Na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy pary homoseksualne tańczą w rytm kolędy „Cicha noc”, naga aktorka… wyjmuje z pochwy zwiniętą naszą flagę narodową, a Jezus schodzi z krzyża i… gwałci muzułmankę!

Obrazek użytkownika Satyr
Kultura

Jadąc wczoraj autem, od godz. 13:10 słuchałem jednogodzinnej audycji Radia Maryja pt. „Aktualności dnia”. Prowadził ją młody Redemptorysta o. Dariusz Drążek – jeden z nie tylko najzdolniejszych dziennikarzy tej rozgłośni, ale także… reżyser wielu spektakli wystawianych w teatrze o nazwie „Dobry wieczór” przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. On to naświetlił tę szokującą wiadomość.

 Tak, prawdą jest że nie oglądałem tego „spektaklu” i… z całą pewnością nie będę go oglądał. Ale także prawdą jest, że o. Dariusza znam osobiście i wiem, że jeśli już coś nagłaśnia na falach RM, to nie po to, by manipulować słuchaczami, kłamać, „robić komuś koło pióra”, a… naświetlić bulwersującą prawdę.

 

Zatem ad rem.

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy w ramach Festiwalu Prapremier 2016 pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, województwa Kujawsko-Pomorskiego i miasta Bydgoszcz wystawił „spektakl” pod tytułem „Nasza przemoc i wasza przemoc” („Naše nasilje i vaše nasilje”) w reżyserii Olivera Frljića narodowości chorwackiej. – Jak niżej przeczytacie, ów reżyser ma tyle wspólnego ze sztuką teatralną, co ja ze zbieraniem próbek na marsjańskim globie.  

Sceniczna adaptacja powieści-eseju pt. „Estetyka Oporu” Petera Weissa w reżyserii Olivera Frljića bada obecny stan świata, a w szczególności sytuację Europy zadając pytanie, jakiego rodzaju współczesnej sztuki i teatru potrzebujemy w czasach, gdy Europa zmierza w stronę nowej formy faszyzmu (sic!). – Widać jak na dłoni, że już samo założenie celowości „unowocześnienia” sztuki teatralnej jest na wskroś chore, które mógł wymyślić jakiś psychicznie chory teatralny pseudo-artysta. 

W tym skandalicznym „spektaklu” nie grali polscy aktorzy. Oliver Frljić zaangażował bowiem aktorów z chorwackiego Teatru Narodowego w Rijece i słoweńskiego Teatru Mladinsko w Ljubljanie. Nazwanie ich aktorami ubliża olbrzymiej rzeszy porządnych aktorów, którzy przenigdy by się nie zeszmacili – grając nago sceny wołające o pomstę do Nieba.

To haniebne w treści widowisko zaczyna się przy akompaniamencie niemieckiej wersji kolędy "Cicha noc", w takt której wchodzący na scenę „aktorzy” w "strojach" Adama i Ewy zaczynają tańczyć w parach. Pierwszą parę stanowi kobieta i mężczyzna, drugą – dwie kobiety, zaś trzecią… dwóch mężczyzn. Na krzyżu skonstruowanym z kanistrów na benzynę wisi nagi „aktor” – profanując Jezusa Chrystusa. W jednej z końcowych scen – naga muzułmanka z hidżabem (chustą) na głowie wyciąga zrolowaną polską flagę narodową z… własnej pochwy! Potem dokonał się akt profanacji naszego Zbawiciela, który schodzi z krzyża, by… zgwałcić ową muzułmankę.    

Czyżby owi „artyści” uważali, że totalne sprofanowanie Jezusa Chrystusa gwałcącego muzułmankę – otworzy im furtki do propagowania antychrześcijaństwa, antyklerykalizmu i ideologii gender w Polsce?

Dlaczego zatem dyrekcja Teatru Polskiego na Festiwalu Prapremier dała przyzwolenie na wystawienie tej „sztuki”??? Przecież wcześniej wiedziała o tym „spektaklu” dostatecznie dużo, by „zdjąć ją z afisza”. – A co wiedziała?

