Nie ma złych

Obrazek użytkownika miarka
Idee

 Napisałem już parokrotnie, że Żyd to dobry człowiek. http://niepoprawni.pl/comment/1446349#comment-1446349

http://niepoprawni.pl/comment/1457849#comment-1457849

Podobnie powiedział jeden mądry rabin – że nie ma złych Żydów.

Podobnie jest i z Polakami – nie ma złych Polaków. Polak jest dobrym Polakiem. Jak Polak przestaje być dobrym Polakiem, sam się wynarodawia. W ogóle przestaje być Polakiem. Dobry Polak może to tylko pokazać ofiarą i poświęceniem dla dobra Ojczyzny, pracą i walką, krwawicą i krwią przelewaną po ofiarę życia gdy  trzeba pokazać, że dobro kochanej jest dla nas ważniejsze jak własne; dla dobra wspólnego należących do jego Narodu, a więc i obywateli jego Państwa, będącego takim dobrem wspólnym pierwszoplanowym.

Żyd też, gdy przestaje być dobrym Żydem, jest żadnym Żydem.

Również katolik jest dobrym katolikiem (nie żadnym tam wierzącym i praktykującym). Bo nie ma złych katolików. Katolik, który nie jest dobrym katolikiem, jest żadnym katolikiem (to, że jest wierzący trudno udowodnić; to, że praktykującym znów zbyt łatwo, bo można tylko oceniać zewnętrznie. Być dobrym katolikiem prawdziwie, to tylko wykazywać to i na codzień, i od święta, i w pracy, i w walce – wykazywać  czynem typowym dla dobrych katolików, czynem miłości prawdziwej, wyrażanej ofiarą z siebie, braniem na siebie ciężarów bliźniego w potrzebie, przebaczaniem z braniem na siebie winy swojego winowajcy, pomocą dla niego w dobru i dla dobra, dla „równania w górę”, by wzrastał do pełni swoich możliwości życiowych).

Można patrzeć jeszcze szerzej – bo nie ma złych ludzi. Kiedy człowiek przestaje być dobrym człowiekiem, w ogóle przestaje być człowiekiem. O nim można powiedzieć tylko, że urodził się człowiekiem, ale jego przynależność do rodzaju ludzkiego jest tylko formalna, zewnętrzna, pozorna – że tak naprawdę, to człowiekiem nie jest.

Można też spojrzeć na własne podwórko. Nie ma złych Niepoprawnych. Jak bloger, czy komentator zatraca swoją tożsamość Niepoprawnego Politycznie, jak sprzeniewierza się samej istocie naszej Niepoprawnej Misji, naszej idei niepoprawności, to może nawet pisać na pozór piękne, patriotyczne, czy katolickie teksty, ale w ogóle to przestaje być Niepoprawnym.

Wymienione tu osoby nie są już tymi, za które by chciały uchodzić, a mimo to trwać w swoich patologiach, żyć ze swoimi sprzecznościami wewnętrznymi. Jednak naprawdę, to są tym, co wyraża charakteryzujące ich odstępstwo – np. zdrajcą, przestępcą, grzesznikiem, czy degeneratem, lewakiem-poprawnopolitycznym-kłamcą-trollem – zawsze w jakimś stopniu bestią w ludzkiej skórze - bestią, przed którą najpierw się trzeba obronić, dalej przywrócić sprawiedliwość i ustanowić zabezpieczone przed patologią prawo chroniące dobrych, a dopiero potem dać jej szansę na powrót do społeczności ludzi, dać jej  szansę na bycie człowiekiem (odpowiednio Polakiem, Żydem, katolikiem, Niepoprawnym).

W każdej wspólnocie, czy społeczności, jak ktoś zatraca swoją tożsamość, staje się jej zakałą, jej wrogiem wewnętrznym. Zwalczenie takiego wroga, odcięcie się od niego, jest sprawą pierwszoplanową, bo wróg wewnętrzny jest groźniejszy od wroga zewnętrznego, bo wróg wewnętrzny to tyle, co demoralizacja, a bez wspólnej, najwyższej jaką znamy moralności w życiu publicznym ład społeczny nie istnieje.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (14 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wytłumacz proszę bo mam pewne wątpliwości, jeżeli dobry żyd ,załóżmy tylko teoretycznie popełnia coś złego i staje się złym to czy wtedy odrasta mu napletek?

Ciekawe czy takiemu Trockiemu odrósł?

Jeżeli natomiast nie odrasta to znaczy ,że żyd zawsze jest dobrym człowiekiem bo nie przestaje być żydem bez względu na to co zrobił.

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

Kazek

#1458035

To już tylko problem medyczny. W sensie duchowym, jak Żyd popełnia coś złego, to przestaje być Żydem. Również sami Żydzi odsuwają się od takiego, obojętnieją na niego, jest "jak celnik albo grzesznik". 

