Kreml wypowiada wojnę społeczeństwu

Obrazek użytkownika Jacek Maziarski
Świat


Kilka dni temu Prezydent Rosji ostrzegł funkcjonariuszy rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, że Rosja stoi w obliczu „zagrożenia ustrojowego” i zażądał od nich wzmożonej czujności. Napięcie w Rosji narasta i ludzie zaczynają się bać o swe życie.

 

(na zdjęciu po lewej : pogrzeb zamordowanej dziennikarki Anastazji Baburowej. Przy trumnie redaktor „Nowoj Gaziety” Dmitrij Muratow)

 

Prezydent Miedwiediew mówił: „Docierają do nas skutki globalnego kryzysu – pogłębiajacy się problem bezrobocia i inne kwestie społeczne. W takich czasach zdarzają się ludzie, którzy chcieliby spekulować, wykorzystać sytuację. Nie można dopuścić do pogorszenia i tak już skomplikowanej sytuacji. Trzeba stale śledzić sytuację w regionach”. Widać, że Kreml szykuje się już do walki z jakąś wersją pomarańczowej rewolucji. Wciąż wzmacnia oddziały bezpieczeństwa wewnętrznego, a mimo to bunt narasta i pojawia się w najmniej oczekiwanych miejscach.

Gazeta „The Moscow Times” doniosła w zeszłym tygodniu, że zdrada zakrada się nawet w szeregi kremlowskiej agentury szpiegującej podejrzane organizacje. Moscow Times pisze (http://www.moscowtimes.ru/article/600/42/374294.htm): "Anna Bukowska, petersburska działaczka prokremlowskiej młodzieżówki „Nasi” powiedziała, że kierowała grupą 30 młodych ludzi, którzy infiltrowali zdelegalizowane organizacje Narodowej Partii Bolszewickiej, Młodzieżówki Jabłoka i Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego w Moskwie, Petersburgu, Woroneżu i sześciu innych miastach. Bukowska poinformowała gazetę, że zdecydowała się skończyć z „brudną robotą”, bo jest rozczarowana „Naszymi” i sympatyzuje z opozycją."

Przed rokiem inny agent Aleksandr Nowikow uzyskał azyl polityczny w Wielkiej Brytanii, gdy ujawnił, że Federalna Słuzba Bezpieczeństwa płaciła mu od dwóch lat 8 tys. rubli miesięcznie za informacje o działalności Kasparowa i Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego. Nowikow jest stosunkowo bezpieczny, bo uciekł do Anglii. Stosunkowo – bo i tam sięgają długie ręce rosyjskich tajnych służb. Co innego Bukowska – jest nadal w Rosji i musi się liczyć z zemstą rosyjskiej bezpieki. Pamiętamy, że tzw. nieznani sprawcy  19 stycznia zastrzelili w biały dzień na moskiewskiej ulicy dziennikarkę „Nowoj Gaziety” Anastazję Baburową. Zapłaciła życiem za pisanie o rosyjskich zbrodniach w Czeczenii. Razem z nią zginął adwokat Stanisław Markiełow.

Były przywódca młodzieżówki Jabłoka, Ilia Jaszin, niepokoi się o bezpieczeństwo Bukowskiej: „Bukowska jest w niebezpieczeństwie – powiedział prasie. – Nie możemy zostawić jej samej.”  Niestety, w podobnej sytuacji znajdują się setki, a może i tysiące innych odważnych ludzi – Rosjan, Czeczenów, Tatarów, Inguszów – uznanych przez rosyjską bezpiekę za ekstremistów, separatystów albo po prostu za wrogów państwa.

Jedyne, co możemy dla nich zrobić, to głośno domagać się , by popełniane w Rosji zbrodnie nie przechodziły bez echa. Jako mieszkańcy państwa należącego do Unii Europejskiej mamy prawo żądać, by unijny establishment wypełniał podstawowe polityczne zobowiązanie, jakie wzięła na siebie UE. Jest nim stanowcze przypominanie wszystkim krajom Europy, a więc także i Rosji, że każde naruszenie praw człowieka spotka się ze zdecydowanym sprzeciwem całej Wspólnoty.

Pora zażądać od naszych europosłów, aby zadali w Parlamencie Europejskim pytanie: jakie konsekwencje wobec Rosji zamierza wyciągnąć UE po zabójstwie Markiełowa i Baburowej? Warto chyba skierować w tej sprawie list otwarty do wszystkich polskich europarlamentarzystów i zażądać jasnej, publicznej odpowiedzi. Właśnie zbliżają się wybory do europarlamentu i nasi europosłowie powinni zdać sobie sprawę, że Polacy nie będą po raz drugi głosować na ludzi, dla których prawa człowieka są pozbawionym treści frazesem.

