Marsz „chwały” morderców z UPA

Obrazek użytkownika Jarosław Gryń
Świat

W miniony piątek ulicami Kijowa przeszedł tzw. Marsz Chwały Bohaterów. Było to wydarzenie upamiętniające Ukraińską Powstańczą Armię oraz jej „heroiczną” postawę w walce o niepodległość Ukrainy. „Bohaterom” z UPA, wsławionym w „bojach” z ludnością cywilną Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej, oddało cześć kilka tysięcy osób. Pochód przemaszerował ulicami ukraińskiej stolicy pośród okrzyków: „Sława Ukrainie – bohaterom sława!”, „Bandera naszym bohaterem!”, wywołujących ciarki na plecach każdego Polaka, znającego choć trochę historię naszej Ojczyzny.

 

Organizatorem tego zgromadzenia była partia Swoboda z jej przewodniczącym Ołehem Tiahnybokiem na czele. To jeden z osobników, którzy lansowali się niegdyś na kijowskim Majdanie, gdy za czasów pamiętnej „rewolucji”, wspierani m.in. przez polskich polityków, zwalczali trzymający ich za mordy reżim Janukowycza. Do dziś pamiętam delikwentów wykrzykujących wespół z banderowcami „Sława Ukrainie!”. Niektórzy z nich mienili się nawet polskimi patriotami. W życiu popełnia się błędy, a wiele z nich można zrozumieć i wybaczyć, jednak nie należy zapominać o zbrodniach na własnym narodzie. W moim katalogu niewybaczalnych faux pas, bratanie się z genetycznymi wrogami Polaków plasuje się na jednej z najwyższych pozycji.

 

„Ważne byśmy zachowali ciągłość pokoleń, bo dzisiejsi żołnierze biorą przykład z upowców i innych uczestników walk o Ukrainę. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza idea upamiętnienia UPA jest pozytywnie przyjmowana na całej Ukrainie” - cytując wspominanego wcześniej Tiahnyboka, otwiera mi się nóż w kieszeni. Jeśli współcześni ukraińscy żołnierze biorą rzeczywiście przykład z upowskich rzeźników, to życzę im szybkiej śmierci w okopach Donbasu. Obserwując dzisiejsze realia Ukrainy w pełni rozumiem swój niepokój związany z pamiętnymi wydarzeniami na Majdanie oraz ambiwalentne odczucia, jakie żywię wobec przebiegającej dziś, jedynie teoretycznie, demokratyzacji tego kraju. Autorytarne rządy prorosyjskiego Janukowycza mocno hamowały tamtejsze szowinistyczne zapędy. Gloryfikowany przez wszystkie polskie media Majdan zdestabilizował Ukrainę i zapewne dał asumpt procesom, które doprowadzą w końcu do jej rozpadu. Dla nas oznacza to coraz więcej rąk do pracy za niską płacę, co jest jak najbardziej na rękę proukraińskim władzom w Polsce. Putin zaś dostanie w końcu to, czego chce, a nam pozostanie ujadanie na rosyjskiego niedźwiedzia w obronie „niewinnych” ukraińskich owieczek.

 

Owieczki w tym czasie zrehabilitują swych poległych bohaterów i na dobre zainstalują ich bohaterski wizerunek w umysłach rodaków. Nadchodzą czasy, gdy nikt już nie śmie podnieść ręki na Banderę i jego zwyrodnialców, czy to za sprawą oficjalnego ukraińskiego prawodawstwa, czy też bojówek Prawego Sektora, Swobody lub innych pogrobowców katów Wołynia. Porównanie banderowców z Żołnierzami Wyklętymi, z jakim zetknąłem się w cytowanej na jednym z portali wypowiedzi polskiego historyka, ubodło mnie do żywego. Kierując się złą wolą, czy też tylko głupotą, wiele osób stara się usprawiedliwiać ukraińskie nacjonalistyczne odrodzenie. Smutne to, ale prawdziwe. Niestety polskie władze nie robią w tej materii prawie nic. Naprawdę ciężko to zrozumieć.

