Jak zrobić z igły widły i zniszczyć swój wizerunek

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

W ciągu ostatniego tygodnia Prawo i Sprawiedliwość dwukrotnie dokonało tej sztuki.  Pierwszy raz - w sprawie senatora Stanisława Koguta.  Pisałam o tym {TUTAJ}.  W dniu 19 stycznia 2018 odbyło sie głosowanie w Senacie wniosku katowickiej prokuratury o zatrzymanie oraz aresztowanie senatora.  Dzień wcześniej Jarosław Kaczyński namawiał senatorów PiS do głosowania za tym wnioskiem.  Posłuchało go tylko 32 z 66 senatorów PiS.  Wniosek przepadł.  To niewątpliwie prestiżowa porażka  Kaczyńskiego.  Nie była to jednak kwestia wagi państwowej i Kaczyński popełnił błąd angażując się w nią.  Reakcją na to był wybuch furii ze strony PiS.

  Od tygodnia słyszymy ze strony władz PiS, a zwłaszcza marszałka Karczewskiego, jakim to strasznym skandalem było to głosowanie, jak to senatorowie popisali się "kolesiostwem", a zdaniem Karczewskiego "powinni wycofać się z polityki".  Władze PiS oraz pisowskie media wciąż się nakręcają, a kulminacją tej kampanii był wczorajszy [25.01.2018] list Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS, w którym:

  "Przedstawiciele naszej formacji odmówili potraktowania jednego ze swoich członków jak zwykłego obywatela RP - napisał w liście do polityków Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii Jarosław Kaczyński. List jest reakcją na głosowanie senatorów PiS ws. Stanisława Koguta. (...) W liście prezes PiS informuje, że władze partii podejmą działania zmierzające do zmian w regulaminie Senatu i w ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem parlamentarzystów. Kaczyński podkreśla, że immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem.
Kaczyński zapowiedział również, że w następnych wyborach do parlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości będą mogli kandydować tylko ci, którzy podpiszą jednoznaczną deklarację dotyczącą korzystania z immunitetu, tak by nie chronił osób podejrzanych o przestępstwa kryminalne." {TUTAJ(link is external)}.

  W całej sprawie nie chodziło jednak o immunitet.  Stanisław Kogut zrzekł się go ponad miesiąc temu i od tego czasu próbował skłonić katowicką prokuraturę do przesłuchania go i postawienia mu zarzutów.  Nastąpiło to dopiero wczoraj.  Profesor Żaryn, senator PiS, stwierdził {TUTAJ(link is external)}:

  "stanowisko prokuratury przedstawione Senatowi, zawierało „bardzo dużo mankamentów, bardzo dużo słabo udowodnionych wątków, żeby nie powiedzieć niechlujstwa” oraz , że " trudno wpisać się w ścieżkę dowodową prokuratury, bo ta jest marna".

  Nie jest jasne, dlaczego senatorowie mieliby poprzeć źle przygotowany wniosek?  W każdym razie PiS robi wszystko, by zwiększyć rozmiary swej porażki.  W dodatku pomiatanie senatorami może się źle skończyć, podobnie jak ostentacyjne lekceważenie prezydenta Dudy na początku kadencji.  Jeśli tych 34 nieposłusznych senatorów PiS sprzymierzy się z 27 senatorami PO. to razem będą w stanie zablokować każdy wniosek PiS.

