Polowania z nagonką

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Ostatnio mieliśmy dwa ich przykłady.  Pierwszy to sprawa Mariana Banasia, szefa NIK.  Zaczęła się ona od tego, że Bertold Kittel poinformował o tym, że w jednej z kamienic należących do Banasia działa hotel na godziny,  a potem lawina ruszyła.  Najpierw opozycja uczyniła z Banasia symbol demoralizacji i zaczęła domagać się jego dymisji.  Następnie przyłączyło się PiS w osobach Kaczyńskiego i premiera.  Przesadzono jednak i zaczęły odzywać się coraz liczniejsze głosy w obronie szefa NIK.

 

  W ostatnim numerze "Gazety Polskiej" [nr 49/2019] ukazał się artykuł Witolda Gadowskiego "Strach i pomówienia" ]zajawka {]]>TUTAJ]]>}].  Napisał on m.in.:

 

  "Odkąd Marian Banaś zdecydował się uderzyć w patologię warszawskich instytucji finansowych, natychmiast rozpoczęła się operacja odbierania mu wiarygodności. (...) Miliardy odebrana aferzystom pracowały teraz pełną para, aby zniszczyć człowieka, który uderzył w prawdziwych przestępców. (...) Banaś - także przez to, że nie był związany z żadną grupą nacisku - stał się niewygodny dla wszystkich.  Teraz szuka się na niego wszystkich możliwych "haków", obarcza się go także odpowiedzialnością za działania czterdziestoletniego syna.  Republika Okrągłego Stołu postanowiła dać mu widowiskową nauczkę.".

 

  Gadowski kończy swój tekst słowami:

 

  "Paradoksalnie Marian Banaś może być dziś najlepszym szefem NIK, nie tylko od wielu lat zna tę instytucję, ale może działać zupełnie bezstronnie, kierując państwowymi kontrolami jedynie w interesie publicznym.  To istotnie w środowisku politycznym musi budzić strach.".

 

  Na okładce najnowszego numeru "Najwyższego Czasu!"  mamy wielki napis ""Kto poluje na Michalkiewicza".  Wewnątrz znajduje się wstępniak Tomasza Sommera na ten temat.  Czytamy w nim:

 

  "po kapturowym procesie komornik zajął red. Michalkiewiczowi konto do wysokości 200 tys. złotych (...) w mediach społecznościowych rozpoczęła się prawdziwa nagonka na Michalkiewicza prowadzona przez "Gazetę Wyborcza" i takie osoby jak Agnieszka Holland czy Jaś Kapela.  Bezpośrednim powodem ataku na naszego publicystę był własnie ów proces, o którym - podkreślmy - on sam nie wiedział.

  Ponieważ wystąpił o przywrócenie terminu, czyli de facto powtórzenie sprawy, został ponownie zaatakowany za wypowiedź sprzed  wielu miesięcy, w której zawodowi wrogowie Kościoła dopatrzyli się  wyszydzania ofiary księdza, choć jej przedmiotem była krytyka zasady odpowiedzialności zbiorowej, której użyto, zasadzając owej ofierze astronomiczne odszkodowanie.  I to własnie ta ofiara ukrywająca się za pseudonimem "Kasia", najprawdopodobniej z inspiracji środowisk lewackich, które ja otaczają, wystąpiła na drogę sadową przeciwko Michalkiewiczowi, o czym sąd go nie poinformował - co zresztą w polskich sadach staje się coraz częstsza praktyką [bardziej szczegółowe informacje {]]>TUTAJ]]>}].

  Nie łudźmy się jednak - to zapewne tylko pretekst do ataku na red. Michalkiewicza, którego odważna krucjata przeciwko żydowskim roszczeniom odszkodowawczym stała się prawdziwym fundamentem, na którym został zbudowany coraz silniejszy opór przeciwko tej próbie defraudacji polskiego majątku narodowego.".

 

  Od siebie mogę tylko dodać, że takie nagonki na upatrzoną ofiarę są jedna z najbardziej obrzydliwych rzeczy w polskim życiu publicznym.  Celuje w nich lewica, ale niestety i PiS się chętnie przyłącza [jak w sprawie Banasia].

  

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Zawsze uwazalem Pania za jedna z najlepszych reporterow, mimo ze jest to tylko Pani zamilowanie a nie zawod.        

Pani artykuly sa wolne od stronniczosci, a komentarze do nich sprawiedliwe i bezstronne.

Dziekuje Pani.

Calkowicie sie z Pania zgadzam, ze PiS postapil wprost obrzydliwie w sprawie Banasia, a niemniej obrzydliwie wymiar "sprawiedliwosci" w sprawie Michalkiewicza. 

Vote up!
6
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611277

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bertold_Kittel

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1611282

  Dziękuję.

Vote up!
3
Vote down!
0

elig

#1611283

... chodzi o pieniądze , duże pieniądze .

Zaś tam gdzie chodzi o duże pieniądze tam - "jakoś" tak zawsze - nie tylko w tle - "błąkają" się przedstawiciele " narodu wybranego " ...

Vote up!
5
Vote down!
0

ke-fas

#1611311

Wkur..... Banaś może zrobić kontrolę w MSZ czy w Kancelarii Prezydenta i posiąść wiedzę na temat zaawansowania dagawora w 447 i dlatego musi zniknąć. Skoro wzięli się za jego dzieci to sprawa jest poważna. Śmiertelnie poważna. 

