Nieproszeni goście

Obrazek użytkownika Jarosław Gryń
Kraj

Ostatnio w mediach toczyła się dyskusja dotycząca 2 tys. imigrantów, którymi w ramach tzw. solidarności europejskiej, musi „zaopiekować się” nasz kraj. Problem imigracji zarobkowej osób spoza terytorium UE z roku na rok narasta. Sytuacja uległa radykalnemu pogorszeniu na skutek „arabskiej wiosny”, pozbawiającej władzy i często również życia, dyktatorów państw północnej Afryki. W wyniku obalenia, przy współudziale USA oraz krajów Europy Zachodniej, reżimów trzymających w ryzach tamten region, zapanował chaos zagrażający naszemu kontynentowi. Spuszczeni ze smyczy islamiści zaczęli torować sobie drogę do władzy, co w efekcie doprowadziło do destabilizacji krajów, jeszcze do niedawna funkcjonujących w miarę poprawnie.

Ogromny aplauz środowisk wspierających arabską rewolucję, szybko może zmienić się w płacz nad upadkiem chrześcijańskiej Europy. Nieporadna polityka państw UE grozi doprowadzeniem do zalania ich przez muzułmanów, którzy wraz ze wzrostem swojej liczebności będą mieli coraz więcej do powiedzenia. Już teraz kraje takie jak Francja czy Wielka Brytania mają z tym problem i nic nie wskazuje na to, aby został on rychło rozwiązany. Zapowiada się wręcz na katastrofę. W obszarze granicznym wspomnianych państw koczują tysiące imigrantów, przeważnie czarnoskórych, próbujących dostać się na wymarzone Wyspy Brytyjskie. Jak widać Francja nie zapewnia im należytej pomocy socjalnej, będącej głównym powodem ich migracji.

Bezczelnością jawią się w tym kontekście negatywne wypowiedzi polityków brytyjskich na temat imigrantów z Polski. Nie pozwalając sobie na krytykę przybyszów z Afryki, z obawy przed posądzeniem o rasizm, obrali sobie za cel Europejczyków, przyjeżdżających tam do pracy. Poprawność polityczna sięgnęła szczytów absurdu. Afrykańskie obiboki, liczące na suty socjal i możliwość bezstresowego korzystania z wypracowanego przez mieszkańców Europy dobrobytu, nie spotykają się z praktycznie żadną krytyką. Tymczasem oczerniani są ludzie w większości uczciwie pracujący.

 

Niestety polskie władze już dawno schowały „głowę w piasek”, wykonując bez zawahania wszelkie zalecenia unijnych biurokratów. Solidaryzują się z każdą głupotą płynącą z Zachodu, jak gdyby nie potrafili samodzielnie myśleć i kierować się w swoim postępowaniu interesem własnych obywateli. Tysiące imigrantów spoza naszego kręgu kulturowego, to wielkie zagrożenie dla integralności państwa. Nie dziś, nie przy tej ich liczbie, lecz na przestrzeni kilkunastu lat bardzo realne. Abstrahując już od niesprawiedliwości, jaką jest dotowanie przez Państwo Polskie przybyszów, w postaci zapewnienia im pracy oraz mieszkania, w sytuacji, gdy tak wielu naszych rodaków klepie przysłowiową biedę. Przy obecnej polityce władz perspektywa „kolorowej” przyszłości wydaje się być dla nas niestety nie tak odległa.

Jarosław Gryń

Felieton ukazał się w biuletynie informacyjnym „Patriota”. Autor jest członkiem władz naczelnych Ligi Obrony Suwerenności.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:18)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jestem za przyjeciem kazdej mozliwej liczby tych nieszczesnikow

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9
#1491480

zeby pan ich przyjal..... do Londynu. W koncu UK mialo troche kolonii niech teraz splaca dlugi ale nie naszym kosztem. Potomkowie naszych zeslancow nie moga sie doczekac przygarniecia ich przez Polske!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491501

jest ich tu setki tysiecy i nikt ale to nikt z tego powodu nie robi szumu, a czy tak tez Anglicy powinni traktowac nas, ludzie w sredniowieczu zyjecie, gdzie zwykla ludzka solidarnosc.

