Ruchomy wektor nienawiści – Ukraina bez tabu...post Czarnej Limuzyny

Obrazek użytkownika trybeus
Świat

Przedstawiam świetny tekst blogera Czarna Limuzyna, który pozwoli normalnie spojrzeć na problem konfliktu ukraińskiego...

(...)

Świadome fałsze, manipulacje oraz błędna lub niepełna interpretacja zdarzeń na Ukrainie odciska swoje piętno w postaci polsko-polskich sporów, nierzadko doprawionych bezrozumnym zacietrzewieniem, a nawet nienawiścią. Iskrzy i dymi pomiędzy „Gazetą Polską” a Kresami.pl, między redaktorem Sakiewiczem a ks. Isakowiczem-Zaleskim.
Tymczasem aby ocenić sytuację, trzeba wiedzieć ciut więcej niż to, co codziennie serwują media. Nie wystarczy również być na miejscu po którejś ze stron. Nadmierne eksponowanie poszczególnych aspektów, przypisywanie im decydującego, głównego znaczenia przy pomijaniu pozostałych, powoduje zafałszowanie obrazu i uniemożliwia odczytanie intencji sprawców ukraińskiej wojny.
Narracja o Ukrainie jest spaczona:
a) Świadomie i celowo.
b) Nieświadomie: „medialna echolalia”.
c) Tendencyjnie: z powodu nadmiernego zaangażowania emocjonalnego po którejś ze stron. Syndrom podobny do sztokholmskiego, polegający na zbrataniu się i identyfikacji z jedną ze stron konfliktu.
Pozornie sprawa wygląda prosto, lecz w rzeczywistości żaden z wymienionych wątków – ukraiński, rosyjski, polski oraz wątek sił trzecich, nie jest wystarczająco przerobiony analitycznie i publicystycznie. Dlatego proponuję przyjrzeć się wszystkim aspektom i zadecydować, które z nich są kluczowe i determinujące dalszy, hipotetyczny rozwój sytuacji.
1. Aspekt ukraiński, rosyjski, polski. Czy się to komuś podoba, czy nie, Ukraińcy osiągnęli stopień świadomości narodowej i mają niezbywalne prawo do niezależności, godnego życia i samodzielnego wyboru formy swojej państwowości oraz sojuszników politycznych i partnerów ekonomicznych. Niestety główni gracze zaplanowali dezintegrację Ukrainy na kilka lat przed słynnym majdanem.Dowcip polega również na tym, że w niektórych częściach wschodniej Ukrainy ludność nie akceptuje nowej kijowskiej władzy i czuje się bardziej związana z Rosją niż z Ukrainą…
W tym momencie następuje pierwszy zgrzyt. Fakt rosyjskiej agresji jest przedstawiany jako jedyny aspekt sytuacji, znoszący i unieważniający pozostałe aspekty. Jest to poważny logiczny błąd, ponieważ rosyjskie zaangażowanie w konflikt nie oznacza wcale, że nie występują inne zjawiska, równie istotne w sprawie. Oczywiście, to Moskwa w tym momencie decyduje o natężeniu i zasięgu konfliktu w zależności od planowanej opcji – podziału Ukrainy lub jej całkowitej aneksji.
Wybiórcze eksponowanie tylko jednego wątku – „rosyjskiego” lub „banderowskiego” prowadzi na manowce. Zaangażowanie polskich polityków i opinii publicznej jest skażone takim właśnie wybiórczym podejściem. Z ubolewaniem należy dodać, że uległy temu wszystkie orientacje polityczne: targowica, PiS, JKM, RN. Mainstream polityczny (rządząca targowica) oraz PiS podjęli się roli niezbyt rozgarniętego, pracującego za friko dywersanta, co może być pierwszym stadium przed etapem propagandowego grillowania Polaków do roli armatniego mięsa. Część targowicy oczywiście udaje zaangażowanie, tak jak ich berliński mentor. Natomiast niektóre „rosyjskie” wypowiedzi JKM są na na tyle idiotyczne, że trudno z nimi polemizować. Ruch Narodowy także w ostatnim czasie strzelił sobie w stopę, rozpoczynając współpracę ze środowiskiem politycznym, z którego grona wyszedł okryty niechlubną sławą „list do Putina” Obok treści broniących wartości w liście znalazł się apel o rosyjski protektorat nad ruchem słowiańskim, a nawet o duchowe przywództwo. „Tylko wielka Chrześcijańska Rosja może zatrzymać marsz ,,szatana zachodu” na nasze słowiańskie ziemie”. Apel do rosyjskich, postsowieckich służb specjalnych rządzących Rosją jest, realistycznie rzecz ujmując, przejawem braku rozsądku, ponieważ z takim samym skutkiem można apelować do obcych służb na terenie Polski, które mają swoich polskich rzeczników prasowych. Na domiar złego eklektyczna brednia Aleksandra Dunina, będącego nadwornym ideologiem Kremla, nie pozostawia złudzeń. W planach euroazjatyckiego (rosyjskiego) NWO nie ma miejsca dla Polski i dla katolicyzmu, jest natomiast miejsce dla „odwiecznego braterstwa Niemiec i Rosji”.
Gwoli pełnego obrazu sytuacji, wracając do wątku ukraińskiego, należy zwrócić także uwagę na cenzurowany w prawie wszystkich mediach aspekt wrogości ukraińskiej i rosyjskiej ludności obszarów wschodnich (dawnej Noworosji, obejmującej m.in. część dzisiejszej Ukrainy – obwody: doniecki, dniepropietrowski, zaporoski, mikołajowski, chersoński i odeski ) do nowej władzy ukraińskiej. Wrogość ta pogłębiła się po niszczącym budynki mieszkalne ostrzale „sił antyterrorystycznych”. O politycznych sympatiach świadczy również fakt wybrania Rosji jako miejsca azylu przez ok. milion ludzi z terenów objętych walkami. Konflikt ma znamiona wojny domowej, i to właśnie z właściwą sobie perfidią wykorzystuje Putin.
Temat tabu – ruchomy wektor nienawiści
Odradzający się szowinizm ukraiński, czerpiący z tradycji banderowskiej, wykorzystujący nazistowską symbolikę, jest faktem. Wspominanie o tym wywołuje wściekłą i bezrozumną reakcję tych, którzy popierając dążenia Ukraińców do niezależności, zatracili zdolność do rozróżnienia patriotyzmu i prawa do walki o swoją godność i wolność od odruchów zwykłej nienawiści.
Prezydent Poroszenko na twitterze i w przemówieniach w sierpniu 2014 roku: „Pod tym żółto-błękitnym sztandarem maszerowali żołnierze UPA. To kolory naszej wolności (swobody) i niezależności”. ]]>Źródło cytatu]]>
Wektor ukraińskiego nacjonalizmu, obecnie skierowany przeciw Rosji, ma ruchome ostrze, dlatego bardzo łatwo będzie go można skierować przeciw Polakom, a to właśnie mają w planach ci, którzy inspirują wydarzenia o charakterze globalnym i zarządzają aktualnie teatrem wojny na Ukrainie. To ostrze jest zazwyczaj ślepe, lecz u części Ukraińców jest tak samo sterowne jak u części Arabów oraz u wszystkich, którzy będąc manipulowanymi, stają się fanatykami szowinistycznych wizji.
Niestety, w toczącej się rozgrywce Ukraina podobnie jak Polska nie ma statusu podmiotu, lecz zwykłych pionków na politycznej planszy. W tym momencie przechodzę do aspektu udziału sił trzecich.
2.Losy Ukrainy rozgrywają się nie w żadnym Kijowie, ale w Berlinie i w Moskwie, a inspiracje do działań płyną również z Waszyngtonu. W wydarzenia ukraińskie są zaangażowani również Żydzi, którzy oczywiście dla zależnych i niezależnych mediów pozostają tradycyjnie niewidzialni. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje tylko fakt, czy na swoją działalność posiadają licencję Izraela. Obecność Mosadu na Ukrainie i kontakty z prawym sektorem sugerują zaangażowanie państwa Izrael.
Ogólnie pojmowany „zachód” jest tradycyjnie zainteresowany przede wszystkim zdobyciem i okiełznaniem nowego żerowiska, jakim wydaje się Ukraina.
Polska głupota
Trudno mi to nazwać inaczej niż głupotą, że zamiast pilnować własnego domu, regularnie okradanego, swoją uwagę przekierowujemy na dom sąsiada. Można to porównać do nocnych dyżurów pod cudzą posesją w sytuacji, gdy każdej nocy złodziej buszuje w naszym majątku.
Chodzi o naszą własność i bezpieczeństwo. Dajemy się wkręcać w wątek prorosyjskich separatystów, nie zwracając uwagi na separatystów prounijnych, mających w planach oderwanie całej Polski od życiodajnych i jedynych korzeni, jakie mamy – naszej tradycji, kultury, logiki dwuwartościowej, normalności i moralności odróżniającej dobro od zła.
Polska niestety nie ma szczerych i oddanych przyjaciół lub ma ich za mało wśród Rosjan, Amerykanów, Niemców, Ukraińców, Żydów dlatego najlepszym sojuszem dla nas jest sojusz polsko-polski. Do tego właśnie namawiam fałszywie przeorientowane na zachód lub na wschód zwaśnione strony.