Nie chcę pisać w próżnię, proszę więc kierownictwo Niepoprawnych.pl, aby skierowało ten tekst do klubu parlamentarnego największej partii opozycyjnej czyli PiS, wraz z prośbą o pisemne wystąpienie do europosłów innych klubów. Niech wypowiedzą się publicznie, co zrobili i co zamierzaja zrobić po morderstwie popełnionym w styczniu na prawniku i dziennikarce opozycyjnej gazety. Od reakcji klubu PiS uzależniam moje głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Brak głosów

Komentarze

Zdecydowanie przyłączam się do apelu o uaktywnienie naszych europosłów i skierowanie ich uwagi na upowszechnianie w gremiach Unii Europejskiej wiedzy o mordach politycznych w Rosji. O ile wiem to śmierć Anastazji Barburowej i mecenasa Stanisława Markiełowa przeszła niemal niezauważona przez przedstawicieli UE. I ja też uzależniam swój głos na kandydatów PiS w eurowyborach od postawy posłów tej formacji wobec zbrodniczego łamania praw ludzkich w Rosji.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#13637

Naród rosyjski jest prześladowany, upadlany i wykańczany od roku 1905 przez bolszewię i jej dzisiejsze klony. To jest prawdziwy holocaust. Trwa już sto lat. O tym się nie mówi.

z szacunkiem
Alpha-Alpha

Vote up!
0
Vote down!
0

z szacunkiem
Alpha-Alpha

#13646

Naród rosyjski daje się upadlać i wykańczać od roku 1905 a raczej od czasów dużo bardziej zamierzchłych, tak dla ścisłości.

Vote up!
0
Vote down!
0
#13650

Kreml,a raczej władza która tam zasiada już od wieków zniewala naród rosyjski.Naród,który niestety potrzebował zawsze nad sobą
kija i to solidnego.Jeżeli takiemu narodowi jego władza morduje
kilkadziesiąt milionów rodaków,a on w dalszym ciągu chwali takiego zbrodniarza jak Stalin,to co można sądzić o takim narodzie?Zgadzam się z Panem co do zajęcia stanowiska przez PiS
w tej kwestii,którą Pan poruszył natomiast nie jest to powód do tego żeby nie głosować na PiS chyba że ktoś szuka przysłowiowego kija na psa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#13652

Nie chciałbym, aby doszło do nieporozumienia - jeśli proponuję zwrócić się z apelem do klubu parlamentarnego PiS, to tylko z tego powodu, że jest to jedyna partia, po której można oczekiwać jakiejś reakcji. Nie spodziewam się niczego dobrego po Platformie, SLD czy PSL. Wszystkie te partie wolą dobre stosunki z kremlowską władzą niż upominanie się o jakieś tam prawa człowieka.
Interesuje mnie natomiast reakcja kandydata na europosła z ramienia PiS w moim okręgu wyborczym. Jeśli nie okaże zainteresowania sprawą o której pisałem, po prostu zostanę w domu w dniu wyborów. Trudno.

Jacek Maziarski

Vote up!
0
Vote down!
0

dubler

#13661

Nie potrafię wyobrazić sobie większego koszmaru dla Polski niż zamożna, dobrze zarządzana Rosja. Bo pięknoduchom twierdzącym, że taka Rosja zmieni swoją imperialną naturę nie wierzę.
Dlatego w pełni popieram tezy tego postu. Każdy nacisk z zewnątrz, nawet drobny zwiększa burdelizacje życia w Rosji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#13664

... nagła dzika myśl... Czy ci "nasi" to nie jest także jakieś celowe nawiązanie do "nazi"?

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przemoc rzadko jest odpowiedzią, ale kiedy jest, jest jedyną odpowiedzią.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#13682

Kilkakrotnie już ten wątek biedy rosyjskiego społeczeństwa poruszałem w swoich komentarzach.
W ostatnich latach Putin za petrowaluty zafundował Rosjanom lepsze dostatniejsze życie.
Teraz idzie znowu bida z nędzą!
A ludzie do lepszego już przywykli!
Metodą rosyjską na odwrócenie uwagi od biedy są nie tylko milicja i inne tego typu formacje ale i wróg zewnętrzny!
Car wpakował kraj, Rosję w idiotyczną wojnę z Japonia aby zjednoczyć naród!
A co zrobi Putin?
Dzisiaj jest jakby nie było jest wolna prasa, internet więc nie tak szybko można ogłupić ludzi!
Choć kto wie!?
Wystarczy popatrzeć na Polaków ogłupianych przez łżemedia i poparcie dla PO!
Po zrewidowaniu założeń do budżetu na rok 2009 okazało się, że realne wpływy będą na max.50 % tych założonych w grudniu 2008r.
Dla Polski tak uzbrojona Rosja jak i głodna, niezadowolona Rosja to jakby nie było to chyba też problem!?
Ciągle powtarzam, że Polska, Polacy muszą znać, muszą rozumieć Rosję!
Bo inaczej...bieda!, będzie bieda!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#13686

... w dupę? ;-)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przemoc rzadko jest odpowiedzią, ale kiedy jest, jest jedyną odpowiedzią.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#13723