Odczułam osobistą satysfakcję...

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Gdy oglądałam konferencję prasową PKW podczas której podano oficjalne wyniki wyborów do Europarlamentu.  W Salonie24 opublikowano je {]]>TUTAJ]]>}:

 

  "PiS zdobyło 45,38 proc. głosów, natomiast Koalicja Europejska - 38,47 proc. To oficjalne wyniki wyborów do europarlamentu, które podała PKW.

W głosowaniu 26 maja wzięło udział 45,68 proc. uprawnionych do głosowania. To rekordowa frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce. Wiceprzewodniczący PKW, Wiesław Kozielewicz, podziękował wszystkim wyborcom, jak też ministerstwom i mediom za relacjonowanie wieczoru wyborczego. (...)

  Dzięki 6,1 mln głosów, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego obsadzi aż 27 mandatów. Koalicja Europejska uzyskała 38,47 proc., co przełoży się na 22 mandaty. Na zjednoczoną opozycję krzyżyk postawiło 5,2 mln głosujących.

Wiosnę Roberta Biedronia poparło 6,06 proc. wyborców - to oznacza uzyskanie trzech miejsc w europarlamencie. Konfederacja nie przekroczyła progu wyborczego z wynikiem 4,55 proc. Na Kukiz'15 zagłosowało 3,69 proc., a na Lewicę Razem 1,24 proc. Pozostałe komitety wyborcze uzyskały poparcie mniejsze niż 1 proc.

Ogółem do urn poszło 13,6 mln uprawnionych do głosowania. Odnotowano 112 tys. głosów nieważnych - poniżej 1 proc. ogółu, co według PKW jest bardzo ważną informacją.  

Najwięcej głosów w skali kraju uzyskała Beata Szydło w okręgu małopolsko-świętokrzyskim - ponad 520 tys.".

 

  Salon24 porównał też wybory 2014 i 2019 roku:

 

  "W efekcie wyborów 26 maja 2019 r. Koalicja Europejska uzyskała 22 mandaty, czyli mniej niż PO, SLD i PSL razem pięć lat wcześniej.

Najwięcej straciła Platforma Obywatelska, bo w miejsce 19 europosłów w 2014 r. obecnie wprowadziła 14 (...) PSL zmniejszyło swój stan posiadania o jeden mandat - w miejsce czterech ludowcy będą mieli trzech eurodeputowanych (...) SLD utrzymał swój stan posiadania z 2014 r.".

 

  Tylko komuniści nie stracili na powstaniu Koalicji Europejskiej.

 

  A skąd moja satysfakcja?  Tuż przed ciszą wyborcza napisałam dwie notki "Dlaczego należy glosować na listę PiS?" {]]>TUTAJ]]>} oraz "Powódź zakończyła kampanię wyborczą" {]]>TUTAJ]]>}.  W obu namawiałam do głosowania na PiS, a w pierwszej z nich przestrzegałam przed Konfederacją, jako niegodną zaufania efemerydą.  Okazało się, że ogromna część wyborców podziela moje poglądy.  W dodatku poszłam za głosem rozumu i zagłosowałam na Jacka Saryusza-Wolskiego, który dostał się do PE.  To i świetny wynik PiS bardzo mnie cieszą.

 

  Z licznych komentarzy na temat wyników wyborów najbardziej podobał mi się tekst blogera UPARTEGO "Podziękowania po zwycięskich wyborach" {]]>TUTAJ]]>}:

 

  "Wygląda na to, że PiS zdobył więcej głosów niż Antypis, czyli KE i Wiosna łącznie. Wygląda też na to, że Konfederacja i Kukiz są pod progiem wyborczym. To są bardzo dobre wyniki i za te wyniki należą się podziękowania:

Zastanawiam się od kogo zacząć, kto zasłużył się najbardziej i chyba jednak trzeba zacząć od od Grzegorza Schetyny. Rozwiązał on jeden z najtrudniejszych problemów PiS, bo pokazał, że czy to PSL, czy SLD, czy PO to w gruncie rzeczy jedna klika. Do tej pory mechanizm propagandowy twierdził, że są to osobne środowiska, że będąc w mniej lub bardziej zaognionym sporze jednak kontrolują się nawzajem. Jasny podział polityczny to rzecz bezcenna. Bez tego PiS nie osiągnął by połowy ważnych głosów. 