------------------------------------------------------------------------------------------------

dopisek Czarnej Limuzyny...

Wszystkim, którzy poczuli się zbulwersowani dopełnieniem ukraińskiego obrazu, polecam wypowiedź rodowitej Ukrainki.

źródło : ]]>http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2014/09/03/28952_temat-tabu-ruchomy-wektor-nienawisci.html]]>

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (21 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438041

      A moze niczego nie przemyca a ma wlasnie taki punkt widzenia?

      Wg mnie jest to bardzo dobry tekst, szczegolnie, ze ktos potrafil spojrzec na problem z dalszej perspektywy.

Vote up!
9
Vote down!
-4

              

#1438050

To jest punkt widzenia wlasciciela notki czyli "Czarnej Limuzyny" a nie Trybeusa bo ten wpis skopiowal i wkleil oczywiscie za zgoda autora.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1438052

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438054

...przedstawiłem mój pogląd w kilku wcześniejszych notkach i komentarzach rzeczowo...wkleiłem  post Czarnej Limuzyny (za jego zgodą), by potwierdzić to, że nie jestem osamotniony w swoim patrzeniu na konflikt ukraiński...obowiązkiem każdego blogera jest obronić swoje tezy (rację), ja to robię...ale nie będę się już powtarzał w kółko, bo mam chyba z dorosłymi facetami do czynienia, nie ?...proponuję abyście sobie odświeżyli moje posty i przeczytali jeszcze raz ze zrozumieniem...a Ty Mind łuskaj kłamstwa, skoro masz ochotę :))..pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
9
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1438058

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438065

//

w toczącej się rozgrywce Ukraina podobnie jak Polska nie ma statusu podmiotu, lecz zwykłych pionków na politycznej planszy. W tym momencie przechodzę do aspektu udziału sił trzecich.

2.Losy Ukrainy rozgrywają się nie w żadnym Kijowie, ale w Berlinie i w Moskwie, a inspiracje do działań płyną również z Waszyngtonu. W wydarzenia ukraińskie są zaangażowani również Żydzi

//

 

Bez podania źródeł tych rewelacji i w tonie oznajmującym i nie znoszączym sprzeciwu podaje owa Limuzyna prawdy objawione dla lemingów. A ci przyjmują je za dowód. Tak działa właśnie agentura wpływu.

 

Umiesz odpowiedzieć merytorycznie?  

Vote up!
6
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438053

dzielnych chlopcach z Izraela wspomagających majdan. A wspomagają oni kogoś bez wlasnego interesu, tak mało Zydzi mają wrogow, by wyźywali sie bezinteresownie w wojnach? A ty masz inne zrodla wiedzy niż media?, z tym , że trzeba spojrzeć nie tylko te jedynie sluszne, ale szerzej.

I tez nie odpowedzialeś na moje pytanie: do jakiej świątyni chodzili twoi dziadkowie i pradziadkowie. :))))

No i jeszcze jak podobaly sie zdjecia zamordowanych kobiet,  w tym w ciąży,   w domu zwiazku zawodowych w Odessie? Czy nie pisales przypadkiem triumfalnie, ze tam dzielni ukrainscy kibice dorwali "tituszków" względnie, jesli to forma żeńska: "tituszki"?

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1438279

Ile razy w ciągu ostatnich 5 lat byłeś na Ukrainie? Ogólnie, w jakich bywałeś środowiskach?

Vote up!
3
Vote down!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1438103

Mogę jedynie napisać, że kilka razy byłem na Ukrainie, rozmawiałem z tamtejszymi ludźmi...

Szczegółów nie zamierzam tu opowiadać, bo nie widzę związku.

Vote up!
4
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438112

Pytałam ogólnie, nie chciałam szczegołów. Mam tam rodzinę, do niej jeżdżą regularnie osoby mniej więcej co miesiąc. A oni mają tam swoich znajomych itd. Są to normalni ludzie. Nie wypowiadam się na ten temat, bowiem na Ukrainie wszystko się szybko zmienia od paru dobrych lat. Nie jest to takie czarno-białe. Bo oni są podzieleni. Mniej więcej wygląda tak jak u nich wyniki wyborów. To mogę powtórzyć z tego co słyszałam.

Chodzi mi o coś innego. Każdy może mieć swoje zdanie na dany temat. Każdy może się wypowiadać. Jednak są osoby, które są specjalistami w danej dziedzinie. Opinia specjalisty jest więcej warta na dany temat niż normalnego człowieka. Dlatego to moje pytanie do Ciebie.

