Niemcy boją się filmu "Smoleńsk"?

Obrazek użytkownika elig
Świat

  Raczej nie, ale za to panicznie boją się Rosjan.  Przypomnę krótko, o co chodzi.  Ambasada polska w Berlinie chce zorganizować uroczysty pokaz filmu "Smoleńsk".  Już dwa razy zdarzyło się, że kino, które początkowo zgadzało sie na projekcję - nagle wycofywało się, tłumacząc swą decyzję bliżej nieokreślonymi "względami bezpieczeństwa".  W efekcie pokaz został przesunięty {TUTAJ}.  Wszystko wskazuje na to, iż stoi za tym rosyjska agentura zastraszająca właścicieli kin.  Tak sądzą też dziennikarze wypowiadający się w "Salonie Dziennikarskim" {TUTAJ}:

 "Dyskusję rozpoczęli od tematu blokowania w Niemczech „Smoleńska”. Sprawę skomentował w rozmowie telefonicznej Andrzej Przyłębski ambasador RP w Niemczech. Przyznał, że jest dość zaskoczony decyzją o wstrzymaniu pokazów ze względów bezpieczeństwa, gdyż nie widzi powodów do obaw. Dodał, że ambasada znalazła już dwa kina, które zgodziły się pokazać najnowszy film Krauzego.

  Ale czekamy na wyjaśnienia policji

— zaznaczył ambasador.

Dodał, że w sprawie wyczuwa drugie dno.

Oba kina należały do pewnej sieci i mam wrażenie, że decyzje zostały podjęte na wyższym szczeblu

— wskazał.

Ks. Henryk Zieliński zauważył, że do takich sytuacji dochodzi także w Polsce.

  U nas też są dwie sieci kin, które filmów niektórych, które są ważne - np. film „Cristiada”, odmówiły pokazów. To polityka, z którą mamy do czynienia nie tylko w Niemczech. Jeśli władze spodziewały się jakiegoś zagrożenia, to od tego jest policja, by zagrożeniu przeciwdziałać. Trzecia sprawa to  pewna agentura rosyjska sprawnie działająca w Niemczech

— powiedział redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

  Przychylam się do myśli, że był taki lobbing dyskretny

— dodał Piotr Zaremba.".

 Dlaczego jednak rosyjska agentura tak swobodnie czuje się w Niemczech?  Uważam, że wynika to ze strachu Niemców przed jakimkolwiek konfliktem z Rosją.  Mniej lub bardziej świadomie kojarzą oni Rosję i Putina z Sowietami i Stalinem.  Trzeba pamiętać, że Stalin i jego Armia Czerwona sprowadzili na Niemcy największą klęskę w całej ich historii.  W latach 1943-1945 armia sowiecka pokonała Wehrmacht, po czym okupowała Niemcy Wschodnie. Stalin doprowadził do utraty przez Niemców ogromnego terytorium, wypędzając z niego miliony Niemców.

 My, Polacy, wciąż nie możemy się pogodzić z utratą Kresów Wschodnich, Lwowa, Wilna, Grodna, Brześcia, czy Stanisławowa.  Niemcy utraciły Królewiec, Olsztyn, Gdańsk, Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg, Szczecin, Zieloną Górę, Wrocław, Opole, Gliwice, Zabrze, Bytom, a także Sudety.  Jest to uważane [skądinąd słusznie] za sprawiedliwą karę za zbrodnie Hitlera.  Musiało być to jednak dla Niemców szokiem z którego nie otrząsnęli się oni do dziś.  Polska dostała jako rekompensatę Ziemie Odzyskane, co złagodziło wstrząs.  Niemcy musieli bez znieczulenia ponieść konsekwencje drugiej wojny światowej, rozpętanej przez nich.

 Te wydarzenia wpoiły Niemcom strach przed potegą Rosji.  Dlatego też nie chcą jej drażnić i staraja się ją obłaskawić, wykorzystując swą siłę gospodarczą.  Nawet tak niewinna rzecz, jak projekcja filmu wywołuje myśl: a co będzie, jeśli Rosja się skrzywi lub zmarszczy brew?  Interesy gospodarcze, interesami, ale to wspomnienie klęski sprzed ponad 70 lat czyni Niemcy bezbronnymi wobec Rosji.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Nie ma się im co dziwić. My robimy bardzo niebezpieczne filmy :-))))))

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1524894

Niemcy co prawda utracili, ale utracili to co ukradli wcześniej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1524918

Jeszcze bardziej od Smolenska Niemcy boja sie prawdy o wlasnej historii, o zbrodniczej dzialanosci swych przodkow majacej tradycje liczaca ponad 2000 lat. Prawie 2/3 dzisiejszego niemieckiego terytorium to ziemie czysto lechickie, zachodnio-slowianskie i pra-slowianskie na kilka tysiecy lat zanim niemieckie plemiona piowstaly, ktore zostaly podbite ogniem i mieczem a tych ktorych nie wymnordowano zmuszono do wynarodowienia. Tym nie mniej genetyka i nazwiska mowia same za siebie, ponad 20 milionow Niemcow ma slowianskie albo polskie korzenie i wielu z nich stalo sie Niemcami dopiero w ciagu ostanich 2-3 stuleci. Tej prawdy Niemcy boja sie najbardziej. Smolensk to pryszcz.

pozdrawiam, 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1524931

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1524946