Instytut Wałęsy eksmitowany z lokalu

Obrazek użytkownika Jarosław Gryń
Kraj

„Legenda opozycji”, noblista i największy „autorytet moralny” III RP po raz kolejny staje się negatywnym bohaterem doniesień medialnych.Sprawa dotyczy zaległości finansowych sięgających 400 tys. zł, których efektem było wyrzucenie Fundacji Instytut Lecha Wałęsy z zajmowanej przez nią willi Gabriela Narutowicza w Warszawie w 2015 roku. Lokal dzierżawiony był od władz województwa mazowieckiego.

Fundacja, do której statutowych zadań należy m.in. „ochrona dziedzictwa narodowego oraz tradycji niepodległościowej i solidarnościowej” najzwyczajniej w świecie nie płaciła czynszu. Proceder ten trwał na tyle długo, że zaowocował gigantycznym długiem oraz koniecznością eksmisji z zajmowanych pomieszczeń. Komornik stara się teraz odzyskać chociaż część należności, zaś sam Wałęsa nie ma sobie najwyraźniej nic do zarzucenia.

Opływająca w dostatki była głowa państwa nie po raz pierwszy stawia się ponad prawem i wprawia Polaków w osłupienie swoją lekkomyślnością i brakiem poszanowania dla godności funkcji, którą sprawuje. Bycie byłym prezydentem to nie zabawa. Osoba wybrana przez naród do przywództwa, już do końca życia obarczona jest ciężarem odpowiedzialności za wizerunek swój oraz kraju. Wałęsa najwyraźniej nie zdaje sobie tego sprawy. Jeszcze nie opadł kurz po obciachu, jaki narobił Polsce na świecie, promując w Chicago razem z Komorowskim kantor internetowy cinkiarz.pl (o czym pisaliśmy TUTAJ), a już wychodzą na jaw kolejne kompromitujące jego osobę fakty.

 

Wałęsa stroi się dzisiaj w piórka politycznej wyroczni i odcina kupony od „kombatanckiej” przeszłości, przy tym moralizuje i wytyka cudze błędy. Tymczasem powyższe fakty świadczą o tym, że nie ma on do tego najmniejszego prawa. Dlatego czas wreszcie skończyć z gloryfikacją tego bufona oraz zacząć burzyć system, którego był on współtwórcą.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Wałęsa od 1970 roku jest łże - legendą wyprodukowana przez komunistyczne slużby w celu opanowania ruchów niepodległościowych w kraju. Dlatego nie zna zasad, nie ma honoru i godnosci.Co to dla niego 400 tysięcy długu...Poza tym - nie on dostał Nobla tylko "SOlidarność" a on nagrode tylko odebral za pośrednictwem Danki...

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1504969

Witam

Działacz opozycji w PRL Pan Krzysztof Wyszkowski obecnie sympatyzujący z rządzącą formacją w długim wywiadzie postawił bardzo mocne zarzuty Lechowi Wałęsie.

“- Znam Lecha Wałęsę najdłużej ze wszystkich ludzi, którzy działają w polityce. On pojawił się w moim domu w 1978 roku, gdy założyliśmy w Gdańsku Wolne Związki Zawodowe. Moje pierwsze wrażenie było takie, że jest to człowiek rozchwiany psychicznie, którym targają różne, sprzeczne uczucia. W tym kontekście ataki ludzi, którzy żądają od niego wyjaśnień mogły być dla niego bolesne. Myślę, że on sam czuje potrzebę nawiązania kontaktu ze społeczeństwem. Przecież w pewnym sensie jest człowiekiem wyklętym. To jest straszne życie. Za granicą ludzie go ściskają i witają, tymczasem w Polsce jest w pewnym sensie banitą.

Na zaproponowana przez byłego prezydenta debatę mającej rozstrzygnąć, czy Wałęsa był agentem "Bolkiem"Pan Krzysztof Wyszkowski powiedział:

“– Lech Wałęsa żadnym rycerzem nigdy nie był. Mógłbym z litości wyrazić zgodę na wysłuchanie jego spowiedzi i przyjąć zaproszenie. (...) Jeżeli ta debata miałaby mieć jakiś sens, to właśnie dlatego, że stworzyłaby okazję, by Wałęsa ukląkł przed narodem, zalał się łzami, przeprosił i poprosił o wybaczenie”

 

https://i.ytimg.com/vi/yJerPar34z0/maxresdefault.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=yJerPar34z0

 

Z bolszewicka szczeroscią

https://www.youtube.com/watch?v=yIKCeLuKsWA

 

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1505001

Świetne ujęcie Lesia,takie... mówiące wiele :)(szkoda że nie mojego autorstwa)Myślę że Lesio nie jest świadomy dalej co robi.Chyba sam uwierzył w te brednie w TV o swoim bohaterstwie i wyparł ze swojego umysłu wspomnienia "Bolka"(takie przypadki są naukowo udowodnione) Zaorają go Cenckiewicz i Braun.Myślę że to nie ostatnia bzdura jaką Lesio wyprawia,ale ta na pewno jest WIELKA.:)Trzymam kciuki żeby Lesio się nie spłoszył i polazł do studia na katorgi i zdrowe cięgi :)Fotografia powyżej powinna być użyta w książkach do historii. :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

sarmata1981

#1505060