13 Lipca 2013 - CZARNA SOBOTA

Obrazek użytkownika Polak2013
Kraj

 Od pewnego czasu pojawiły się posty nawołujące Polaków do wyjścia na ulicę, ubranych na czarno, we wszystkich miastach Polski. Organizatorem tych nawoływań jest Ruch Pospolite Ruszenie.                                                                             Krystian Parol (operator kamery/montażysta) członek tego ruchu w wywiadzie dla Meritum.pl zdradza credo działania:

Meritum.pl   W lipcu Ruch Pospolite Ruszenie organizuje w całym kraju "Czarną Sobotę". Czy mamy powód do żałoby?

Krystian Parol 

Uważamy, że żałoba po Wolnej Polsce, trwa już od dziesięcioleci. Ta akcja to budzik dla tych rodaków, którzy uważają, że Polska to wolny, suwerenny kraj prawa i sprawiedliwości. 

Zmanipulowani, zagubieni, szukamy normalności i wszystkim wydaje się, że partie polityczne dążą do tego samego. Zdesperowani wybierają np. partię, która buduje swój elektorat właśnie na tych słowach: prawo i sprawiedliwość.

Meritum.pl Tak więc wasza akcja jest nakierowana przeciw partii Jarosława Kaczyńskiego?

Krystian Parol

Nie na Kaczyńskiego, stawiamy go na równi z Tuskiem, Palikotem i innymi przywódcami tych teatralnych partii, którzy zawłaszczają elektorat szczując rodaków na siebie. Kraj jest podzielony na sektory partyjne i kiedy dochodzi do głosowań, uchwał nie ma większościowej decyzji tylko skrawki woli, które nie przechodzą, bo posłowie nie głosują zgodnie ze swoim sumieniem - tylko jak im wódz każe.

Założyciele tego ruchu spotkali się ze Stanisławem Michalkiewiczem. Michalkiewicz to prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta. Działacz opozycji w PRL, współzałożyciel Unii Polityki Realnej. Blog Michalkiewicza wygrał nagrodę w konkursie Blok Roku 2008 (w plebiscycie onet.pl). Pisze w serwisie Nowy Ekran.

Ten niezależny, prawicowy publicysta twierdził, że Jarosław Kaczyński chciał zniszczyć ojca Rydzyka biorąc udział w powołaniu nowej telewizji o profilu religijno-społecznym. Dlaczego Pan Michalkiewicz posunął się do takiego kłamstwa. Odpowiedź jest prosta. Bo to są jego rozgrywki polityczne. Popiera JKM więc zwalcza JK i PiS. 

Zarzuca JK, że twórcy TV Republika dogadali się z Solorzem. Ale nie mówi nic o tym, że w Polsacie najczęściej goszczą przyjaciele Michalkiewicza z Kongresu Nowej Prawicy. 

Michalkiewicz kreuje siebie na strażnika prawicowej czystości.                             Na portalu Lisa pojawia się artykuł "Janusz Korwin Mikke - bat na Kaczyńskiego", Najwyższy Czas i portal Natemat.pl przekonują, że PiS to fałszywa prawica.Za to JKM to prawica z krwi i kości. 

Jakiś czas temu JKM wywołał skandal swoją wypowiedzią na temat paraolimpiady. Media nazwały go wtedy faszystą - patrz Olejnik.                                                 Wcześniej JKM był atakowany przez jedynie słuszne media za to, że nie uznawał demokracji i UE. Obecnie dla salonu JKM to człowiek przyzwoity, bo można go wykorzystać do walki z Jarosławem Kaczyńskim. W czym wydatnie pomaga Michalkiewicz.

A tak się składa, że Ruch Pospolite Ruszenie chce obalić wszystkie partie oprócz partii JKM.

Od dłuższego  czasu PiS wyraźnie zdobywa coraz większe poparcie społeczne, grozi więc wszystkim układom PO, SLD, PSL, Palikotowi. Pojawiają się tu i ówdzie informacje, że JKM może się znaleźć w sejmie. Inicjatywa Kwaśniewskiego z Palikotem jakoś mało przekonująca. Tusk zdyskredytował się w kraju na tyle, że nikt nie bierze poważnie koalicji z PO.

Trzeba coś robić, szukać rozwiązania, zapobiec dojściu PiS do władzy. 

Czy o to chodzi Pospolitemu Ruszeniu? Kto za tym stoi?

Mam nadzieję, że Polacy się na to nie nabiorą. Chociaż, pod jednym z postów Ruchu liczba członków facebooka, która zaznaczyła opcję "lubię to" osiągnęła 231 tys. 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

zdradzieckie srebrniki z których "koorwin" żyje sobie jak paczek w maśle od dziesiecioleni macac przy okazji w głowach młodych naiwnych Polaków.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#362646

Boję się, że to nie tylko JKM w tym macza palce. Myślę, że to coś większego.
Ważne, żeby szczególnie młodzież nie dała się nabrać. Bo ten cały Ruch ma w składzie założycieli młodzież. A kto stoi za plecami okaże się myślę już niedługo.