 

Ukraińcy, jak na razie, czczą swoich „bohaterów” bez skrępowania i nic nie zapowiada rychłej zmiany w tej materii. Jednocześnie rzesze gastarbeiterów ze wschodu niepostrzeżenie zaludniają nasz kraj i szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, aby byli to uciekający przed faszyzmem nieszczęśnicy, ani ostatni sprawiedliwi, którym na dźwięk nazwiska Bandera zbiera się na mdłości. Pamiętajmy, że im więcej ich przyjmiemy, tym śmielej będą sobie poczynać. W końcu się o tym boleśnie przekonamy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:22)

Komentarze

być "na jedynce" SG. Zamiast takiego ważnego i wartościowego tekstu wisi jakiś propagandowy gniot.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522570

Nie jestem w stanie wszystkich podklejać na "już", jestem obecnie jedną z dwóch osób które zajmują się moderacją i administracją strony. Bardzo proszę o wyrozumiałość. Teksty muszę przeczytać, rzetelnie i obiektywnie ocenić, żeby mogły trafić na górę. Staram się to robić szybko, ale nie zawsze nadążę ;-)

Serdecznie pozdrawiam!

Mała Mi

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1522573

jeśli wykroczyłem daleko poza moje kompetencje ale ten tekst wydaje mi się naprawdę bardzo ważny i aktualny.

Także serdecznie pozdrawiam :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522575

Chciałam po prostu wyjaśnić jak to u nas wygląda. Satyrze, spokojnie - każdy użytkownik zasługuje na szacunek i wyjaśnienie, jeśli takie jest konieczne - od tego jestem.

Pozdrawiam.

Mała Mi

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1522593

Twój takt wobec Bombowego Szybowca Antka w wytłumaczeniu owemu użytkownikowi (wrogowi obecnego Rządu RP i Prezydenta RP) - dlaczego ów artykuł, który się jemu podoba nie jest na górze SG... wydaje się być niejako "na wyrost".

Ty, jako moderator wcale nie musiałaś się tłumaczyć ze swej powinności, zwłaszcza wobec niego, który istnieje na naszym serwisie niespełna 4 dni, w dodatku z paskudnym dorobkiem punktowym (minus 1766 pkt.). Tenże niejednokrotnie nie przebiera w słowach wobec innych użytkowników, a w swych komentarzach prezentuje treści rodem z prorosyjskiego portalu NEon24.

 

Pozdrawiam,

Satyr 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1522581

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wysoka klasa, nie to co ty ze swoim rynsztokowym językiem jakim "zaszczycasz" oponentów.

"Tenże niejednokrotnie nie przebiera w słowach wobec innych użytkowników"

Proszę o konkretne cytaty, w przeciwnym razie będę zmuszony nazwać cię kłamcą.

"wrogowi obecnego Rządu RP i Prezydenta RP"

Od moich poglądów wara! Zrozumiano?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-11

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522587

Dotychczas nie komentowałem twoich tekstów. Powód? - Nie jesteś dla mnie żadnym adwersarzem, a NEon-owcem, który usiłuje - w dodatku z marnym skutkiem - przeforsować na naszym Niepoprawnym serwisie swoje prorosyjskie poglądy. O czym to świadczy? Świadczy to o tym, że jesteś gnojkiem, któremu powojenna ponad pówieczna okupacja sowiecka po prostu nie jest znana. Totalnie "przeginając", - a tu jesteś "świeżakiem" - wydajesz opinie o naszych wieloletnich Użytkownikach serwisu NP. Co ty o nich wiesz? - Nic. Więc nie wychodź przed orkiestrę, bo cholernie fałszujesz!!! Nauczony na NEonie, że można obrazić, pomówić, opluć w formie pytającej, - czynisz tak wobec naszych tu piszących osób. 

My Niepoprawni, do których - choć tu piszesz - ty się nie zaliczasz, przyczyniliśmy się w bardzo dużym stopniu do kształtowania świadomości Polaków do tego stopnia, że zahamowaliśmy proces "wygaszania Polski" przez platformersko-peselową swołocz. Zahamowaliśmy także strumień afer, z którymi możesz się zapoznać tutaj: http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow/.

A jeśli żądasz ode mnie cytatów, w których dopuściłeś się obrażania (także w formie pytającej!) naszych Użytkowników, to proszę bardzo. Cytaty w kolorze niebieskim. 

"To takie kółeczko wzajemnej adoracji. Tylko dlaczego udajecie patriotów polskich? To przecież polski portal. A przynajmniej polskojęzyczny", (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522280#comment-1522280).