Na drugim miejscu chyba należą się podziękowania panom Sekielskiemu , Jażdżewskiemu i oczywiście Panu Tuskowi. To dzięki nim Antypis pokazał swoje lewackie oblicze. Opisali grupę stworzoną przez Pana Schetynę i pokazali jej program. Może jeszcze nie wszyscy go dobrze widzą , ale już jest co pokazywać. To też duża pomoc. 

Na trzecim miejscu podziękowania należą się Panu Broniarzowi licznemu gronu nauczycieli. Sposób, w jaki pokazali wspólnie konieczność głębokiej reformy systemu edukacji jest wręcz modelowy. Oczywiście, ze reforma edukacji powoduje zamieszanie, ale pokazali ono, że inaczej się nie da. Pomyślcie państwo co by zostało z sądownictwa gdyby któryś z sędziów przebrał się za krowę i kicał przed kamerą jak zając, gdyby któryś z sędziów podwyżkę wynagrodzeń porównał do pioruna trafiającego go w prącie. Nawet Unia Europejska nie byłaby w stanie ich pochwalić. 

Na czwartym miejscu nieco zapomniani bohaterowie.   Oczywiście to Pan Petru z towarzystwem oraz Pan Kacprzyk i reszta KOD`u . Przecież nikt nie ośmielił by się pokazać zalet intelektualnych zarówno Nowoczesnej jak i KOD`u tak wyraziście jak oni. To było wbrew pozorom bardzo ważne, bowiem to te dwie struktury były szpicą ataku na naszą formację, to byli najlepsi z najlepszych!

Dopiero na piątym miejscu umieszczam działaczy Konfederacji i towarzystwa od Kukiza. 

Być może ich krzywdzę, bo mimo wszystko Pani Kaja Godek i Pan Dzierżawski, którzy przyłączyli się do Konfederacji, zrobili bardzo dużo dla wszczęcia awantury światopoglądowej i to w sposób skazany na porażkę. Liczyli na to, że PiS nie będzie miał śmiałości odmówić im poparcia ale się przeliczyli i pokazali rozsądek PiS`u.".

 

   To tylko polowa notki - warto przeczytać całość.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (25 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Fredka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wykazali rozsądek, ale w promowaniu i pompowaniu poparcia dla "trzeciej siły politycznej - partii sodomitów i perwertów", tak w tym zakresie niby katoliccy i niby prawicowi sPISkowcy wykazali się rozsądkiem, bo im ta partia nie zagraża! Szkoda tylko, że ona zagraża Polsce i Polakom, w tym młodzieży i dzieciom, ale to przecież nic, bo rządzący wzięli swoje stanowiska, tak jak było ustalone, zatem hurra!!!

Rozejrzyj się Szanowna Elig dobrze wokół i przejrzyj na oczy, bo dzieje się już zupełnie podobnie jak za poprzedników, z tą różnicą, że jeszcze rozdano część naszego budżetu bogatym na dzieci, żeby ich przekupić, a dziura budżetowa ciagle rośnie! W sali makro promuje się i awansuje na decydenckie, wysokie stanowiska znajomych, rodzinę itd., w sumie ludzi nieprzygotowanych, niedouczonych i nie mających doświadczenia, to żenada!

Niestety, historia lubi się powtarzać, mieliśmy zabór ruski, potem pruski, a teraz mamy szydowski i to Twoim zdaniem jest lepiej????? - no chyba żartujesz!!!

Dwór się spalił, pani umarła, wesoło Panie, wesoło!!!

 

 

Vote up!
15
Vote down!
-17
#1592292

Chyba kremlowski bot albo aktywistka od rosyjskich trolli. Kipi nienawiścią i obelgami.

Vote up!
17
Vote down!
-11

michael

#1592298

   Witam! Mam nadzieję, że jesienią Polacy przeprowadzą zaniechaną Dekomunizację w Polskim sejmie i senacie kartą wyborczą. Pozdrawiam!

Vote up!
12
Vote down!
-4

ronin

#1592366

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No tak, jakiś bot obrażajacy innych w kółko powtarza, że inni są botami i obrażają (kiedy pisza kulturalnie) - ot i iście ruskie praktyki.

