Zwycięstwo "stronnictwa ruskiego"

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Miało ono miejsce w ciągu ostatniego pół roku, ale mało kto zwrócił na to uwagę.  Wczoraj, 10.12.2014, wysłuchałam w Niepoprawneradio.pl dwugodzinnej rozmowy z dr Jerzym Targalskim /znanym w sieci jako "Józef Darski"/ na temat polityki polskiej i miedzynarodowej.  Jerzego Targalskiego zapytano m.in o rywalizację miedzy "stronnictwem pruskim", a "stronnictwem ruskim" w Polsce.  Odpowiedział zdecydowanie, ze stronnictwa pruskiego właściwie juz nie ma, a na placu boju pozostało jedynie "stronnictwo ruskie", którego twarzą jest przede wszystkim Bronisław Komorowski.  Podobnie można powiedzieć, że w starciu miedzy "zielonymi" /dawne WSI/ a "niebieskimi" /dawne SB/ zdecydowanie wygrała "wojskówka".  O taki stan rzeczy Targalski obwinił głównie Angelę Merkel, która zabrała do Brukseli Tuska i kilkoro jego wiernych sług, a w Polsce pozostawiła drugi garnitur polityków z Ewą Kopacz i skompromitowanym Radosławem Sikorskim na czele.  "Stronnictwo pruskie" straciło swą patronkę, a wpływy Rosji w Polsce wzrosły.  Przypomnę, że wszystko zaczęło się od publikacji w czerwcu 2014 przez "Wprost" podsłuchanych rozmów ministrów rządu Tuska.  Afery tej zamieść pod dywan się nie udało.  Zaatakowany rząd zdołał wprawdzie zablokować publikację lwiej większości nagrań, ale kontroli nad nimi nie uzyskał.  Skończyło się to ucieczką Tuska do Brukseli, utworzeniem rzadu Kopacz i koniecznością ustępstw wobec Komorowskiego.  Przykładem może być mianowanie Grzegorza Schetyny ministrem spraw zagranicznych.  Jest on człowiekiem Komorowskiego.  O zwyciestwie stronnictwa ruskiego świadczy też sfalszowanie listopadowych wyborów samorządowych na rzecz PSL, a nie Platformy.  Otóż PSL jest chyba najbardziej prorosyjską partia w polskim parlamencie.  Wystarczy tylko przypomnieć umowę gazową /z Rosją/, którą "zawdzięczamy" Pawlakowi.  Atak na "stronnictwo pruskie" trwa zresztą nadal.  Ostatnio tygodnik "Wprost" zaatakował Sikorskiego.  Targalski zastanawiał się, co takiego mogła dostać Merkel w zamian za zwiększenie wpływów Putina w Polsce.  Nie udzielił on odpowiedzi na to pytanie.  Ja osobiscie uważam, iż chodziło o wpływy Niemiec na Ukrainie.  Kraj ten stał się obecnie ważniejszy niż Polska, bo jest państwem frontowym.  Targalski stwierdził, że dla USA Ukraina jest ważna ze wzgledu na sytuację w basenie Morza Czarnego.  Niezależnie od tych "geopolitycznych szachów", uważam, iż źle się stało i sytuacja wewnetrzna w Polsce znacząco się pogorszyła.  To obóz Komorowskiego był głównie odpowiedzialny za wszelkie antydemokratyczne inicjatywy ostatnich lat.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:19)

Komentarze

Witaj

 

Echa tej przewagi stronnictwa ruskiego są bardzo widoczne nawet na prawicowych portalach. Również niepoprawni były (i nadal są) pod wściekłym atakiem ruskiej agentury i bezmózgich, usłużnych idiotów. Właśnie tak mądrych jak komoruski bul.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1455080

To parcie do wygranej i konsumowania owoców jest samoudowadniające (co widać pod notką). Burza dopiero będzie ! Po 13-tym grudnia. Jeszcze nie ma wytycznych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3


#1455099

A jaką potęgą umysłową trzeba być aby kpić z Polaków i pomordowanych na Wołyniu, pisząc: "babcie straszyły ich rezunami". Przecież to jest całkowity brak szacunku dla ofiar tej rzezi. Jaki trzeba mieć umysł aby nie dostrzegać zagrożeń ze strony Ukrainy, szczególnie patrząc na rosnący tam kult bandery. Nawet ukraińscy studenci, korzystający z polskiej gościnności, bezczelnie fotografują się na polskiej ziemi z flagą banderowców. Nie przejmuję się tym, że jestem zaliczany (nie przez wszystkich) do tych bezmózgowców lub pożytecznych idiotów, jest w tej grupie większość znanych Polaków, naukowców i dziennikarzy a nie są to ludzie przyjaźnie nastawieni do Komorowskiego.