Vote up!
3
Vote down!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1438130

Niemniej - jest problem ustawa broniąca zbrodniarzy dzieli Ukrainę, bardzo mocno - w zasadzie uniemożliwia całkowicie - dogadanie się obu tych części - i komuś to musi być na rękę.

Złe jest złym. Bandera i jego banda to po prostu zło. Nie ma co analizować kto ilu zabił Polaków czy Ukraińców, Żydów, Rosjan czy Ormian, sam fakt ludobójczego charakteru ich działań wystarczy.

Jeżeli tego nie zmienią - Ukraina polegnie. Wielu Ukraińców których znam właśnie dlatego chce uciekać z tamtąd. Co ciekawe chcą uciekać też i nacjonaliści - i to robią.

Tworzą V-kolumnę chociażby w Polsce. To wielkie zagrożenia. I dla nas i dla Ukrainy.

 

Do tego mogą wejść tam ustawy służące tylko jednemu: dalszej eskalacji mordów (nie walk): http://niepoprawni.pl/blog/piotr-szelagowski/na-ukrainie-bron-automatyczna-w-kazdym-domu

Vote up!
0
Vote down!
0
#1533724

jest rzeczowy,logiczny....i dostał jedynkę.Nie rozumiem co się dzieje,dlaczego Polacy nie potrafią zrozumieć zwykłego tekstu?

Zaczyna tracić sens pisanie na blogach,skoro mało kto  rozumie treść .I jak tu myśleć o wyborach?Nic tylko siąść i płakać.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Verita

#1438043

...jak tu myśleć o wyborach...kiedy nie ma rzetelnej debaty, tylko obrzucanie się błotem...dlatego wybory zawsze wygrywa "jedyna słuszna opcja"...następne wybory będą wyglądać tak samo, wspomnisz moje słowa...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
7
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1438059

Ile razy mozna to samo?
Wstep - Putin to kawal s...syna - taki mowie caly czas, ale czas na fakty, a ja szczescia wszystkim nie obiecywalem:
1. A tak prosilem o jakies wiesci o tym samolocie malazjskim co to tam "spadl" – cos wszyscy, ktorzy chca tam bron slac o tym zapomnieli. Prasa obu stron w Polsce tez. Dlaczego to wazne? No zeby wiedziec co potem. Komu tu pomagamy i co ten ktos moze zrobic uzywajac to co by dostal.
2. Niemcow (ich wielkich przyjaciol przeciez) tez poprosili o dostawy broni. Cos nie widac tych niemieckich transportow z bronia dla nich. A to czemu?
3. Ukraina jako rzad – jakos nie cierpi z powodu hańby, którą ściągają na ich ojczyznę na oczach całej wspólnoty światowej, fakt glorifikacji SS Galicjen. Nie maja swiadomość, że w skutek glorifikacji UPA stali sie krajem zbójeckim, ze wszystkimi wynikającymi z tego nieszczęśliwego położenia konsekwencjami gospodarczymi i politycznymi.
4. Tzw. prasa i to obu stron nie bardzo informuje ile i jakie obywatelstwa ma prezydent Ukrainy. Prosze sobie poszukac na ten temat. Moze to rozum (niektorym) wroci? Moze dotrze co jest grane?
Panie MIND SERVICE TYLKO TO JEDNO PYTANIE PROSZE ODPOWIEDZIEC.
5. Czy Wiecie czemu gen. Waldemar Skrzypczak zrezygnowal? Bo zdaniem byłego dowódcy wojsk lądowych wyposazenie zolnierzy polskich wyslanych do Afganistanu i wyposazonych jak tylko mozna bylo najlepiej bylo bardzo zle. Dlatego najpierw OT w Polsce a nie bron dal tych ktorzy Szuchewyczowi czy innemu Banderze/SS Galicjen pomniki stawiaja.
6. Dla mnie zdumiewajaca jest logika, wedlug ktorej bron tam dla ich OT, a to tak, ale ta samo bron dla wlasnego OT to nie. Glupie to czy chore, czy co innego?
7. Putin działa na tyle, na ile mu Angela Merkel pozwola. Niemcy praktycznie nie zrobili zadnych sankcji przeciw Rosji - takie fakty. A reszta to para w gwizdek.
8. Brutalna prawda jest taka, ze im slabszy jest kraj sasiedni tym lepiej dla nas. Niektorzy poszli nawet dalej - np. praktycznie rzad angielski stara sie oslabiac kraje bedace w sojuszach z Anglia. Ksiazeczke do historii patrzac z tej perspoktywy jeszcze raz czytac polecam – prostsza sie robi ta historia i jakby latwiejsza w nauce.
9. Mi ta cala sytuacja przypomina powstania slaskie po I WS, ale niektorym slowo referendum nie przejdzie przez gardlo - tam zrobono referndum. Czy bylo latwo? NIE.
10. Z tego wszystkiego widac, jak potrzebne jest duze i dobrze wyposazone OT, jak potrzebne sa niezalezne fabryki broni i amunicji - nie tylko patrzenie tylko na Radom, czy inne Pionki. Tu trzeba wiecej nowych fabryk, jak bardzo niepotrzebne sa okrety podwodne, a jak bardzo licza sie strzelcy wyborowi i ich wyposazenie, a nie F-16 bez rakiet.
11. “Prawy Sector” - Ci ludzie maja wyprane mozgi - cytat "Oni nie proszą o wycofanie z kotła – chłopcy proszą o wsparcia ludźmi i sprzętem, żeby dobić putinowską gadzinę” - DOBIC? Kto kogo tam moze dobic? Putin wprowadzi ciezka artylerie to ich zmiecie.
12. Sztab ATO nie reaguje, nie nadąża za wydarzeniami, ponieważ… nie ma rezerw. A dlaczego?
a) A dlatego, ze ukraincy nie chca walczyc za kolejnego oligarche,
b) Nie chca isc do wojska - matki i zony protestuja przez komisjami poborowymi, c) a tu wielki k..wa m.c sekret, poslali w ramach ONZ sporo zolnierzy na tzw. misje pokojowe - ale o tym nikt ani tu ani tam nie pisze.
13. Jacy terorysci? Oj latwo to slowo uzywac, a ci z 1831 czy 1863 to kto? Ci co rzucali bomby w strone cara? Bo pod dzisiejsze uzycia slowa terorysta podchodza jak nic.
----------------------------------- Opinie -----------------------------------
1. OT/Bataliony ochotnicze nie powinny działac na podobieństwo wojska liniowego, za duże straty, powinni działać w rozproszeniu na podobieństwo oddziałow dywersyjno-partyzanckich, w rozproszeniu większe szanse na zasadzkę ,glowną zaletą takich działan jest mobilnośc, przykładem walki w w świecie arabskim. Zasad powinni uczyć zawodowi wojskowi. Wtedy odciążyli by ciężkie oddziały i mogą powodować spore zamieszanie.
2. Operacjami wojskowymi powinni kierowac wojskowi a nie np. magnaci czekoladowi.
3. Separatysci, terorysci to latwe slowa, a co na slowo referendum?
4. Rosja ma wole realizacji swego nadrzędnego celu ale bez zgody z Berlina tego nie zrobi. Sankcje to najpierw niemieckie, a potem jakies inne. Bo te inne to walka golej d.py z batem.
5. Co warte jest bycie pod, cytat "pod niemieckim patronatem" i drugi cytat "to proszę sobie samemu odpowiedzieć, bo prawda jest wyjątkowo niemiła i chyba niemile przez niektorych widziana".
6. Dlatego Rosja będzie atakować tylko te kraje, w których jest choć niewielka mniejszość rosyjska, albo chociaż część ludności jest prorosyjska (co ma miejsce na Krymie czy wschodzie Ukrainy, Osetia w Gruzji, Czeczenia). Brutalna prawda - choc raz wyszlo.
7. Nam jest potrzebe wszystko co mamy a stary rosyjski sprzet mozna uzyc do treningu.
8. O zachowaniach ukrainskich mozna sobie wyrobic zdanie obserwujac ich np. Ich parlament i pomniki.
9. O biernosci to w punkcie 12 powyzej.
10. A co NATO ma zrobic? Ostatnio jak sprawdzalem to Ukraina w NATO nie jest. Fakt.
11. Trzeba miec rezerwy w kraju => tylko olbrzymie OT. Ale nie do machania lopata w gminie, czy tez na posesji lokalnego kacyka.
12. Ukraina sama nie da rady - dzisiaj my sami tez nie. Tylko naszym sprzętem i logistyka wydluzymy im umieranie. Cale NATO, a to co innego.
13. W stategicznym interesie Polski leży, aby odzyskac stare terytorium a terytorium FR okroic do poziomu z wieku XV. Brzmi fantastycznie? Wiem, ale to jest strategiczny interes. Chyba nikt sie ludzi jaki jest strategiczny interes niemiecki?
14. Wyposazenie – to temat rzeka. Agfanowie nie maja F-16, F-35, czy F-badz co, a ostatnio cale NATO (w tym nasza dzielna armia) i od lat nie daje sobie rady. Jesli dobrze wiem to sie pakuja z Afganistanu. Marynarka US nawet po pijaku zadnej lodzi podwodnej na Baltyk nie wprowadzila i NIE wprowadzi. Taka lodz duzo kosztuje a dzisiaj latwo to zniszczyc, no chyba ze Polska kupuje a inni beda mieli do uzywania – jeszcze raz ksiazeczke do historii polecam.
Taki czolg Leopart (nota bene to dzisiaj juz historyczny model) i bez amunicji, jak tu pisano to okolo 20,000,000 zl. Na wyposazenie jednego zolnierza w obronie (nie do ataku) tak pomiedzy lekka a ciezka piechota, to 10,000 zl.
Tak ostatnio HAMAS zatrzymal czolgi Izraela – raczej takie nowsze. To bylo OT.
Innymi slowy JEDEN Leopard to 2 000 zolnierzy w obronie.
Co jest lepsze w obronie? Jeden Leopard czy 2 000 dobrze uzbrojonych zolnierzy? Ktos ma watpliwosci? Jacy ekperci? Czyje interesy reprezentuja?
Wlasnie ci po “woroszylowce” tego sie boja – Afganistan im sie przypomina.
Gdzie sprzet trzymac? Tak jak Afganowie - proste i skuteczne. Rajd komando na magazyny nie wtedy nie daje - proste.