Wiedziała, że będzie to „sztuka” o anarchistycznym wydźwięku, takim kontrprojektem przeciw obecnym systemom politycznym i gospodarczym oraz partykularnym interesom, w której nagość aktorów, obsceniczne i skandaliczne sceny gwałcą etykę i moralność. Że obrażają uczucia religijne katolików. Musiała też zdawać sobie sprawę z tego, że odgrywane sceny na deskach naruszają zapisy Kodeksu karnego, który obowiązuje w Polsce. 

Jak zwykle czujna i dynamicznie działająca Pani Poseł Anna Sobecka nie pozostawiła tego haniebnego faktu ad acta. Wystosowała więc oficjalne pismo do Pawła Wodzińskiego – dyrektora Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, w którym napisała między innymi tak:

Trudno ubrać w słowa coś, co na samą myśl przepełnia człowieka obrzydzeniem i odrazą. Nie można jednak milczeć i pozostać obojętnym na to, gdy ktoś szarga wartościami dla nas najświętszymi. Spektaklu, który obraża każdego myślącego człowieka, nie można niczym usprawiedliwić, a już z pewnością nie wolnością sztuki, która powinna się mieścić w granicach prawa.

W piśmie tym Posłanka Anna Sobecka kategorycznie zażądała bezzwłocznych przeprosin ze strony teatru, pisząc:

Szanowny Panie Dyrektorze, mając na uwadze powagę sytuacji, domagam się oficjalnych przeprosin ze strony władz Teatru oraz zapewnienia, że zostaną podjęte wszelkie działania tak, by nigdy więcej nie dopuścić do tak skandalicznych sytuacji. Jednocześnie informuję, że w obecnej sytuacji jestem zmuszona złożyć zawiadomienie do prokuratury oraz poinformować władze Bydgoszczy i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o niniejszej sprawie.

Pozytywna w tej haniebnej sprawie była reakcja Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy. Dlaczego Urząd Marszałkowski zabrał decydujący głos? Otóż dlatego, bo ów teatr podlega nie Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organowi samorządowemu województwa kujawsko-pomorskiego. On to w kontakcie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wyraził swoje zdanie, cytuję:

„W związku z żenującym poziomem festiwalu i godzeniem w fundamentalne wartości Narodu Polskiego, ubliżaniu godności człowieka, sianiu nienawiści międzywyznaniowej i  pogardy dla chrześcijan w jednym ze spektakli – na wniosek marszałka na najbliższym posiedzeniu Zarządu Województwa Kujawsko–Pomorskiego omawiana będzie sprawa wykluczenia Teatru z grona partnerów projektu, co zamyka drogę do otrzymania dofinansowania. Granice wolność sztuki zostały przekroczone, to nie jest kultura, to antykultura!”.

Swoje stanowisko w tej sprawie wygłosił na antenie RM również Wojewoda Kujawsko-pomorski – Pan Mikołaj Bogdanowicz. A powiedział tak, cytuję: 

"Zastanawiałem się w pierwszym momencie, jaki cel ma autor tego „niby dzieła”. Żaden szczytny cel nie przychodził mi jednak do głowy. Po relacjach świadków oraz doniesieniach medialnych podjąłem decyzję, że nie ma innej możliwości, jak złożenie doniesienia do prokuratury w dwóch obszarach: znieważenie flagi RP i obraza uczuć religijnych. Uważam, że są pewne granice, których nie można przekraczać. Wolność sztuki ma swoją przestrzeń, ale ta przestrzeń powinna być czymś ograniczona. Uważam, że to był mój obowiązek, aby to doniesienie do prokuratury złożyć i właśnie to uczyniłem".