Tu, za wyjątkiem ciebie i jeszcze kilku "spadochroniarzy" z NEon-u - są patrioci z krwi i kości, z tradycjami polskości od pokoleń. A portal jest na wskroś polski, nie zaś polskojęzyczny!!! Nie myl więc portalu Niepoprawni.pl z TVN-em czy z TV Polsat.

 

"Staram się po prostu pisać prawdę. Każdy może oczywiście się mylić ale jakoś nie zauważyłem konstruktywnej i merytorycznej polemiki z moimi komentarzami. To smutne i bardzo źle świadczy o tych, którzy pałują w ciemno. Z drugiej strony jednak to dobry znak - przyznają się do braku argumentów czyli mimowolnie przyznają mi rację. Może inaczej nie potrafią?", (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522281#comment-1522281).

Potrafią, potrafią, ale nie chcą. Dlaczego? Dlatego, że wyłożenie naszej racji nie może być zawarte w kilku zdaniach komentarza. Na to potrzeba przynajmniej 300-400 godzin wykładu opartego o fakty, a nie o fakty tzw. prasowe, z których ty czerpiesz wiedzę.

"To rozumowanie z czasów PRL. Wtedy też była partia, za którą "Długo długo nikt, a potem znowu długo nikt." Wtedy też głosowałeś według tego schematu czy używałeś własnego mózgu?", (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522285#comment-1522285).

Sugerowanie, iż Użytkownik Niepoprawnych.pl przy głosowaniu nie używał swojego mózgu, jest co najmniej bezczelnością i pospolitym chamstwem! Piszesz o ludziach, których nie znasz! Odnoszę wrażenie, że ty traktujesz Niepoprawnych jako "bezmózgowców", co już w swej tezie jest dla nas obraźliwe. Miej zatem wiedzę, że Niepoprawni (w przeciwieństwie do NEonowców) - to ludzie światli, wykształceni, patrioci i... daleko im do szkodzenia swojej Ojczyźnie, czego nie można powiedzieć o tobie, kmiocie!.

 

"(...) Skandaliczne zachowania Prezydenta, skandaliczne wypowiedzi ważnych ministrów wprawiają ich w osłupienie. Nie wspominając już o całej masie ukraińskich, polskojęzycznych trolli na różnych forach społecznościowych. nawet na tym szacownym portalu daje się ich zauważyć i jak się wydaje, to oni nadają tutaj ton dyskusji używając do tego narzędzi administracyjnych (słynne "pałowanie" niewygodnych dla nich opinii)", (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522293#comment-1522293).

Tzw. pałowanie jest przywilejem, który stworzył nam Niepoprawnym Szef tego portalu. Dzięki temu, możemy wyrażać swój sprzeciw treściom publikowanym tutaj. I wcale nie musimy motywować negatywnej oceny! Regulamin NP daje nam taka możliwość.

 

"(...) że Ronin (i paru innych na tym forum) to agenci obcych wpływów? To dlaczego ciągle zasłaniają się patriotyzmem? To nieładnie. A może to prawdziwi patrioci tylko akurat nie polscy?", (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522298#comment-1522298).

Powyższy tekst - choć w formie pytającej - jest po prostu twoją prowokacją do negatywnych ocen, bowiem znam Ronina dość długo i absolutnie nie zasłużył sobie na taką sugestię, nawet w formie pytającej.  

 

Pisałeś do naszego Użytkownika o nicku Ronin tak, cyt.: "Czy "gumowanie" to to samo co "pałowanie"? Pamiętam jak kiedyś ZOMO pałowało gumowymi pałkami. Byłeś w ZOMO i tęsknisz za starymi "dobrymi" czasami?", (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522351#comment-1522351).

I znowu pytasz, ale w tym pytającym zdaniu sugerujesz, jakoby twój adwersarz był w ZOMO. Ty nawet nie wiesz, jak ZOMO pałowało nie tylko plecy, które po takiej akcji były fioletowo-czerwone. Przypuszczam, że ty znasz działania ZOMO tylko z opowiadań od komuszych ówczesnych desydentów. Więc nie nadużywaj takiego porównia!

 

"No tak... Teraz poznaję. To byłeś ty Józio. Masz chociaż godną emeryturkę za swoją wierną służbę komuchom? Czy wykopali cię w 89' aż się w Londynie zatrzymałeś?", (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522364#comment-1522364).