Agenciak Putina

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1455178

Czyli że majdan popierało jednak stronnictwo ruskie i sankcje na ruskich też stronnictwo ruskie chciało i o nie zabiegało? Ja wiem że Rosja ma dobrych szachistów, ale bynajmniej tej strategii zrozumieć nie potrafię, znać tak genialną być musi, oni Polskę nastawiają przeciw sobie w jakimś konkretnym celu, niszczą swoją gospodarkę strategicznie i wzmacniają swoich przeciwników w imię "wyższej strategii", zaiste Łysenki godne stronnictwo, ja jednak powiem, iż coś mi tu nie gra i wygląda to na bajkę dla małych dzieci, nawet dla nie w pełni umysłowo rozwiniętych... Cieszę się jednak że "naszej" demokracji nic nie grozi, skoro ma tak wielkich obrońców jak pan Darski...Pozdrawiam Serdecznie!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1455083

"Józef Darski 2014-12-11 [18:49]

wydawało mi się, że wskazałem na Ukrainę i na to, że Putin nabije Merkel w butelkę, bo weźmie Polskę a z Ukrainy nie ustąpi. Może nie mówiłem tak wprost jak teraz piszę.

Ale marchandage jest oczywisty.

Proszą zwrócić uwagę na powiązania Wprost, Latkowskiego itp. Konsekwencje. Więcej nie piszę z ostrożności procesowej."

 
 
Teraz zrozumiałe?
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1455084

Szczerze pisząc nie. Komorowski i PO wrzeszczało o sankcjach na Putina, żądali baz NATO i pomocy dla Ukrainy - o tym piszę, a teraz się okazuje że to właśnie stronnictwo ruskie, czyli Putin tego chce, chce sankcji, nienawiści świata do Rosji i własnej osoby... ale co jeszcze? Pan Jarosław Kaczyński poparł to "ruskie stronnictwo", czyż nie? Cóż teraz pozostaje? Może kluby GP powinny wyjść na ulicę i protestować przeciwko sankcjom na Rosję bo ich chce przecież "stronnictwo ruskie"... Przyznam Panie Jazgdyni że sieczka to niesamowita i ciężko mi zrozumieć ten tryb rozumowania. Może zbytnio to dla mnie poplątane. Pozdrawiam Serdecznie 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1455086

jak "zwycięstwo sronnictwa ruskiego" dzisiaj - mniej karkolomne byloby to w okresach "pomnika w Ossowcu" czy wspierania Anodiny, ale też karkolomne, bo widoczne bylo, ze 1. jest tylko jednym ze stronnictw, 2. jest stronnictwem ozywajacym koniunkturalnie  i dzialajacym wybiórczo (są/byly obszary gdzie Ruscy byli wspierani, i są gdzie są zwalczani wręcz, są czasy wspierania i czasy zwalczania).

No ale mnie juz nic nie dziwi, chyba czasy nadchodzą bardziej lopatologicznej propagandy. Minely czasy gdy w GP pisywali Michalkiewicz, Lysiak i ukazywaly się wywiady np. z B. Szenicerem, Zydem krytykującym dzialania zydowskich organizacji, a później wręcz kumplem Bubla :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1455336

Wypomina innym rodziców współpracujących z komunistami, a sam był członkiem PZPR. Mowa o dr Jerzym Targalskim, współautorze książki „Resortowe dzieci”. Targalski twierdzi jednak, że jego epizod w PZPR to... przykrywka. Przynajmniej tak to opisuje w „Super Expressie”

 

Wypomina innym rodziców współpracujących z komunistami, a sam był członkiem PZPR. Mowa o dr Jerzym Targalskim, współautorze książki „Resortowe dzieci”. Targalski twierdzi jednak, że jego epizod w PZPR to... przykrywka. Przynajmniej tak to opisuje w „Super Expressie”

Stał się wyrocznią polityczną i obrońcą uciśnionych.

"Wypomina innym rodziców współpracujących z komunistami, a sam był członkiem PZPR. Mowa o dr Jerzym Targalskim, współautorze książki „Resortowe dzieci”. Targalski twierdzi jednak, że jego epizod w PZPR to... przykrywka. Przynajmniej tak to opisuje w „Super Expressie”"

http://www.fakt.pl/jerzy-targalski-twierdzi-ze-jego-czlonkostwo-w-pzpr-to-przykrywka,artykuly,439786,1.html

Jedno jest pewne: W rządzie polskim utworzyły się frakcje, które się nawzajem zwalaczają, a środowisko bliskie Targalskiemu i Sakiewiczowi, jak Kania, Stankiewicz, Braun, stanowią nagonkę na koterię Komorowskiego. Wszyscy oni są resortowymi dziećmi w mniejszym lub większym stopniu, ale książka "resortowe dzieci" pisze tylko o niektórych, swoich nie ruszając.

