Vivat Białoruś!

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

Nareszcie. 

W końcu jest okazja by obrońcy praw człowieka, piewcy demokracji, wolności słowa i swobód obywatelskich mogli wykrzyczeć swoje oburzenie na deptanie przez reżim Łukaszenki wszystkiego tego, co dla świata zachodniego jest święte i niepodważalne.

Od Parlamentu Europejskiego z bohaterskim Jerzym Buzkiem poprzez dyżurnych ekspertów i wiodących dziennikarzy dochodzi do nas donośny głos sprzeciwu i oburzenia. Europa, a w tym oczywiście i Polska krzyczy gromko:

Łukaszence mówimy stanowcze NIE!


  Szczerze powiem, że pękam ze śmiechu na widok tych wszystkich bohaterskich bojowników o demokratyczne wartości. W końcu mogą się swobodnie wyżyć po kłopotliwych miesiącach i latach gryzienia się w język, pomijania lub przemilczania tego, co dzieje się w Rosji.

Nareszcie jest kraj w sam raz, nie za duży i nie za mały, o którym można mówić z empatią i nieskrywaną odwagą jak to niszczona w nim jest opozycja, giną bez wieści dziennikarze i rozbijane są spontaniczne manifestacje ludności.

Nikt oczywiście nie zada pytania, czym te wraże białoruskie władze różnią się od rosyjskich?

Nikt nie przypomni słów Władimira Putina, generała KGB w stanie spoczynku, które wciela w życie Łukaszenko.

„Opozycję należy bić pałką po łbie, a swoje poglądy może wyrażać za rogiem publicznej toalety”

 

Brak głosów

Komentarze

Białoryś to kolejny sukces "POlityki" radsika i jego herszta, pamiętamy jak za skóry Polaków z białorusi kuPOwał przychylkność łukaszenki.POdobne sukcesy ta para kretynów odnosi na POlu POlityki radzieckiej-Iskandery.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#117618

Jan Bogatko

..nieco się uśmiałem, jak poseł do Bundestagu i obserwator wyborów na Białorusi z ramienia Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Georg Schirmbeck (CDU), stwierdził na łamach gazety "Neue Osnabrücker Zeitung", że prezydent Łukaszenko zabezpieczył swą reelekcję przez autorytarną kontolę mediów.

Jak to dobrze, że mamy w Polsce GW, Politykę, publiczną TV czy temu podobne wolne publikatory, nie kontrolowane przez rząd.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#117627

do akcji wkroczył OMON i specnaz (jak donoszą portale rosyjskie) i że są ciężko poturbowani. Także zagraniczni dzienniakrze...
- Wielstopniowy, wzajemnie zapętlony przekręt.

Vote up!
0
Vote down!
0
#117629

Manifestacja przed Ambasadą Republiki Białoruś
Miejsce: ul. Wiertnicza 58
Godzina: 20 grudzień 2010 18:00.

Vote up!
0
Vote down!
0
#117635

ZSRR, pardon, Rosji.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#117657

 Bo A - pójdzie taką drogą jak my po 1989, a już lepsze to co mają tam teraz (TAK! Jak  na dziś, to lepsze, przynajmniej sytuacja jest jasna). B - (mniej realne, ale kto wie) uda im się odnieść sukces, a jest to duży kraj - konkurenta w regionie teraz nam nie potrzeba, zwłaszcza, że nie jest to wiocha zabita dechami, jak niektórzy sądzą. Rzeczywisćie, to bardzo paskudne, co właśnie napisałem, ale nie rżnijmy już takich dobrych wujków, kiedy nasze możliwości, na dziś, są raczej ubożuchne i tak naprawdę poza banalnymi hasełkami nie możemy ani im ani regionowi zaoferować niczego. Sami musimy wpierw odzyskać niepodległość. Popisaliśmy się juz na Ukrainie – guzik z tego jest.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#117680

Białoruś jako "ostatnia dyktatura Europy" jest potrzebna Putinowi jako coś ohydniejszego od Rosji (o ile to jest możliwe). "Demokracja" rosyjska czyni postępy wg. Sikorskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#117649

Bo jak czytałem doniesienia z Białorusi przy tej okazji to zauważyłem analogie między propagandą tam i u nas.
Mianowicie Białoruś jest "wyspą" spokoju na oceanie haosu oraz że Białoruś będzie (w przyszłości oczywiście) drugą Szwajcarią.
Zastawiam się czy w normalnych krajach też przy władzy są politycy którzy obiecują wyborcom że jak się ich wybierze to przerobią ich kraj na jakiś inny?

Czy w Rosji Putin mówi że Rosja stanie się drugą... Ameryką?
Albo czy Francja będzie drugimi... no nie niem, Niemcami? :)
Przypominam że po drodze mieliśmy tu mieć drugą Japonię.