Ponownie pytająco stwierdzasz! A co ty wiesz o Józefie z Londynu??? - Nic, kompletnie nic. Takie pomówienia (nawet w formie pytającej) rzucają światło na twój prymitywny tok myślenia, ale za to z nutą oszczerstwa. 

 

"Już ci chyba raz tłumaczyłem, że poziom twojego myślenia tkwi głęboko w PRL. Wtedy mogłeś też zadawać takie pytanie : " kto ma zastąpić PZPR, i jacy politycy, i jakie mają poparcie procentowo?". Wpisujesz się dokładnie w te komusze standardy", (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522572#comment-1522572).

Patrz - mój komentarz wyżej.

 

I już na koniec tego komentarza jeszcze jeden cytat:

"A gdzie jest napisane, że mam przed nim padać na twarz jak ty i jeszcze kilku? Zdrowa satyra jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A p.Antoni dostarcza tematów do żartów prawie codziennie. Ostatnio np. wyskoczył z pomysłem budowania śmigłowca z Ukraińcami. Prawda, że niezły jajcarz? :))", ( tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522597#comment-1522597).

Gdybyś znał biografię Pana Antoniego Macierewicza (przeczytaj lub wysłuchaj tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/satyr/czy-antoni-macierewicz-minister-mon-dzwignie-polska-armie-z-upadku), to nie pieprzyłbyś głupot, których Niepoprawni - wbrew twoim oczekiwaniom - nie "kupują".

 

Żegnam ozięble z półtonem ironii, no i oczywiście z "pałą" za każdy twój wpis,

Satyr 

 

\

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1522625

"Tzw. pałowanie jest przywilejem, który stworzył nam Niepoprawnym Szef tego portalu. Dzięki temu, możemy wyrażać swój sprzeciw treściom publikowanym tutaj. I wcale nie musimy motywować negatywnej oceny! Regulamin NP daje nam taka możliwość."gdyby nie ten "przywilej" byłbyś cieńszy niż dupa węża na tym forum satyryczny clow.n*e:))...próbowałeś kiedyś na innym forum podokazywać? raczej nie, trzymasz się niepoków jak pijany płota, bo gdzie indziej po prostu "nieżyjesz":)))satyryczny jesteś na maksa:)))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1522630

... podaj mi datę twojego pożegnalnego wpisu na NP.

Satyr

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1522634

...nie dam ci tej satysfakcji...możesz mnie cmoknąć...wiesz gdzie:))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1522637

Taki tekst wstawiaj na NEonie do swoich adwesarzy! Niech oni ciebie... cmokają, wiesz gdzie.

Skoro nie chcesz podać daty, to ja ją znajdę w kalendarzu. I wierz mi... będzie to skuteczne działanie.
Nie cierpię takich kanalii, jak ty!!!

Satyr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1522641

i nie napinaj się tak, bo ci żyłka pieprznie...cieniasie, gdyby nie te punkciki co ich używasz to już dawno by cie tutaj nie było, merytorycznie zostałbyś oddelegowany...tylko ci  te punkciki dostały...a wybieraj se daty skoro takiś wróżbita:)) dalej uważam, że możesz mnie najwyżej cmoknąć:))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1522644

czy w tej Rabce to  hodowla drobiu  wspomagana jest przez GMO

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1522642

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W żadnym z przytoczonych przez ciebie cytatach nie ma ŻADNEJ inwektywy. To akurat, dzięki twojej mrówczej pracy każdy może stwierdzić sam.
Natomiast ty, tylko w tym komentarzu, nazwałeś mnie "kmiotem" a to raczej jest nieprzyjemny epitet.

" Nie jesteś dla mnie żadnym adwersarzem, a NEon-owcem, który usiłuje - w dodatku z marnym skutkiem - przeforsować na naszym Niepoprawnym serwisie swoje prorosyjskie poglądy."

Jeszcze nie komentuję na NEonie ale przyglądam się życzliwie i chyba się skuszę. A co do moich, rzekomo, "prorosyjskich poglądów" to się mylisz. Nie jestem po prostu rusofobem a to jest zasadnicza różnica. Może dlatego, że swoją wiedzę czerpię z wielu źródeł, nie tylko z GaPola.