  Drugą wpadką jest sprawa ujawnionych przez TVN wyczynów durniów z organizacji "Duma i Nowoczesność", którzy w kwietniu 2017 roku świętowali w lesie urodziny Hitlera.  W imprezie tej wzięło udział dosłownie kilka osób.  Należało oczywiście zlecić lokalnej prokuraturze zbadanie sprawy oraz wyjaśnienie dlaczego TVN zwlekała aż 9 miesięcy z ujawnieniem tego przestępstwa.  Na tym sprawa powinna się była zakończyć.  Niestety - obóz rządowy dostał sraczki ze strachu na myśl o tym, że ktoś mógłby podejrzewać, iż to oni popierają nazizm.  W rezultacie w tej sprawie głos zabrali: premier, minister spraw wewnętrznych, a także prezydent.  Wczoraj odbyła się debata w Sejmie.  Rzecz jasna, żaden zewnętrzny obserwator nie może już teraz mieć wątpliwości, iż w Polsce istnieje ogromny problem neonazizmu.  Upojona tym sukcesem TVN poszła za ciosem i zaczęła prezentować ministra Brudzińskiego na tle swastyk.  Marynarze nazwaliby postępowanie PiS w tej kwestii "sikaniem pod wiatr".

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:16)

Komentarze

....zachlapał oczy "wybitnych" Niepoprawnych. Nie widzą tych faktów i machają z niezwykłą lubością, pałami na oślep.
Pozdrawiam
https://www.youtube.com/watch?v=YplyzCgS-TY

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1556647

Ogólnie podczas bezwietrznej pogody ma to kształt paraboli (+/- opór powietrza ) ,krzywa balistyczna. Przy wietrze trzeba uwzględnić właśnie ten opór . Jest jakaś początkowa prędkość pozioma i czas opadania . Jeśli wiatr jest dostatecznie silny to ze względu na lepkość powietrza prędkość początkowa w trakcie lotu może zostać odwrócona i nieszczęście gotowe . No ale "w pewnych granicach" da się sikać pod wiatr :-) . Ważne by tych granic nie przekraczać.

A'propos to w warunkach bojowych podobno wartość funkcji sin(x) może dojść do 10 :-) , ale lepiej na to nie liczyć :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556652

ze względu na siłę coriolisa sikanie pod wiatr na równiku jest czym innym niż to samo na biegunie ,poza tym ważne w jakim kierunku geograficznym się to odbywa . W sumie to trzeba znać własne współrzędne (długość i szerokość geograficzną) do tego kierunek i siłę wiatru ,bo zakładamy ,że konsekwentnie sikamy pod wiatr .

Więc :-) lepiej z wiatrem , no ale :-) .

...

Z wiatrem to każdy gupi potrafi . :-) .

Dlatego ,to jednak upierałbym się ,że NIEPOPRAWNĄ formą sikania jest właśnie pod wiatr , z NIEPOPRAWNYM optymizmem ,że się to uda . :-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556656

Na biegunie północnym, przy wietrze południowym (co jest tam normą), można sikać na południe, jednocześnie NIE sikając pod wiatr !

Nie jest to możliwe na biegunie południowym, bo jak wieją tam wiatry to z północy ! Natomiast można .....

:))))))))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1556716

Rzeczywiście z biegunami jest "ten problem" ,że całkowicie odbierają wolność wyboru . Totalne zniewolenie. :-) . Nie da się sikać ani na wschód ani na zachód a zawsze odbywa się to w kierunku "antypodów" . :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556721

Może Pan prezes przypomni swoim towarzyszom o kwocie wolnej od podatku, jakaś cisza w tej sprawie nastała. Dwa lata rządów i do ciupy nie trafił nikt ze złodzieji, nawet sukces w postaci wsadzenia Koguta jakiś nieudany

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1556674

Pan prezes sam już o niczym nie pamięta. Skupił się na miesięcznicach, ale ta formuła już się powoli wypala...
Polacy oczekują efektów, nie symboliki...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1556680

Mój Tatuś po 70 mógł opowiadać ze szczegółami jak go niemcy (sorry, naziści) prześladowali, a nie pamiętał o lekarstwach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1556682

Chyba masz racje bo ja mam 75 i nazistów z pod znaku ss i swastyki nie pamietam.Faktycznie Twój tatus ma wybitna pamiec.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1556704

Przepraszam, że się wtrącam, ale "burek"opowiada o ojcu w czasie przeszłym, więc nie ma powodu , by wątpić w to co pisze...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1556707

Życzę zdrowia i dobrej pamieci

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1556745

Kaczynski i PiS popelniaja ostatnio same bledy: zdymisjonowali Szydlo, Macierewicza, Szyszke... walcza z nazistami (to troche jak walka z wiatrakami: jest ich moze 100 w calej polsce...), walcza z lapownictwem - nawet we wlasnych szeregach.