Vote up!
7
Vote down!
-4

Bogdan

#1438044

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

podczas gdy są pilniejsze wydatki na obronę?

Vote up!
3
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438045

odpowiedz na to jedno pytanie. Ale to za duzo dla ciebie - jedno pytanie.
Mozesz mi dal 101 minusow, zwisa mi to. Jedno pytanie do ciebie.

Vote up!
9
Vote down!
-4

Bogdan

#1438046

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

No i ja mam też pytanie do ciebie: czy w końcu zechcesz udzielić odpowiedzi na moje?

Vote up!
2
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438051

poczucie spelnionego obowiazku i dobre samopoczucie.
A oparcie to moj zdrowy rozsadek, pewna znajomosc historii i samodzielne myslenie.
Ostrzegam. ze samodzielne myslenie (nie pro-Ukrainska propaganda) jest bolesne.
PS.
Co z moim pytaniem?
Moze podyskutujemy jak to HAMAS zatrzymal izraelskie czolgi w Libanie?
A moze o koncowych skutakch "misji pokojowych" w Libii? A Irak? Sudan/Etiopia?
PSS.
Minusow ci nie daje bo tylko moge dac -1, a ty na taka wysoka ocene nie zaslugujesz.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Bogdan

#1438062

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438063

1. Mnie intersuje wszystko, kazde skuteczne dzialanie. Jesli HAMAS pokazal jak to sie robi to HAMAS, jesli Zydzi to Zydzi.
2. Jakie pilniejsze wydatki? Lodzie podwodne? A juz wiem obrona "Warszawki" - najlepiej anty rakietowa. Bo przeciez trzeba zyrandol bronic.
3. Czy atak nieprawdopodobny? Bardzo mozliwy, jesli nie ma OT. To wlasnie ci po po “woroszylowce” tego OT sie boja – Afganistan im sie przypomina. Gdzie sprzet trzymac? Tak jak Afganowie - proste i skuteczne. Rajd komando na magazyny nie wtedy nie daje - proste.
Innymi slowy JEDEN Leopard to 2 000 zolnierzy w obronie.
Co jest lepsze w obronie? Jeden Leopard czy 2 000 dobrze uzbrojonych zolnierzy? Ktos ma watpliwosci? Jacy ekperci? Czyje interesy reprezentuja? Pytanie do ciebie co lepsze jeden kawalek historycznego zlomu (bez amunicji jak na dzisiaj) czy 2 000 zolnierzy?

Vote up!
5
Vote down!
-5

Bogdan

#1438066

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438067

OT sa to lekkie jednostki samoobrony, ktorych celem jest powstrzymywanie przeciwnika dzieki znajomosci terenu, ruchliwosci oraz manewrowosci. Sa to sily szkolone w krotkich cyklach, skladajace sie zazwyczaj z miejscowej ludnosci, dowodzone przez oficerow rezerwy. Jest to tani i skuteczny sposob na uzupelnienie zawodowej armii choc oczywiscie jednostki OT moga sie przeistoczyc w bardzo skuteczna partyzantke. Minusem tych jednostek jest ich bezuzytecznosc w wojnie ofensywnej na obcym terytorium.

Vote up!
7
Vote down!
-5

              

#1438071

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

//

Sa to sily szkolone w krotkich cyklach, skladajace sie zazwyczaj z miejscowej ludnosci, dowodzone przez oficerow rezerwy. Jest to tani i skuteczny sposob na uzupelnienie zawodowej armii

//

Problem z tym Bogdanem coś tam jest taki, że on OT lansuje zamiast właściwych sił zbrojnych i kosztem rzeczywistych pilnych wydatków na obronę. 