Sprawa Banasia jest to cd. wyśmienitej książki pt. “Najnowsza spiskowa historia Polski” autorstwa pana Mariana Miszalskiego.
Marian Miszalski pokusił się o stworzenie pierwszej spiskowej (prawdziwej) wersji najnowszej historii Polski. Analizuje najważniejsze spiski, morderstwa polityczne i podstolne układy, które tak naprawdę wykuwają naszą rzeczywistość. Jeśli ktoś chce wiedzieć w jakim kraju żyje – po prostu musi tę książkę przeczytać.
Najnowszą historię Polski znamy z obrazów kolejnych głosowań, rządów, premierów i posłów, wreszcie ustaw, które pozornie kształtują naszą rzeczywistość. Ale czasem spod tego sztafażu wyskakują cienie zjawisk, których oficjalnie w ogóle nie ma, a być może to one tak naprawdę stanowią o tym w czyich rękach spoczywa w Polsce władza oraz majątek. Te cienie zjawisk czasem przybierają na przykład kształt trupów dygnitarzy, którzy, jak wykazują oficjalne śledztwa, wpadli w depresję…
 

Vote up!
4
Vote down!
0

panMarek

#1611313

cyt. za: Monteskiusz- Dzisiaj (17:11)

Banaś może być najlepszym cenzorem poczynań obecnej władzy .Jeśli z takim samym zacięciem będzie prowadził prace NIK-U ,kontrolując działania resortów ,ministerstw, spółek skarbu państwa czy biur w szeroko rozumianym interesie społecznym . Będzie miał przy tym motywację by szukać nieprawidłowości ,bo te "znajdki" Banasia uwiarygadniają , jednocześnie trzymają na dystans pis i osłabiają pozycję tej partii .Celem Banasia na teraz jest by do zakończenia jego kadencji w NIK-u z pisu nie został kamień na kamieniu. Tylko to umożliwi mu tworzenie dalszych planów na życie po kadencji, wówczas jego "dokonania"jako prezesa będą- w jego mniemaniu- tak wielkie, że zneutralizują- przynajmniej częściowo- niechlubną przeszłość .Banaś to koniunkturalista szczwany lis i twardy zawodnik działa z wysublimowaną precyzją i bez skrupułów .Prezes NIK dla pisu jest jak kamień u szyi gdzie woda sięga już brody i podnosi się. Jest jak Wernyhora wieszcząca pisu przyszłość w ciemnych barwach, nadchodzącego niebytu .I ostatnie, Banaś nie ma nic do stracenia a do zyskania wszystko. Po Falencie który dał pisowi władzę teraz pokornie odsiaduje w pudle ten gest . Utrata stanowiska jego syna w PEKAO jest potwierdzeniem iż pis jest jak samica modliszki .On za nic w świecie samcem modliszki nie zostanie. Czemu dał wyraz ostatnimi działaniami.

Vote up!
2
Vote down!
0

panMarek

#1611354

 

W salonie mowia, ze prezes NIK na razie uderza delikatnie Patryka Jakiego (Chyba na okolo 150 000 000 zl), mysle ze to tylko tak na wstepie. 

https://www.salon24.pl/newsroom/1005129,marian-banas-wymierza-cios-w-pis-nik-sklada-16-zawiadomien-do-prokuratury

Bardzo mi sie spodobalo, gdy ktos zaproponowal, by pan Marian Banas wysunal swoja kandydature na Prezydenta Polski. Popieram ten pomysl. Z pewnoscia bedzie mial moj glos - jest twardy, sprawiedliwy, bezpartyjny i wyrzucil ze swojego biura ok 350 komuchow. Warto poznac jego zyciorys. Osiem lat czyscil amerykanskie domy z azbestu, wiec ma wprawe i moglby tez fachowo usuwac trucizne z naszego domu - Polski.    

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611378

Vote up!
1
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1611356

Tak.

Slusznie i na czasie zamiesciles Oblawe Kaczmarskiego. On melodia i slowem wspaniale maluje specyfike obecnych gier politycznych.

Moze to nie na temat, ale skojarzylo mi sie to z innym czasem i innymi ludzmi.Wiec pozwolisz, ze zamieszcze tu slowa, ktore wywoluja u mnie dreszcze wzruszenia, kiedykolwiek je czytam.

WILKI

Ponieważ żyli prawem wilka 

historia o nich głucho milczy 

pozostał po nich w kopnym śniegu 

żółtawy mocz i ten ślad wilczy 

Szybciej niż w plecy strzał zdradziecki 

trafiła serce mściwa rozpacz 

pili samogon, jedli nędzę 

tak się starali losom sprostać 

Już nie zostanie agronomem

„Ciemny”, a „Świt” - księgowym

„Marusia” - matką, „Grom” - poetą 

posiwia śnieg ich młode głowy 

Nie opłakała ich Elektra 

nie pogrzebała Antygona 

i będą tak przez całą wieczność 

w głębokim śniegu wiecznie konać 

Przegrali dom swój w białym borze

kędy zawiewa sypki śnieg 

nie nam żałować – gryzipiórkom 

- i gładzić ich zmierzwioną sierść 

Ponieważ żyli prawem wilka 

historia o nich głucho milczy 

został na zawsze w dobrym śniegu 

żółtawy mocz i ten trop wilczy 

 Zbigniew Herbert   

Tak. Pozostal na zawsze ten trop wilczy.

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611382

Vote up!
1
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1611358

Podsumuję:

CBA - zbrojne ramię PiS

ABW - zbrojne ramię PO

i stąd walka na "banasie".

Vote up!
1
Vote down!
0

panMarek

#1611414