Kumple Donalda w Kownie

Obrazek użytkownika kryska
Kultura

Komendant główny policji powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, która ma się zająć wyłącznie sprawą zamieszek pseudokibiców w Kownie.

Oto najazd kiboli, kumpli naczelnego kibola IIIRP postkomunistycznej na Kowno.

Wynik meczu 2:0 dla Litwy.

I tak światła, jasna Polska znowu na ustach Europy.
Oburzył się sam donald naczelny kibol IIIRP.

Z siekierą na mecz?
Tusk: Tacy bandyci do więzienia, bandyci w narodowych barwach - grzmiał cudotwórca.

- Będę zwracał się formalnie do prokuratora generalnego o to, żeby już istniejące przepisy były bardzo serio traktowane zarówno przez policję, jak i prokuraturę, także przez sąd, chociaż mój wpływ na ten ostatni jest stosunkowo niewielki - przyznał premier.
Dodał, że jego zdaniem nie ma żadnego powodu, aby "bandytę, który bije policjanta, traktować inaczej tylko dlatego, że ma barwy klubowe, czy narodowe na sobie". - Ktoś, kto bierze siekierę, łom czy nóż i atakuje policję musi być traktowany jak bandyta - dodał Tusk.

Podkreślił, że jego zdaniem dzisiaj to jest praktyka obowiązująca, że lżej traktuje się przestępców stadionowych, np. tylko dlatego, że są w grupie. - Dzisiaj to jest praktyka, że traktuje się kogoś lżej, bo jest kibicem. Mam nadzieję, że dlatego, że tak powinno być - bandytów będzie się traktować jak bandytów - podsumował Tusk.

Powrót do przeszłości.
Dał im przykład sam naczelny kibol IIIRP.

czerwiec 2008

Sędzia Webb zdecydował o karnym dla drużyny Austrii w 93 minucie meczu z Polską.

Komentując wynik meczu Polska-Austria Tusk powiedział:

- Jako premier polskiego rządu muszę wypowiadać się w sposób wyważony, ale wczoraj... chciałem zabić.

Niewinny żart odwrócił się jednak przeciw premierowi. Wypowiedź podchwyciły natychmiast media z różnych zakątków świata - nie tylko z Wielkiej Brytanii - ojczyźnie arbitra Howarda Webba - ale też z Indii, Włoch, Szwajcarii, a nawet Nowej Zelandii. "Wezwanie polskiego premiera do zabójstwa Webba", "Polski premier: Czuję, że mógłbym zabić sędziego", "Policja oferuje Webbowi ochronę po wypowiedzi polskiego premiera" - to nagłówki tamtejszych gazet.

W sprawie wypowiedział się nawet stateczny, brytyjski "The Guardian", który stwierdził, że wobec słów polskiego premiera, decyzja o przyznaniu Webbowi policyjnej ochrony ma swoje uzasadnienie. Gazeta porównuje tym samym zachowanie Tuska do wypowiedzi polskich pseudokibiców, grożących brytyjskiemu sędziemu śmiercią.

Czyż nie daleko pada jabłko od jabłoni?
Kibol kibolowi kibolem.

I trudno się dziwić niewybrednym żartom z IIIRP i jej obywateli, która ma premiera kibola, a ten ma kibolski elektorat.

Program pt. "Pole sucht frau" ("Polak szuka żony") robi furorę.

Ma na imię Marek, szuka żony i jest z Katowic. Mieszka w zabłoconej zagrodzie z kozą Żubrówką, z którą ze wspólnego talerza dzieli się marchewką. Marek to niechluj, śpi na sianie, wciąż raczy się piwem i co chwilę pomaga sobie słowem na K. Takie wyobrażenie typowego Polaka pokazywane jest w niemieckiej telewizji RTL 2. W postać polskiego chama wciela się pochodzący ze Słupska Wojciech Oleszczak.

Marek w rozciągniętej koszulce z białym orłem przyjmuje kolejne kobiety. Gdy z tych zalotów nic wychodzi, okazuje podejrzaną życzliwość... własnej kozie. Takim prostackim poczuciem humoru Oleszczak wykazywał się już we wcześniejszych swoich skeczach dla niemieckiej telewizji. W jednym np. poinformował, że ma dwóch braci: jeden nazywa się Świnia, a drugi Osioł.

Ho, ho, ho ..... zaśmiałby się bUl spod żyrandola, lubujący się w rubasznych dowcipach.

IIIRP nowoczesna i jasna kibolami stoi.
I to nie tylko kibolami boiskowymi.
Wczoraj w tvp publicznej nadredaktor Lis urządził spotkanie kiboli Tuska.
Zawiązało się Towarzystwo Platformersko-Prorządowych Redaktorów w składzie: Marcin Meller, Andrzej Mleczko, Andrzej Grabowski Artur Barciś, prezes Lis.
Patronem został Tomasz Karolak, który z oddali zadeklarował:

- To, że nie mogłem się dodzwonić do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie znaczy, że straciłem łączność ideową z partią, którą popieram.-

http://wpolityce.pl/view/9265/Powstaje_Towarzystwo_Platformersko_Prorzadowych_Redaktorow__Kierownik_prezes_zdaje_sie_wybrany_przez_aklamacje.html
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/tusk-wywolal-miedzynarodowy-skandal,1128569
http://www.polskatimes.pl/fakty/pulspolski/385180,polak-szuka-zony-kpiny-z-polakow-w-niemieckiej-telewizji,id,t.html

Oto Polska Jasna w całej okazałości.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To bardzo niskie, tak ze strony Premiera, jak i wspolczesnego folksdojcza Wojciecha Oleszczaka.
Z korzyscia dla Polski, byloby skonfrontowac obu tych panow w apogeum ich namietnosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147966

polecam na przyszłość opinie o polskich kibolach( tak kibolach, sam nim jestem, nie obraża mnie to) brać z bardziej wiarygodnych źródeł niż gazeta wybiórcza, onety, etc. Jednak zwalam to na karby nieznajomości tematu polskiej sceny kibicowskiej( następnym razem służę skromną radą). Nie mam zamiaru dogryzać autorce, ale jeszcze raz proponuje, nie powielać opinii o tym środowisku (a szczególnie łączyć go z Tuskiem) mając tylko informację z wsi24;) A na koniec dal rozluźnienia cytat jednego z moich przyjaciół który uczestniczył w tym spotkaniu
"Obcując z Litwinami nasuwa się jedno pytanie- DLACZEGO MY JESZCZE NIE ODBILIŚMY WILNA?! Nasza wczorajsza grupa puszczona samopasem w miasto mogła by spokojnie im rząd obalić i przyspożyć pracy kartografom :)" :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148092

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#148095

...i wszystko jasne! Nie dziwcie sie więc, taką mamy dziś młodzież, a nawet trzydziestolatków.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148125