 

Jak więc zauważyliście Drodzy Czytelnicy, w sprawie tego „spektaklu” zostały złożone trzy zawiadomienia do prokuratury o dokonaniu przestępstwa. Doniesienia z sieci wskazują, że tych zawiadomień jest już więcej, bowiem wystosowały je również osoby prywatne. I tu „pole do popisu” będzie miała prokuratura. Chciałbym wierzyć, że zajmie się ona tą sprawą pod nadzorem Prokuratora Generalnego – Pana Zbigniewa Ziobro, zgodnie ze sztuką prawniczą, porzucając w kąt sympatie partyjne i światopoglądowe.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:23)

Komentarze

Zgniłe tęczowo- homoseksualne środowisko "aktorskie" co chwila pokazuje ,że nie toleruje normalności...tym głupkom wbuito w głowy,że bycie gejem to jakas nobilitacja...kuriozum..

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1520865

Witam! Ktoś świadomie miał nadrzędny cel ,aby zagrać na uczuciach Polaków. Chyba próba sądowania,jak daleko można się posunąć.Organizatorzy tego chorego pomysłu ,powinni ponieść karne konsekwencje.Dyrekcja teatru na śmietnik! Co jeszcze to chore nienawiścią lewactwo wymyśli...

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1520866

trzeba powiedzieć, że NWO właśnie obecnie zaatakowało nasz kraj... Podobnie jak w nowoczesnym komuniżmie rozchodzi się tutaj o poplątanie zmyslów przeciwnika, a trzeba przy tym pamiętać, iż komunizm jest narzędziem w rękach architektów nowego porządku Świata. Do tej pory już wielu pseudo artystów czy to sami wieszali się na krzyżu, czy też wieszali jakieś paskudztwa, czy też znowu coś innego, tak czy inaczej dopuszczali się profanacji. Ale to co przydarzyło się tym razem i to w naszym kraju stanowi o bardzo zmasowanym ataku. Zostaliśmy przyparci do muru... I to jest kolejny moment, by się POLICZYĆ ! I , albo BYDGOSZCZ wyjdzie na ulicę i jasno się określi, albo będzie " papierkiem lakmusowym " tamtejszego stanu rzeczy...Czasami bowiem, dobrze jest wiedzieć, kto mieszka obok...

W normalnej sytuacji reżyser, jak i artyści powinni zostać obrzucani GÓWNEM i wypędzeni z miasta...Bo nie jest jedynie ważnym, kto za tym stoi, ale również ważnym jest, kto to wykonuje...

pozdrawiam

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1520867

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1520871

przepraszam za taki komentarz,

ale to wygląda jak fotka alfonsa z swoim towarem..

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1520874

No Kolego chyba nieco chybione... Alfoni mają inny wyraz twarzy...co prawda zniszczone są ich twarze, ale jednak buńczuczne. A co do jego " stada " , to bardziej towar z Tworków...te baby mają jakiś nienaturalny wyraz twarzy, poprostu " psychoty " ... tutaj widzimy jakąś " misję " do spełnienia... Faktem jest jednak, że ludzie psychicznie chorzy często w swojej psedo twórczości " podpierają się qrest....wem...i są z tego nawet dumni...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1520877

A kto by się ważył ? no chyba jakiś wariat, albo inny zboczek...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1520876

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1520880

To szaleństwo! Czegoś podobnego jeszcze nie czytałem! Takie wybryki chamstwa, właściwie ciężkiej zbrodni, jaką jest każdorazowo gwałt, to po prostu kryminał. A jeśli ktoś jeszcze przebiera się za Jezusa, profanuje krzyż, montując go z pustych kanistrów po paliwie, to nie żadna sztuka, to zwyczajenie jedna z sal psychiatryka o zaostrzonym rygorze i jego nejlepsi pacjenci, wymagającej specjalnej opieki. Nikt o zdrowym rozsądku nie nazwie tego normalnością.