Vote up!
6
Vote down!
-8

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1592384

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1592300

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Elig…wal się ze swoją satysfakcją…jak cię twoi “faworyci”wypieprzą z domu, albo zlicytują majątek to się dowiesz skąd ci nogi wyrastają…tyle w temacie

Vote up!
13
Vote down!
-15

http://trybeus.blogspot.com/

#1592303

zamieszka w kurniku jak ty

Vote up!
12
Vote down!
-8

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592305

Nie chcę zapeszać
ale do wyborów parlamentarnych zostało 4 miesiące. Miesiąc zajmie PO i totalnej wychodzenie z szoku, drugi miesiąc wymyślanie czegoś nowego, trzeci na wdrażanie planu w życie i.... znowu wpierdol.
Możemy mieć Budapeszt nad Wisłą, o czym Prezes mówił parę lat temu.

Vote up!
13
Vote down!
-7

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592306

Nie będzie Budapesztu. Będzie Polin.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-3

Maciek

#1592526

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zncz śwdm pprn brcj .... ty t nzywsz rzsądkm?

T sę nzyw grzch cdzy ty w tym msz dzł... t nzywsz stysfkcją?

j lg, lg...kdy ty zmądrzjsz?

Vote up!
12
Vote down!
-15

Verita

#1592308

Nie zapomnijmy podziękować Vericie, która w każdym swoim komencie pisała o pedofilii w kościele.

Kościół to my i ilu z nas zna w swoim otoczeniu pedofili wliczając w to księży? 

Verito dziękujemy za mobilizację elektoratu PIS.

Vote up!
15
Vote down!
-10

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592309

..skoro tak wysoko ocenia twoje kłamstwa.

Pokaż mi jeden mój komentarz w którym pisałam o pedofilii w kościele !

Vote up!
10
Vote down!
-8

Verita

#1592430

zgłosiłam gawrionowi  twoje kłamstwa....jeżeli nie zareaguje -jest jednym z was kłamców, popierających kłamstwa.

Nie tylko podłością i głupotą komentatorów .ale teraz i  kłamstwem portal bije na głowę wszystkie inne.

Gratulacje dla Gawriona.  Pierwsze miejsce w rankingu?

Tak bezczelnego kłamstwa nie spotkałam dotąd na żadnym z portali.

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-7

Verita

#1592438

Oj tam,oj tam
A nie lepiej iść z tym do sądu
Braunufki dziś szaleją
Jedna już złożyła pozew druga straszy
Jak żyć
Jak tu żyć

Vote up!
6
Vote down!
-7

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592453

...to dawno byś był w sądzie...ale ani sądy ani PiSy ani  żydy nie brzydzą się kłamstwem...ani twoi towarzysze NP...dlatego mamy to co mamy.

A to Polska właśnie ! Kłamstwem stoi i podpiera się Wyszyńskim ! To dopiero hipokryzja.

Vote up!
9
Vote down!
-7

Verita

#1592463

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1592349

i znowu cenzura - to jest wasza POPiSowa rozmowa?

Vote up!
10
Vote down!
-11

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1592386

Tylko takie komentarze mają rację bytu !

 

Portal ..jak Polska - państwem kłamców i oszustów !

Vote up!
10
Vote down!
-10

Verita

#1592435

PO miała w 2015 roku:
Większość sejmową i senacką
TVP
TVN
POLSAT
GoWno
ONET
Spółki Skarbu Państwa
Merkel z CDU
Putina z FSB
Newsweeka z Lisem
Neon z @Zawisza
A mimo to przegrali i narzekają że w 2019 roku przegrali bo za PIS-em stoi TVP.
Może w tej wyliczance brakowało rozumu?

Vote up!
13
Vote down!
-6

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592311

Vote up!
15
Vote down!
-3
#1592317

Vote up!
11
Vote down!
-3
#1592318

Jeśli zsumować KE i pedroniów to wychodzi, że niemal połowa aktywnych wyborców popiera jawnych zdrajców i zaprzańców. To nie jest powód do satysfakcji tylko do bardzo głębokiego zaniepokojenia.
W zdrowym państwie takie coś powinno mieć najwyżej kilka procent poparcia, a ma kilkadziesiąt.

