Okiem klakiera

Obrazek użytkownika kryska
Blog

- „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” -

Uważam, że stanowisko, czy pozycja w jakiej się znajdujemy nie jest bez znaczenia dla naszych poglądów, lub decyzji.
A w przypadku opinii władz Niemiec i prasy niemieckiej w grę wchodzi sprawa najważniejsza - niemiecki interes nardnak odowy, interes obywateli Niemiec, czego nie biorą pod uwagę dzisiaj trzymający władzę w III RP.
Nasz rząd trzyma władzę dla samej władzy i dba tylko o interesy partyjne, wypełniając ścisle wszelkie dyrektywy napływające z zewnątrz.
Nic w tym dziwnego, że klakierzy Tuska krytycznym okiem spoglądają na jego poczynania i próbują wybić mu z głowy niebezpieczne pomysły, a bezpiecznym dla nich przytakują.
Niebezpieczne oczywiście dla klakiera.
Z reguły klakier jest wobec Tuska lojalny, lecz często zwraca się przeciwko niemu.
I wtedy buduje z ruskimi gazociąg północny, inwestuje w Centrum Wypędzeń, ustanawia swięto wypędzonych dla Niemców "skrzywdzonych" przez Polaków, buduje unię pierwszej prędkości itp.
Czyni to klakier, bo to jest jego interes narodowy. Czasem klakier pomrukuje ludzkim głosem wobec Tuska, by ten w depresję nie wpadł, bo przecież Tusk to wymarzony "przeciwnik" klakiera.
Zamruczeli niemieccy klakierzy i teraz, kiedy jedynie słuszny i cudowny Donald zaszył się gdzieś w kącie, a media odstawiły go na boczny tor, bo szykują sobie innego, czerwonego pana guru.

Niemiecka prasa chwali Polaków: ambitny naród. - "Spiegel" poświęca Polsce obszerny artykuł pod tytułem "Ambitny naród".

- "Cud gospodarczy nad Wisłą: Kiedyś zacofany kraj rolniczy dziś rozkwita. Poparcie dla Europy jest duże,
nawet podejście do Niemców jest mniej napięte" - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel, który opublikował w najnowszym wydaniu reportaż o Wrocławiu - informuje Deutsche Welle.

To jednak z Tuska jest cudotwórca, tylko my tego nie dostrzegamy w przeciwieństwie do niemieckiej klakierni.

- Także pod względem politycznym Polacy wyszli na prostą. "Premier Donald Tusk rządzi przy poparciu stabilnej większości, w Sejmie nie ma żadnych lewicowych czy narodowo-prawicowych ekstremistów" - pisze Spiegel. Autor artykułu chwali też politykę zagraniczną Polski: "Z Berlinem Warszawa utrzymuje dobre kontakty, a ton wobec Moskwy pozbawiony jest nerwowości. W Brukseli Polacy już nie robią żadnych fanaberii i nie blokują postępu prac i cieszą się opinią tych, na których można polegać. Niecałe ćwierćwiecze po załamaniu się Bloku Wschodniego ten 38-milionowy naród stał się poważanym regionalnym mocarstwem".

Dalej Jan Puhl pisze o podstawach ekonomicznych polskiego cudu gospodarczego: "Polska zawdzięcza go mniej zagranicznym inwestycjom, a bardziej pomysłowości polskich przedsiębiorstw. Małe i średnie firmy produkują przede wszystkim na polski rynek, a tylko w 40 procentach na eksport. Utrzymuje się wysoki popyt wewnętrzny i Polacy chętnie wydają pieniądze, co zapobiegło pogrążeniu się Polski w recesji podczas kryzysu w roku 2009".

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/niemiecka-prasa-chwali-polakow-ambitny-narod,1,4191362,wiadomosc.html

Na klakiera zza Odry Tusk może jednak liczyć.
Tylko ten polski naród .......... niewdzięczny, egoistyczny i rozpasany.
Trzeba go będzie chyba wymienić.

OBOP: większość Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku.
70 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest 22 proc. badanych, a osiem proc. nie potrafiło wyrazić opinii na ten temat - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.
Z badań TNS OBOP wynika, że w lutym - w stosunku do stycznia - o osiem pkt proc. zmalał udział badanych, według których zmiany w Polsce zmierzają w dobrą stronę. Jednocześnie - o 11 pkt proc. wzrósł odsetek ankietowanych, którzy uważają, że kierunek zmian jest negatywny.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9116711,OBOP__wiekszosc_Polakow_uwaza__ze_sprawy_w_kraju_ida.html

Rozczarowujące dane z gospodarki
Stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła na koniec stycznia 2011 roku 13,0% wobec 12,3% miesiąc wcześniej. W styczniu 2010 roku stopa ta wyniosła 12,9%. Z kolei sprzedaż detaliczna spadła w styczniu 2011 r. o 28,6% w ujęciu miesięcznym i zwiększyła się o 5,8% r/r – podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w środowym komunikacie.