Pozdrawiam
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#362647

Pisze ta notke jako czlonek ruchu Pospolite Ruszenie.
Nie zamierzam nikogo przekonywac ze JK to jedno wielkie nieszczescie, bo to daremny trud. Wy "niepoprawni" uwazacie ze jest on jedyna nadzieja dla Polski, my sie z tym nie zgadzamy i niech tak zostanie.

Spiesze jednak sprostowac falszywe informacje podane w powyzszym wpisie:

- nie stoi za nami Korwin ani zaden inny polityk (wczesniej zarzucano nam konszachty z Palikotem)

- Z panem Michalkiewiczem sie spotkalismy i owszem, porozmawialismy o Polsce, wymienilismy uprzejmojsci, uscisnelismy sobie dlonie i pozyczylismy sukcesow. To chyba nie powod zeby tworzyc teorie spiskowe? Pana Michalkiewicza szanuje za jego tworczosc i zalety intelektualne, nie oceniam go przez pryzmat jego znajomosci. I choc ma u mnie pelny szacunek, to jednak nie zgadzam sie z jego pogladami na sprawy gospodarcze.

Rozmawiamy z wieloma ludzmi, wiec jezeliby isc tropem myslenia autora notki to moze stoi za nami jakas wytwornia muzyczna, bo ostatnio spotkalismy sie rowniez z Kukizem.

Rozmawiamy tez o wspolpracy ze stowarzyszeniem malych i srednich przedsiebiorstw, wiec pewnie jestesmy sterowani przez Polskie firmy...

Czy naprawdev tak ciezko uwierzyc, ze jestesmy po prostu mlodymi ludzmi rozczarowanymi demokracja fasadowa, ktora serwuje sie nam od czasow PRL. Czy to takie niespotykane, ze ludzie myslacy podobnie organizuja sie oddolnie, nie inspirowaniu, ani nie kontrolowani przez zadne ciemne moce? Czy kazdy patriota musi byc zapatrzony w Kaczynskiego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ruch-pospolite-ruszenie.manifo.com

#363519

z całym szacunkiem, ale ja nie wierzę. To już było, wielokrotnie, z inicjatywy czerwonych. Dlaczego miałbym uwierzyć że teraz jest inaczej? gdybyż choć wymyślili coś nowego; najwyraźniej skończyły im się pomysły...:-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364319

Pozwalam Ci nie wierzyc, dopoki odbywa sie to z pelnym szacunkiem ;)

Jezeli chodzi o (ukryta) agende ruchu, to moge Cie zapewnic, ze podaje Ci informacje z pierwszej reki - to ja ustalam plan dzialan, oraz dalekosiezne jak i krotkoterminowe cele dla ruchu.

Jezeli chodzi zas o zaufanie mojej osobie, to zdaje sobie sprawe, ze nie da sie kogos tak po prostu zapewnic ze sie jest wiarygodnym. Taka opinie wyrabiamy sobie sami na podstawie obserwacji, jak juz kogos lepiej poznamy. Mnie nie tak latwo poznac. Jednak probuj - mysle ze sie nie zawiedziesz :)

Na poczatek, pozwolisz ze sie przedstawie...

Kacper Rebel / Pospolite Ruszenie

--------------------
ruch-pospolite-ruszenie.manifo.com
pospoliteruszenie.forumpolish.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ruch-pospolite-ruszenie.manifo.com

#365457

Z szacunkiem to ma niewiele wspólnego Panie Rebel.

"BLOG" nIEPOPRAWNI.PL nas grubo obsmarowała, wyśmiała i wyszydziła. Swoje artykuły o naszej akcji oparła na domniemaniach, fałszywych opiniach i niesprawdzonych informacjach. Jest to więc medium wrogie dla naszej akcji i wszelkich inicjatyw obywatelskich zdążających w kierunku obalenia obecnego układu. Nie podoba im się że internauci jednoczą się we wspólnej sprawie. Postawiła się tym samym w szeregu z TVN i GW. Ich dziennikarze zwalczają nas i ośmieszają. Maja głęboko w dupie te kilkanaście tysięcy ludzi, którzy chcą zmian na lepsze i walczą o lepszą Polskę. Mają w dupie Was wszystkich! 
Od tej pory nie wchodzę na nIEPOPRAWNI.pl i zalecam bojkot tych medialnych prostytutek Wam wszystkim.