Vote up!
18
Vote down!
-1
#1592348

Schetyna musi mieć kaca. Politycznego rzecz jasna. Okazało się, że nie tyle po prostu przegrał, ile poniósł dotkliwą porażkę. Wraz z nim przegrała zbieranina partyjno-organizacyjna. Strategia, realizowana od 2015 roku okazała się klapą.Kolejna przegrana bez szansy na rządzenie to jego koniec. Nie jest Kaczyńskim, który na czele PiS mógł sobie spokojnie trwać w opozycji pełne osiem lat, przegrywając jedne wybory za drugimi

Vote up!
9
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592358

Nad tym zjawiskiem trzeba się poważnie zastanowić - proponuję tekst "Idiotyczny nadmiar antypolskiego kołtuństwa w niedzielnych wyborach". Ale widać, że z jednej strony ludzie dojrzewają i powoli dostrzegają realny dorobek polskiego rządu, dzieje się to mimo liczebnej przewagi wrogiej Polsce wrednej propagandy, o której napisał Zawiedzony. Ale z drugiej strony musimy widzieć jak ogromny ładunek pieniędzy, nienawiści, pogardy i złej woli niosą w sobie politycy i polityka totalitarnej opozycji.

Podkreślam sprawę pieniędzy, ponieważ założę się, że ogromna część tej kasy, którą ukradli na przykład w wyniku wyłudzeń VAT, teraz wydają na czarną antypolską propagandę. <br>Pojęcia nie mam ile kasy poświęcili na zatrudnienie najpoważniejszych światowych agencji od "public relations", by organizować antypolskie kombinacje operacyjne, zwane protestami. Poza protestami są przecież skoordynowane akcje wrednej publicystyki. Książki, filmy publikowane w zaplanowanych momentach, skoordynowane z innymi terminami politycznej aktywności. To nie są spontaniczne wybuchy społecznej złości.

Popatrzmy na ostatni marsz równości w Gdańsku. Tam ludzie maszerowali z kosztownie wyprodukowanymi gadżetami, starannie wykonanymi. Drwiny i świętokradcze prowokacje w typie obrazu Świętego Sakramentu do którego jakiś idiota domalował wargi sromowe, to nie jest wybryk, to była wymyślona w pocie czoła praca jakiegoś zawodowego "copywritera" albo "concepteur-redacteur", zrobiona gdzieś za granicą, za ciężkie pieniądze . 

Patrząc na kosztowny wystrój tych protestów oraz na istotę pomysłów na scenografię, cholerna choreografia tych paskudnych antykatolickich tańców powstała za granicą w biurach specjalistycznych firm od marketingu politycznego. Tak na oko, nie mając dostępu do konkretnych danych.oceniam że zamówienie tej antypolskiej kampanii wyborczej mogło kosztować, lekką ręką licząc, minimum 30 milionów EUR (słownie trzydzieści milionów euro). 

http://niepoprawni.pl/blog/michael-abakus/idiotyczny-nadmiar-antypolskiego-koltunstwa-w-niedzielnych-wyborach

Vote up!
12
Vote down!
-6

michael

#1592378

Trzeba byłoby pójść tropem pieniędzy bo tu ewidentnie idzie ciężka kasa w to wszystko.
Zwykły Kowalski ma małe możliwości, to powinno być zadanie dla służb, podobnie jak potem przykręcenie tego kurka tam gdzie to możliwe.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1592478

Cieszę się Elig, że masz dobre samopoczucie, które również podzielam.

Lecz pamiętam, że nie zawsze byłaś taka niezłomna w poparciu dla PISu i czasami poszukiwałaś trzeciej drogi.

Nieważne.

Jeżeli może jeszcze o tym nie rozmyślałaś, to w tą niedzielę, która przejdzie do historii, 26 maja 2019; niemalże 30 lat bez paru dni po tzw. transformacji, nastąpił wyczekiwany przełom. Mądrość Polaków przekroczyła próg krytyczny i tak, jak w reakcji łańcuchowej, już tego nie będzie można tego zatrzymać.

Stary układ, czy system właśnie się rozpadł. Ostatnim rzutem na taśmie schetynowcy, uczniowie komuny i okrągłego stołu, podarowali emerycką premię swoim wychowawcom i nauczycielom, wysyłając ich na intratne posadki do Brukseli, by sobie dorobili do emerytury. Taki symboliczny, jakże polski symbol rozliczenia z komunizmem. Za mojej młodości śpiewaliśmy słynne słowa: - "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści". A teraz co? Daje się im w nagrodę 100 tysięcy zł. pensji, gdy mediana zarobków Polaków oscyluje wokół 2 tysięcy miesięcznie na rękę. A ci 50 razy więcej. Przecież ci starcy nie mają już czasu by móc to rozsądnie wydać. Chyba, że będą papugować swojego propagandowego guru Urbana, który, jak typowy fornal na salonach, publicznie demonstruje cygarem i szampanem, pławiąc się w basenie jak wygląda szczęście i raj bolszewika.