"My Niepoprawni, do których - choć tu piszesz - ty się nie zaliczasz, przyczyniliśmy się w bardzo dużym stopniu do kształtowania świadomości Polaków do tego stopnia, że zahamowaliśmy proces "wygaszania Polski"

I chwała wam za to! Ja też uważam, że bez niepoprawni.pl PiS nie osiągnąłby takiego wspaniałego wyniku w wyborach. Dlaczego więc się dziwisz, że chcę się obracać wśród ludzi, którzy zrobili tyle dobrego?
Zawsze można się czegoś nauczyć.

"Potrafią, potrafią, ale nie chcą. Dlaczego? Dlatego, że wyłożenie naszej racji nie może być zawarte w kilku zdaniach komentarza."

To szkoda, że nie chcą. Tutaj wchodzą przecież wielkie rzesze czytelników to dlaczego skąpicie im swojej wiedzy?

" I wcale nie musimy motywować negatywnej oceny! Regulamin NP daje nam taka możliwość."

To wielka szkoda bo każdy ma prawo się mylić i wyjaśnienie kogoś bardziej światłego mogłoby bardzo pomóc w dojściu do waszego poziomu.

" Ty nawet nie wiesz, jak ZOMO pałowało nie tylko plecy, które po takiej akcji były fioletowo-czerwone. Przypuszczam, że ty znasz działania ZOMO tylko z opowiadań od komuszych ówczesnych desydentów."

I tu muszę cię wyprowadzić z błędu - to ja opowiadam moim wnukom o tamtych czasach bo znam je z autopsji. Co prawda nie miałem nigdy fioletowo-czerwonych pleców bo po prostu szybciej biegałem niż ZOMO. Jeśli tobie to się przytrafiło to bardzo mi przykro... Ale bili cię tylko po plecach?

"Gdybyś znał biografię Pana Antoniego Macierewicza"

Ależ znam! Zdziwiłbyś się jak dobrze znam.

"Żegnam ozięble z półtonem ironii, no i oczywiście z "pałą" za każdy twój wpis,"

Możesz liczyć na moją wzajemność.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522639

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

że często wytykasz innym błędy językowe. I słusznie bo dbałość o piękną, poprawną polszczyznę to nasz patriotyczny obowiązek!
Popraw więc, z łaski swojej, poniższe zdanie:

" Przypuszczam, że ty znasz działania ZOMO tylko z opowiadań od komuszych ówczesnych desydentów"

Jedno zdanie i dwa błędy...

Mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako złośliwość z mojej strony ale mi także leży na sercu piękno naszego języka.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522659

...mile zaskoczyła mnie uprzejma wymiana informacji między tobą a małą Mi. Niestety...satyryczny swąd niezgody i prowokacji wkradł się natychmiast. To działanie iście szatańskie, tylko szatan nie może znieść zgody i spokoju. Natychmiast, nieproszony, bez powodu wkracza ,atakuje,grozi ,obraża...wszystko co tylko możliwe.

Punktami się nie przejmuj ani tym, że satyryczny system inteligencji pałuje nie za wypowiedzi tylko za nick. Dlaczego Gawrionowi się  podoba taka sprawiedliwość?....To pozostanie jego słodką tajemnicą. Ilość posiadanych punktów jest odwrotnie proporcjonalna do wartości zamieszczonych wpisów i komentarzy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1522636

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

i tak mnie kilkadziesiąt lat temu wychowano. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego ale dziękuję za dobre słowo :)

"Niestety...satyryczny swąd niezgody i prowokacji wkradł się natychmiast. To działanie iście szatańskie"

Masz rację, szatańskie. Faktycznie, Satyr nie ukrywa swojego uprzedzenia do mnie choć nic mu nie zrobiłem.
Punktami oczywiście się nie przejmuję, wiem, że"pały" bez dania racji są oznaką bezsilności i braku argumentów. To utwierdza mnie jedynie w tym, że nie do końca się mylę.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522643

nawet swoim nickiem kpi z Antoniego Macierewicza, który odbudowuje polską armię i polski przemysł zbrojeniowy ze zgliszcz jakie zostawiła PO sobie poprzednio rządząca banda.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522592