Nie pamieta wol jak cieleciem byl jesdnym slowem zascianek pokryty plesnia

Szok

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1491592

jak do nas beda przyjezdzac emigranci na takim poziomie jak Polacy wyjezdzajacy z kraju to chetnie ich przyjmiemy. A co do wolu to nie ja pisze z Londynu tylko pan. Nie wiem czy pan bedac cieleciem wyjezdzal z Polski ( w takim razie nie sprawdzilo by sie przyslowie bo pan pamieta) czy to tylko taka licencja poetycka.Ja dopracowalem sie emerytury na wlasnych smieciach wiec nie mam co pamietac ale widze kto do nas przyjezdza i jakie ma oczekiwania oraz jak sa traktowani nasi wyjezdzajacy. Niech sobie bedzie zascianek pokryty plesnia ale nie imigranci beda zrywac ta plesn i nie emigranci. To ci co pozostali w Polsce i nie musza nic nikomu pamietac bo tu sie borykaja z codziennoscia, to oni beda decydowac kogo przyjac w goscine, nie ja i nie pan. Oni maja prawo do spokojnego zycia bez gwaltow, podpalan i zabojstw. Zycze szybkiego wyjscia z szoku!

http://www.fronda.pl/a/muzulmanscy-imigranci-utopili-w-morzu-chr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491600

Jozefie, ze zartujesz. Kazda  ilosc muzulmanow to niech przyjma do siebie inne "demokracje" muzulmanskie! W Europie warunkiem akceptacji imigrantow winno byc wyznanie chrzescijanskie. Inaczej sami zginiemy!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1491641

... że przyjąłby do swojego domu nawet tych, którzy by o okradli, zgwałcili żonę i córkę. Potem wprowadziliby szariat, a tym domownikom, którzy byliby przeciwni szariatowi,... obcieliby głowy. Taki to męczennik jest z Józefa.

A teraz zwracam się do Ciebie Józefie:
- jeśli będziesz nadal tak popierał przyjęcie muzułmanów w granice mojej nowej Ojczyzny, to przestanę mieć szacunek dla Ciebie.

Jestem chrzecijanką, katoliczką, słowianką i zostałam w Polsce przyjęta jak "swoja". Wiedz, że każdy imigrant wyznający kult Mahometa nie będzie tak mile przyjęty przez Polaków mieszkalących w Polsce. Tobie łatwo ich popierać i pisać o miłosierdziu do Mahometan. Zobacz, jaki problem z islamistami mają inne kraje europejskie.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1491642

Zachowanie i poglądy Józefa są dla mnie zupełnie niezrozumiałe, on o tym wszystkim co piszemy dobrze wie, przecież nie przyleciał wczoraj tutaj z Marsa. Wie dobrze z jakimi problemami boryka się Polska, a pomimo tego chce nam dorzucić dodatkowych, dziwne to jego zachowanie.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1491652

Nig­dy nie jes­teśmy tak bied­ni, aby nie stać nas było na udziele­nie po­mocy bliźniemu. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1491667

Józefie - tu nie chodzi o biedę, ale logikę. Emigracja jest skutkiem, a nie przyczyną. Sprawę należy rozwiązać u źródła, należy zlikwidować przyczynę, czyli bandyckie państwo islamskie. Żaden kraj w pojedynkę, ani UE nie poradzi sobie z 15 mln przybyszów. Z Polski za pracą wyjechało ok. 2,5 mln Polaków. Jak chcesz zapewnić pracę innym?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1491679

ma widocznie jakies swoje racje. Ale jakos pokretnie to wyglada bo jakos nie zauwazylem zeby walczyl o przygarniecie Polakow ktorych wiatr historii rzucil w rozne niezbyt komfortowe miejsca jak Kazachstan, Bialorus itp. I tu jakos nie czuje milosierdzia i nie nagina slow Jana Pawla II do sytuacji. Ma widocznie jakies swoje sobie tylko znane powody. Jak wiadomo punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491789

"Jestem chrzecijanką, katoliczką, słowianką i zostałam w Polsce przyjęta jak "swoja"."

