Rafał Ziemkiewicz i Żydzi

Obrazek użytkownika elig
Idee

  Niedawno dość ostro krytykowałam Rafała Ziemkiewicza [{TUTAJ} i {TUTAJ}].  Dziś jednak muszę go pochwalić i pogratulować mu świetnego tekstu: "Najgorszy z gangów Nowego Jorku", opublikowanego wczoraj [4.09.2015]w portalu Interia.pl {TUTAJ}.  Tytułowym gangiem jest Światowy Kongres Żydów, czyli WJC.

  Ziemkiewicza oburzyła reakcja przewodniczacego tego gremium, Roberta Singera na wieść o tym, że koło Wałbrzycha znaleziono jakoby w tunelu pociąg pełen skarbów. Singer nie tylko oświadczył, że skarb prawdopodobnie należy się WJC, ale stwierdził również:

  "Polska nigdy w żaden sposób nie zadośćuczyniła ofiarom holocaustu za zbrodnie i straszliwe straty materialne".

  To ma być podstawą do roszczeń wysuwanych przez Roberta Singera.  Ziemkiewicz przypomniał wypowiedź innego Singera, Israela [także kierującego niegdyś WJC] :

  "Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym".

  Ziemkiewicz pisze następnie:

  "Z całą świadomością, narażając się na niesłuszne oskarżenia o szerzenie nienawiści rasowej, oznajmię państwu: obaj panowie Singerowie (nie wiem, czy są spokrewnieni) i organizacja, o której mówimy, są emanacją wyjątkowo nikczemnego gatunku ludzkiego, który nazywam "nowojorskimi parchami".  Jeśli kogoś oburza, że to określenie nader obelżywe, potwierdzam: właśnie dlatego go używam.

Choćby dlatego, że o wspomnianych nowojorskich grandziarzy miałem okazję się osobiście otrzeć. Są to ludzie szczególnej podłości, chciwi ponad wszelkie wyobrażenie, butni i bezczelni, po prostu współczesne wcielenia szekspirowskiego Shylocka - ale gorsi od niego o tyle, że do wszystkich negatywnych cech amoralnego bankiera dodają jeszcze cynicznie rozgrywany moralny szantaż, ustawiając się na pozycji ofiar największej zbrodni w dziejach świata.

Wszystkie swe gangsterskie wymuszenia uzasadniają moralnym prawem ocalałych z holocaustu, mścicieli holocaustu, spadkobierców ofiar holocaustu - choć sami nie należą do żadnej z tych grup. Przeciwnie, oni akurat są spadkobiercami tych, którzy w Hitlera zainwestowali, bo jest faktem dobrze przez historyków opisanym, aczkolwiek wstydliwie nie nagłaśnianym, że naziści nigdy by nie rozwinęli skrzydeł bez kredytów od J.P. Morgana i innych żydowskich bankierów z Wall Street - i tych, którzy wtedy, gdy holocaust się dokonywał, dla bieżącej polityki pracowali usilnie, aby wieści o nim jak najgłębiej ukryć i wyciszyć".

  Swój artykuł Ziemkiewicz kończy zaś stwierdzeniem:

  "Ponieważ Polskę można "atakować i upokarzać na forum międzynarodowym" bezkarnie, mało tego, polskie elity chętnie się do tego dołączają, by wspomnieć choćby nieszczęsną "Idę" czy graną w amerykańskich teatrach "Naszą Klasę" Słobodzianka, ponieważ polscy politycy reagują na pohukiwania różnych Singerów potulnością i lękiem, więc oświadczenia tak horrendalne i obelżywe, jak w wypadku "Złotego Pociągu", stają się codziennością polsko-żydowskich stosunków.".

Myślę, że największy legion najbardziej wpływowych antysemitów nie jest w stanie tak zaszkodzić Żydom i popsuć im opinii, jak czynią to nowojorskie parchy. Dlatego nie przestaję się dziwić, jak niewiele krytycznych opinii o gangsterach pojawia się w środowiskach, którym los tego narodu najbardziej powinien leżeć na sercu. Odważną książkę o "Przedsiębiorstwie holocaust" napisał Norman Finkelstein, i przez wielu Żydów uznany został za odszczepieńca. Incydentalnie, w wyważonych słowach dystansują się od wymuszeń WJC wpływowi Żydzi, jak kiedyś na przykład felietonista "Time’a" Charles Krauthammer - ale generalnie panuje zasada, by swoich nie krytykować, nawet jak są łajdakami i gangsterami. Rozumiem historyczne uwarunkowania, które tę niezdrową solidarność zrodziły, ale przestrzegam, że może ona mieć dla Żydów bardzo złe skutki.".

  Te fragmenty pokazują, iż Ziemkiewicz nie waha się mówić prawdy o postępowaniu niektórych środowisk żydowskich i nie czuje zabobonnego lęku przed posądzeniem o antysemityzm, którym to lękiem zarażone są owe "potulne polskie elity".  Zabawny przykład owego strachu omówiłam w mojej notce "Dlaczego Polacy boją się Żydow" {TUTAJ}.  Opisałam tam paniczny popłoch, jaki ogarnąl organizatorów pewnej dyskusji w Klubie Ronina, gdy okazało się, że uczestniczący w niej Grzegorz Braun i Leszek Żebrowski zdołali przekazać prawdę o stosunkach polsko-żydowskich.

  Teresa Bochwic napisała potem w komentarzu:

 "Ostracyzm [ze strony Żydów] to nie jest zabobon. Przynosi konkretne skutki.".