Owi "niepoprawni" komentatorzy biadaja nad stanem rzadzacej koalicji - a tymczasem mamy nienotowane wczesniej poparcie dla Pis. gdyby wybory odbyly sie dzisiaj PiS mialby blisko 50% glosow... czyzby i wsrod niepoprawnych" byli niepoprawni zwolennicy starych porzadkow?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1556709

Nie o stare porządki idzie. Poparcie, poparciem, nie kieruj się poparciem bo ono o niczym dobrym nie świadczy. To propagandowa manipulacja. Hitler też miał poparcie. PiS popełnia sporo błędów...no i co? Mamy ciągle mieć nadzieję? Na co? Mamy patrzeć na ich gonitwę za Kogutem...a reszta tłustych kur chodzi po Warszawie i nawet nie raczy stawić się na komisję...czy to jest rząd, któremu mądrzy Polacy mogą ufać?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1556710

wiele osób pisało o tym, omawiając przykłady dokumentujące te błędy! Błędy, które będą miały daleko idące konsekwencje dla nas, Polaków! Wiadomo, rządzący dadzą radę jak zwykle. Jednak inaczej miało być, a wyszło ... !

Nie ma znaczenia, że poparcie rośnie, bo równie szybko jak urosło może spaść, a wzrost poparcia nie jest żadnym potwierdzeniem właściwego działania!

Żałosne jest też sugerowanie, że jeśli ktoś krytykuje, to pewnie sam ma coś za uszami - to taka komusza retoryka to próba odwrócenia uwagi albo rozmycia problemu!

Jako wyborcy mamy prawo do krytyki, bo rządzący działają za nasze pieniądze i powinni działać jak najlepiej i dla naszego dobra! Ostanie decyzje nasuwają poważne wątpliwości co do właściwego, zgodnego z polskim interesem kierunku działania!

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1556713

... w tej chwili nie ma już wątpliwości .PiS REALNIE przejął władzę , podzielona histeryczna,opozycja nie stanowi żadnego zagrożenia co dobre, a i niestety alternatywy. Jedynie Kukiz wyróżnia się pozytywnie na tle opozycyjnej,sejmowej małpiarni .

Wiadomo ,że rządzenie to dosyć skomplikowana i delikatna materia ,pewnie oparta o "niejawną wiedzę" . PiS wykonuje ostatnio całą masę co najmniej niezrozumiałych i nieczytelnych ruchów. A jako :-) odpowiedzialni :-) wyborcy ,warto domagać się "jaśniejszego przekazu" niż "ufojcie ufojcie" ,by móc z czystym sercem wrzucić kartkę do urny wyborczej .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556715

Ależ nie Mikołaju ! Po prostu tak przyzwyczailiśmy się do nap...nia rządzących, że nie potrafimy przestać ! Jakbyśmy ich głaskali, to by się nie starali.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1556717

:)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0


#1556718

A co "mamy" poza "nienotowanym wcześniej poparciem dla Pis" ?... Bo to chyba nie jedyny sukces PIS ?. Masz coś więcej ?.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1556720

Ale, od początku popierałem p.JK i PiS, co łatwo sprawdzić i jako taki czuję się uprawniony do krytyki, a co do poparcia w sondażach, to proszę się nie kompromitować.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1556743

pójdzie pod młotek.
Na tegorocznym balu dziennikarzy będzie można wylicytować ten niezwykle cenny przedmiot w kształcie trzech bałwanków, a następnie wspomóc którąś z fundacji zajmujących się chorymi przewlekle dziećmi.
Jak widać pani Beata Szydło o PR coś wie i potrafi zadbać o swój wizerunek pomimo, iż JK przesunął ją na drugą linię frontu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1556712