Miłosierdzie Boże

 

 

     Zastanawiałem się jaka cecha Boga jest (o ile można poddać je odpowiedniej hierarchii) najwspanialsza i która powoduje, że wierzę w Ojca, Syna i Ducha Świętego. Myślę, że Boże Miłosierdzie dla wielu z nas ma bardzo duże znaczenie i powoduje ono, że nasza wiara jest ciągle żywa. Gdyby bowiem obok wszechmocy, mądrości i wieczności nie istniała możliwość rozgrzeszenia mnie, to Bóg byłby jedynie surowym ideałem, który dobrych stawiałby po jednej stronie, złych zaś po drugiej i nie słuchałby płaczu swoich dzieci. Pewność, że Bóg zmiłuje się nade mną i przygarnie mnie z powrotem, nawet jeżeli przekroczyłem Jego przykazania nadaje życiu sens.

     Bezsprzecznie zatem można powiedzieć, że miłosierdzie Boże dla ludzi ma pierwszorzędną wartość. Myśląc o miłosierdziu dochodzimy do wniosku, że niewątpliwie ważniejsze jest serce niż intelekt. Trudno dokonywać klasyfikacji pojęcia, ale trudno nie wspomnieć o Bożym miłosierdziu oraz miłosierdziu ludzkim.

http://adonai.pl/milosierdzie/?id=59

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1491666

Zachęta do służby bliźniemu, dbanie o losy rodzin, pomoc biednym:

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Pawel II

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1491670

A jaka to jest... " kazda mozliwa liczba " ?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1491651

Jestem zaniepokojona tym, o czym piszesz. Mówisz o każdej możliwej liczbie "nieszczęśników", a ja z każdym miesiącem boję się coraz bardziej o siebie i swoją rodzinę. Polska jest krajem katolickim! Myślę, że chyba nie przemyślałeś tego co napisałeś, a teraz ciężko z tego wybrnąć. Tez jestem miłosierna, dobra i chętnie udzielam pomocy innym, ale nie chcę się bać, że któregoś dnia wpadnie do kościoła banda "nieszczęśników" i powybija wszystkich uczestniczących w Mszy Świętej. Józefie, są pewne granice.. Mieszkasz poza granicami naszego kraju, łatwo Ci rzucać takie słowa..

Chroń nas dobry Boże przed złem, okrucieństwem i nienawiścią innych ludzi.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1491722

"Chroń nas dobry Boże przed złem, okrucieństwem i nienawiścią innych ludzi."

 

Bliski Wschód podczas II wojny światowej był jednym z największych ośrodków polskiego wychodźstwa zarówno cywilnego, jak i wojskowego. O ile dzieje formacji wojskowych zostały w literaturze naukowej dosyć szeroko opisane, to losy wychodźstwa cywilnego nie doczekały się dotąd większej monografii. W niniejszej książce ukazana została aktywność Polaków w Palestynie, Libanie, Syrii, Egipcie, Turcji, na Cyprze, w Iraku, Iranie oraz Afganistanie. Publikacja ukazuje genezę, struktury organizacyjne i formy aktywności uchodźstwa. Najwięcej miejsca poświęcono jednak przedstawieniu sylwetek szeregu osób, w tym ze świata polityki, kultury i nauki, zaangażowanych w działalność placówek rządu RP na obczyźnie i organizacji uchodźczych.

http://cyfroteka.pl/ebooki/Polscy_uchodzcy_na_Bliskim_Wschodzie_w_latach_II_wojny_swiatowej__Osrodki__instytucje__organizacje-ebook/p02015454i020

 

ps.

Ciekaw jestem czy w owym opisywanym czasie, Arabowie sprawdzali CV Polskich uchodzcow i sprawdzali "przynaleznosc" religijna. Czy dzis sa ludzie co o tym pamietaja.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1491726

Jak śmiesz porównywać Polaków, którym udało się przeżyć sowieckie obozy do tego co robią muzułmanie w państwach, które otworzyły dla nich drzwi. Iran a także Irak przyjęły polskich żołnierzy, pomogły im przeżyć, gdy byli w drodze na różne wojenne fronty i doceniamy to. Iran i Irak przygarnęły także polskie sieroty, czego nie zrobiły wtedy nawet Stany Zjednoczone, ale jak można porównywać to, z tym co teraz robią muzułmanie w Europie? Arabia Saudyjska hucznie świętowała dzień napaści hitlerowców na Polskę. Piszesz, że nie obawiasz się niczego złego ze strony muzułmanów, nie obawiasz się multi-kulti, nie wiem ile masz lat, ale na podstawie tego co widzę, powinienneś pomyśleć, czy Twoje dzieci będą czuły się tak jak Ty, a i dzisiaj w Europie giną niewinni ludzie z rąk muzułmanów i palą się samochody. Ty nawet ignorujesz to, co mówi o zagrożeniu Europy iracki, katolicki ksiądz, czy oskarżysz go o bezduszność i nieznajomość Nowego Testamentu?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1491765

każdemu "imigrantowi" kielich gorzały do wypicia, kiełbasa wieprzowa na zagrychę i plucie na Koran.

