Chociaż krowie dasz kakao – nie wydoisz czekolady

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Andrzej Duda tuż przed swoim zaprzysiężeniem przesłał na ulicę Czerską list napisany do czytelników „Gazety Wyborczej”. Nie wiem czy jego celem było potwierdzenie powtarzanych często deklaracji o tym, że chce być prezydentem wszystkich Polaków czy może naiwna wiara w to, że Michnik i jego otoczenie zaczną patrzyć na niego przychylniejszym okiem? List był w swojej formie bardzo ugodowy, niekonfrontacyjny i w skrócie prezentował te sprawy oraz problemy, które Andrzej Duda uważa za najważniejsze i wymagające rozwiązania.

Chóralna odpowiedź dziennikarskiej psiarni Michnika była przynajmniej dla mnie oczywista i przewidywalna. Owszem - odpowiedzieli Czerscy - możemy się zakolegować, ale pod warunkiem, że nie będziesz realizował tego, co zapowiedziałeś. Żadnych zmian konstytucji gdyż obecna jest świetna. Harówa do 67 roku jak najbardziej wskazana i niezbędna. Nie ma w Polsce problemów z praworządnością i dopiero po wyborczym zwycięstwie PiS-u może być ona zagrożona. Nie jest potrzebne żadne wielkie dzieło naprawy Rzeczpospolitej gdyż ta ma się świetnie. Nie trzeba zabezpieczać naszej suwerenności i tożsamości kulturowej gdyż nikt na nią nie czyha, a prawdziwym zagrożeniem jest kompleks niższości leczony narodowo-patriotyczna tromtadracją, czyli efekciarskim i krzykliwym wygłaszaniem patriotycznych haseł pozbawionych treści. Dalej Czerscy domagają się potępienia przez prezydenta Dudę wrzasków, jakie miały miejsce pod pomnikiem Gloria Victis w czasie obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego i żalą się, że część środowisk prawicowych chce wyrzucić „Wyborczą” i jej czytelników poza nawias polskości, za który już dawno wyrzucili się sami. Oczywiście zaakcentowano też wyraźnie oczekiwanie, że nowy prezydent swoim przykładem zaświadczy, że szanuje rozdział Kościoła od państwa. Jak widać demonstrowana przez Andrzeja Dudę wiara w Boga wyraźnie rozdrażniła Michnika i jego lewacką drużynę.
 
Na końcu tej odpowiedzi udzielonej prezydentowi umieszczono nagranie, w którym Michnik mówi wprost: Życzę prezydentowi Dudzie, żeby umiał szanować mądrzejszych od siebie. Umiał kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie strachem przed mentorami z PiS-u.
Ci mądrzejsi to jak możemy się łatwo domyślić sam Michnik i ta cała jego czerwono-różowa banda złożona różnych Smolarów, Króli, Baumanów, Grossów, Woleńskich, Hartmanów, Kuczyńskich, Krzemińskich i Czapińskich.
 
Mam wielki dylemat. Nie do końca rozumiem czy Andrzej Duda napisał ten list kierując się jakąś taktyką, której jednym z celów było wykazanie, że michnikowszczyzna już do końca będzie stała tam gdzie stało ZOMO i Kiszczak? Jakoś nie mogę uwierzyć w naiwność prezydenta i wolę doszukiwać się jakiegoś strategicznego drugiego dna. Jeżeli były to jednak objawy zwykłej dobroduszności i naiwności to po otrzymanej odpowiedzi Andrzej Duda powinien raz na zawsze zrozumieć, że jak mówił Stanisław Jerzy Lec, Chociaż krowie dasz kakao – nie wydoisz czekolady.
 
Tekst opublikowany w ]]>Polsce Niepodległej]]>
Nowy numer ]]>Warszawskiej Gazety]]> już w kioskach

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

gazownie, tvn i inne trzeba kupic i zrobic to co oni zrobili np. ze stoczniami i innymi zakladami pracy

Vote up!
6
Vote down!
0
#1490504

Zrestrukturyzować

 

Vote up!
5
Vote down!
0

zimny drań
 

#1490514

Na dodatek wcale nie lewicowi - ale popierajacy w USA Republikanow. Jest nadzieja, ze wkrotce zrobia troche porzadku w TVN - czyli przegonia co poniektorych ...

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1490536

lobby iz.  i kochająca Izrael bardziej niz "lewicowe" cnn itd. Czy poruszą sprawe lobby zydowskiego w Polsce  ( o ktorym pisze np. Miszalski), niezasadnosci "odszkodowan"  "65 mld", uprzywilejowania i traktowania na kolanach  pewnej mniejszosci, nadreprezentacji w polityce, mediach "kulturze", "przychylnosci" wobec polskości? :))) Ich uczestnictwa w banksterce? Omowią postawę senatu USa, naciskajacego na polskiego "sojusznika", filmow i instytutow etnicznych, nie za bardzo propolskich, a wspieranych z kieszeni polskiego podatnika, itd itp

Vote up!
2
Vote down!
0
#1490562

...nie sądzę żeby pozwolili. Do nas należy sie temu wszystkiemu przciwstawić. Referendum w sprawie referendum. Naród ogłasza  w referendum i żaden polskojęzyczny - par "żydowskich" lament-, nie będzie decydowac czy referendum przyjmie czy odrzuci. Art. 4 Konstytucji RP mówi wyraźnie, że
1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
 Co znaczy, że jak przedstawiciele nie są przedstawicielami Narodu, a skorumpowanymi szkodnikami to należy ich usunąć i przywrócić  karę śmierci za korupcję z II RP.