 Odpowiedziałam na to:

 "Jaki ostracyzm?  Polaków jest trzy razy więcej niż wszystkich Żydów.  Nawet w USA jest wiecej Polaków niż Żydów.  Trzeba po prostu zająć bardziej asertywną postawę i przestać przepraszać wszystkich za wszystko.  Dobrym przykładem jest dr Ewa Kurek, której wykładu wreszcie wysłuchałam.".

  Zakończę zdaniem dr Leszka Żebrowskiego ze wspomnianej wyżej dyskusji:

  "Trzeba mówić o wszystkim, a Żydzi i Polacy powinni traktować się jak równoprawni partnerzy."

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Do zwrotu

 

Nie można odmówić Światowemu Kongresowi Żydów polotu,

gdyż wszystkie znaleziska w Polsce będą od teraz do zwrotu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1492426

 RZ próbuje zawrzec w pozornie tzw. judesceptycznym tekscie, przekaz filozydowski.

Wg tekstu, ten przekaz mniej więcej brzmi-:

1 SKZ nie jest emanacją/przedstawicelem /elitą Żydów lub większosci Zydow, lecz grupą chciwych osobników wprawdzie pochodzenia zydowskiego, ale ktorych nie wolno odnosić do ogólu czy większosci Zydow.

2. Bolszewizmu nie tworzyli Zydzi, lecz odszczepiency zydowscy. Formulowanie pretensji do Zydow za bolszewo-komunizm czy za UBecję, jest tak samo niezasadne jak żądania formulowane przez ŚĶŹ wobec pociągu.

Takim moim zdaniem jest filoźydowski przekaz tekstu RZ.

Mimo wszystko chyba pozytywnie nalezy ocenic, ze cos zauwazyl ten, ktory - o ile pamietam - tlumaczyl, ze w dla zydokomuny liczy się praktycznie 2 czlon tago zdania, podczas gdy lektura wielu ksiazek i aartykułów, np K MacDonalda, wskazuje ze raczej liczy sie pierwszy, a drugi traktowany jest raczej jako narzedzie

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1492467

Warto wiedzieć:

http://www.jhi.pl/psj/chazaka

https://www.youtube.com/watch?v=ML7JTQDNKyM#t=57m43s

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1492471

"Tytułowym gangiem jest Światowy Kongres Żydów, czyli WJC"

na tym należy się skupić.

.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1492472

  Ja tego filosemityzmu nie widzę.  O bolszewikach nie było ani słowa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

elig

#1492483

Slowo o bolszewiach? Moze trzeba przeczytac tekst RZ na interiii, a nie opis artykulu?

"Gdyby ta zasada miała być traktowana poważnie, my z kolei powinniśmy zażądać od Światowego Kongresu Żydów odszkodowań za zbrodnie dokonane na narodzie polskim przez Fejginów, Bermanów, Różańskich i innych - a Rosja na przykład za spustoszenia rewolucji bolszewickiej, bo przecież całe bolszewickie KC poza Dżugaszwilim i Uljanowem rekrutowało się z żydowskich oodszczepieńców. "

A  Szanowna Autorka jak pisze o Ruskich, to pisze, ze to i to zle zrobili Ruscy/Rosjanie czy moze - by broń Boze nie uogolniac - pisze ze to i to zrobili niektorzy Ruscy lub np odszczepiency rosyjscy. Np w 1939 r. napadli na Polskę niektorzy Ruscy, a niektorzy nie napadli? Albo: w 1939 r. napadli na Polskę odszczepiency rosyjscy?:) Brzmi idiotycznie? Owszem, ale takie zasady obowiązują przy pisaniu o Zydach, by bron Boze nie uogólniać.

A w tekscie RZ, SKZ przedstawiony jest jako margines dzialan Zydow, moze nawet wrecz niechciany i nielubiany przez ogol Z margines.:)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1492493

"Niedawno dość ostro krytykowałam Rafała Ziemkiewicza,

 Dziś jednak muszę go pochwalić i pogratulować "

 

nie o dzis wiadomo ze kobieta zmienna jest :-))))))))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1492485

  Rzeczywiście zapomnialam o tym jednym zdaniu wtrąconym na marginesie głównego tematu artykułu Ziemkiewicza.  Prawda jest taka, że żydowscy komuniści BYLI odszczepieńcami ze społeczności Żydów, których lwia większość  wyznawała judaizm, a nie ideologię marksistowską.  To, że Ziemkiewicz o tym mówi , wcale nie znaczy, iż jest filosemitą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1492512

się niczego innego niż przedstawiona interpretacja:)). Osobiście bardziej przemawia do mnie interpretacja K. Macdonalda przedstawiona w "Kulturze krytyki" - ksiązka dostępna w politycznie poprawnym empiku np.

A Rosjanie uprawiający komunizm to też odszczepieńcy? Odszczepieńcy ze społeczności Rosjan? Odsczepieńcy od rosyjskości względnie prawosławia? Jeśli tak - no bo czemu nie, skoro bolszewicy żydowscy to odszczepieńcy ze społeczności Żydów - to czemu tego za każdym razem nie podkreślamy?:)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1492568

wlasnoscia Zydow to tym bardziej jakies tam jeszcze ekstara znalezione skarby tyz naleza do gudlaji.
Tylko czekalem na moment kiedy sie znajda pejsasci wlasciciele.
Mam nadzieje ze zadnego pociagu nie bedzie bo jak pamietam wszytko co bylo w ziemi po wojnie wywiezli kacapy i UBecja jedni na wschod drudzy na zachod.
Zawsze jak jaks plotka o jakims skarbie sie rozeszla zaraz bylo pelno sluzb,a znalezisko bylo rozkradane przezc wierchuszke.
Dotej pory obowiazuje PRLowskie prawo w Polsce dotyczace znalezisk i zakazu poszukiwan przez niepowolane osoby-tzn nie nalezace do UBeckiej sitwy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1492566