Jak to zrobi może takiego do RP wpuścimy.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1491483

wszystkim dzisiejszym przeciwnikom przyjecia emigrantow , przypominam chocby z ostatnich lat 2004 rok

jest takie powiedzenie z najedzony glodnego i tak nie zrozumie ale ....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1491485

czy uważasz, że aby pomóc tym głodnym uchodźcom, mamy przyjmując ich, sami siebie unicestwić? Współczuję im, ale jednocześnie widzę wielkie zagrożenie jakie mogą stworzyć dla przyszłego istnienia Polski. Niech to piwo wypiją sobie ci, którzy je nawarzyli, czyli byli kolonizatorzy, my z tym nic nie mamy wspólnego. WB doszła do dobrobytu dzięki bezlitosnemu wyzyskowi skolonizowanych państw, Francja nie była lepsza, a Niemcy też buszowali dość długo w Afryce. Praw natury nie zmienimy, każda rzecz bez względu na to, dobra czy zła, wraca zpowrotem, chociaż nie zawsze. Przykładem tu może być bajka Adama Mickiewicza o chłopie i żmiji. Jak odwdzięczają się muzułmanie państwom, które je przyjęły widać wyraźnie na przykładzie Szwecji, miasto Malmo jest najlepszym przykładem. Głodnego nakarmić, ale nie takiego głodnego, który będąc jeszcze głodnym, planuje jak żyć z tego co ja wypracuję a nawet jak zabrać mi to co mam. Multi-kulti niech mają ci, którzy zawsze bałaganili na wszystkich kontynentach.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1491488

dodać, że przyjąłbym chrześćjan i przypomnieć, że ci "biedni" muzułmanie wyrzucają za burtę modlących się chrześćjan, w tym nawet dzieci.

https://pl.wikisource.org/wiki/Ch%C5%82op_i_%C5%BCmija

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1491492

gwalca i morduja jak bylo we Wloszech i w Szwecji. Przeciez to chodzi o ostateczne rozwalenie Europy!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491502

Polacy to "sami swieci" - zyja zgodnie z przykazaniem Bozym, a ze i z litera prawa to wszyscy wiedza - masz super wiedze.....          z TVN-u ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1491668

tematem dyskusji. Wyjechales z Polski i masz teraz nowy dom i nowa ojczyzne wiec zapraszaj sobie do niej kogo chcesz i kiedy chcesz. Nic mi do tego. Masz jakies dlugi do splacania to splacaj ale nie kosztem tych ktorzy pozostali w kraju i walczyli (walcza dalej) o przetrwanie. Panstwa ktore spowodowaly ten caly exodus, panstwa ktore przez lata cale czerpaly korzysci z kolonii i doprowadzily do tego kryzysu, maja ogromny dlug do splacenia. Polacy ktorzy walczac o wolna Polske przelewali krew na frontach calego swiata, nie tylko w swojej sprawie, ci Polacy ktorych zamiast wdziecznosci spotykala zdrada, Nie maja takich dlugow. Nasi "sojusznicy" oddali nas na dlugie lata w czerwona niewole i do dnia dzisiejszego nie mozemy  z tego wyjsc. Twoja nowa ojczyzna niezle sie do tego przyczynila. I teraz ty bedziesz osadzal czy jestesmy swieci? Zapraszaj sobie kogo chcesz a Polakom badz laskawy nie narzucac swojego zdania. Mamy kogo zapraszac i mamy komu okazywac swoja goscinnosc, i nie potrzebyjemy w tej sprawie niczyich porad.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491790

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1492046

Prawda jest taka ze nieproszonym gosciem na NP jestes ty, jaki jest twoj staz tutaj? Wiesz kiedy portal powstal i kto go zakladal? He he pewnie wiesz , bo jestes tylko kolejnym klonem, ktoryms tam powielonym nickiem jakiegos marnego agenciny, ktory chce tu zaprowadzac swoje porzadki. strata czasu.