Jak nisko upadła nasza cywilizacja, że zezwala by tego typu obrzydliwe obrazy, w ogóle mogły zaistnieć publicznie?! Takie zachowania bez dwóch zdań z czasem wyradzają się w coraz to większe wynaturzenia, a te z kolei w prostej drodze prowadzą do szaleństwa wojny. Kompromitacja dyrekcji Teatru w Bydgoszczy jest bezapelacyjna. Wiadomo bowiem, że zawsze istnieją ludzie, którzy przez swoje czyny, uchodzą po prostu za świrów, ale po to są wykształceni ludzie na odpowiednich stanowiskach, by zapobiegać, by takie jednostki zwyczajnie szkodziły ogółowi społeczeństwa, które w miłości i pokoju chce wypełniać swoje powołanie życiowe.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1520868

reżyserowi "wyczucia" sztuki, jak i było nie było odwagi. Proponuje jednocześnie by poszedł nieco dalej i np. przedstawił onanizującego sie proroka mahometa przed nagą chrześcijanka lub może budde albo innego bożka. Mozna też nadziać na h..a gwiazdę dawida. Osikać koran itp. Muzułmanie napewno we właściwy sposób docenią "sztukę" Natomiast panu dyrektorowi tegoż teatru proponuję nasrać w pudełko i wystawic na widok publiczny swoje gówno. Niech "aktorzy" zachwycają się nad formą, kolorem tudzież niepowtażalnym zapachem.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-1
#1520869

cienki rezyser chce błysnąć i zaszokować, jak taki mądry to niech poeksperymentuje z torą i koranem wtedy to byłby sławny

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1520882

Jezus, cyt. cały świat jest w mocy złego i..... wie szatan, że ma mało czasu.....

Tak więc ten cały bydgoski syf, to jedna z odsłon tej szatańskiej aktywności. Co nie przeszkadza, by pana dyrektora rzeczonego teatru postawić przed sądem i wyciągnąć w stosunku do przestępcy zgodnych z paragrafami KK konsekwencji.

HOWGH !

A to jest życie wieczne - ich nabywanie wiedzy o Tobie, Jedynym Prawdziwym Bogu, i o tym Któregoś Posłał - Jezusie Chrystusie....Ew. Jana  Rozdz. 17; 3

   https://youtu.be/3avLqCnIJjU

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1520872

np. w Białystoku. Prawo sobie ale i ludzie powinni wyrazić swój sprzeciw.

Obojętni też są winni, nikt tego za ludzi nie zrobi a obowiązek sprzeciwu to i chrześcijańska powinność.

Nawet za komuny sekretarze i partyjni jako jednostki mieli respekt przed ludźmi, bo zawsze mogli nieciekawie trafić.

Dziś ani honoru ani przyzwoitości ani jakiejkolwiek obawy a byle miernota staje się celebrytą.

Takie prowokacje są celowe, pewnie by zmusić lewaków do opowiedzenia się za szybszym postępem i ukazać polski ciemnogród, nie znający się na ''sztuce''.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520889

I tylko uciszają tych księży co nawołują by ludzie jeszcze bardziej zbliżyli się do Boga i Panu zaufali.

A takim księżom jak Sowa, którzy chodzą na marsze KOD-u wraz z pedalstwem i lewactwem wszelakim, żadna kara ich nie sPOtyka.

Już z ambon powinno być grzmienie episkopatu biskupów Polskich, w liście do wiernych, za tą profanacje świętości, jaka jest dla nas katolików, gdy chodzi o naszego Boga i naszej wiary.

Mam nadzieje że Polski rząd zareaguje po tym jak pseudo aktorka wyciągała z swojej pochwy Polską flagę zrolowaną, już za ten sam ten czyn, prokuratura powinna uruchomić automatyczne postępowanie w sprawie profanacji flagi państwowej.

Bo od purpuratów przeżartych złotym cielcem, masonerią i TW, niczego już się nie sPOdziewam.

