Jesteście wrzeszczącymi staruszkami

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Redaktor Stanisław Michalkiewicz udzielił Januszowi Korwin-Mikkemu wskazówki następującej: JKM powinien zdecydować się, czy chce być publicystą czy politykiem, bo te dwie role się nie łączą. Problem z Korwinem jest taki, że bez niego dostaną pół procenta a on im załatwia trzy procent. ale więcej nie dostają bo JKM odpala protokół trzy procent i jak im rosną procenty to zawsze musi coś chlapnąć ozorem żeby spadło. Jest jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem korwinistów. Teraz znowu coś tam kłapnął bo sondaże skoczyły Konfederacji do 7 procent. Taka nasza dola. Kwestie mogły być nawet słusznymi ale likwidacją tramwai i przebudową torowisk na drogi elektoratu nie porwie.

Wspomniana Konfederacja ma to swoje 3% ale trolle jej są gorsze od pisowskich (np smok05, Matka Kurka itp.). Sytuacja zrobiła się na tyle poważna że Rafał Ziemkiewicz zagroził banowaniem najagresywniejszych trolli konfederackich na Tłiterze. A ci w płacz. Że reżimowa TV ich nie pokazuje. No nie pokazuje, nawet słupki ukrywa. Ale mamy rok 2019 i inne środki powinni wykorzystywać. Internet mamy np. Ten drugi Rafał, co się nazywa Otoka-Frąckiewicz przy okazji lży ich różnymi takimi określeniami obelżywymi.

 

https://youtu.be/uIO-h8pdtDE

W każdym razie pomijam teraz agresję, zacietrzewienie i ogólne niedotrącenie gdyż niejaki Paweł Zawal puścił tekst wyrzucający Ziemkiewiczowi to i owo:

II

Porusza wspomniany Paweł Zawal problem wrzeszczących staruszków, że niby Konfederacja nie jest. Otóż jesteście bo podobnie jak Michnik, Kaczor etc macie inteligencikowy sposób myślenia: koncentrujecie się na ustalaniu słuszności. Co jest słuszne a co jest niesłuszne i jak coś jest niesłuszne to nie jest w ogóle. Podobnie jak Michnik, odsyłam do różnej takie twórczości Ziemkiewicza na temat: tymczasem ni ma w polityce kategorii słuszności, polityka opiera się na dwóch pytaniach: co mi możesz zrobić i co mi możesz dać. Weźmy na tapetę ową amerykańską ustawę 447. Jest ona niesłuszna ale nie robi się od tej niesłuszności nieistniejącą. I co można zrobić z nią? Jedyną odpowiedzią jaką z siebie jeden z drugim troll dusi jest, że Władimir nas obroni bo z natury dobrotliwy jest. Padnijcie przed nim na ryj to ocalejecie. Weźcie. Wyzbądźcie się podobnych nawyków a elektorat do was przylezie.

 

Zdecydujcie się też do kogo kierujecie przekaz: czy jajcarski przekaz do jajcarzy, czy poważny do poważnych.

III

Z pisiorami problem jest taki, że specjalnych sukcesów nie mają. Elektorat nie oczekuje tu pyskówki ale konkretnych działań. Np. obchody 1 września spotkały się z krytyką, bo Polska przedstawia siebie jako ofiarę wojny. Oni się tam burzą i o to chodzi. Czy tam amerykański prezydent Trump przemawiający pod pomnikiem nie tego powstania. W tą stronę trzeba iść.


Jest bowiem pewna hierarchia ważności i gospodarka jest niżej w tej hierarchii. Najważniejszy jest podział na obóz niepodległościowy i obóz podległościowy i ostatnio Konfederaci przenoszą się wyraźnie do obozu podległościowego. Nawet tu  na blogu jeden z drugim coś tam wywodził mętnego w tej sprawie. Nie poradzicie na to nic: jeśli chcecie być w obozie niepodległościowym to macie poważne momenty wspólne z pisowcami. Nie dacie rady stać w rozkroku. Geralt próbował być neutralny i co?

Wspomnę jeszcze o stanowczych reakcjach na różne tam wyskoki, czyli o banowaniu rozwydrzonych Konfederatów zachowujących się jak panienka w klimekterium. Jakie to obrażalskie, jakie to delikatne, jakie to wrażliwe, jakie dotknięte. Twardym trzeba być a nie miętkim bo ludzie nie lubią histeryków na swoim taimlajnie. Histeryków gorszych od Jandy dodam.

Skończcie z obelgami i pultaniem się.

PS: Na zdjęciu groźny Ziemkiewicz z pukawą za pasem.

PS2:
Zwrot "słuchajcie uważnie bo nie będę więcej powtarzał" jest zaczerpnięty z Allo Allo i oznacza, że to jaja są. Co za ciemna masa nie rozumi.

Gorzej niż pisowce nabierające się na Tomie Kawakami.

PS3: Kukizowców już nie ma.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:14)

Komentarze

... więc PiS-owcy się na Korwinie mszczą.

"Piotr Liroy-Marzec na spotkaniu z wyborcami w Białymstoku mówił o kulisach swojego odejścia z Konfederacij.

(...) Nie było rozmów na temat kampanii, a przede wszystkim na temat tego, jak chcemy pomóc ludziom - powiedział Liroy-Marzec. 

- Tam były tylko rozmowy o wpływach, pieniądzach, przelewach. Tragedia - dodał.

- Zadałem sobie jedno pytanie. Czy ja chcę wprowadzić tych ludzi do parlamentu? Czy ja chcę, by ci ludzie decydowali o naszym życiu. (...)

Lider Skutecznych mówił również o słowach Janusza Korwin-Mikkego, który zapytany był o stanowisko w przypadku konfliktu z Rosją. 

– Zaczęliśmy rozmawiać na temat współpracy Polski z Rosją. I zadaliśmy pytanie: gdyby był konflikt Rosja-Polska i Rosja by powiedziała, że w tych twoich wydumanych rzeczach cię popiera, to kogo byś poparł? Rosję (odpowiedział Korwin-Mikke - red.). Słowo, on to powiedział przy nas wszystkich – mówił Liroy-Marzec".

https://www.rp.pl/Wybory-parlamentarne-2019/190929669-Liroy-Marzec-Korwin-Mikke-powiedzial-ze-poparlby-Rosje.html 

 

Ale Michalkiewicz przynajmniej nie jest rosyjskim patriotą.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Romuald Kałwa

#1604391

Jestem pod wrażeniem. Felieton świetny.

Zwarty i w dziesiątkę. Z najlepszych tradycji Kisiela i Ryby.

Prawdziwa panorama polskiej sceny.

Gratuluję

JK

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1604418