Vote up!
3
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438089

nie ma odpowiedzi - tylko z wysokiej wiezy z kosci sloniowej - JUZ KIEDYS O TYM PISALEM, BU HU.
To napisz jeszcze raz te "mundrosci". Posmieje sie - choc i plakac by trzeba.
O obronie "any-rakietowej" - jesli juz to Radom i Pionki, a nie zyrandol czy inny Wilanowek. Wiesz dlaczego?
Problem bronia jadrowa jest taki, sa wieloglowicowe, ze im "brudniejsza" tym lepsza (taka wlasnie ruska) i nie musi byc zdetonowana 1 m nad glowica palcu im. Stalina (byl kiedys taki palac w Warszawce a i dalej stoi, sprawdz sobie), tylko np. jak wiatr ze wschodu to 10 km na wschod od Pragi. W sumie miasta sa tutaj nie do obrony - taka jest brutalna prawda.
Kiedys juz ten temat (rakiety Patriot w akcji) byl tu walkowany - poszukaj sobie sam.
Problem z OT jest taki ze nie mozna tym "Misji Pokojowych" robic. A jak zabawki w domu to trzeba sie ze spoleczenstwem liczyc.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Bogdan

#1438085

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

że skoro Rosjanie mają rakiety zdolne zniszczyć terytorium Polski i zabić 80% ludności, to lepiej zapomnieć o obronie przed nimi i wyposażyć jakieś grupki militarne w broń ręczną - niech sobie chłopaki chociaż pobiegają z kałachami po lasach przed wyparowaniem.

Normalnie ręce opadają...

Vote up!
3
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438115

Akurat uderzenie nuklearne ze strony Rosji nie wchodzi w gre. Nie wazne jak beda celowac, to ucierpia Niemcy a to by oznaczalo natychmiastowy odwet. Pamietajmy, ze Putin nie jest szalencem i ze Niemcy, to mimo wszystko panstwo powazne jak mawia S. Michalkiewicz. Z reszta w calej tej awanturze jakos Niemcy i Rosja staja na glowie aby sobie nie zrobic krzywdy nawzajem.

Vote up!
2
Vote down!
-3

              

#1438121

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

//

uderzenie nuklearne ze strony Rosji nie wchodzi w gre

//

 

Poczytaj doktrynę "obronną" Rosji, jaj plany militarne, ideologię Dugina i to co krzyczał ostatnio Żyrinowski, oraz zapoznaj się co ćwiczą Rosjanie w kontekście Polski.

Wiem, że lepiej żyć marzeniami, ale w naszym przypadku marzenia mogą się tragicznie skończyć. Dosłownie. 

Putin nie jest szaleńcem? Hitler też nie był?

Vote up!
2
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438127

- ty biedny czlowieku czytales co jest naprawde doktryna militarna Rosji.

Do domu przez poslanca Putin ci to przeslal?  Czy poleconym?  I specjalnie dla ciebie - oczywiste.

PS.  Tak na powaznie - zmien lekarza i leki, bo coraz gorzej z toba.  A jak przestaniesz tu pisac to z czego ja sie bede smial?

Vote up!
2
Vote down!
-3

Bogdan

#1438131

<Ostrzegam. ze samodzielne myslenie (nie pro-Ukrainska propaganda) jest bolesne.>

 

Ostrzegam. ze samodzielne myslenie (nie pro-Sowiecka propaganda) jest bolesne.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1438064

Gdyby miara patriotyzmu dla Polaka byla sila nienawisci do Rosji, to Polacy byliby wzorcem patriotyzmu. Gdyby Polacy potrafili korzystac z rozumu w takiej samej mierze jak z serca, to graniczylibysmy z Chinami i Kanada.

Vote up!
7
Vote down!
-6

              

#1438069

O ile z Chinami mozna by sobie ta granice wyobrazic,to jak przebiegalaby granica z Kanada?

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1438070

Alaska Joziu. Alaska. Mozna bylo ja capnac nim car durak sprzedal ja Ameryce.

Vote up!
5
Vote down!
-4

              

#1438072

...aleś zamotał Józka...trzeba cały czas powtarzać, że ziemia jednak jest okrągła, a nie płaska  :)))...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
5
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1438073

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to Ty omnibusie poczytaj kiedy powstala Kanada ?

a potem szczekaj albo piej

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1438076

ale wtedy jeszcze Kanady jako panstwa nie bylo

tak naprawde data powstania suwerennego(od angoli) to rok1931

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1438074

Wazne, ze byla tam administracja inna niz rosyjska.

Vote up!
5
Vote down!
-4

              

#1438078

ale ten "wodzirej histeryczny" niczmy Maciejewski vel Goryllus zna sie na wszystkim 

i sieje sowiecka propagande nawet w tym temacie - zalosny i tyle omnibus

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1438079

ale pisales o granicy z KANADA

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1438080

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bo dzis i tak zapewne bylaby tam Kanada.

Vote up!
2
Vote down!
-5

              

#1438081

Alaskę i teraz Rosja chce kasy od skunksów . Tak jest na ich mapach .

Sprawa Ukrainy realnie rozgrywa się pomiędzy Berlinem a Moskwa.

Warszawa nie ma nic do PO-wiedzenia w tym temacie tak samo jak Tusk .

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1438077

Konkluzje, o ile są, nie są klarowne. Wskazywanie na jakiś tajemniczy sojusz "polsko-polski" ma nas wzmocnić?

Czyli, kolejny raz wybaczmy czerwonym i ich latoroślom, a będzie wszystko cacy i obronimy się przez Ruskimi i Niemcami?

E tam. W cuda nie wierzmy. 

A wydarzeniom na Ukrainie przyglądajmy się, prawda, ale nie wchodźmy w emocje i nie IDENTYFIKUJMY się ze stronami - to prawda, z tym się zgodzę.

 

 

 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1438084

Muni rusz głową...to nic innego, tylko zgoda w Narodzie, zgoda, która jest dziś potrzebna jak nigdy, zgoda, którą zniszczył Tuski jego ferajna..."dziel i rządź" ..wszystko jest podzielone na obozy...w sieci agenci żydowscy vs. agenci ruscy...platwusy vs. pisiory...kościół toruński vs. kościół łagiewnicki...zaiste skłóceni i podzieleni jesteśmy dokumentnie, dlatego przychylam się do wniosku Czarnej Limuzyny...stawiam na sojusz polsko-polski...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
6
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1438086

A ja Trybeusie stawiam na Monarchie Konstytucyjna oczywiscie dziedziczna. Tak dlugo jak wladza bedzie wybierana na drodze glosowania zawsze bedzie bardak.