Wracaj skad przybyles, nie judz, nie knuj i nie spiskuj, a przede wszystkim znajdz sobie jakies uczciwe zajecie.

 

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1492072

Na szczescie to czy jestem proszonym czy nieproszonym gosciem na NP to nie pani problem. Jezeli ktos przez prawie 4 lata ma troche ponad 1000 punktow a za blogi same minusy to nie powinien sie osmieszac takimi wypowiedziami. Z przyczajenia naskoczyla pani na mnie ni w piec ni w dziewiec i usiluje mnie pani obrazic.Przeciez nie brala pani udzialu w tej dyskusji! Nawt nie przedstawila pani swojego punktu widzenia w sprawie emigrantow. Pani wpis uwazam za arogancki, nieuzasadniony i  wulgarny. Smiem podejrzewac ze to pani jest klonem wzmacniajacym wypowiedzi kogos kto nie radzi sobie ze zdaniem wiekszosci. Bo chyba zauwazyla pani ze wiekszosc ma podobne do mojego zdanie w temacie emigranci. Pani wypowiedz jest typowa dla pewnego rodzaju ludz: jak nie mam argumentow to przynajmniej dowale komentarzem i obraze! Dziecinne i smieszne. Jak pani zalozy swoj prywatny blog to bedzie mi pani mogla sugerowac zebym sie z niego wyprowadzil. Tutaj na szczescie rzadza inne prawa wiec prosze sie dostosowac.To tyle. Czekam na odpowiedz rownie blyskotliwa jak ten poprzedni wpis, no i oczywiscie na minusy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1492091

to nie byl komentarz do mnie ale o mnie wiec wtrace swoje 3 grosze.

cyt:

wzmacniajacym wypowiedzi kogos kto nie radzi sobie ze zdaniem wiekszosci

tak wiekszosc to konkretnie kto, w jakiej ilosci objawiona, ta wiekszosc do tej pory nie odpisala nic na moje pytanie proste jak drut - pomagac czy nie i komu i kiedy , tylko wklejali komentarze tak zakrecone jak Londynskie Eye.

Pozdrawiam bez minusa bo nie ma za co

ps.

odnosnie minusow za blogowanie 

Rowna Babka nie prowadzi bloga, minus to "darowizna" od systemu pkt, komentuje rzadko ale celnie i w temacie, znam to z autopsji ;-))))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1492093

Widze ze jest pan swietnie obeznany z punktacja tej pani. Wlasnie zauwazylem jak celnie i w temacie sie wypowiada!Poziom z kleparza w Krakowie. Naskoczyla na mnie bez wczesniejszego udzialu w dyskusji. I od razu probowala obrazic. Poczytalem troche jej wpisow.Owszem trafiaja sie na poziomie ale sa i te wulgarne. Nie moja sprawa, nie ja bede ja uczyl kultury ani ona nie bedzie mnie uczyla co mam sadzic na dany temat.Co ma piernik do wiatraka? Jaka wiekszosc ma podobne zdanie jak ja?Chociazby  te jedenascie osob ktore daly mi punkt za pierwszy komentarz do pana wpisu. Celem NP jest walka o dobro Polski a moim zdaniem immigranci to nic dobrego dla Polski i mam prawo o tym pisac tak jak i pan ma prawo wyglaszac swoje zdanie. Bez obrazliwych komentarzy.To chyba zrozumiale.

OCZYWISCIE ZE POMAGAC, ALE W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI POTOMKOM POLAKOW, KTORZY ZNALEZLI SIE Z DALA OD OJCZYZNY A ICH DZIADOWIE WALCZYLI O WOLNA POLSKE. NASTEPNIE KATOLIKOM PRZESLADOWANYM I MORDOWANYM ZA WIARE.  

Rozumiem ze na ten komentarz odpisze mi tym razem rowna babka!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1492107

http://prostozmostu.net/kraj/uchodzcy-narzekaja-na-warunki-w-polsce

Daj komuś palec...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1491509

 
Zatonęła łódź z uchodźcami, morze wyrzuciło na brzeg 82 ciała

Po zatonięciu w czwartek u wybrzeży Libii łodzi z uchodźcami morze wyrzuciło na brzeg 82 ciała - poinformowali przedstawiciele władz libijskich, dodając, że kolejne 100 osób jest uznanych za zaginione, ale prawdopodobnie nie żyją.
 