W jednym z newsów było że jakaś pani Helena mówi że chciałaby się przenieść i mieszkać na tej Białorusi z telewizji.
No ja też bym chciał mieszkać w Polsce z TVN   ...chociaż może lepiej nie :)
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#117658

Uważam. Białoruski kacyk jest skuteczniejszy od naszej bandy.
Wziął za mordę wszystkich, kosztem kilku litrów krwi .
To jest atut. Inaczej mielibyśmy jakieś miasteczka poruchawki i kilkadziesiąt ofiar .
Teraz wiatr hula po placach Mińska.
Sytuacja białej rusi jako żywo przypomina polskie dążenia do demokracji.
I tu i tam -opozycja idzie w rozsypce, dowodzona przez kilku drobnych watażków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#117711

Czytam te wasze wypociny na temat Białorusi i własnym oczom, nie wierzę. Choć z drugiej strony może już powinienem przestać się czemukolwiek dziwić, gdy rzekomi inteligenci, zarzucają jednej stronie, że to lemingi, a oni to mędrcy, gdy w rzeczywistości okazuje się, że i ta druga strona to lemingi takie same jak ci pierwsi!
Naprawdę myślałem, że mam do czynienia z ludźmi potrafiącymi samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski, ale widzę, że to ,,myślenie'' i to nie w pełni nawet, ogranicza się tylko do sprawy 10 Kwietnia, a to o wiele, a właściwie całkowicie za mało, by moc brać się za zmienianie czegokolwiek moi drodzy panowie i panie!
Zamiast bowiem powtarzania odnośnie sprawy Białorusi tekstów z TVN i Wyborczej, może tak czas ruszyć mózgami i sprawdzic sprawę również z drugiej strony, a nie tylko ze strony globalistycznej propagandy dla idiotów, która to strona jak najbardziej życzy sobie abyście tak właśnie reagowali i do takich dochodzili wniosków, co tez zresztą z upodobaniem czynicie, a co jednocześnie sprawia, że NICZYM nie różnicie się od paltfusowskich ciuli!
Oni bowiem jak i wy w tej sprawie jak im każą szczekać, to szczekają dokładnie w ten sam sposób!

Zanim zapiejecie ,,świętym'' oburzeniem na to co napisałem obejrzyjcie i przeczytajcie trochę tekstów odmiennych od tych bzdur i bredni, które powtarzacie w sprawie sytuacji na Białorusi i sprawy polonii Polskiej w tym kraju.

NIEPOPRAWNY POLITYCZNIE FILM !!!
"POLACY NA BIAŁORUSI"
http://wps.suwerennosc.com/

Białoruskie dylematy.

http://www.koreywo.com/bialoruskie_dylematy.htm

Fragment książki pt: „Kundlizm znów wygrał” Henryka Pająka

http://newworldorder.com.pl/artykul,2814,Polskojezyczny-kundlizm-przeciwko-Bialorusi-Henryk-Pajak

22 Listopada 1938 roku dekretem Prezydenta RP zdelegalizowana została organizacjażydowska Bnai Brith jako ZAGRAŻAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWU PAŃSTWA I NARODU POLSKIEGO, co było zresztą jak najbardziej mądrą decyzją bo tak w istocie było. Zgadnijcie, kto reaktywował ją trzy lata temu w roku 2007, zupełnie olewając wciąż obowiązujący w tej sprawie dekret prezydenta Mościckiego? Ano Lech Kaczyński, zatroskany o Polskę!

Kto najgorliwiej domagał się zwrotu (nie wiem tylko za co? Zresztą JK i PiS, co potwierdził kilka dni temu pan Waszczykowski w Radiu Maryja, że PiS wciąż się tego domaga i uważa zaniechania kolejnych rządów w tej sprawie za... SKANDALICZNE!) żydom 65 miliardów dolarów plus odsetki za rzekomo utracone przez nich tu mienie? Ano LECH KACZYŃSKI i rząd JK!

Kto w 2007 roku uruchomił tzw. TV i Radio Biełsat nadająca dywersyjne programy skierowane przeciwko temu państwu w interesie globalistów? Rząd Jarosława Kaczyńskiego, z którego to powodu pan JK jest niezmiernie dumny!

Kto dziś krzyczał prawie najgłośniej potepiajac w czambuł Białoruś i jej sprzeciw planom globalistów podbicia tego kraju, tak jak podbito w 1989 Polskę i okradzenia jej w podobny sposób ze wszystkiego? Ano Jarosław Kaczyński! Sam to słyszałem dziś w radiu, jego wypowiedź na ten temat! Oburzony był straszliwie. Bardzo chciałbym się dowiedzieć w czyim imieniu jest aż tak oburzony? Braci Jacoba i Dawida Rotschildów, a może Dawida Rockefellera?

