganu w Polsce, zaś jego wypowiedzi jak te na Dworcu Gdańskim w Warszawie w 2018 roku i Kielcach w 2016 roku nie zaszkodziłyby Polsce i tu się zgadzamy. Większość wpisów i komentarzy zarówno przed jak i po wyborach świadczy o tym, że jednak ludzie myślą o tym co się dzieje i nie da się nie myśleć i nie reagować na to co ludzie myślą i piszą. Pan też dyskutuje zapewne ze znajomymi i z najbliższymi. Pana komentarz też świadczy o tym, że nie może Pan nie myśleć o wyborach. Komentarzy i wpisów na temat wyborów jest tu sporo, a jednak tylko mnie pyta się Pan: "A nad czym tu było myśleć?"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1638774

Czego Pan nie zrozumiał z tego co napisałem?

Przy wyborach prezydenta NIE MA SIĘ NAD CZYM ZASTANAWIAĆ. Wybór jest tylko jeden, jeśli głosującemu zależy na Polsce. To nie USA ani Francja gdzie prezydent rządzi. Można się bać że wielu idiotów zacznie myśleć, kombinowaćm da się zwieść i zagłosują źle, ale samemu nie ma nad czym myśleć.

Czy Pan myśli kiedy widzi Pan zielone światło na skrzyżowaniu? Pan jedzie. A myśli pan kiedy widzi czerwone? Pan daje po hamulcach. Nie ma nad czym myśleć.

Prezydent zawsze musi być z opcji którą wyvbrali Polacy swoją większością głosów do rządu. Prezydent z opcji przeciwnej będzie dawał rządowi po hamulcach kiedy widzi zielone. Paraliż państwa.

Prezydent z opcji przeciwnej będzie zawsze dawał gazu kiedy widzi czerwone. Będzie wrzucał inicjatywy których rząd nawet nie rozważy. Ale prezio będzie mógł wtedy mówić - widzie kogo wybraliście do rządu? Rząd nie chce waszego dobra.

Dlatego kiedy nie daj Bóg naród wybierze komuchów albo jakieś inne lewactwo, to też nie masz innego wyboru tylko zagryźć zęby i zagłosować na kandydata od nich. Po wrzuceniu głosu możesz iść do kibla i rzygnąć, ale wyboru nie masz żadnego. No chyba że chcesz paraliżu państwa.

Czy ty naprawdę myślisz że prezydent w tym kraju jest w stanie cokolwiek zrobić prócz wetować? To nie Stany. 

Myśleć to trzeba głosując do sejmu i do senatu. 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1638861

Przed sekundą minister z ekipy rządzącej powiedział w Polskim Radio dokładnie to co napisałem. Cytuję:

" Należy zastanowić się nad eliminacją pozycji prezydenta. Lub nad eliminacją pozycji premiera. Prezydent RP w polskim systemi politycznym jest figurą mocno destrukcyjną jeśli pochodzi z opozycji. Posiada zbyt silne prawo weta. Dubluje Senat a jego weto jest jeszcze mocniejsze niż to senackie. W takich krajach jak USA, prezydent jest szefem rządu. Dlatego w USA nie ma konfliktu w obrębie władzy wykonawczej więc rządzenie jest efektywne. Polskę można całkowicie sparaliżować wybierając na prezydent kogoś spoza obozu władzy."

Nam ten system wymyślili odchodzący komuchy by zapewnić sobie władzę bez względu na to kto by Polską nie rządził. Myśleli że prezydent zawsze będzie od nich. Jestem również pewien że łapy maczali w tym Rosjanie (poprzez naszych towarzyszy). Zrobili nam system dzieki któremu zawsze będziemy słabi i można będzie na nas łatwo wpływać. Niestety korzystają z tego obecnie również Niemcy. U siebie mają mocny system kanclerski, ale chcą by u nas trwało bezhołowie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1638862

Konfederacja i jej sympatycy to takie niewinne owieczki?po krótkim okresie miłości znowu "was"atakują?