W Polsce ma nastąpić wielkie przemeblowanie, zapewne znowu pod pozorem jakichś oddolnych, spontanicznych protestów, a wszystko po to, aby odsunąć jedną grupę okrągłostołową od władzy w miejsce innej, która została odsunięta na (zbyt) długi czas.. W tak zwanym międzyczasie przygotowywany jest grunt pod rządy nowej, patriotycznej elity, która demaskuje dzisiejszą władzę pisząc o niej książki i bohatersko walczy o demokrację, za co jest prześladowana, stawiana pod sąd i zamykana w więzieniach. Ciepłe i intratne posadki przecież czekają.

W efekcie, nawet biesiadnicy przy okrągłym stole się nie zmienią, będzie to tylko zmiana miejsc. Jak w Alicji w Krainie Czarów: ktoś inny zajmie miejsce Zwariowanego Kapelusznika, Zwariowany Kapelusznik, który ma zawsze czystą zastawę i pełen talerzyk, zajmie miejsce Szaraka, który dostaje resztki po Kapeluszniku: talerzyk z okruchami i nadpitą herbatę, a Szarak zajmie miejse Zwariowanego Kapelusznika.

I tak wszyscy znowu będą żyli długo i szczęśliwie, a po następnych 25 latach, będzie kolejna zmiana w wykonaniu resortowych wnuków. :))

 

 

Jerzy Targalski, członek PZPR w latach 1974-79

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Lotna

 

#1455091

Ja też byłem działaczem PZPR - wieloletnim
To był Polski Związek Piłki Ręcznej

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1455094

Targalski był w Polskim Związku Partii Robotniczej więc nie rozumiem Twojego komentarze. Może chciałeś być zabawny, ale raczej się zbłaźniłeś.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455186

...ten nosek, te oczka he he...czystej krwii Puławian :))pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1455187

Taaaaaa, stronnictwo pruskie przegrało... A kto wykupił 3/4 Polski przy pomocy swoich stypendystów? Kto narzuca nma chore i niekorzystne rozporządzenia unijne??? Myślenie nie boli.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

www.zagozda.blogspot.com

#1455093

Wygrało stronnictwo niemiecko-żydowskie. Wystarczy spojrzeć kto ma nasze media w swoich rękach? Niemcy i żydzi. Media to główna przeszkoda w przejęciu państwa, ale jak widać została usunięta. Autorka, rzekoma emerytka słynie z pro żydowskiej i niemieckiej propagandy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455185

Skoro Darskie tak twierdzi, to znaczy, że jest akurat odwrotnie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1455095

Wątpię w ich zainteresowanie tym chaotycznym kawałem ziemii, zwłaszcza bez Donbasu. To nie rok 1941, kiedy Ukraina się Niemcom przydawała, bo parli dalej, a Polska była spacyfikowana, to nie jest podobna sytuacja.

Niemcy zainwestowali w Polsce (ich firmy) miliardy i na pewno nie zechcą ich oddać komu innemu,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1455100

Komorowski rzeczywiście jest filarem stronnictwa, ale tez fundamentem trwania sitwy, musi być więc także akceptowany przez drugą-"pruską" sitwę. Pawlak i jego "ludowcy" to oczywiście także "ruscy". Ciekawe,że nikt nie zauważył,że Merkel mogła "zabrać" Tuska "do Europy" na żądanie Putina...dlaczego? Bo ten przypomnial pani kanclerz o Smoleńsku i roli Tuska...a jak powszechnie wiadomo - papiery nie płoną, o czym świadczą wesołe "żółwiki" na jednej fotografii.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1455127

Ani słowa o stronnictwie żydowskim? Bardzo wymowne: zezwolenie na ubój rytualny na wniosek Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, obrady knesetu za nasze pieniądze, święto chanuki w "polskim" sejmie, zablokowanie ekshumacji w Jedwabnem, odszkodowania dla żydków za rosyjskie i niemieckie zbrodnie, muzeum żydowskie, w którym szkalowani są Polacy za nasze własne pieniądze. Za większością z tych rzeczy stoi PiS. Czyżby Kaczyńśki zapomniał powiedzieć, że na 13 grudnia jarmułki obowiązkowe?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455184

...oczywiscie, że ani słowa, GP PiS jest pod silnym lobby tego gremium...pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1455188