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zatonela-lodz-z-uchodzcami-morze-wyrzucilo-na-brzeg-82-ciala,wid,17806892,wiadomosc.html?ticaid=1157c4
tez sami sie za burte wyrzucili ??????

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1491673

Prawdziwa miłość wyraża się w bezinteresownej służbie bliźniemu, niezależnie od tego, czy jest on naszym przyjacielem, czy wrogiem. Takiej miłości uczy Jezus w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

 

Roman Brandstaetter w książce Jezus z Nazarethu przedstawia pielgrzymów przybyłych do Jerozolimy, aby święcić Dzień Pojednania. Jeden z nich, pasterz z Perei, opowiada o niezwykłym zdarzeniu, którego był świadkiem. Otóż pewien człowiek, który szedł z Jerozolimy do Jerycha, wpadł w ręce zbójców. Został przez nich ograbiony i poraniony, i tak na wpół żywy pozostawiony na drodze. Nie udzielił mu pomocy ani przechodzący kapłan, ani lewita. Zatrzymał się jedynie pewien człowiek, który pochylił się nad nim i obmył jego rany oliwą i winem, a potem przez całą noc przy nim czuwał. A gdy o świcie musiał udać się w dalszą drogę, powierzył poranionego trosce gospodarza gospody, wręczając mu dwa denary.

 

Sens opowieści

 

Dlaczego to zdarzenie wzbudziło taki zachwyt u pasterza i jego słuchaczy? Ponieważ był to Samarytanin, według Prawa nieczysty, a ponadto innowierca i wróg. Rodziło się więc pytanie: Komu i kiedy należy okazać miłość? Kto jest moim bliźnim? W tym miejscu pasterskiej opowieści Brandstaetter wprowadza postać Jezusa z Nazaretu, który chwaląc czyn Samarytanina, wzywa do niesienia pomocy potrzebującemu: "Idźcie i czyńcie, jak czynił wasz bliźni, nieczysty". Pan Jezus chciał przez to przypomnieć o potrzebie powszechnej dobroci i bezinteresownej służby. Kiedy cierpi człowiek, nie liczy się ani jego odrębność narodowa czy religijna, ani pozycja społeczna, ważny jest jedynie on sam, który swoim poranieniem fizycznym czy duchowym woła o pomoc, pochylenie się nad nim i opatrzenie ran jego ciała i duszy. Obraz ten Brandstaetter zaczerpnął z nauczania Pana Jezusa, które przekazał Ewangelista Łukasz w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie (por. Łk 10, 30-37).

 

Służyć bezinteresownie 

 

Służba bliźnim to szczególna droga i zadanie Kościoła naszych czasów. Jedną z form odpowiedzi na nie jest wolontariat, czyli bezinteresowna troska o ludzi w potrzebie: chorych, samotnych, biednych, uzależnionych i bezradnych. To ten rodzaj służby przypomina słowa samego Pana Jezusa, że "więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" (Dz 20, 35). Uczy ponadto "wzajemnego «noszenia brzemion» i odrzucania pokus egoizmu, które nieustannie nam zagrażają, rodząc rywalizację, bezwzględne dążenie do kariery, nieufność, zazdrość" (Jan Paweł II, Novo millennio ineunte, 43). Podziwiając współczesnych "miłosiernych Samarytan", miejmy odwagę sami zaangażować się w dzieła pomocy i różne formy działalności charytatywnej istniejące w naszych wspólnotach parafialnych, w kołach Żywego Różańca, aby nieść sercom często dziś utraconą nadzieję akceptacji i miłości. Pytania do refleksji

 

Czym już teraz mogę podzielić się z potrzebującym?

Czy próbuję, jako wolontariusz, bezinteresownie nieść pomoc i służyć innym?

W jaki sposób mogę się zaangażować w akcje charytatywne Kościoła?

 

http://www.katolik.pl/pomagac-bezinteresownie-i-z-miloscia,22631,416,cz.html

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1491676

21 Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 22 A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha». 23 Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami!» 24 Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela»9. 25 A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: «Panie, dopomóż mi!» 26 On jednak odparł: «Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom». 27 A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów». 28 Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.