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1458041

Jakoś nie słychać potępienia ze strony żydów np Trockiego, Berii, Jeżowa

Vote up!
1
Vote down!
-1

Kazek

#1458043

Powyżej podaję zasadę ogólną:

"tym, co wyraża charakteryzujące ich odstępstwo – np. zdrajcą, przestępcą, grzesznikiem, czy degeneratem, lewakiem-poprawnopolitycznym-kłamcą-trollem – zawsze w jakimś stopniu bestią w ludzkiej skórze - bestią, przed którą najpierw się trzeba obronić, dalej przywrócić sprawiedliwość i ustanowić zabezpieczone przed patologią prawo chroniące dobrych, a dopiero potem dać jej szansę na powrót do społeczności ludzi, dać jej  szansę na bycie człowiekiem (odpowiednio Polakiem, Żydem, katolikiem, Niepoprawnym)".

Wszystko zależy od tego, co zrobił.

Co do Trockiego, Berii, Jeżowa, to trudno się spodziewać potępienia ze strony ich naśladowców, czy innych, którzy też przestali być prawdziwymi Żydami. Tacy jednak są. Ostatnio były w sieci filmy z wielkimi manifestacjami Żydów amerykańskich przeciw temu, co robią syjoniści w Izraelu.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1458051

... ironia z tymi Żydami i dałem Ci piątkę. (Tak byś dostał ze 3.)

Spenglera oczywiście nie czytał? Mało dziwne, bo niewielu czytało, choć niejeden się wymądrza. Chodzi mi tu konkretnie o to, że Spengler implicite wyjaśnia jaka by mogła być inna przyczyna tych antyizraelskich nastrojów wśród amerykańskiej diaspory.

Choć to sa dość skomplikowane sprawy, fakt. (Nie lubię marketingu, ale dzisiaj coś na podobny temat napisałem. Jest i tutaj.)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1458090

To nie jest takie proste, jak to łaskawie sugerujesz. Otóż Kościół Katolicki zajmuje ściśle określone stanowisko wobec masonerii oraz tych, którzy popierają takie stowarzyszenia. Kard. Dziwisz popiera masonerię, przyjmując od jednej z żydowskich, masońskich organizacji - B'nai B'rith, nagrodę im. Kardynała Augustyna Bea. Czy ktoś zwrócił na to uwagę? Czy polski KK odciął się od Dziwisza? Czy Watykan ukarał go interdyktem chociazby? Nic z tych rzeczy, a na domiar złego, to Dziwisz suspendował ks. Natanka, który ośmielił się wytknąć grzech Dziwiszowi. My jako katolicy wiemy o złym czynie Dziwisza i tolerujemy to. Czy w takiej sytuacji jesteśmy dobrymi katolikami i czy jesteśmy katolikami w ogóle? Jak to działa wg Ciebie, Miarko?

No i pytanie za 100 punktów - czy Żydzi odwracają się od członków B'nai B'rith, czyli od złych Żydów?

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1458046

Masz rację. Mnie też to boli. Jednak z tego co piszę, wynika, że Kard, Dziwisz nie powinien przyjąć tej nagrody, a na jego ewentualnej drodze  powrotu do bycia katolikiem powinien być najpierw jej zwrot i przeprosiny wobec wszystkich katolików, których tym uraził i w błąd wprowadził. I KK powinien zareagować i Watykan,, a ks. Natanek powinien być chwalony.

Naszej tolerancji na to nie powinno być, tak jak i dla żadnego rodzaju zła.

Jak tolerujemy, to też nie jesteśmy katolikami. Już powinniśmy podejmować wielkie akty modlitwy i ekspiacji i nieustannie dązyć do powrotu do swojego katolicyzmu. To powinno stać sie zarzewiem wielkiej odnowy w Kościele, wielkiego nawrócenia.

Tak więc jest to proste - teraz tylko wykonać. 

Co do tego, czy Żydzi odwracają się od członków B'nai B'rith, czyli od złych Żydów, to najpierw podkreślę, że nie ma złych Żydów. 

Jeśli członkowie B'nai B'rith są źli, to przestali być Żydami (jeśli nimi w ogóle byli).

Prawdziwi Żydzi to powinni się więc odwracać od B'nai B'rith.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1458059

Niestety życie bywa banalne

Zło się inaczej interpretuje

Obecnie, się je nawet promuje

Bo ważniejsza stała się mamona

Niż wielu , moralna  życia strona

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1458058

Zło się samo nie promuje.

To "świat" je tak interpretuje

By nas zwodzić, by nam szkodzić,

A sobie i diabłu  dogodzić

 

Jak człowiek jest dobry, to zła nie widzi 

- wszędzie są dobrzy Polacy, czy Żydzi

Jak Ci przyjdzie ochota

Poczytaj zetjota

http://niepoprawni.pl/blog/zetjot/katolicy-w-konfrontacji-ze-swiatem 

 

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1458080

Zło się samo promuje

I innych wypatruje

By je słali wokoło

By szatan miał wesoło

Brakuje mi uprawnień do  strony

A więc jestem jej szukać zmuszony

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1458549