Świąteczna radość.

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Jezus Chrystus od piątkowego wieczoru do niedzielnego poranka, spędził w grobie trzy dni. Trzeciego dnia zmartwychwstał. Co rok w wielką niedzielę cieszymy się z tego, ale w piątek, kiedy uczestniczymy w drodze krzyżowej, też wiemy że w niedzielę jest dzień zmartwychwstania. Na tej wiedzy osadzona jest konstrukcja naszej europejskiej cywilizacji, dlatego niedzielne dzwony są radością, ale nie niespodzianką. Rozlegają się co roku, tak jak wystrzały z puszek po karbicie.

Dla mnie te święta niosą radość podwójną. W piątek otrzymałem list z sądu w Rzeszowie. Po prawie trzech latach od złożenia pozwu w Krajowym Rejestrze Sądowym, sąd zajmie się sprawą uchwały spółdzielni, która posłużyła do ukrycia defraudacji 380 tysięcy złotych. Tyle mniej więcej czasu opisywałem sprawę zdefraudowanych pieniędzy i ogromną życzliwość organów państwa dla złodziei.

Oczywiście zdaję sobie sprawę że system jest mocny, dlatego zapraszam na rozprawę przedstawicieli wszystkich partii politycznych i stowarzyszeń z Rzeszowa i okolic. Sprawa odbędzie się 11 maja 2017 roku o godzinie 8:15 w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie przy Placu Śreniawitów 3 (Zamek w Rzeszowie) w Sali nr 32. Sygn. akt IC 1037/16. Zapraszam również wszystkich Państwa. To ważna rozprawa, kwota nie jest imponująca dla tych, którzy obserwują sprawę „Amber Gold” albo prywatyzację w Warszawie. Ale defraudacja pieniędzy spółdzielni socjalnej „Akacja” jest wyjątkowa dlatego, że jej opis wszedł do dyskursu naukowego i po raz pierwszy użyty został termin „socjologia złodziejstwa”

Jednocześnie zapraszam po raz kolejny na konferencję W Krakowie 6 czerwca 2017.

]]>https://www.facebook.com/events/259443611164011/]]>

Przedstawiam tam uogólnione wnioski, płynące z dokładnej obserwacji działania systemu złodziejskiego. Konferencja jest jednak ogólniejsza, można jeszcze zgłaszać swoje uczestnictwo.

Nie mogę zaprosić na konferencję w Moskwie w najbliższy czwartek, bo występuję za pośrednictwem komunikatora Skype, Nagram jednak moje wystąpienie i zamieszczę w internecie.

]]>https://www.facebook.com/NotOnly/photos/a.1162762093846809.1073741828.11...]]>

Zapraszam też wszystkich przedstawicieli nauk społecznych do skierowanie uwagi na złodziejstwo jak na normalny problem, bez demonizowania ale też bez nadmiernej pobłażliwości.

Niech Zmartwychwstały Chrystus otoczy nas miłosierdziem nie tylko w te święta, ale w cały rok.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (8 głosów)