Czyli milosierdzie tez ma swoje priorytety.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491873

a swoja emigracje pamietasz, wyjechales z setkami tysiecy ...... dolarow, bo w Polsce byl dobrobyt i trzeba bylo wspomoc chamerykanw

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1491586

bardzo dobrze, wyjechałem, a właściwie uciekłem z 5-ma dolarami, nie setkami tysięcy. Nikt mi nic nie dał, ciężko pracowałem i nikomu nie groziłem, że jak się nie nawróci, to jemu obetnę głowę. Mieszkasz w Londynie, a nic nie wiesz o marszach odgrażających się muzułmanów. Czy Ty nic nie słyszałeś o tym jak muzułmanie traktują chrześćjan w Egipcie, Pakistanie, Iraku, Indonezji i wielu innych państwach. Jeżeli nie wiesz to Tobie podpowiem, palą żywcem, obcinają im głowy i burzą kościoły, robią to samo co bandyci "ISIS". To robią emigranci, których Ty bronisz. Czy nie zastanawiasz się nad faktem, dlaczego bogate państwa muzułmańskie, między innymi Arabia Saudyjska, nie pomagają muzułmańskim uchodźcom? Nie pomagają, ponieważ chcą aby jak najwięcej muzułmanów osiedliło się w Europie, aby następnie rozsadzić ten kontynent od środka i przejąć poprzez sterroryzowanie mieszkańców. Jak możesz porównywać emigrację Polaków z emigracją muzułmanów. W Anglii, Szkocji i Walii rozpętano antypolską nagonkę, a Ty dołączyłeś do niej. Polscy emigranci nie strzelają w pociągach do niewinnych ludzi, oni ciężko pracują. Brytyjscy politycy są tchórzami zarażonymi poprawnością polityczną, nie mówią o tym, co jest groźne dla Brytyjczyków, oni znaleźli wygodny temat zastępczy, tym tematem są polscy emigranci i Ty dołączasz do tej nagonki, stawiając znak równości między muzułmanami i Polakami. Poczytaj co pisze iracki ksiądz katolicki o zagrożeniu Europy, otwórz oczy i nie powtarzaj tego co ględzą lewackie media.

http://wpolityce.pl/swiat/263391-wstrzasajace-swiadectwo-kaplana-z-iraku-ostrzega-europe-rak-stoi-u-waszych-drzwi-zniszcza-was

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1491609

Posłuchaj Józefie, co mówi o koranie i islamie kobieta, która poznała tę księgę i islam lepiej niż niejeden muzułmanin.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vlCAp6GuHnE

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1491610

http://www.fronda.pl/a/muzulmanscy-imigranci-utopili-w-morzu-chrzescijan,50155.html

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491506

III RP nie jest suwerenna więc nie posiada własnych władz tylko namiestników obcych sił. Jak oni moga ugryźć rękę UE-karmicielki...? Amerykanie wymyslili "arabską wiosnę", zniszczyli stabilne władze państw w płn. Afryce i doprowadzili do sukcesów islamistów. Podobnie postępują od lat - tworza reżimy religijnych fanatyków - vide Irak, Afganistan, Syria- a potem je "zwalczają". Jeżeli to nie polityczny obłęd to tylko kalkulacja koncernów zbrojeniowych, które robia kokosy na tych tak "wygenerowanych" wojnach...a ludzie zwykli? Kogo to obchodzi - na pewno nie władze USA ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1491517

miarą hipokryzji zachodniej Europy jest fakt,że suma inwestycji rozmaitych afrykańskich dyktatorów i kacyków mniej więcej równa jest zadłużeniu ich krajów.A przecież są i były mniej bezpośrednie deale.Najpierw mieszkańcy Afryki płacą nędzą za wzajemnie korzystną współpracę rodzimej kleptokracji i europejskich elit.Potem przeciętny obywatel Europy ma płacić na pomoc dla wygnanych przez nędzę i chaos.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1491527

ale oni zaraz narzucaja swoje prawa i zadaja zeby sie do nich przystosowac. A Polacy na wygnaniu czekaja na zmilowanie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491568

we wsi ktorej przyszlo mi zyc, sa setki tysiecy muzulmanow, jakos nikomu to nie przeszkadza, wlasnych praw tu nie narzucaja, widac teraz po komentarzach ze my Polacy to sto lat za .......murzynami