Vote up!
3
Vote down!
-3

              

#1438087

...można by zastosować, lecz nie na takiej zasadzie jaka jest w UK , chyba kiedyś zamieniliśmy na ten tema parę komentów...Monarchia Konstytucyjna, ale na zasadach tych dziewiętnastowiecznych, gdzie monarcha miał realną władzę...wtedy zależałoby od dobrego wyboru na początku, ale nikt nie da pewności, że potomkowie królewscy kiedyś nie sfiksują...w Biblii można dużo poczytać na temat królów, dziedziczność nie dawała pewności co do moralności...nawet taki mądry król Salomon sfiksował :))...jeśli byłby taki monarcha, jak Królowa Jadwiga (co uważam, za Boże błogosławieństwo), to faktycznie lud byłby szczęśliwy...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
4
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1438093

Wielka Brytania nie ma konstytucji a wladze sprawuja ciala obierane demokratycznie, choc trzeba pamietac, ze czy Wielka Brytania czy jakakolwiek inna monarchia w Europie ma zawsze alternatywe dla demokracji.
Co do ryzyka zwiazanego z sama wladza monarsza, to zauwaz, ze po 1989 roku mielismy 2 rozsadnych premierow i jednego prezydenta, ktory nie byl w pelni uzalezniony od obcych. Powolam sie na G. Brauna, ktory slusznie zauwazyl, ze gdyby demokracja miala cos w Polsce zmienic na lepsze, to by zmieniono demokracje na cos innego.

Vote up!
3
Vote down!
-2

              

#1438099

Wielka Brytania nie ma konstytucji a wladze sprawuja ciala obierane demokratycznie, choc trzeba pamietac, ze czy Wielka Brytania czy jakakolwiek inna monarchia w Europie ma zawsze alternatywe dla demokracji.
Co do ryzyka zwiazanego z sama wladza monarsza, to zauwaz, ze po 1989 roku mielismy 2 rozsadnych premierow i jednego prezydenta, ktory nie byl w pelni uzalezniony od obcych. Powolam sie na G. Brauna, ktory slusznie zauwazyl, ze gdyby demokracja miala cos w Polsce zmienic na lepsze, to by zmieniono demokracje na cos innego.

Vote up!
2
Vote down!
-2

              

#1438100

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Widzę Trybeus, że coraz bardziej odlatujesz...

No chyba, że jak zwykle sprowadzasz wszystko do spisku żydów i cyklistów w Polsce. Ale to jest już bardziej śmieszne niż żałosne.

A teraz możesz mnie popałować, jak poprzednie moje komentarze, bo tylko na to Cię stać zamiast merytorycznej dyskusji.

Vote up!
4
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438091

...dziś nie dałem ani jednej pały...mądralo, ani jednej, nie bawię się w dziecinady...

Vote up!
3
Vote down!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1438094

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438097

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...a ty nie będziesz mi narzucał kogo mam cytować, gdzie pisać i o czym pisać...nie chce mi się z tobą gadać...

Vote up!
2
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1438101

pisac

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1438102

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438118

Czy Ty naprawde wierzysz, ze jakas agentura zlowroga dybie na Twoje punkty na niepoprawnych i skubie Cie skrycie przez dzien caly, gryzac w bezsilnej zlosci pazury az do krwi?
Spradz czy za oknem nie zaparkowano czarnej Wolgi, w ktorej siedza "smutni panowie"...

Vote up!
4
Vote down!
-3

              

#1438128

ale czy do tego tam cos dotrze?

On tylko w kolko dac bron Ukrainie - bez jakiejkolwiek kontroli i wplywow.

Z tego co wiem to oni tam "na pniu" te zabawki dalej odsprzedaja - tak im, to tak jak dac dalej na wschod.  Smutna prawda.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Bogdan

#1438129

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

trzymję grźby krln. Dkłdn wm d kg. Tylk mj wszystk wpsy są n N wśckl tkwn. N m prktyczn żdng mjg kmntrz, który by n był zmnswny. Jkś nnym t sę n zdrz. Płwn jst tylk lmntm wlk z mną. N dcnk N są ddlgwn trll z nnwg ścrwmdm spcjln p t by mn znszczyć zstrszyć. Rszkwcz dzl m nstrkcj n zdją m rlcj. Nwt sę z tym n kryją. Wszystk mżn przczytć w sc.

 

Rzszyfrwłm rsyjskg dlgt - ch gntry wpływ: Rszkwcz, który n ddtk sę z tym n kryj nwt fcjn t przyznł. Zdmskwłm tkż nnych czynnych rskch gntów, w tym Zbgnw Błs, Krzysztf Wjts Zygmnt Wrzdk. 

 

Był WS, t pkś w dnsn d tg c trz rsk gntr wyprw.

 

Trwją nstnn strn by stlć mj dn drsw.

 

Rszkwcz Wjts grzl m pblczn śmrcą. 

 

N mm blg http://1d10.blgspt.cm mm k. 20% wjść z Rsj, kżdg dn. Wlgrn wpsy grźby są rgłą. Msłm złżyć spcjlny fltr by j n bżąc wyłpywć.

 

ty m &qt;czrnj włdz&qt;? 

Vote up!
3
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438132

...teraz piszesz na NE ??...

Vote up!
5
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1438138

jesli tu piszesz to mam dla ciebie smutna wiadomosc - sluzby jako minimum maja adres twojego pierwszego serwera.  A reszte dostana od wlasciciela tegoz serwera.  Tak wiec twoj adres ci powazni to juz maja - zrelaksuj sie wiec.

Ja ci -1 nigdy nie dalem, bo caly czas uwazam, ze to duzo za duzo dla ciebe.  Zostawiam zero.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Bogdan

#1438146

..czarna wołga za oknem...ani się nie spodziejesz :)))...zabiorą punkty, zabiorą rangę blogera, jeśli kiedykolwiek wypuszczą , to tylko bez gaci :))))...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
6
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1438136

Na czym ma ta zgoda polegać? Ktoś musi powiedzieć drugiej stronie "buzi-buzi". Kto komu powie?

Oczywiście, fajnie żeby była zgoda, żeby zawsze była niedziela, nie było biedy i głodu, a kwiatuszki kwitły nawet w lutym, ale co - mamy po 7 lat?

I czy ja chcę zgody za wszelką cenę z 20% otumanionych kretynów, pociotków milicjantów, partyjniaków i innych psubratów? Ja wolałbym zobaczyć jak się zaszywają do dziur i trzymają gęby na kłódkę. Czy wilk może wejść w "zgodę" z owcami?

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1438186

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ruska agentura już jest na łopatkach. Ledwo zipie!

 

Teraz tylko trzeba ją dobić!

Vote up!
3
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438188

wrogow ludu pracujacego miast i WSI - ty Stirlitz ty. Znowus sie "Siedemnaście Mgnień Wiosny" naogladal czy tez "Czterej pancerni i pies"?

