Bronią Wąsacza?

Obrazek użytkownika kles
Kraj

Zadbajmy o świadomość wyborców a sami próbujmy twórczo używać internetu. W ramach serwisu Fejsbók powstała grupa "Uwaga! Wąsacz z karabinem!" przybliżająca sylwetkę (strzelecką) pretendenta do najwyższego urzędu w Rzeczpospolitej.

 

 

Niezależnie od tego co sami uważamy o myślistwie (traktowanym jako hobby), powinniśmy zadbać aby, w ramach pełnej informacji o kandydatach, wiedza o upodobaniach po-prezydenta Bronisława Komorowskiego była powszechna. Jeśli, jako zapewne ważne, podsuwa się nam imię kota jednego z kandydatów, to chyba ważniejszym, z punktu widzenia wyborcy, jest poznanie upodobań murowanego faworyta ;-)

Zachęcam do aktywnych odwiedzin stron i grup ekologistów, obrońców "matki ziemi" i zagrożonych gatunków. Niech prawdę o kandydacie poznają przeciwnicy zwierząt w cyrkach i ogrodach zoologicznych, niech dowiedzą się o tym wrogowie futrzanych i skórzanych czapek oraz okryć. Zobaczmy czy obrońcy Rospudy nie bronią, z niewiedzy - rzecz jasna, wytrwale przypadkiem Wąsacza z bronią.

 

Złóżmy wizytę na portalach środowisk ekologicznych, rozmawiajmy z przyjaciółmi zaangażowanymi w ruchy ochrony przyrody. Podzielmy się swoją wiedzą o tak ważnym kandydacie. Oni tego nie wiedzą i nikt za nas tego nie powie. Potem będą mieli do nas żal, że ważną wiedzę chowaliśmy dla siebie.

 

Przypomniało mi się jedno z takich stowarzyszeń – PTOP „Salamandra” www.salamandra.org.pl . Przed wyborami – nie pamiętam teraz czy 2007 czy eurowyborami wykupiło w wielu miastach billboardy z hasłem „Nie daj plamy! Nie kupuj gatunków skazanych na wymarcie”. Robiąc tym oko na zasadzie „mądrej głowie dość ...”. Może ktoś sobie przypomina. Nieco później, już w okresie powyborczym, billboard powrócił w zmodyfikowanej postaci, którą publikuję na stronie.

Dla pełnego obrazu należy dodać, że tamta akcja PTOP „Salamandra” była wspierana finansowo głównie ze źródeł, które stworzyły ruch www.7czerwca.org.pl - „Pępek Europy” (jeszcze wczoraj stopka tamtej strony zawierała te znaki).

I tak „pieniądze europejskie” angażowane bywają w ochronę Polski przed zagrożeniem.

Tytułem przypomnienia mechanizmów oraz angażowania sił i środków ciągle radzę powracać do znakomitego tekstu nieodżałowanego Rewizora:

http://niepoprawni.pl/blog/80/jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku

Pozdrawiam

Ocena wpisu: 
Brak głosów