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1491587

Nie narzucaja wlasnych prawa? A kto niedawno scial na ulicy w Londynie glowe zolnierzowi?Ze o gwaltach we Wloszech i morderstwach w Szwecji nie wspomne. Oriana Fallaci juz lata temu pisala czym to sie skonczy. Wiec niech pan sie nie kreuje na oswieconego intelektualiste bo nawet jezeli nim pan jest to musi pan brac pod uwage zdanie innych niemniej oswieconych i niemniej intelektualistow. Wystarczy poszukac na interneci zeby zobaczyc jakie oni maja zdanie na ten temat. Chcial  pan zyc w globalnej wiosce to sie panu udalo a tym co maja inne marzenia niech pan pozwoli je realizowac. A pan tu z durnymi wyzwiskami wyjezdza i stara sie obrazic tych co nie po pana mysli. Znamy te chwyty z nierzadow PO wiec moze daj pan spokoj! Szok! :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491601

Myślę, Józefie, że zaćmy dostałeś...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1491680

mam jaskre i to jest problem od 3 lat, spore problemy ze wzrokiem ale jeszcze na prawe oko widze co pisze :-))))))

pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1491681

Zdecydowane NIE dla ciemnej rasy. Niech sobie buduja dobrobyt u siebie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

http://systemwkryzysie.blox.pl - Alternatywna Rzeczywistość

#1491630

czy aby ta migracyjna zadyma, to nie jest kon trojanski dla obecnej europy ??? Kto rozwalil feudalny porzadek i polityke krajow o ktorych powyzej mowa dobrze wiemy. Rowniez intencje sa dosyc czytelne...To branie na litosc, a do tego bedac postawionym wobec  faktow dokonanych jest bardzo znamienne dla wielu grup interesow. Moze nalezy postawic proste pytanie. Czy chcemy sami kreowac nasza rodzima rzeczywistosc, czy tez bedac nadwyraz uprzejmym pozwolimy, by inni nam ja budowali ??? Konkretne uczynki powoduja konsekwencje. Moze trzeba bardziej pochylic sie nad tymi tematami, gdyz historia nie zna prozni...Ludzie, ktorzy zasiedla nasze terytorium beda sie reprodukowac, uzyskaja polskie obywatelstwo i beda mieli prawo do wyborow parlamentarnych, beda wspoltworzyc polska rzeczywistosc. Pytanie w jakim kontekscie, w jakim swiatopogladzie, w jakim swietle kulturowym, ku jakim interesom bedzie zmierzac ta grupa ludzi. Trzeba pamietac, ze nasz kraj zostal juz od roku 44` zasiedlony przez obcokrajowcow zza wschodniej granicy. Dzisiaj wnuki i prawnuki naszych okupantow maja sie bardzo dobrze. Sa swietnie wyksztalceni, Ich ojcowie trzymaja twardo w garsci infrastrukture naszego panstwa... Czy naprawde stac te garstke prawdziwych Polakow, ktora pozostala na naszym terytorium do takich ( kolejnych ) poswiecen ??? W koncu kolejne pytanie, czy dlatego kazdego roku i to od wielu lat taka wielka liczba Polakow wyjezdza z Polski, by w to miejsce przyjezdzali obcy ??? Moze pierwszym byloby odzyskanie suwerennosci i niepodleglosci , a dopiero pozniej zastanawiac sie nad ewentualnymi mieszankami etmicznymi i wyplywajacymi z tego korzysciami, czy tez zagrozeniami ???

pzdr.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1491654

Wystarczy przesledzic sytuacje na przestrzeni ostatnich lat, zeby zobaczyc o co chodzi.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1491696

To taka jaką oferowały Indie uchodźcom z Tybetu czy Turcja zbiegłym z Somalii ponieważ zakłada tymczasowość i powrót tych ludzi w zmienionych warunkach. To co robi Unia budzi u mnie skojarzenia z miłosierdziem okazywanym w średniowieczu uciekającym z półwyspu Iberyjskiego muzułmanom.Ostatecznie zwykle kończyli jako towar na targu niewolników.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1491889