Vote up!
5
Vote down!
-4

Bogdan

#1438190

Muszę przyznać, że tekst Czarnej Limuzyny nie jest łatwy do recenzowania. Już na początku autor krytykuje media, jako źródła wiedzy o sytuacji na Ukrainie. Co więcej, pisze on/ona, że nie wystarczy być tam. Na miejscu. Powstaje więc pytanie, skąd sam autor bierze swoją wiedzę o Ukrainie. I gdzie jest ta „ciut większa” wiedza autora?

 

Co więcej, autor powiada, że opisywanie sytuacji na Ukrainie jest spaczone: a) świadomie i b) nieświadomie. Zachodzę w głowę, jak mogą współistnieć jednocześnie a) i b), jeśli oba mają mieć wymiar ogólny. Chyba, że „świadomie” przez jednych, a „nieświadomie” przez drugich. Egzemplifikacją tego ostatniego jest dla autora „medialna echolalia”, którą rozumiem, jako wygłaszanie jakiejś opinii z pozycji kogoś innego. A to jest już raczej bliskie schizofrenii i pozostaje poza publicznym dyskursem politycznym.

 

Dalej, autor jest przeciwny – w ocenie i komentarzach nt. wojny na Ukrainie - nadmiernemu eksponowaniu jednych aspektów kosztem innych, gdy tymczasem i u niego widać zarzucane innym „fiksacje” i przewartościowania. Vide, aluzje do zagrożenia Rosji przez banderowców …

 

W tekście znajdujemy i takie stwierdzenia, jak: „Wybiórcze eksponowanie tylko jednego wątku – „rosyjskiego” lub „banderowskiego” prowadzi na manowce.” Tutaj autor jednym haustem zrównuje agresję rosyjską, określając ją jako „wątek” (sic!) - z czynnikiem „banderowskim” (a jakże, istniejącym na Ukrainie), który też określa „wątkiem”.

 

Wszystko to nie oznacza bynajmniej deprecjacji całego tekstu. Przyklaskiwałabym ostrzeżeniom autora przed separatystami polskimi, dążącymi do roztopienia Polski w żywiole Unii Europejskiej. I oderwaniu naszego kraju i ludzi od Polski i od polskości.

 

PS. Odpowiedzmy więc sobie sami, czy autor przybliża nam (jak zdaje się zapowiadać) „odczytanie intencji sprawców ukraińskiej wojny.” ?

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

kassandra

#1438140

//

Odpowiedzmy więc sobie sami, czy autor przybliża nam (jak zdaje się zapowiadać) „odczytanie intencji sprawców ukraińskiej wojny.” ?

//

 

Gratuluję samozaparcia w analizowaniu tego tekstu, bo ja wymiękłem po pierwszych trzech zdaniach. Manipulacja jest tam oczywista i zbyt liczna. Nieuprawnione zrównania, uogólnienia, fałszywe przesłanki / wnioski... No i nie wystarczy wrzucić wszystko do jednego worka dbając tylko o to aby była równa liczba "za" jak i "przeciw". 

 

Odpowiadając na pytanie - nie. Gdyż autor/ka Czarna Limuzyna tego wątku nie uznał go za bardziej ważny od innych i bardziej tego nie naświetlał. Nie przybliżył nas do zrozumienia ani sprawców ani intencji. Zresztą to chyba nie było jego zamiarem?

Vote up!
4
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1438191

Analogia polskiego zaangażowania na Ukrainie do sytuacji, kiedy pilnuje się domu sąsiada a zaniedbuje własny jest chybiona. Jeżeli bandyta podpala dom sąsiada, to trzeba sąsiadowi pomóc. Bo jego pożar może stać się naszym błyskawicznie. I to nie jest „polska głupota” – potwierdzić to może każdy strażak.

 

Bezpieczeństwo Polski zaczyna się jeszcze daleko przed ukraińską granicą na wschodzie. Tego uczy historia i ś.p. Lech Kaczyński.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

kassandra

#1438202

kiedy bylem malym czlowiekiem to widzialem spora ilosc pozarow - w wiekszosci stodoly stojace w rzedach.  Ma pani racje to bylo wynikiem podpalen przez czlowieka - podpalacza.

No ale tu podobienstwa sie koncza.  Jesli stodoly staly jedna przy drugiej (mialy wspolne granice), i jedna sie palila, to z tego co pamietam najpierw polewano te dwie sasiednie, a potem te ktora sie palila.  Tak to "drzewiej" bywalo.  Moje wnioski?  Bo moje obserwacje to takie, ze np. Francja czy inne Czechy maja sie dobrze.

A jakie wnioski pani?

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bogdan

#1438609

Wszystko zależy od tego, jakie treści kryją się u pana za przysłówkiem „dobrze”?

Francja i Czechy są stosunkowo daleko od pożaru. Ale już taka Estonia? Obama musiał tam jechać ...

Pozdrawiam serdecznie,

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#1438633

a ja widzialem pozary z bliska, a nie "daleko od pozaru".  Nic pani juz o madrosci strazaka nie pisze to i dobrze, za to podobno moga byc problemy z przyslowkiem.

Francja ma sie dobrze i nie tylko nie prosza ale i nie chca baz obcych wojsk na swoim terytorium, ale jak mogli to bazy innych wyrzucili - to oczywiscie nie ma nic wspolnego z faktem, ze Francja ma takie rodzaje broni jakie ma i srodki przenoszenia tejze.  Jesli dobrze pamietam to byli w czolowce tych co bombke "N" wymyslili i testowali - maja gleboko w nosie wszystkie jakies tam umowy.  A na koniec prosze porownac kierunki emigracji mlodych francuzow i mlodych polakow - o francuskich hydraulikach w Polsce nie bedziemy pisac, prawda?

Czesi - jako spoleczestwo maja sie troche lepiej, ale tak wogole to musza tanczyc tak jak i my.  Glowy pospuszczne i dalej ta polka do obcej muzyki.  Moglo by sie cos komus wydawac, ale jak tam bylem dawno, dawno temu, to na (prawie) kazdym placu napisano wielkimi literami "Z Sovieckim swazom na wszechno", wydawac by sie moglo, ze gorzej niz w Polsce.  A jak bylo naprawde?  Przy pierwszej mozliwosci zmiana - podobno jedwabna rewolucja, ale bez "grubej kreski". W Polsce zmiany, ale z "gruba kreska".  Ktore bylo jest lepsze dla kraju?

Obama - czyta to co na napisane w czytance i nic innego.  Byl w Polsce i przeczytal "juz nigdy nie bedziecie sami".  Pani sprawdzi, ale cos mi sie wydaje, ze w Estoni tez przeczytal "juz nigdy nie bedziecie sami".  Przyjemnie sie slucha, ale cos to podobne te czytanki.  A teraz na poziom przecietnego czlowieka - jesli taki np. Bogdan bedzie czytal/mowil i Kasiom i Zosiom i Marysiom .... itd, te same czytanki to na poczatku jest to smieszne i jesli czytanki dobre to moze ten Bogdan cos osiagnac.  Ale gdy te Kasie i Zosie itp. w koncu sie o tym dowiedza to podobno sie zloszcza - pani sprawdzi prosze. A to czemu?  Tak sie przyjemnie tych czytanek Zosiom sluchalo, moze i nie tylko sluchalo.