"Niestety - obóz rządowy dostał sraczki ze strachu na myśl o tym, że ktoś mógłby podejrzewać, iż to oni popierają nazizm." A w ONR chodzą słuchy, że w tej prowokacyjnej hucpie brały udział "służby" podległe opcji rządzącej, a chodzi o przejęcie w 100-lecie odzyskania państwowości obchodów Święta Niepodległości z rąk faktycznych wskrzesicieli i organizatorów tych obchodów - Narodowców - MW i ONR. Tzw."dobra zmiana" doskonale wie, że na ich obchodach zjawią się tylko "zaproszeni", a na MN pojawią się dziesiątki tysięcy ludzi zwykłych, przeważnie młodych. Jak by "dobra zmiana" mogła pochwalić się frekwencją kiedy w konkurencyjnym MN zgromadziłoby się kilkadziesiąt razy więcej uczestników?  Scenariusz ten zapoczątkował PAD 11.11.2017 wyrzucając na czas swojej wizyty Narodowców ze SN i Telewizję Narodową, ochraniających przed zbeszczeszczeniem  pomnik Romana Dmowskiego (kiedy nie był ochraniany - 2007/8 - nieznani sprawcy oblewali go farbą przed 11.11.). Do tej pory żadnemu Prezydentowi (nawet żydokomuszemu) nie przeszkadzali ochraniający, a podczas wizyty tam PAD w 2015 i 16 roku witał się z nimi, udzielał wywiadów - w 2017 już nie i to wyraźnie świadczy o intencjach. Rządzący wiedząc, że legalnie nie są w stanie przejąć MN od faktycznych wskrzesicieli gdzie głównym organizatorem był ONR, próbują zrobić to manipulacją -prowokacje na MN  2017 z transparentami  w sumie nic nie znaczącymi ale medialne niebotycznie rozdmuchanymi z sugestią na "rasistowskie, faszystowskie" itp.., w powiązaniu z ONR. Podobna prowokacja z "leśnymi 6 "faszystami" i powiązanie medialnie ich z RN, a w podtekście z ONR  - WCe "minister" od  cooltury składa wniosek o delegalizację ONR,  "politykierzy" wypowiadają się w stylu - Dera -  "myślę, że ONR nie może liczyć na wspólne świętowanie z Prezydentem". To są fakty ewidentnie wskazujące na udział "służb" rządowych w akcji zawłaszczenia MN  przez imitację prawicy. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

antyleming

#1556738

Nie mam zupełnie pojęcia co się dzieje na "niepoprawnych", totalna krytyka "dobrej zmiany", a przede wszystkim bezpardonowy i frontalny atak na Prezesa J.Kaczyńskiego.Tyle ciężkich lat czekaliśmy na "dobrą zmianę" , tyle wyrzeczeń i w końcu po tylu bojach gdy ona nadeszła, to "niepoprawni", tylko krytykują, opluwają i szydzą z męża opatrznościowego przemian w Polsce Jarosława Kaczyńskiego, wytykając mu tylko jego potknięcia, błędy, w zasadzie marginalne. Wstydźcie się "Niepoprawni". Przecież prawie 50% poparcie PiSu to w zasadzie tylko zasługa JK,, a jego potknięcia, powtarzam marginalne każdemu się zdarzają, nie popełnia błędów ten co nic nie robi. Ja jestem dumny z "dobrej zmiany" i Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Amen.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1556742

Amen.

Trzeba  było   na  tym poprzestać  a nie  wikłać  swoje  bałwochwalstwo  z  komentowaniem na  Niepoprawnych .

Politycy  podlegają ocenie  stale  i  wciąż, wtrącanie  w  ten  pozytywny  proces   zamulania   rzeczywistości pod hasłem " wiary"jest  przejawem infantylizmu  albo  celowej, opłaconej   kreciej  roboty.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

cover

#1556822