ender - blog

Obrazek użytkownika ender
Świat

Portale amerykańskie podają dziś wiadomość o śmierci Rodneya Kinga, którego pobicie przez 4 policjantów w 1991r. zapoczątkowało zamieszki w Los Angeles, które trwały 10 dni skutkując śmiercią 63 osób. Co ważne, w tej sprawie wszyscy 4 policjanci, których 'profesjonalizm' został uchwycony amatorską kamerą, stanęli przed sądem i dwóch z nich dostało wyroki więzienia.

http://www.usatoday.com/news/...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Jak podaje Nadwiślański Oddział Moskiewskiej Prawdy, Donald Tusk został człowiekiem roku.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/donald-tusk-zostal-czlowiekiem-roku-2011,1,5017961,wiadomosc.html

Po przeczytaniu wywiadu nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że powinien on wyglądać w ten sposób:

"W najnowszym wydaniu "Wprost", które do sprzedaży trafi w poniedziałek (już teraz dostępne jest e-wydanie nowego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Wznowiona narracja smoleńska jest natychmiastowo wyciszana ustami kpt. Wrony, który stwierdza, iż:

" (...) piloci Tu-154, kiedy zobaczyli ziemię, starali się umknąć i uniknąć zderzenia. Mieli większą prędkość i przypadek sprawił, że w trakcie tego manewru uniknięcia kontaktu z ziemią uderzyli skrzydłem w grubsze drzewo, co spowodowało, że odpadła im końcówka skrzydła" po czym cytowane są jego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Ostatnie manipulacje tytułami w prasie kraju nad Wisłą skłoniły mnie w ten dzień zadumy do nieszkodliwej zabawy słowem pisanym.

Refleksja naszła mnie dzięki frankowi drebinowi i jego uważnemu oku, które skierowało się na kłamstwa Wyborczej w związku z wywiadem, jakiego udzielił agent Tomek tu:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10567802,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

No bo po co nam w Polsce Murzyni? Wystarczą lemingi, gotowe uwierzyć w każdy kit wciskany im przez propagandę. Poniżej dowód, nie wprost wprawdzie, ale kto powiedział, że będzie przyjemnie i łatwo?

Jak wszyscy, i lemingi, i nie-lemingi wiedzą, "kibol to zło. Z kibolem walczyć trzeba, bo kibol to zakała." Taki z grubsza przekaz serwowany był intensywnie podczas kampanii wyborczej miłościwie nam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Wczoraj spotkałem się znowu z Cezikiem i do samego dnia dzisiejszego miałem ubaw po pachy śpiewając przeróbki według jego pomysłów. Polecam wszystkim - świetna zabawa; nie ma to jak śpiewać razem!

[video:www.youtube.com/watch?v=ChvLzcUGkeY]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Jak podaje zaprzyjaźniony portal:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przelom-ws-ogromnej-katastrofy-z-2009-roku,1,4309658,wiadomosc.html

"w ciągu weekendu śledczy zgrali materiały pochodzące z rejestratora parametrów lotów i rejestratora głosu" wydobytych ostanio z dna Atlantyku po głośnej katastrofie Airbusa w 2009 roku.

A nasi spece wspomagani wschodnimi posiłkami nadal zgrywają (pytanie tylko 'co...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Nie ma żadnych dowodów, które wskazywałyby na to, że katastrofa w Smoleńsku była efektem nacisków na załogę – poinformował płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

I tyle w tym temacie.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/npw-katastrofa-w-smolensku-nie-byla-efektem-nacisk,1,4247017,wiadomosc.html

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Jak podaje niezależna.pl, p.Miller z MSWiA i komisji pod swoim patronatem stwierdził, iż tłumaczenie polskich uwag do raportu MAK na język angielski jest niepotrzebne.

http://niezalezna.pl/8709-kompromitujaca-wypowiedz-millera

Wiara polskich patriotów w nieomylność p.Millera została mocno zachwiana w obliczu takiej deklaracji w momencie gdy zagraniczne media opierają swoją politykę informacyjną...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

"- Dziś stwierdzamy, że śledztwo wyczerpało swoje możliwości w jednej z wersji - o zamachu. Prokuratorzy nie znaleźli żadnych dowodów, które mogłyby potwierdzić tę wersję.

Nie widzą oni także potrzeby dalszego badania tego wątku. Śledczy tę wersję wykluczyli. Pozostałe są nadal badane - mówił na konferencji prasowej prokurator generalny Andrzej Seremet."

Chciałbym, żeby to był prima aprilis.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Do napisania tej notatki skłoniły mnie ostatnie rozmowy z moimi dobrymi znajomymi - lemingami. W rozmowach z nimi delikatnie sonduję ich opinię o stan polskiej gospodarki, mediów, Smoleńska, a oni dość chętnie się na te tematy wypowiadają. Moim celem nie jest zachęcanie ich do zmiany postaw, lecz raczej poznanie ich przekonań. I ostatnio zauważam fascynującą zmianę w ich myśleniu.