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522597

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W pierwszej chwili nie mogłem uwierzyć, że Macierewicz móg to powiedzieć, ale niestety większość mediów potwierdziła tę informację.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10
#1522609

i wielu innych w złodziejskiej i antypolskiej ekipie nie kpiłeś.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522610

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

więc jeszcze nie zdążyłem. Ale zapewniam cię, że nawet tutaj nie powiedziałem o POpaprańcach nic dobrego a wręcz przeciwnie. Możesz sprawdzić.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522612

Tu masz rację, nie kpiłem, bo z afer i przestępstw się nie kpi. Afery i przestępstwa się piętnuje...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1522665

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje"

Ja właśnie staram się tak postępować.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522611

Zapewne jako młody rezun, mordował Polskich obywateli.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2
#1522571

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie rozpaczasz już po tym, jak ruskie w sposób niezwykle bezczelny, posługując się (twoim zdaniem) bulwersującym oszustwem, ukradli tym właśnie ukraińcom bombkę atomową ?. Jeszcze nie tak dawno okropnie byłeś tym zdruzgotany...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9
#1522599

Czy wszyscy Polacy to komuniści, tak samo jak na Ukrainie, to tylko mały procent Banderowców.

I nie siej ruskiej dezinformacji.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1522603

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ta garstka komunistów w Polsce (o ile w ogóle takowi są) nie narzuca swojej narracji historycznej całemu Narodowi. Zresztą jest to prawnie zabronione.

Na Ukrainie "mały procent" (?) banderowców wziął za pysk cały kraj. Uchwalane są prawa gloryfikujące ONU UPA, nazywane są ulice imieniem banderowskich ludobójców, nawet dziś zakazano wyświetlania filmu "Wołyń".
Nie dostrzegasz tu asymetrii? To co napisałem to też "ruska dezinformacja"?

PS. Dlaczego "banderowców" piszesz z wielkiej litery?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522608

Nie ma różnicy to bandyci z Poroszenką i Putinem na czele.

Ale nikt nie jest doskonały nawet PIS, ale to PIS oczyści tę stajnie Augiasza z POlszewi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1522616

To nie Rosja zgłasza wobec Polski roszczenia terytorialne a ostatnio Putin mówił wręcz o "polskim Lwowie"

"ale to PIS oczyści tę stajnie Augiasza z POlszewi."

Będę trzymał kciuki!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522619

"Ta garstka komunistów w Polsce (o ile w ogóle takowi są) nie narzuca swojej narracji historycznej całemu Narodowi." A to ciekawe, czyli uważasz, że na marszach Komitetu Obrony Draństwa idą członkowie kół filatelistycznych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522618

Nie zauważyłem, żeby szli z sowieckimi flagami i wznosili okrzyki "za Stalina i partię".
Jeśli tam byli komuniści to widocznie dobrze się zakamuflowali.

14 tego miesiąca banderowcy i potomkowie SS Galizien maszerując tysiącami po Kijowie wcale nie kryli swoich nazistowsko-banderowskich przekonań.

PS. Czy mogę skopiować twoje motto do mojego profilu ? (Wiem, że prawa autorskie należą do M.Twaina ale lepiej spytać :)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522621

"Nie zauważyłem, żeby szli z sowieckimi flagami i wznosili okrzyki "za Stalina i partię"."

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522623

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bredzisz.
Nie chodzę na marsze KODziarzy więc coś mogło mi umknąć ale gdyby tak było to już by o tym trąbiono.

Widzę, że nie masz żadnych argumentów i chcesz mnie wziąć na huki. Odporny jestem :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522626

transparenty dla kod:)))) Skąd to wiem? Bo czytałem Karola Maya. W jednej książce jakiś ktoś czerwonoskóry, powiedzmy Kulawy Niedźwiedź, miał walczyć na noże, powiedzmy z Old Shatterhandem, I powiedział mu: wypruję ci flaki. Ja to bym pomyślał, ze to taka gadka, by postraszyć przeciwnika, ale Old Shatterhand był mądrzejszy. :)) Kulawy Niedźwiedź "się odsłonił", wyjawił swoją taktykę, jak dowiaduje się czytelnik Maya.:)) Old Shatterhand od razu wiedział, że taka gadka oznacza, że zaatakuje go nożem trzymanym w opuszczonej ręce, kciukiem do przodu, a nie podniesioną ręką - typu dźganie od góry.:))) Teraz już wiesz skąd wiadomo, że się "odsłoniłeś":)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1522632

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ż nwl zrzmłm z twjg wywd. Pprcję jszcz nd nm.