,, NIEPOPRAWNI.PL NAPRAWDE SA NIEPOPRAWNI JEB*Ć ICH TO SĄ HIENY specjalnie piszą takie wypociny żeby złapać tych Głupich i Naiwnych żeby miec ich najwięcej w ten sposób karmimy takie gówni*ne Media .Tyle Mają Wiedzy Co Tępe Woły Przez Takich Psełdo Pismaków Tyle w Mediach Mówią Prawdy czyli Wielkie NIC...NIEPOPRAWNI PL POLACY WAS NIE SŁUCHAJĄ I NIE CZYTAJA JESTEŚCIE ZAKŁAMANI I PRAWDY NIE PISZECIE ,,NIC NIE WARTE SĄ TE WASZE WYPOCINY TYLKO LUDZIE GŁUPI I NAIWNI WCHODZĄ I CZYTAJA JE NARA TĘPE WOŁY NIEPOPRAWNI POPAPRAŃCE.PL

Komentarze świadczą o autorach. Może warto pielęgnować swój ogródek?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365460

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#365473

Pospolite ruszenie w majtkach...

Proszę wybrać między :

"Nie zamierzam nikogo przekonywac ze JK to jedno wielkie nieszczescie, "

i :

"Czy naprawdev tak ciezko uwierzyc, ze jestesmy po prostu mlodymi ludzmi rozczarowanymi demokracja fasadowa, ktora serwuje sie nam od czasow PRL. "

.............
Tylko tyle i aż tyle za komentarz ode mnie !

contessa

PS. Pomijam konto Z.(17 tygodni + 6 pkt.). A propos... co się działo 6 miesięcy temu, że Ziomal w desperacji założył konto na NP.PL ??? Bożonarodzeniowy bełkot ryżego trzęsienie ziemi tylko w labilnych umysłach narobił zamieszania swym "mamy tylko siebie" + coś jeszcze ?

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#364671

Pakujesz sie na mine niunia, cisnac ze mnie w takim bezpretensjonalnym stylu, ale Ci podaruje ten wyskok - znaj litosc Pana :)

Temat majtek pominmy milczeniem - to Twoje natrectwo, nie moje... Potocznie sie o takich wtretach mowi: glodnemu chleb na mysli :p

Odnosnie wyboru pomiedzy dwoma moimi stwierdzeniami, bo to chyba jest ta merytoryczna czesc Twojego komentarza, to podtrzymuje oba stwierdzenia.
Domyslam sie ze dopatrzylas sie w nich jakiejs sprzecznosci, choc nie do konca potrafilas to dobrze wyrazic. Spiesze Ci wytlumaczyc, ze sprzecznosci tu nie ma, oba twierdzenia sie uzupelniaja, a wrecz jedno wynika z drugiego. Skoro jestem rozczarowany stylem rzadzenia w moim kraju, ktory jest niszczony od 23 lat to logicznym jest ze uwazam wszystkie ekipy przewijajace sie na szczeblach wladzy w tym okresie, za co najmniej niekompetentne, a w niektorych przypadkach wrecz zdradzieckie w stosunku do mojej Ojczyzny i zamieszkujacego ja narodu.

Tak gwoli wyjasnienia, za niekompetenych, miernych, niedouczonych, zakompleksionych i dzialajacymi nieracjonalnie pod wplywem emocji, bioracych swe zrodlo z powaznych zaburzen psychicznych uwazam JK, switej pamieci LK, i jeszcze kilka osob z ich scislego otoczenia. Reszta tej smiesznej partii jeszcze wieksze miernoty, dupowlazy bez charakteru, ambicji i kregoslupa moralnego (z wyjatkiem doslownie kilku osob, ktore zbrukaly sie wspolpraca z PiSem, lecz miernotami nie moge ich nazwac - np pan Kuzmiuk). Ich rzady to byl ewenement dziejach Polski, z ktorego beda sie smialy jeszcze przyszle pokolenia. Oby wkoncu znikneli z radaru i oszczedzili nam wszystkim wstydu.

Nie... Nie jestem lemigiem, tylko obserwatorem.

PO to ta druga opcja - ta zdradziecka. Malo tego ze to pospolici zlodzieje, to do tego jeszcze sprzedawczyki, targowiczanianie dzisiejszych czasow. Sprzedali nasza przyszlosc i przyszlosc naszych dzieci, za kilka srebrniko i posadki w Brukseli. Ich powinno sie potraktowac tak jak sie traktuje zdrajcow, historia dje na wsspaniale przyklady, jak powinnismy z nimi postapic.

Reszta bandy to zwykle zwierzeta polityczne, przez sama obecnosc w tej politycznej kupie, ponosza wspolodpowiedzialnosc za obecny stan tego kraju. Ich nalezaloby wyslac na zasluzona emeryture, tylko zeby byla w wysokosci minimalnej, dopuszczalnej stawki. Niech sobie radza tak jak my musimy, w tym raju ktory nam urzadzili. Tyczy sie to tak samo Korwina jak i calej reszty.

