Pokolenie szmalcowników?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Na Niezależna.pl 6 II 2018.

„Ciekawe towarzystwo zebrało się na manifestacji przed Pałacem Prezydenckim, której celem był sprzeciw wobec podpisania przez prezydenta noweli ustawy o IPN. Wśród demonstrujących - oprócz standardowego zestawu aktywistów KOD i Obywateli RP - pojawili się komuniści z czerwonymi flagami i działacz niesławnej fundacji Otwarty Dialog: Bartosz Kramek.

CZYTAJ TEŻ: Kto protestuje przeciw ustawie o IPN? Komuniści i... Bartosz Kramek z izraelską flagą

Kodziarze kręcili się przed Pałacem Prezydenckim już wczoraj. Jak to wyglądało?

Zobacz obraz na Twitterze”

Oczywiście manifestacje komunistów, szemranej mocno sitwy pod nazwą Otwarty Dialog (z kim i o czym?) uznać można za przedstawienie artystów spalonego teatru. Propagowanie komunizmu dziś, to dokładnie to samo, co głoszenie ideologii narodowego socjalizmu, czego występ mieliśmy też niedawno w wykonaniu wielbicieli Hitlera, zatem trudno jednych i drugich, czerwonych i brunatnych uznać za kogoś godnego jakiejkolwiek uwagi. Cały dowcip polega jednak na tym, że każde wariactwo jest z natury źródłem sensacji, stąd występy takie, jak to przed rezydencją prezydenta, czy w wodzisławskim lesie trafiają na łamy i przed obiektyw mediów. Okazuje się więc, że trzeba być wariatem lub takowego udawać, by stać się obiektem publicznego zainteresowania. Głupich czasów dożyliśmy! Nie chcąc takiej publicity, można jeszcze prezentować własne wdzięki lub kolejne rozwody i przygody (wiadomo jakie). Nie wiadomo co bardziej znośne.

Ale jeden z obrazów na cytowanej tu stronie przedstawia dwoje młodych ludzi z plakatami na piersi głoszącymi: Jestem z narodu bohaterów i u dołu: jestem z narodu szmalcowników.

Dwoje młodych ludzi, mężczyzna i kobieta zapewne byli dumni z udziału w takiej manifestacji. Oczywiście nie dziwi nikogo, że tacy ludzie, jak z KODu czy Obywateli RP manifestowali, bo w szeregach tych organizacji spotyka się albo starych biegunów z dawnej PZPR lub SB względnie innych służb utrzymujących do czasu w stanie używalności PRL, albo młodych, którym również spustoszenie mentalne zrobili i robią komuniści – rzecz jasna polskiego chowu – zatem od których trudno byłoby wydobyć powód ich protestu, albo ludzie o zachwianej psychice, stale szukający jakiejś nowej podniety. To jest taka stylizowana głupota, stylizowana, gdyż ktoś nią reżyseruje, a nigdy nie brak takich, którzy za swój obrazek w mediach wszystko zrobią, nawet pokażą się jako bezmózgowcy, mentalnie lub inaczej nadzy, byle zaistnieć. Ale ta para z transparentem na brzuchu, to już nie taka stylizowana, ale raczej kwalifikowana głupota. I zarazem prowokacja. Oni oboje być może są z pokolenia szmalcowników, ale nie z Narodu szmalcowników, bo takowego nigdy nie było. I każdy członek tego Narodu ma prawo i obowiązek przeciwko takiemu rodzajowi głupoty zaprotestować. Jeśli rodowód tych ludzi wywodzi się ze szmalcowników, to jednak z pewnością nie z bohaterów, dlatego, że wśród szmalcowników były szumowiny, gnidy, ale nie było bohaterów. Toteż hasło obnoszone na brzuchu w dolnej części afisza kłamie i obraża tych, którzy rzeczywiści byli bohaterami, a było ich co niemiara. Obraża cały Naród. Bo stawianie znaku równości między łajdactwem i Narodem jest występkiem bardziej niż głupotą. Zresztą także napis w górnej części afisza nie odpowiada prawdzie, gdyż nie można mieć jednocześnie tak wykluczających się rodowodów.

Warto więc ostrzegać przed obnoszeniem głupich i obraźliwych dla Narodu haseł. Parają się tym ludzie z tych środowisk wyobcowanych frustracją, o których wyżej mowa, ale potrafią sięgać po nie także radykałowie pieczętujący się wartościami narodowymi. Chwalebne to, że je sobie cenią, ale nie trzeba ich nadużywać, bo każde nadużycie zwraca się właśnie przeciwko Narodowi, którego ktoś chce wprawdzie bronić, ale środkami, jakich używają tamci krzykacze spod obcych haseł i flag i z sentencjami, które są pustą paplaniną. Umiar, szacunek dla człowieka i jego wartości pozwolą zawsze sprawdzić się temu, co prawdziwe i zdewaluują to, co jest fałszem i służbą obcym bogom.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Jak zwykle bardzo rozsądny tekst ks. profesora.

Vote up!
6
Vote down!
0

Traczew

#1557557

Pustka intelektualna "protestujących" widoczna jest na każdym zdjęciu...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1557604