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1522645

"odsłonięcia się" pełne ironii, cóż może nie wyszło:). C'est la vie:))

Twoje stwierdzenie, że nie widziałeś, by kod chodził z sowieckimi flagami, jest niezmiernie odległe od twierdzenia, że bywasz na marszach kod - mamy wszak media, tv itd. Nie jest absolutne uprawnione, by na podstawie tej wypowiedzi snuć jakiekolwiek przypuszczenia, że bywasz na marszach kod.

Tak samo - moim zdaniem - nie było absolutne uprawnione, by Old Shatterhand wyciagał wiążace wnioski co do taktyki Indianina, na podstawie głupiej wypowiedzi-groźby. Tu po prostu Karol May, chlapnął, przesadził, "pouczając" czytelnika, że Indianin ujawnił Old S swój sposób walki ....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1522651

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Teraz załapałem :) Chyba się jednak starzeję.
Dzięki

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522657

Nie możesz, siódme nie kradnij, nie chcę być utożsamiany z kimś takim jak ty. Jesteś tu zaledwie kilka dni, a namąciłeś już porządnie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522688

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522689

dokładnie takim samym jak wszelkie POlszewickie, antypolskie lewactwo. Nawet na własne motto ciebie nie stać. Byłeś chyba szkolony w Moskwie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522703

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522712

kradniesz tak jak sowieciarze, technologię, ziemię, zegarki itd. Ukradłeś mi motto i będziesz za to płacił.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522723

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522727

bombowy nielocie, ukradłeś mi motto.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522734

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522736

Taka nacja, a budzik próbowali przywiązać do ręki gdy go ukradli w Polsce.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1522732

o jakim nicku ty piszesz, stoi jak byk MOTTO.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522737

większe znaczenie ma gwiazda o sześciu ramionach, niż ta czerwona pięcioramienna.:) A jeśli już pięcioramienne, to raczej żółte, "unijne".

Z kolei jeżeli dojdziemy do narzędzi, to raczej nie dbają o sierp i młot, lecz bardziej słuchają tych od cyrkla i fartuszka, a przede wszystkim tych - jeśli przejdziemy od narzędzi do przedmiotów wypoczynkowych - od świecznika o wielu ramionach.:)

PS Oczywiście dostrzegam hipersympatię "partii rządzącej" do spraw świecznika, szczególniue w wydaniu neokonowym, ale jakoś nie skutkuje to, przynajmniej medialnie widocznym, jawnym do bólu, parasolem ochronnym nad tą partią.....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1522628

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zdaje się, że już wcześniej wspominałem o twoich skrajnie sprzecznych poglądach, co dyswalifikuje cię w poważnej dyskusji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9
#1522602

PO tygodniu tu pisania masz minus 671 punktów, czyli społeczność NP nie akceptuje twego pisania, czyli zgadzają się z moją oceną, względem ciebie.

A co ty możesz powiedzieć na mój temat, po tygodniu, nic.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1522607

...którzy pałują tych, co mają odmienne zdanie to o ile zauważyłem Satyr i jego komanda kanalii...to nie jest społeczność, to klakiernia jednego aktora...generalnie jeśliby ta "społeczność" nie miała tych pał w ręku co im Gawrion dał, to w zasadzie już by ich tutaj nie było...cięko byście piszczeli...obsiedliście to forum jak pleśń:)) no niestety, ktoś wam musi to uzmysłowić...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1522620

Zauważyłem, że dzieją się tu dziwne rzeczy. Dostaję np. dużo minusów za całkiem niewinne komentarze, które nikogo nie obrażają. Mam już ok -2000 pkt. Nie wiem czy to źle czy dobrze?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522622

gdyby szanowny bombowiec dostawał plusy, to na miejscu bombowca zaczął bym się poważnie martwić...:))no cóż, wylądowałeś w pewnym sensie w domu wariatów:))...to taki lot nad kukułczym gniazdem...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1522624

"Lot nad kukułczym gniazdem"!

"gdyby szanowny bombowiec dostawał plusy, to na miejscu bombowca zaczął bym się poważnie martwić."