A cała ta fałszywa, często opłacana z zagranicy, przez wrogów Polski suwerennej, bo zawsze miała być neo-kolonią, reszta powoli zaczyna pojmować, że to koniec. Najmądrzejsi już czyszczą biurka, pakują się i szukają, gdzie by się tu ukryć, a te najgłupsze, nieustannie podniecone kretynki - puczystki nie zdają sobie sprawy, że zwlekając, czekają, aż tłum je dopadnie, ogoli na łyso, wytarza w smole i pierzu i won przegoni.

I wreszcie staniemy się normalnym i spokojnym krajem. PIS też nie będzie wieczny. Ale jak już niemal 50% Polaków głosuje, to wkrótce też oddolnie zaczną zakładać nowe partie, bez idiotów i oszustów, i daj Boże, bez odwiecznych agentów z piekła.

Vote up!
12
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1592362

Czy ktoś wie coś o tym, jak i gdzie były zliczane głosy?

Druga sprawa - szefowie Ruchu Kontroli Wyborów to koncesjonowana agenda - vide Józef Orzeł. Natychmiast powinien powstać nowy tego rodzaju ruch społeczny, zostawiający pana Orła z przyjaciółmi - z boku.

Najgorsi politycy pojadą do Brukseli - i krzyż im na drogę, a Polsce zostaną Konfederaci, którzy są tu potrzebniejsi.

Postawa elig mnie nie rozczarowuje, bo nie miałam złudzeń.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1592455

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

działa tylko w jedną stronę...jak pis przegrywa. Jak wygrywa ...to zawiesza swoją działalność.

W ogóle nie rozumiem jak można się cieszyć, że wygrywa partia , za której przyczyną tyle tysięcy dzieci zostało zamordowanych w łonach matek. Czy to nie jest zwyrodnienie? Jak można pomijać tak istotną sprawę...jak życie ludzkie?

Czy można mieć z tego powodu jakąkolwiek  satysfakcję?

To ,że cieszą się zwyrodnialcy ..to mnie nie dziwi...ale elig mnie  niemile zaskoczyła.

Vote up!
7
Vote down!
-8

Verita

#1592464

sfałszowania wyborów

https://www.youtube.com/watch?v=RmvguYlLuAg

Vote up!
5
Vote down!
-4

Verita

#1592487

była do przewidzenia. Dziwi jedynie "nocna zmiana" wyników wyborów i dziwne przesunięcie głosów z Konfederacji na sPISkowców! Czyżby kolejny przypadek "nocnej zmiany" - znamy i wiemy, bo to już było, a historia lubi się powtarzać!
Mam nadzieję, że zostanie to uczciwie wyjaśnione, bo na razie wiele osób ma dziwne i nieodparte wrażenie manipulacji, a nawet fałszerstwa!

Tajemnicze i złowróżbna jest też informacja o przedwyborczym potajemnym spotkaniu owej, rzekomo niebyłej delegacji szydów izraelskich z przedstawicielami polskiego rządu, w siedzibie ABW, dlaczego tego nie ujawniono, o czym rozmawiano???

Dziwne też jest, że izraelczycy komentując wynik wyborów w Polsce chwalą, że wygrała partia "rozsądnie proszydowska", a przegrała Konfederacja "antyszydowska" - ta pochwała to jak plama na honorze, bo ta partia powinna być przede wszystkim propolska!!!

W sumie mnóstwo negatywnych informacji, manipulacji, kłamstwa i cwaniactwa, a Polacy zdają się być bezbronni, pozostawieni sami sobie wobec hucpy obcych najeźdźców, grabieżców i agresorów - nikt nas nie broni, bo wszyscy oni zajęci są łowieniem stanowisk, uwłaszczaniem się i lizaniem obcym za odpowiednie profity, szarpiąc przy tym i wydzierając nasz majątek powoli, po cichu, ale skutecznie!!!

Vote up!
7
Vote down!
-5

Serce słowianki nie zna łez ...

#1592477

Osobiście wykryłem kilkanaście głosów innych opcji (w tym dwa Konfederacji) przełożonych do puli "KE" (pobieżnie opisałem na miejscowym portalu - https://www.glospasleka.pl/artykuly/zdyscyplinowana-klientela-naczelnika,a,46328.html - dokładniej opiszę po wyciszeniu się harmideru po wyborczego)

Vote up!
9
Vote down!
0

antyleming

#1592525