Dlaczego znów zagłosuję na A. Dudę?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Przed nami druga tura wyborów prezydenckich. Jak przewidywano zmierzą się w niej: urzędujący prezydent A. Duda i przedstawiciel PO-KO R. Trzaskowski.

Przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi w 2015 roku napisałem teksty [1] [2], w których wyszczególniłem dlaczego nie zagłosuję na B. Komorowskiego i PO. Spotkały się wówczas z dużym odzewem czytelników za co kiedyś serdecznie dziękowałem. Przypomnę, że gdy jeszcze istniała interia360 przeczytało te teksty ponad 50 tysięcy osób i skomentowało przeszło 2000.

Na szczęście ówcześnie B. Komorowski przegrał z A. Dudą a PO przegrało z PiS-em na tyle, żeby PiS mógł utworzyć samodzielny rząd. Takie wyniki tamtych wyborów pozwoliły wreszcie PiS-owi przeprowadzać reformy, które przez lata przygotowywali. Przez osiem lat w opozycji nie próżnowali. A realizując zapowiedzi przedwyborcze okazali się pierwszą partią po 1989 roku, która spełniała w większości dane Polsce i Polakom obietnice.

Dzięki swojej wiarygodności PiS (ZP) ponownie wygrało wybory w 2019 roku i znów mogło utworzyć rząd większościowy. I wtedy również głosowałem na PiS jako na jedyną partię, która jest w stanie zablokować powrót do władzy antypolskiego i w dużej części proniemieckiego ugrupowania pod dzisiejszą nazwą PO-KO.

Podobnie w najbliższych wyborach prezydenckich znów zagłosuję na obecnego prezydenta A. Dudę.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że popełniał sporo błędów i nie zawsze jego decyzje były zrozumiałe dla jego elektoratu, tym niemniej nie były dla niego dyskwalifikujące. W następnej kadencji oczekuję zaś od prezydenta programu dla młodych ludzi i studentów; programu adaptacyjnego dla ludzi powracających z imigracji zarobkowej; zamiany Kart Polaka na obywatelstwo polskie i udogodnienia dla powracających i ich rodzin z dalekiej wschodniej tułaczki; jasnej i przewidywalnej strategii rozwoju publicznego sektora ochrony zdrowia i wreszcie opracowanie Koszyka Świadczeń Podstawowych; ustawy o państwowym statusie naszych dóbr naturalnych, lasów i jezior, która będzie uniemożliwiała ich zakup przez podmioty inne niż państwowe. Powyższe nie obejmuje tylko prerogatyw prezydenta, ale inicjatywę ustawodawczą jednak prezydent posiada i winien z tego korzystać częściej.

Na szczęście prezydent podpisywał niemalże wszystkie ważne ustawy, których wprowadzenie zapowiadał on sam jak i PiS w swoich programach wyborczych i to zarówno w poprzedniej jak i w obecnej kadencji. Zaś tak naprawdę o ocenie jego postępowania i postępowania rządzących możemy dywagować teraz, w czasie kryzysu pandemicznego, bowiem w tak skrajnych i negatywnych sytuacjach możemy poznać kto jest prawdziwym mężem stanu a kto tylko wydmuszką polityczną nie radzącą sobie w sytuacjach naprawdę trudnych dla Polski. A w mojej ocenie obecny prezydent jak i rząd radzą sobie dobrze i sprawnie, co jest też argumentem na plus dla Andrzeja Dudy.

Ponadto jedynie on gwarantuje to, że Polska będzie się dalej rozwijała w przyjętym przez PiS kierunku, czyli powolnego acz systematycznego upodmiotowienia Polaków i całej naszej Ojczyzny, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej.

To upodmiotowienie jest realizowane we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego.

Wzrost zamożności Polaków dzięki programom społecznym (500+, 300+, mieszkanie+, 13 emerytura, darmowe leki dla seniorów, zerowy PIT dla młodych i obniżony PIT dla pierwszej grupy podatkowej, bon turystyczny w wysokości 500 zł), a także gospodarczym (małe i duże inwestycje infrastrukturalne - mosty, drogi, linie kolejowe, przystanki autobusowe i kolejowe oraz prorozwojowe inwestycje centralne w postaci CPK, przekopu Mierzei Wiślanej, Balitic Pipe, Via Baltica, obniżanie podatków CIT, VAT, tworzenie warunków do powstawania w Polsce klasy średniej) to zasługa też prezydenta. Na arenie międzynarodowej też zyskujemy choćby w postaci bardzo dobrej współpracy z USA, która też jest możliwa ze względu na życzliwe kontakty A. Dudy z prezydentem D. Trumpem, a to też jest ważne, tak samo jak znajomość języków obcych. Mogliśmy to zobaczyć w czasie niedawnej wizyty prezydenta A. Dudy w USA.

