Komornik u Wałęsy

Obrazek użytkownika Jarosław Gryń
Kraj

Media poinformowały, że na konto byłego prezydenta Lecha Wałęsy wszedł komornik. Sprawa ma związek z niewykonaniem przez niego wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 2012 roku, na mocy którego Wałęsa miał opublikować przeprosiny dla posła Ryszarda Czarneckiego.

Pomimo faktu, że Wałęsa przegrał wytoczoną mu sprawę, przeprosin jak nie było tak nie ma. Tajemnicą poliszynela jest stosunek Wałęsy do prawa, który można zilustrować cytatem ze znanej wypowiedzi z filmu Sami Swoi: „sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. Dlatego, w mniemaniu skazanego, byle sąd nie może ferować wyroków dotyczących przecież „ikony Solidarności”. Spiżowy Wałęsa za nic ma sobie tak przyziemne kwestie jak godność innych ludzi. Nie potrafi też trzymać języka za zębami. Czarnecki poczuł się dotknięty posądzeniem go o to, że „nie walczył o wolną Polskę, przyjechał, kiedy Polska była już gotowa” i swoje niezadowolenie postanowił przekuć na stosowne orzeczenie sądu. Fakt, że nie było ono korzystne dla Wałęsy, świadczy dobrze o sądzie, który nie ugiął się, tak jak w wielu innych wcześniejszych przypadkach, przed „autorytetem” byłego prezydenta. Ta ewidentna porażka nie zburzyła jednak spokoju Wałęsy, który najzwyczajniej w świecie postanowił nie zastosować się do wyroku. Lata minęły i nagle do jego drzwi zapukał komornik. Czy to nie dziwne, że ludzie będący dotychczas ponad prawem zaczynają tracić przywileje? Zaczyna się robić ciekawie w naszym kraju. Miejmy tylko nadzieję, że jedna grupa uprzywilejowana nie zostanie zastąpiona przez inną. Czy to płonne nadzieje…?

Źródło: http://lospolski.pl/?p=5052

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

jedynie "czujka"  ! ... Bolek zacznie dopiero trzesc portkami, gdy nasz Narod wystapi w roli komornika...i jednoczesnie sedziego...Bowiem HISTORIA jest naszym prokuratorem..., a adwokat w osobie komuszych POpluczyn nie ma w tym przypadku zadnych szans.

pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

chris

#1508715

ten bufon na zdjąciu wyglada tak jakby pampers przeciekał i czuje własny fetor.A moze juz po prostu zaczyna gnić od srodka.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1508723

ze nie tylko bolka komornik wezmie pod lupe jest jeszcze wielu chetnych na spotkanie z poborca np. alimenciarze,malwersanci oraz pospolici zlodzieje kilometrów!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1508730

u Wałęsy ???!

Jak on śmiał ?! z buciorami do świontyni ?! do ikony mamony !?

Aj !  Waj !

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1508733

W pierwszym odczuciu takie spojrzenie na sprawę wydaje się być czystą złośliwością. Bynajmniej! Lechu znany jest bowiem od lat co tu dużo mówić z dość niekonwencjonalnego sposobu wypowiadania się. Z biegiem czasu złapał także trochę tuszy, ale niemniej polubił także sądy, przed które wzywa chętnie swoich oponentów, czy jak mówi zaciętych wrogów. Kiedy jednak komornik zapukał w końcu do jego drzwi, miłość Lecha do sprawiedliwości zapadającej w ławach sądowych nagle się skończyła i Lechu mimo legalnego wyroku, zapłacić za swoje błędy miesiącami nie chciał. Zatem przyparli Lecha do muru i nieco oskubali! Na koniec chciałbym zadedykować oskubanemu przez komornika Lechowi Wałęsie stare, ludowe, mądre przysłowie: "Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1508755

wypełnił zadanie jakie miał do spełnienia? Mnie bardziej usatysfakcjonowałaby wiadomość ,że to prokurator odwiedził Bolka i odebrał dokumenty ,które bezprawnie posiada Wałesa .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1508796