No tak ale bez plusików to moje komentarze robią się takie tycie i czasami nawet znikają... Liczę na ludzi dobrej woli.
Nie można temu jakoś zaradzić?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-9

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522629

Witam! Znalazł Swój swego,,,

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1522671

Mówi ci coś Skorzęcin.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1522633

co...chcesz się umówić na ustawkę?:)))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1522638

Bo też tam spędzam wakacje latem i tak dla sportu i dla zdrowia można by sparing zorganizować.

A ty zaraz ustawkę

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1522649

przekonać.

Ukraińcy (teoretycznie ci z polskim obywatelstwem) mają status mniejszości narodowej ( a jestem jakoś przekonany, że nadwiślańskie władze (jakie by nie były) nie ośmielą się w jakikolwiek sposób  przeciwstawić ich żadaniom, czy  narazić się  na oskarżenia o "ksenofobię", nie mówiąc już o sekowaniu, jak Litwa Polaków).  Skoro pono wg spisu było ich 50 tys., to co (im) szkodzi, by "mniejszość" liczyła 1050 tys, albo 2050 tys?

"Konstytucja RP  w art. 35 gwarantuje obywatelom polskim należącym do mniejszości narodowych i etnicznych wolność zachowania i rozwoju własnego języka, zachowania obyczajów i tradycji oraz rozwoju własnej kultury, w tym prawo do tworzenia własnych instytucji edukacyjnych, kulturalnych i instytucji służących ochronie tożsamości religijnej oraz do uczestnictwa w rozstrzyganiu spraw dotyczących ich tożsamości kulturowej"

To tak na razie. Obawiać się można że jak unia zadziała oraz czas (minie 5,10 więcej lat), to albo nie będzie potrzebny wymóg obywatelstwa, albo obywatelstwo "się szybciej nada"....

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1522600

Ważne i dynamiczne ujęcie koszmarnego marszu ulicami Kijowa. Ukraina w swoich masach politycznych robi obecnie wszystko, by prosty lud ukraiński łyknął do końca koktajl banderowski i w tym celu nie przebierają w środkach od lat. Wiedzą o tym w Warszawie i ogólnie w Polsce, ale panuje niepisane przyzwolenie, by to się jakoś samo unormowało, ściapło z czasem i wtedy niektórzy mają nadzieję uderzyć. Problem w tym, że Ukraińcy już założyli, że Bandera, Szuchewycz, Diaczenko oraz inni zbrodniarze z OUN - UPA muszą być za wszelką cenę przepchnięci do Panteonu Bohaterów Ukrainy. Nad Dnieprem za wszelką cenę będą dążyć, byśmy i my z czasem to zaakceptowali. I tu jest pies pogrzebany! Polacy bowiem absolutnie nie mogą uznać zwyrodnialców, winnych najbardziej odrażających zbordni na niewinnych rodzinach polskich, żydowskich, ormiańskich i innych, za bohaterów, bo rezuny zwyczjanie nimi nie są i być nie mogą, ani dziś, ani jutro! 

Neobanderowcy liczą zatem, że z czasem Lachy tak się zmęczą, że w końcu dadzą spokój, zupełnie jak to było ze zbrodniarzem Chmielnickim i jego bandą rzeźników, że powołam się tylko na I Katyń, czyli na rzeź rycerzy polskich pod Batohem w roku 1652. Albo i też takie upiory hajdamckiej przeszłości, jak Iwan Gonta i Maksym Żeleżniak, którzy wsławili się niepoisaną rzezią Humania i okolic, potocznie zwaną Koliszczyzną w roku 1768, a dziś uśmiechają się z olbrzymiego pomnika do ukraińskich dzieci.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1522631

ekspresyjnie wyrazone - demonstrowanie sympatii wobec banderyzmu, zdarza się  - jak czytam - w Przemyślu. I to, zdaje się, przy bierności sił porządku (choć zdaje się coś tam w pojedynczym przypadku, jakieś sledztwo wszczęli). Odnoszę - oby mylne - wrażenie, że pojawienie się np. na zawodach sportowych ze znaczkiem tryzuba nie grozi niczym, podczas gdy noszenie mieczyka Chrobrego, może się skończyć jego konfiskatą, jeśli nie jakimś postępowaniem mandatowym....

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1
#1522635