Powtarzam. Będę głosował na A. Dudę bo nie wyobrażam sobie, aby lewak z przekonania i propagator ideologii LGBTQ+ mógłby zostać prezydentem Polski. To byłoby jej uwstecznienie i degrengolada podobne do tych, które były za rządów PO-PSL i za prezydentury B. Komorowskiego. To najgorszy scenariusz, bowiem to już nie tylko chodzi o wybór pomiędzy kandydatami, ale o wybór cywilizacyjny: pomiędzy cywilizacją politpoprawności, multikulturowości, gender, LGBTQ+ a cywilizacją łacińską opartą na wartościach chrześcijańskich.

Tak więc moje zdanie jest cały czas takie same. Tylko A. Duda współpracujący z rządem jest w stanie przeprowadzić Polskę przez kręte drogi do bezpiecznej i bogatej Polsce. I to też jest niebagatelnym powodem, który sprawia, iż oddam na niego swój głos.

A. Duda jest jedynym kandydatem, który może uchronić Polskę przed antynarodowym R. Trzaskowskim oraz powrotem do władzy ludzi już wcześniej skompromitowanych w postaci PO-KO. Wybór R. Trzaskowskiego bowiem gwarantuje nam bowiem apiać znów degradację Polski i Polaków we własnym państwie, odejście od programów społecznych i centralnych inwestycji. Warto sobie przypomnieć, co takiego może się stać i co już było. Mieliśmy i możemy mieć znów u władzy ludzi (wespół z R. Trzaskowskim), którzy są:

– kłamcami i aferzystami (afery PO - hazardowa, stoczniowa, podsłuchowa, górnicza i inne) nie mającymi nic wspólnego z patriotyczną, narodową polskością i tą polskość często zwalczającymi,
– usłużnymi wobec Niemiec i UE chłystkami w "krótkich spodenkach" (dosłownie: vide Budka), którzy doprowadzili Polskę niemal do kolejnego landu niemieckiego,
- zwolennikami kondominium niemiecko-rosyjskiego,
– usłużnymi realizatorami myśli wykluwających się na spotkaniach Grupy Bildrberg,
– chcącymi sprowadzać do Polski imigrantów islamskich (R. Trzaskowski był swego czasu zwolennikiem ich przyjmowania do Polski),
– propagatorami ideologii LGBTQ+ i innych neomarksistowskich idei,
– zabierającymi Polsce możliwości rozwoju i zapowiadającymi mgliście o tym, czy zostaną utrzymane przywileje uzyskane dla Polaków przez PiS (moim zdaniem niestety te przywileje zostaną drastycznie ograniczone),
– doprowadzającymi Polskę do skraju ubóstwa,
– podnoszącymi wiek emerytalny i grabiącymi nasze oszczędności (vide: OFE),
– podnoszącymi podatki i tworzących nowe (VAT, paliwo),
– uważającymi nasze państwo za takie, w którym jest "ch.j, dupa i kamieni kupa",
– takimi, których rządzenie polegało na mafijnych układach i lekceważeniu Polaków (vide: taśmy Neumanna),
– złodziejami naszej narodowej własności w postaci chęci sprzedaży naszych firm podmiotom zagranicznym (LOT, Orlen, PKP i innych),
– sprawcami ogromnej emigracji zarobkowej Polaków,
– zadłużającymi Polskę niemiłosiernie: w 2007 roku dług publiczny Polski wynosił około 530 mld zł., teraz ponad 1000 mld zł (odpowiednio 45% i 57% jako % PKB.), przy czym są szacunki (FOR) mówiące, że dług ten wraz z długiem ukrytym wynosi już przeszło 3000 mld zł. Natomiast według danych NBP zadłużenie zagraniczne Polski na koniec roku 2013 wyniosło około 276,8 mld Euro t.j. 381,1 mld USD. Warto wspomnieć, że sławne już zadłużenie zagraniczne jakie zostawił nam po sobie E. Gierek w 1980 roku wynosiło w walutach wymienialnych 24,1 mld USD a wymagalne płatności z tytułu obsługi zadłużenia zagranicznego na rok 1981 wynosiły 10,9 mld USD,
– pozwalającymi na wprowadzenie w Polsce żywności GMO oraz przejmowanie firm sektora nasiennictwa przez międzynarodowe koncerny,
– zwolennikami uzależnienia się gazowego od Rosji.

Te wszystkie argumenty też przemawiają za głosowaniem na prezydenta A. Dudę, bo to on jest wystawiany na tą funkcję z ramienia ZP (PiS-u) a współpraca na linii rząd-prezydent jest dziś jak nigdy konieczna. Będzie uspokojeniem polskiej sceny politycznej i da nam czas niezbędny na wychodzenie z po-pandemicznego kryzysu gospodarczego.

Nietrudno bowiem sobie wyobrazić, że R. Trzaskowski będzie robił wszystko, aby zaszkodzić rządowi w imię tego, aby jak najszybciej doprowadzić do przedterminowych wyborów parlamentarnych, nawet kosztem Polski i Polaków. Tu upatruję dużego niebezpieczeństwa dla naszej Ojczyzny - nawet nie wiem, czy nie najważniejszego, choć przez większość niezauważalnego.

