Wstęp do socjologii złodziejstwa

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Szanowni Państwo

Prawie cztery lata temu zacząłem pisać na publicznych otwartych domenach o złodziejstwie jako jednym z czynników zakłócających prawidłowy rozwój cywilizacji i blokujących szczere międzyludzkie relacje oparte o współpracę. Jednocześnie ten sam czas poświęciłem na teoretyczne poznawanie zagadnień socjologicznych na poziomie studiów doktoranckich. Wszystkie przedmioty zaliczyłem ze średnią powyżej 4. Niestety, rada naukowa nie zaakceptowała mojego przewodu. Mogłem wprawdzie powtórnie rozpocząć studia doktoranckie, dostosować moją koncepcję do oczekiwań szanownych profesorów i w miarę szybko zdobyć tytuł doktora, uznałem jednak że tego nie zrobię.

Pomimo to czuję się w pełni uprawniony do przedstawienia wyników mojej pracy. Wszystko co udało mi się zrozumieć przedstawię w serii wykładów, które nazwałem „Socjologia Złodziejstwa”. Pierwotnie zamierzałem zamieścić je na portalu Tagen.TV, mam tam już zarejestrowane konto. Kilkakrotne próby okazały się jednak technicznie nieudane, dlatego pierwszy wykład zamieściłem na własnym kanale You Tube. Pierwszy, wstępny wykład jest podzielony na cztery części, które są jednak złączone w całość w ramach playlisty. W wykładzie tym przedstawiam zarys empiryczny, który wyjaśnia dlaczego zdecydowałem się na stworzenie absolutnie nowej subdyscypliny socjologii, z użyciem absolutnie nowatorskich teorii, do tej pory w socjologii traktowanych marginalnie.

Ten mój pierwszy wykład nagrałem w luźnej atmosferze na pięknej hiszpańskiej wyspie Ibiza. Pojechałem tam po to, żeby zrealizować projekt kooperatywy, która została okradziona i której studium przypadku jest pierwszym obserwowanym i opisanym w nowy sposób wydarzeniem komunikacyjnym. Kolejne wykłady będą w bardziej klasycznej konwencji.

 

Wstęp do Socjologii Złodziejstwa.

Empiryczne obserwacje i opis studium przypadku okradzenia Spółdzielni Socjalnej „Akacja”.

Teoria:

Teoria systemów Niklasa Luhmanna, w jej ramach koncepcja ogólnospołecznych mediów komunikacji, którymi są; pieniądz, władza (prawo), piękno, prawda i miłość.

Socjocybernetyka Józefa Kosseckiego  i wzorzec systemu Mariana Mazura.

Gramatyki generatywne Noama Chomsky’ego.

Koncepcja chińskiego pokoju Johna Searle’a.

Zapraszam do obejrzenia

]]>https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=SXnmvpjXYdc]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

nie naukowa nauka!

 

do pancernych akademickich drzwi 

socjologia złodziejstwa stuka

ale dla szacownego profesorskiego grona

to nie jest naukowa nauka!

 

PS No bo ta ich nauka ma służyć ochronie złodziejskiego układu!

Pozdrawiam

 

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1572359