POmruczą POmruczą, bo inaczej ludzie nabiorą podejrzeń, co do ich prawdziwej profesji, czyli niszczenia kościoła katolickiego i ich odejścia od Boga, do bożka złotego cielca.

Najpierw sam walczył ks Natanek z tymi patologiami w kościele, teraz potwierdza to ks Międlar, o roli co niektórych purpuratów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1520891

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika globalista66 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

od kiedy papiez polak wojtyla umilowal starszych braci w wierze! mamy wysyp takich spektakli jak grzybow po desczu.To watykan i "darczyncy porzyczkodawcy" ! finansujai propaguja takie rzeczy w Bialej europie!! a co robi w tej materji BIALA "CYWILIZOWANA" EUROPA ? WINI ZA TO SLOWIANSKA ROSJE,I WOJTA Z JEDWABNEGO!:)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

antysemityzm = ksenofob.niepostepowiec,nacjonalista,oszolom:)

#1520928

ogarnij się człowieku, weź się w garść i nie marnuj swego życia bo w ten sposób sam wymierzasz sobie karę.

trzeba tylko chcieć, nawet przy chorobie to możliwe.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520955

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1520971

w Bydgoszczy. 

 

"Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zareagowało na doniesienia o szokującym spektaklu zaprezentowanym na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Resort zaprzecza też nieprawdziwym informacjom, o tym, że jest patronem wydarzenia. (...)

Rzecznik ministerstwa Radosław Różycki powiedział portalowi niezależna.pl, że MKiDN zwróciło się do organizatorów bydgoskiego festiwalu z prośbą o wyjaśnienia. Od nich będą zależeć dalsze działania resortu. Ministerstwo podkreśla, że nie jest patronem imprezy.

Organizatorzy nie zwrócili się z prośbą o patronat

 

— mówi rzecznik. (...)

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/310015-dwa-zawiadomienia-do-prokuratury-ws-bluznierczego-spektaklu-w-bydgoszczy-wyjasnien-od-organizatorow-festiwalu-domaga-sie-mkidn

 

Ciekawa jest sprawa, że nikt nigdzie tych badziewi nie chce wystawiać, natomiast Polska jest regularnie zasypywana tego typu "sztukami". Tak, jakby istniała w Polsce jakaś specjalna "komórka", wyszukująca w Europie i na świecie takie różne performanse i zapraszała - "przywieźcie sztukę do  Polski, tu nikt wam nie przeszkodzi w jej prezentacji". Poza tym - ktoś na ten karygodny "biznes"  łoży i np.MKiDN nie powinno poprzestać na zawiadamianiu prokuratury, a prześledzić drogę pieniądza...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1520974

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1520975

Owszem, MKiDN nie jest patronem Festiwalu Prapremier 2016 w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki, ale dotację w wysokości 250 tys. zł ministerstwo na organizację tego festiwalu przyznało.

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/220480.html

http://www.mkidn.gov.pl/media/po2016/decyzje/20160225_Wyniki_I_naboru-Teatr_i_taniec_2016.pdf

Nie jest to pierwszy w tym roku, tego typu przypadek, źle skierowanych dotacji ministerialnych.

http://niepoprawni.pl/blog/ma/kosciol-to-nie-teatr-komunia-sw-to-nie-warsztaty-dotacja-mkidn-powinna-byc-cofnieta

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1520980

dotacje, jeśli już muszą być, powinny przypominać dotacje unijne, czyli na konkretny cel, rozliczane, z opcją cofnięcia.

jakby lewackie artysty mieli jeszcze oddać wydaną kasę, mieliby trudniej.

Inna sprawa, że ktosie z zagranicy mogliby im legalnie fundować takie pokazy. Tu w razie niezgodności z celami statutowymi, legalnością itp. też powinna być furtka prawna do ukrócenia, inaczej można sobie wyobrazić, że wolno będzie wszystko nawet za słaną kasę na dowolny cel, np. antypolską propagandę (co już częściowo mamy, np. media i dziwne fundacje).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1521546