Kto zorganizował tzw. Szczyt Klimatyczny, którego celem wciąż pozostaje obłożenie wszystkich mieszkańców tej planety morderczym podatkiem od rzekomych zmian klimatycznych, których nie ma? Ano pan minister Szyszko z PiS, czym zresztą głośno się chwalił ogłaszając to jako wielki sukces rządów Jarosława Kaczyńskiego, przed kilkoma dniami w Radiu Maryja. 14 tysięcy nierobów udających tzw. klimatologów zjechało i debatowało przez dwa tygodnie na koszt frajerów, czyli polskich podatników, zastanawiając się przy okazji jak do reszty złupić ten kraj przy pomocy podatku cieplarnianego i likwidacji polskiej gospodarki, która rzekomo zagraża środowisku i całej planecie! No kurwa sukces ogromny pana Szyszki! Rzeczywiście! Zamiast nazwać rzecz po imieniu złodziejstwem i przekretem, to pan Szyszko nazywa to gigantycznym sukcesem rządu Jarosława Kaczyńskiego, który przyniósł chlubę Polsce. Zamiast nazwać kanciarzy i wydrwigroszy złodziejami i pognac ich kijem na cztery wiatry pan Szyszko puchnie z dumy, że 14 tysięcy cwaniaków debatowało za zgodą PiS jak złupic ten kraj do reszty.
Bravo! Bravissimo! No sukces niebywały! A jaki w tym interes dla Polski? No tylko się cmokać z podziwu!

I na koniec.a Podpisanie Traktatu Lesbońskiego, który tym samym ostatecznie anulował suwerenność i niepodległość tego kraju i pieprzenie przy tym, że to dla dobra Polski i Polaków! Zastanawiam się jakim trzeba być debilem, żeby to kupić?
Miłych rozmyślań moje drogie lemingi!

Vote up!
0
Vote down!
0
#117748

Tia, za chwilkę usłyszymy pewnie coś a la Lepper, który stwierdził, że wybory były OK, wolne, zero mataczenia itd.

Przy okazji - proszę powściągnąć słownictwo, jeśli łaska.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#117828

Ujmując rzecz najkrócej. Peło czy PiS to jeden i ten sam wał!

Vote up!
0
Vote down!
0
#117749

Kolega przed chwilą mi przypomniał.

Jarek to chyba w imieniu Sorosa taki był oburzony. K końcu fundacja Batorego Pisowi nie obca.

A najbardziej rozbawiła mnie ostatnio misja pana Macierewicza i pani Fotygi do USA, gdzie polecieli oboje, by prosić amerykanów, by ci pomogli rozpocząć prawdziwe śledztwo w sprawie ,,katastrofy'' w Smoleńsku!
Omal nie spadłem z fotela ze śmiechu, gdy usłyszałem kogo oni pojechali prosić!
Kongres i rząd kraju, który ma unurzane po ramiona łapy w zamachach 11 września dokonanych przeciwko własnemu państwu i obywatelom, i który to Kongres i rząd USA do dziś wylewa całe morze pomyj przy pomocy oddanej sobie meinstreamowej propagandy, na każdego kto wyświetla dowody na to iż 11 września był zamachem dokonanym przez izraelski Mossad do spółki z CIA, czemu dziś nie zaprzeczy już nawet małe dziecko. Na zachodzie nawet najbardziej znani i wpływowi politycy otwarcie już od dawna mówią i przedstawiają coraz więcej dowodów nja wewnętrzną robotę akcji 11 września 2001, tylko lemingi w Polsce pitolą wciąż o wirtualnej Al Kaidzie wziętej z sufitu!

Nomen omen ten wielki ekspert od katastrof i zamachów lotniczych, niejaki Harvey Kouchner odegrał swoją brudną rolę w mataczeniu sprawy 11 września 2001, a tu będzie robił za rzekomego sprawiedliwego. Wow! Niesamowite! Przeżył nagle nawrócenie? Ha, ha, ha, ha!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#117759

A teraz Twoje propozycje ...
Czy rozbawiamy się dalej, żeby nie tylko z fotela spaść?

Vote up!
0
Vote down!
0
#117836

No właśnie - coś konkretnego?

Napiszę wprost: nie interesuje mnie zbytnio zamach na Two Towers i kto za tym stał. Nie jestem Amerykaninem - dlaczego miałby to być mój problem?
Może to być interesujące z poznawczego puntu widzenia :) - ale to tyle.
Na podobnej zasadzie nie interesuje mnie cena kukurydzy w południowym Utah i kłopoty farmerów z Wyoming.

Natomiast, to co jest dla mnie interesujące w pierwszym rzędzie to aktualna sytuacja Polski.
Przy tym założeniu wyjazd Macierewicza i Fotygi jest próbą odwołania się do jedynego mocarstwa, któremu, ewentualnie, może się opłacać pomóc przy wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej.

Zresztą, Kokos pisze tu o Białorusi - i robi to ciekawie.
Co ma do tego USA, 11 września, Żydzi - nie bardzo pojmuję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#117899