Niedługo po tym, jak Polska odzyskała niepodległość, za przestępstwa popełnione z chęci zysku przewidywano karę śmierci przez rozstrzelanie.

Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06)

Vote up!
3
Vote down!
0

emilia plater

#1490624

nadzieja na jakiś pozytyw - wyrażona wyżej przez przedmówcę, tj. Mikołaja -  że wśród polskujęzycznych mediów pojawi się medium amerykańskie, które bardziej wspiera Republikanów niż Demokratów, w aspekcie tego jaki/czyj interes "amerykańskie" media reprezentują i jaki jest dziś ton przybierany w tym zakresie, wydała mi się mocno nieuzasadniona.

Przy okazji warto dodać, że ustawa o karze śmierci dla urzędników za korupcję, była taka bardziej "wojenna". 2 lata później została uchylona na mocy ustawy.

Dz.U. 1923 nr 60 poz. 435

Ustawa z dnia 1 czerwca 1923 r. w przedmiocie uchylenia ustawy z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników oraz uzupełnienia art. 149 kodeksu karnego z r. 1903.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1490740

...z tym ścierwem polskjojęzycznym trzeba rozmawiać, stosują ich metody, najpierw podpuszczając, obnażając a dopiero potem podejmować decyzje. Żydzi w swoim pismie nie używają samogłsek więc zrozumienie i poprawny odczyt zdania wymagają znajomości słownictwa i zasad gramatycznych rządzących słowotwórstwem. Trzeba działać właśnie w ten sposób. Myśle więc, że ten tekst Prezydenta tak sobie należy interpretować. Wie z kim tańczy i kto mu przygrywać będzie na fałszywą nutę.... zawsze trzeba zrobić krok i czekać, a o intencjch wobec nas prędzej czy później dowiemy sie z pierwszej ręki............

 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

zimny drań
 

#1490513

Bardzo celny tekst autora - gratulację. Prezydent Duda nic nie zyskał pisząc do "gazety koszernej". Oni rozumieją tylko argument knuta, wyciągniętą ręke oceniaja jako słabość. Michnik i jego szuje rozumieliby jakby dostali w pysk, tak ich uczyli rodziciele - komuniści. Na pewno by nie oddali, bo mają wtłoczone,że ten co bije widocznie - ma prawo...Podobnie z PO-szustami, to nie jest partia polityczna tylko mafia przestępcza, więc żadne argumenty państwowe, logiczne dla nich nie istnieją. tylko lać i zamykać w ZK...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1490518

... bez oczekiwania jakiejś Twojej reakcji. 

 

chociaż krowie dasz kakao

nie wydoisz z niej czekolady

a Aaaadamie wciąż ci mało

choć wiesz że nie dasz rady!

 

Pozdrawiam,

 

Vote up!
7
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1490533

 

 
Dasz krowie kakao,
nie wydoisz czekolady.
Dasz rękę na zgodę,
ściek dostaniesz pogardy. 
 
Więc na śmietnik tych szkodników !
Dość !
wrzasków POlactwa !
Dosyć g.....na wyborczego !
 
Dość czerskiego, pejsatego
W Naszej POLSCE
bractwa !
 
 

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1490534

...najgorsze jest to, że straciliśmy znaczną część młodego pokolenia, które tak myśli, bo tak im to sprzedano, za nasza, niestety i przy naszej /waszej/ aprobacie, przy werblach tefałenu i polsatu. To pokolenie w wiekszości jest już stracone. Trzeba mysleć o następnym, żebyśmy umierali w spokoju widzac owoce naszej pracy, a nie tylko zgliszcza moralne, szczapy smolne i popiół dookoła....

Vote up!
1
Vote down!
0

zimny drań
 

#1490617

Zawsze był jakiś margines społeczny. To, że dziś jest aż tak wielki, nie oznacza, że trzeba załamywać ręce. Inteligencja, ta co kreowała rzeczywistość, a nie tylko psim swędem ukończyła "jekieś tam i gdzieś tam" studia, to zawsze było góra 0,2 % i tyle wystarczy. I wystarczy również, żeby polskojęzyczne media polskojęzycznego ścierwa, zastąpić naszymi polskimi i tamto barachło spuścić sciekiem, w którym i tak już płyną, ubabrani w "Gównie W" od lat, do szamba, w dół i nicość.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1490620