Proszę poczytać wpisy na  temat pana Bąkiewicza czy Łopuszańskiego.Szczególny rodzaj mowy "miłości"w wykonaniu pewnej części sympatyków Konfederacji (godni naśladowcy palikota).Te wybory pokazały twarz i intencje Konfederacji.Prosze nie mówić w odwecie że Pis......

to walka o Polskę jaka będzie.Czy dla pana naprawdę nie było różnicy kto zostanie prezydentem?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

mirek

#1638777

Rafał Ziemkiewicz pozytywnie ocenia zachowanie Konfederacji i K. Bosaka.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1638793

Bosak w  programie O co chodzi 

"ci co z konfederacji głosowali na Trzaskowskiego głosowali przeciwko Dudzie"
a za dosłownie chwilę

"to przykre że w konserwatywnym  społeczenstwie tak mało oddano głosów na prawicę"

To jest prostak i bufon, brak  logiki poraża,Debil i dzban

Amen i Szczęść Boże

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1638870

Nie widzicie, że ten Romuś to biedny, zakręcony głupek?

Zakochał się w 447 i nie ma już miejsca na rozum.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1638948

Ty mędrcu z łbem jak dynia, zdecyduj się w końcu. W zależności od potrzeb, raz jesteś za, a za chwilę przeciw. Czyżby to już były objawy "sklerozy"? Broniłeś Gowina i jego pomysł wprowadzenia "gender" na polskie uczelnie, a teraz na gadaczce ośmieszasz taki pomysł?

jazgdyni: Już nie dość, że chcą edukacji LGBT w szkołach, to jeszcze planują obowiązkowy niemiecki.4 dni 8 godzin temu

https://www.pch24.pl/wicepremier-jaroslaw-gowin-staje-w-obronie-zwolennikow-ideologii-gender,71881,i.html

A w tym temacie, to jesteś za, czy przeciw?

https://niepoprawni.pl/grafika/widget/zakaz-halloween

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1638972

kandydata. Najpierw trzeba się zapytać, czy wyborcy Bosaka mieli obowiązek zagłosowania na tego, którego on wskazał? Nie. Bosak postąpił bardzo mądrze zostawiając jego wyborcom decyzję. Potraktował ich jak ludzi myślących, co sami podejmą odpowiednią decyzję a nie jak stado baranów, co zagłosuje jak on im wskaże. Ganiano wnuczkę, co babci pomagała oddać głos, Nikt nie ma obowiązku przed rodziną taić swoich poglądów, zresztą i tak w rodzinie znamy poglądy swoich bliskich, po co taka farsa?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1638973

wywołali członkowie sztabu wyborczego p. Dudy. Ponieważ protekcjonalnie (czytaj: w chamski sposób) zażądali poparcia dla kandydata PIS, jak by Konfederacja była wasalem PIS-u. Jezuicka zasada "CEL UŚWIĘCA ŚRODKI" rozumnej i wyważonej polityce raczej szkodzi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

gabro --> skała głębinowa -ZASADOWA-

#1638983

wygląda mi jak sposób traktowania przez państwa kolonialne byłych kolonii. Oni uważali, że po zdjęciu protektoratu kolonie nie potrafiąc się rządzić same zechcą powrócić pod ich skrzydła.

Przywódcom PiS wydawało się, że po odpadnięciu Bosaka, co było dla wszystkich wiadomym elektorat ten wróci do PiS, stąd srodze się zawiedli. O ile KO jest dość neutralne dla śrosowisk prawicowych, nigdy KO nie wchłodnie Konfederacji, Konfederacja może iść na pewne układy z KO to elektorat Konfederacji nie będzie trwale traktował KO jako swojego trwałego wyboru, o tyle PiS nadal myśli nad przejęciem Konfederacji i jej elektoratu. Stąd taki podział 50%/50% między obydwoma kandydatami.Dla mnie to świadczy o jednym, że PiS przez wyborców Konfederacji nie jest już widziany jako jednoznacznie partia prawicowa, a gdzieś w centrum trochę na prawo od KO.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1638985

Zasada "cel uświęca środki" chyba pochodzi od Machiavellego, a nie jezuitów. Czy się mylę?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1639003