Nie zamierzalem przekonywac was ze JK to jedno wielkie nieszczescie i nadal nie usiluje tego robic. Rozjasniam tylko tlo moich pogladow.

NIE MA NA KOGO ZAGLOSOWAC - NIE MA NA POLSKIEJ SCENIE POLITYCZNEJ ANI JEDNEJ PARTII ZASLUGUJACEJ NA MOJ GLOS.

Co do konta sprzed pol roku, i 6 pkt na nim, to prosze Cie, nie wyglupiaj sie juz. Brakowalo jeszcze zebys sie swoimi puntami pochwalila. Nabilas rekord?

Zalozylem konto, bo chcialem bloga popisac i zwyczajnie pogwiazdozyc tu troche. Czytywalem niepokornych juz od paru lat, podobaly mi sie tu wpisy, choc duzo smieci sie wsrod nich sie zdarza. Czytalem tez blogi na niezaleznej i poczatkowo tam sie chcialem rozgoscic, ale bardzo tam smierdzialo pisiorem. Tutaj jest podobnie, no i poziom tez nie najwyszych lotow. Ale sie nie zarzekam, bo moze jednak kiedys dolacze do waszej grupy i ja troche rozruszam.

Pozdrawiam

P.S. Ciebie tez podczytuje Contesso ;)
________________
ruch-pospolite-ruszenie.manifo.com
pospoliteruszenie.forumpolish.com/rss

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ruch-pospolite-ruszenie.manifo.com

#365462

JKM ostatnio na łamach N.Czasu stwierdził, że nienawidzi Kaczyńskiego i będzie go zwalczał.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#362648

Tak, jakby nie miał kogo zwalczać.
Całe zło to JK i PiS. Ale w czym mu przeszkadza JK?
Co takiego złego chce zrobić JK, że to JKM przeszkadza?

Pozdrawiam
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#362650

Już jeden Ruch Palikota mamy, a jaki to każdy wie zbieranina różnych orientacji . Może w seksie to oni mają doświadczenie , ale nie wprowadzeniu polityki, ,no chyba ze na niekorzyść Polaków.
Również mam taka nadzieje że tym razem Polacy będą ostrożni, i wybiorą PIS , bo jeśli wygra inna parta to już się nie wygrzebiemy z tego bagna.
PIS z każdej strony jest obstrzeliwany na róże sposoby , to już samo za siebie mówi, jak boją się kiedy dojdzie do władzy.

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#362652

Co ma wspólnego Krystian Parol z Tomaszem Parolem [Łażącym Łazarzem] poza nazwiskiem?
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#362654

wątpię. Wg mnie zbieżność nazwisk.

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#362659

JKM wie, że Kaczyński z nim w koalicję nie wejdzie jeśli będzie sytuacja koalicyjna. Wie natomiast, że Tusk i z diabłem pakt zawrze by utrzymać się przy korycie i utrzymać UKŁAD.

"Kurwin"... Ktoś tu kilka dni temu napisał, Markowa albo Proxenia, nie pamiętam ale ja się pod tym podpisuję...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#362673

To już cała koalicja anty pisowska. Zauważ ilu "śpioszków" zaczyna pisać na NP, tak od niechcenia krytykując PiS, oczywiście w trosce o PiS, ilu daje alternatywę dla popierania PiS, i jak się martwią, jak bardzo im dobro Polski leży na sercu.
Każdy pomysł dobry, byle nie dopuścić PiS do władzy. Takich pomysłów jak "czarna sobota" będzie więcej, takich notek krytykujących PiS jakie się ostatnio pojawiają także.

No trzeba z czegoś żyć, więc muszą "pracować". Tylko nie wiem jak im smakuje tak "zarobiony" chlebek.

Pozdrawiam
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#362674

Z jednej strony Koorwin, z drugiej Ruch Narodowy. Byle tylko urwać jak najwięcej głosów PIS-owi.
I tak coraz gęściej będzie aż do wyborów.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#362678

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#362682

jednego Parola. Był to człowiek zły. Dlatego na nazwisko Parol reaguję bardzo negatywnie a po przeczytaniu wpisu Polaka 2o13 jestem na to nazwisko jeszcze bardziej uczulony. Mam nadzieję ,że na ulicę wyjdzie tylko Parol , JKM i nikt więcej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#362675

Chciałbym, żeby ich apel tak się skończył jak piszesz. I mam nadzieję, że JKM w Angorze, gdzie są zamieszczane non stop jego "wypociny", napisze jak to Polacy nie rozumieją po raz kolejny jego intencji.

Pozdrawiam
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#362677