Za kilkanaście dni będziemy po raz kolejny wybierali naszą i kolejnych pokoleń przyszłość, wybierali pomiędzy powolnym zanikaniem Polski z mapy świata a szansą na jej przetrwanie i rozwój.[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/02/dlaczego-nie-zagosuje-na-b.html
[2] https://www.salon24.pl/u/krzystofjaw/674991,dlaczego-nie-zaglosuje-na-po
[3] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/03/ii-tura-wyborow-w-dobie-koronawirusa.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Co za ludzki śmieć wstawił Ci to zdjęcie wprowadzające na ścieromedium.
Gnoja kawał

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1637125

A po jaką cholerę o tego Toy Toy-a zaglądasz

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637137

Reuters: Gazprom przelał PGNiG 1,5 mld dolarów

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637127

Właśnie dziś pieniążki znalazły się na naszym koncie!!! 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1637246

Trzaskowski wygra tylko wtedy jeśli frekwencja będzie w granicach 69-75%. Oznaczałoby to mobilizacje jego elektoratu oraz elektoratu SH, WKK, RB.
12.07.2020
Przy frekwencji 58%-60%
Andrzej Duda -53,62
Rafał Trzaskowski - 46,38

Ciekawe info.

94% wyborców Dudy z 1 tury deklaruje że na pewno wezmie udział w wyborach 12.07.

76% wyborców Trzaskowskiego z 1 tury deklaruje, że na pewno wezmie udział w wyborach 12.07.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637130

   Witam! Pandemia koronawirusa jeszcze w Świecie się nie zakończyła. Nie wyobrażam sobie, jakby z nawrotem tego świństwa zadziałał i zareagował Trzaskowski w roli prezydenta. Strach się byłoby bać...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1637150

Tak , wlasnie z tych wzgledow wybieram A.Dude. Wiem, ze mogloby byc lepiej, wiem, ze w niektorych kwestiach jest to byc moze ryzyko.R.Trzasko2wski to najgorsza opcja dla Polski i Polakow.

Ja ze swojej strony probowalam dzis przekonac i odwiezc od zlego wyboru -   wyborce Trzaskowskiego. Byc moze zasialam ziarenko watpliwosci. On wybieral nie Trzaskowskiego, tylko przeciw Dudzie, bo uwaza, ze jedna partia nie moze miec za duzo wladzy. Jego slowa:"wybieram ,bo nie chce miec rezimu w Polsce". Widzial pewne zaslugi, jak np. program socjalny PIS. Nie mial pojecia o zwiazkach Trzaskowskiego z miedzynarodowymi "ukladaczami swiata". Rozstalismy sie w zgodzie.Czasu bylo za malo. Szkoda!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1637151

Przyzwoitość i szacunek dla Polski po prostu nakazuje głosowanie na PAD. Tu dla przyzwoitego człowieka po prostu nie ma innej opcji, zwłaszcza gdy po drugiej stronie stoi Trzaskowski a wraz z nim Tusk i cała jego banda. A zza ich pleców zerka jeszcze Merkel.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637286

Z zaciśniętymi do bólu zębami oddam głos na Judę mimo, że tak on jak i jego opcja jest do szpiku obłudna (lepszy policjant żydokomuny jewrejsojuźniczej) co nawet przed samymi wyborami potwierdzają -obejrzyjcie film "Wiedeń" z czwartku ok. godz.22,  o czym musiałem napisać: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=874559789690677&id=100014099925970

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

antyleming

#1637207

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1637225

Dlatego głosuję 12 lipca na PRAWDZIWEGO PREZYDENTA : Andrzeja DUDĘ !!!

Serdecznie dziękuję.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1637258

ponownie zwycięża

:

https://www.youtube.com/watch?v=oQS1zbbmZ7s&feature=youtu.be

Do

CIEBIE się uciekamy ŚWIĘTA BOŻA RODZICIELKO. TYŚ NASZEJ POLSKI

KRÓLOWĄ. MIEJ nas w SWEJ opiece, bo my TWOJE dzieci, chcemy TWEJ opieki. O MATKO NASZA, POŚREDNICZKO NASZA, POCIESZYCIELKO NASZA - KRÓLOWO, CO JASNEJ BRONISZ CZĘSTOCHOWY, I W OSTREJ ŚWIECISZ BRAMIE..................

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1637274

To nie tylko troll polityczny, ale i pożyteczny idiota.

 

Oczywiście efekt będzie dokładnie odwrotny niż "sztama" z "faszystami".

Kto jak kto, ale "faszyści" doskonale pamiętają, co Tusk ze swoimi pachołami wyczyniał na "Marszach Niepodległości", że o "Donald matole" nie wspomnę.

 

 

Dlatego czekam jeszcze na apel ryżego folksdojcza do wyborców Hołowni i Kosiniaka.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637284

Najlepszym kandydatem na prezydenta na pewno jest Duda.

Trzaskowskiego mogą popierać Niemcy i Rosja. Argumenty na to znalazłem tu

https://www.salon24.pl/u/dzialka/1059372,niemcy-i-rosja-wola-trzaskowskiego

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1637305

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637315