PiS, niezależna zniweczyli energię, która wyzwoliła się w Narodzie po odkryciu fałszerstw wyborczych. Teraz, gdy jest już po wszystkim nawołują do protestów i piszą o tym jak stworzyć polski Majdan. Taktyka PiS przypomina drużynę, która postanowiła sprzedać mecz, ale na moment przed ostatnim gwizdkiem coś ukuło ich w sumieniu. Bynajmniej nie była to duma.. Żeby nie zawieźć kibiców postanowili strzelić gola, który już nie wpłynie na wynik meczu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455332

nielicznych mniejszych gazet - o tym nie piszą :))) Widocznie wszechobecny w "elitach" i nie tylko, filosemityzm, jest wynikem tego ze tamci są bardzo fajni i kochani. :)))Wzglednie absolutnie przemilczanie jakichkolwiek dzialan semickich oznacza, ze absolutnie oni nie interesują sie forsowaniem jakichs swoich etnicznych interesów :))

A bardziej powaznie: nie ma u nas tez stronnictwa garniturowców. Albo internetowców. Dzialajac w polityce, "kulturze", nosi sie garnitur, a jeski nie kazdy, to kazdy korzysta z intenetu. Nie ma teź stronnictwa oddychaczy powietrzem.To naturalne, powszechne, tego sie nie podkreśla. Wszak kazdy ma byc jeśli nie filosemitą, to "brzydzic się antysemityzmem" (czasem spotykany,  b.    mi się podoba zresztą:))) ta źarliwośc tego zwrotu :), zwrot u "prawicowców", kiedys częściej, dzis rzadziej), to naturalne ( oczywiscie bez wnikania co pod nazwą "antysemityzm" jest rozumiane przez treserów spolecznych). A przy okazji dopiero mozesz sobie popierac Niemców, Amerykanów, Ruskich etc. :))

W

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1455341

Podanym rewelacjom, wskazuje na to tekst główny na jego portalu

http://niezalezna.pl/62299-niemieckie-niebo-nad-szczecinem-polska-nie-kontroluje-juz-przestrzeni-powietrznej

Więc chyba w strukturach swych mediów owe stronnictwa miał na myśli Targalski... Mnie ciekawi, skąd u tych ludzi tyle zaprzeczeń, ja rozumiem że wielu z nich wykonuje zadania obcych wywiadów (za co są odznaczani nawet), no ale żeby aż tak dezinformować ludzi? Być może pełni są wiary w naiwność swoich czytelników.

PS A być może Targalski chciał odwrócić uwagę od tego, iż polska przestrzeń powietrzna została bezwarunkowo oddana Niemcom?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1455192

Ewa Kopacz nie wiedziała co szykują jej dawni towarzysze partyjni, przefarbowani dziś na PSL ???

Możliwe, że i tak było. Ja jednak uważam, że jest tu nadal równowaga wpływów Berlina i Moskwy, bo:

1 - rosysjkie sankcje udeżyły tylko w Polskę

2 - Polska nie wprowadziła żadnych adekwatnych działań, a wręcz przeciwnie, dba na garnicach, by rosyjskie sankcje były przestrzegane.

3 - wynik wyborczy satysfakcjonuje i Berlin i Moskwę

4 - PO jest skończone, lecz nie wykreowano jeszcze jej następcy, więc PSL zarządało połowy sfałszowanych mandatów.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1455201

"Bronisław Komorowski przekonywał w Bundestagu, że potrzebne są wyraźne działania przeciwko rosyjskiej agresji. Przestrzegał, że odrodzony w tym kraju nacjonalizm to wielkie zagrożenie dla Europy."

 

"Solidarność krajów Unii Europejskiej uniemożliwiłaby Rosji stosowanie szantażu energetycznego - twierdzi Bronisław Komorowski. Prezydent RP dodaje, że unia energetyczna jest wielkim wyzwaniem, ale dziś łatwiej jest do przekonać do tej koncepcji, gdy Moskwa wykorzystuje swoją pozycję dostawcy strategicznych surowców."

 

 

1 Pan Targalski nie nalezy przypadkiem do "poszukiwczy moczarowców", jak pewna nielubiana raczej przez "prawicowcow" gazeta?

2. Wystarczy porownac co Kom. mowi o nacji wyb, a co o Rosji. Pamietamy pomnik bolszewickich zolnierzy. A jak jest dzis? Raczej inaczej, cytaty wyźej. Wyglada ze temat Rosji jest traktowany koniunkturalnie, a koniunkturę wyznaczaja m. in. ci, ktorzy nigdy nie są traktowani koniunkturalnie.

3. Kto jest zatrudniany w kanc prez. i okolicach? Ludzie z partii UW czy osobnicy rosyjskiego pochodzenia? :)))

To juz chyba prędzej w partii z zielonym listkiem bym szukal moze str. rus.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1455321

Trzeba być idiotą aby takie bzdury gadać lub z innych robić z premedytacją idiotow.

Więzienia CIA to też dowód na zwycięstwo Ruskich,

Ręce i nogi się załamują

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#1455334