Kasie i Zosie powinny sprawdzic co "te Obamy", ich sasiadkom Alinie i Anastasi (z Ukrainy) naobiecywaly, co im o ich domku mowili, a pisali, a (znowu) czytanki czytali, obiecywali, przysiegali, a jak to dzis wyglada, w jakim stanie i domek i dzieci i co bank na to?  A Jozek mowil - Kasiu umis ty licyc?  To lic ty ta na siebie.  I znowu do Francji trzeba by wrocic.  

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bogdan

#1438643

Pisałam: „Jeżeli bandyta podpala dom sąsiada, to trzeba sąsiadowi pomóc. Bo jego pożar może stać się naszym błyskawicznie. I to nie jest „polska głupota” – potwierdzić to może każdy strażak.”

Pierwsze zdanie nie powinno wymagać klaryfikacji dla czytelnika z kręgu cywilizacji chrześcijańskiej.  Zwrócę więc tylko uwagę na formę niedokonaną użytego w nim czasownika  podpalać.

Drugiemu zdaniu trudno logicznie i pragmatycznie zaprzeczyć.  Także, o rozprzestrzenianiu się pożarów napisano już całe tomy, to pozwoli pan, że ja na tym tutaj poprzestanę.

Wreszcie trzecie.  Jestem przekonana, że gdyby ktoś chciał oponować zawartemu w tym zdaniu przekonaniu, nie byłoby to niczym innym tylko negacją przesłania i poświęcania się strażaka.

W pierwotnym komentarzu nie komentowałam określenia  „polska głupota”, bo ono samo jest zarówno obraźliwe, jak i wynika z głębokiego zakompleksienia używającej go osoby.  A na dysputę z psychologii społecznej można znaleźć bardziej odpowiednie forum, niż to nasze tutaj.

PS. Wątku o  „Kasiach, Zosiach, Marysiach a także Alinach i Anastasiach”  nie zrozumiałam.  A może nie chciałam zrozumieć aby nie posądzać pana o seksizm. Nie mówiąc już o infantylności ...

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

kassandra

#1438761

a ja napisalem jak naprawde wyglada akcja strazacka, a nie co "potwierdzić to może każdy strażak".  Osmiele sie zgadywac, ze nie widziala pani z bliska zadnej prawdziwej  akcji strazy pozarnej tylko powtarza Pani obiegowe opinie, zreszta niesluszne a to co ja napisalem "potwierdzić to może każdy strażak".

Co to takiego seksizm (i genderyzm, bo zawsze blisko siebie wystepuja) to wiem, bo sie na tym nie znam.

Natomiast, dla mnie, infantylna jest nadzieja, ze jak gdzies pojedzie Obama i jakies czytanki czyta (zreszta jakies podobne te czytanki) to zaraz cos to zmieni.

Ukrainie te "Obamy" duzo naobiecywaly aby oddali to co mieli, a teraz matki tam placza, kraj podzielony i ekonomicznie zniszczony - a Pani dalej wierzy w to co Obama mowi?  Infantylizm.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bogdan

#1438798

Muszę wyznać, że z punktu widzenia logiki robi się doprawdy niezabawnie. Przypomnę więc to, co napisał pan wcześniej: „Jesli stodoly staly jedna przy drugiej (mialy wspolne granice), i jedna sie palila, to z tego co pamietam najpierw polewano te dwie sasiednie, a potem te ktora sie palila.”

Czy pan zdaje sobie sprawę z tego, że umieszczając obie stodoły „jedna przy drugiej (mialy wspolne granice), i jedna sie palila”, zbudował pan sytuację, która nie dopuszcza żadnego uogólnienia. Na dodatek, i jakże niefortunnie, jeśli obie stodoły miały wspólne granice, to logicznie była to naprawdę … jedna stodoła.  Pominę na tę okazję termin, który określa popełniony tutaj błąd logiczny.  Następnie dzieli się pan z czytelnikiem taką oto rekolekcją wydarzeń: „z tego co pamiętam najpierw polewano te dwie sasiednie, a potem te ktora sie palila.”  Cała ta sytuacja, gdyby ją zgodnie z logiką zbudować, nie mogłaby być nawet anegdotycznym dowodem.

Namawiam pana jednak do przeczytania mojego komentarza (jak wyżej) do tego, co zacytuję po raz drugi i ostatni: „Jeżeli bandyta podpala dom sąsiada, to trzeba sąsiadowi pomóc. Bo jego pożar może stać się naszym błyskawicznie. I to nie jest „polska głupota” – potwierdzić to może każdy strażak.”  Miałam nadzieję, że pomogę panu zrozumieć skąd się wzięła w tym kontekście „mądrość strażaka”.

Ale, widocznie, płonne są moje nadzieje, skoro pan wyznaje, cytuję: „Co to takiego seksizm … to wiem, bo sie na tym nie znam.”

Klawiatura komputera wszystko zniesie, ale czytelnik – nie bardzo.  Niezależnie od swojego strażackiego doświadczenia.  Zapraszam na wizytę do naszej lokalnej remizy, aby porozmawiać z ekspertami.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#1438807

To nie jest zabawne.

Dla mnie, infantylna jest nadzieja, ze jak gdzies pojedzie Obama i jakies czytanki czyta (zreszta jakies podobne te czytanki) to zaraz cos to zmieni.

Ukrainie te "Obamy" duzo naobiecywaly aby oddali to co mieli, a teraz matki tam placza, kraj podzielony i ekonomicznie zniszczony - a Pani dalej wierzy w to co Obama mowi?  Infantylizm.  Do tego jakis komentarz?

PS.  Stodoly staly w rzedzie; jedna, druga, trzecia, czwarta, piata, itd.  Jak pali sie ta trzecia, a ogien spory, to polewaja druga i czwarta - pani sobie sprawdzi, prosze.  Mozna to latwo odniesc do praktyki w relacjach miedzy narodowych, np.  II WS.  Czy teraz ta szpica co to nie jest na szpicy, a wymiar ma zapalki.

PSS.  Mam za duze cisnienie krwi aby o tym "seksizmie" pisac.

PSS. Pomoc sasiadowi?  Ja nie swiety Panski.  Najpierw pomoge sobie i swojej rodzinie, a potem dlugo bede sie zastanawial czy pomoc sasiadowi, co mi spory kawalek pola zabral, dziadka z gospodarstwa wykurzyl i jeszcze glosno mowi, ze kawalek sadu chce mi zabrac.  Caly sie sasiad nie spalil, a jak sie sasiad zacznie inaczej zachowywac to mozna mu pomoc.  A strzelac po swoich stopach sam sobie nie bede.

Pozdrowienia dla szanownej Pani zalaczam

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bogdan

#1438831