Do niedawna w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Zgadzam się, że generałowie wypowiadający się w materiale mogą być w błędzie. Albo p.Macierewicz. Nie ma innego wyjścia. Bezspornym jest iż w świetle ruskich stenogramów (abstrahuję teraz czy są faktycznym obrazem tego co się wtedy zdarzyło, czy nie) nie ma możliwości podejrzenia popełnienia przestępstwa przez kap.Wosztyla. Papier nie kłamie.

Mnie też ciekawi jakie to nowe materiały mają...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Jak opisuje Tomasz Machała w swoim wpisie z 25 lutego br. na www.kampanianazywo.pl podczas wizyty premiera Tuska et consortes w Izraelu podczas zadawania pytań w trakcie konferencji prasowej szefa rządu nadszedł moment przejścia obecnego rządu ze świata miraży lokalnych w świat kultury masowej.

„Reporter PAP chciał zapytać Donalda Tuska o zapowiedzianą, także w Jerozolimie w kwietniu 2008 roku...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ostre-slowa-b-prezydenta-lech-kaczynski-jest-winny,1,4193699,wiadomosc.html

"Prezydent Lech Kaczyński i jego otoczenie doprowadzili do takiej sytuacji – tego można było uniknąć".

Jeżeli Wałęsa nie chce widzieć dokumentów które świadczą o stworzeniu precedensowych dwóch wizyt przez Rząd Tuska, to ja już nie mam nic do powiedzenia. Oprócz jednego. Albo jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Po przeczytaniu artykułu TGA nachodzą mnie smutne refleksje. Po pierwsze, że ruska wersja zadomowiła się w wąskich móżdżkach brytyjskich komentatorów tegoż artykułu, w czym umacnia ich TGA powtarzając ruskie bzdury. A konkretnie stwierdzając, że samolot nie powinien w tej mgle podchodzić do lądowania. Na tym przykładzie widać co się dzieje, jak laik się bierze za komentowanie spraw o których nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Tym razem krótko. W odniesieniu do wypowiedzi Mariusza Błaszczaka z PiS, że PiS nie zgadza się by Polska była hańbiona przez stronę rosyjską, poseł Olszewski z PO stwierdził, że są to słowa bardzo mocne i zupełnie nieuzasadnione, zaznaczając że raport MAK nie był kompletny i dlatego należy poczekać na raport Millera, który kompleksowo pokaże okoliczności i przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Od...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Oto zacytowane przez pewną gazetę słowa Aleksandra Aleksiejewa, ambasadora rosyjskiego w Warszawie. I mój do nich komentarz.

„Zdaniem ambasadora, problem Katynia trudno określić jako "nierozwiązany"
„Odtajnianie akt śledztwa? Jest kontynuowane ściśle w zgodzie z rosyjskim prawem. Polsce przekazano już 137 ze 183 tomów - wyjaśnił Aleksiejew”

Panie, Aleksiejew, prosimy nie rżnąć głupa. Jeżeli...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Z „Barometru legislacyjnego”, szumnie cytowanego - wszerz i wzdłuż wszechobiektywnych i absolutnie niezależnych mediów - raportu przygotowywanego w ramach programu Ernst & Young "Sprawne państwo" wynika jasno i dobitnie, iż "w porównaniu z I półroczem 2010 r. polski rząd w drugiej połowie 2010 r. zwiększył swoją skuteczność w realizacji planu legislacyjnego”, przyjąwszy całe 52% zaplanowanych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Jak podaje PAP „za dwa tygodnie b. szefowa MSZ Anna Fotyga i poseł Antoni Macierewicz (PiS) ponownie udadzą się do USA szukać wsparcia dla inicjatywy powołania międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej.”

Jak na to zareagował pan minister MSZ? Zwyczajowo. Z lekceważeniem. Z poczuciem wyższości. Z lekko skrywanym lekceważeniem. I to pomimo, tego, że pod koniec stycznia ze strony...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Na niezalezna.pl jeden z gości w komentarzu podał ważną informację. Przekazuję dalej.

"Dla wszystkich, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości czy Tutka to był samolot wojskowy podaję za dziennikiem ustaw: Ustawa z 19 lutego 1993 O znakach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w Rozdziale 5 art. 22 w punkcie 1 podaje:
Znakiem wojskowych statków powietrznych jest biało-czerwona szachownica lotnicza...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ender
Blog

Nie oglądam tefałenu dlatego linkuję wypowiedzi p.Staniszkis z - niestety - onetu (sam zresztą nie wiem co gorsze, onet czy tefałen). Odniosę się do kilku przytoczonych przez portal wypowiedzi.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polacy-nie-chca-w-to-uwierzyc-zakladaja-klapki-na-,1,4165579,wiadomosc.html

"Grzegorz Schetyna "jest alternatywą dla członków PO". Z uznaniem odnosiła się również do...

0
Brak głosów