http://biznes.onet.pl/rozczarowujace-dane-z-gospodarki,18493,4191872,3030259,42,1,news-detal

W skrajnym ubóstwie w Polsce żyje 2,1 mln osób, najbardziej ubóstwem zagrożone są osoby słabiej wykształcone, dzieci i młodzież - wynika z danych przedstawionych na X Konwencji Ruchu Przeciw Bezradności Społecznej. Poważnym problemem jest bezradność społeczna.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8525542,Polska__w_skrajnym_ubostwie_zyja_ponad_2_mln_ludzi.html

Eurostat: 63 proc. Polaków nie stać na wakacje
63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu poza miejsce zamieszkania - wynika z najnowszych danych Eurostatu o biedzie w Unii Europejskiej.

Z tych danych za rok 2008 wynika, że 20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie, 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 proc. nie stać na samochód. Po analizie tych wskaźników Eurostat policzył, że odsetek osób dotkniętych "materialnym niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie. Oznacza to, że niemal co trzeci Polak pozbawiony jest, wbrew własnej woli, co najmniej trzech z dziewięciu dóbr materialnych różnych kategorii, które są wyznacznikiem poziomu życia.

http://gemciu.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=97:eurostat-63-proc-polakow-nie-sta-na-wakacje&catid=41:wiadomoci-ze-wiata&Itemid=61

Biedne głodne dziecko, które jedyny ciepły posiłek zjada w szkole bo w domu brakuje czasem chleba.

http://wiadomosci.polska.pl/specdlapolski/article.htm?id=197086
http://www.nowoczesna-klinika.pl/pl/artykuly/20/Stomatologia/1/53/Zly_stan_uzebienia_dzieci_w_Polsce
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7311735,Alarmujace_dane__ponad_20_tys__niedozywionych_dzieci.html

Raport krajowy Polskiej Koalicji Socjal Watch i Polskiego Komitetu European Anti-Povery Network „Ubóstwo i wykluczenie społeczne w Polsce”.

http://spolecznieodpowiedzialni.pl/247/UBOSTWO_I_WYKLUCZENIE_SPOLECZNE_W_POLSCEWIE,1lid,590,36n.html

Praca ani dyplom nie chronią przed biedą.
Nastolatek mieszkający na wsi razem z rodzicami i co najmniej trójką rodzeństwa - statystycznie najczęściej taki Polak żyje w biedzie. Ale nie tylko on.

http://wyborcza.pl/1,75478,9143949,Praca_ani_dyplom_nie_chronia_przed_bieda.html

Alarmujące badania: prawie co piąta rodzina zadłużona po uszy.
Już 17 proc. rodzin przeznacza na stałe płatności oraz raty kredytów lub pożyczek, ponad 50 proc. swoich dochodów - wynika z badań TNS OBOP i Krajowego Rejestru Długów. Z tytułu kredytów gotówkowych i ratalnych zalegamy ze spłatą ponad 20 mld zł.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8990680,Alarmujace_badania__prawie_co_piata_rodzina_zadluzona.html

Indeks Genworth „Pomiar niestabilności finansowej i bezpieczeństwa finansowego konsumentów w 18 krajach”. http://www.genworth.pl/content/etc/medialib/genworth_pl/pdfs.Par.12947.File.dat/GenworthIndexReport_W4_PL_w_cover1.pdf#pagemode=bookmarks

Oto obraz Polski.
Obraz Polski, ale nie patrząc z pozycji Tuskowego klakiera.
Myślę, że przytoczone przeze mnie argumenty potwierdziły słuszność przyjętej tezy.
Rzeczywiście „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”.
I nie obiektywizmem klakier się kieruje.
Interes narodowy klakiera ponad wszystko!

Brak głosów

Komentarze

Jak zwykle dobre zestawienie.

Obróce kota ogonem (tego z ilustracji) -

100% Polaków nie jest świadoma - "Nie stać mnie na wakacje"

Vote up!
0
Vote down!
0
#138113

hola, hola
to nie jest zwykły kot
to kot klakier, klakier Gargamela

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#138149

Jak im dadzą Dodę, to też wybiorą ją na prezydenta, to stado baranów.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#138147

To, czym jesteśmy, stanowi owoc wszystkich naszych myśli.
Wyrasta z myśli.
Opiera się na myślach.
(jeden mędrzec)

Myśl, zastąpiono zmysłem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#138172

Życie każdego człowieka winno być dobrem tego świata.

Nie ma żadnego wytłumaczenia do wykorzystywania życia innego człowieka.

Dziękuję! dobry, konkretny wpis.....

 

Gdzie jest ta wolność człowieka,

Co demokracją ocieka.

Kto upoważnił drugiego,

By gnębić można biednego.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#138209