Gdyby nie było tak bezczelne, byłoby śmieszne

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Oto, co na Onecie przeczytałem jako nową rewelację posła Sławomira Neumanna:

 

Zdaniem Sławomira Neumanna cała sprawa z Antonim Macierewiczem i zakupem śmigłowców dla polskiej armii może zakończyć się odpowiedzialnością karną dla szefa MON. - PiS myśli, że ujdzie mu płazem ta afera, ale ich władza się zakończy i za trzy lata będziemy mieli inne rządy i rozliczymy te sprawy - stwierdził poseł PO. - Skończą ci goście w więzieniach - powiedział. Polityk odniósł się także do kolejnych protestów kobiet, a także komisji reprywatyzacyjnej.

            Dajmy temu ostatniemu tematowi spokój. Przecież nie mógł „czarnych wdów” nie poprzeć, a Komisji nie potępić.  

            W czasie oglądania Wiadomości na 2 programie TVP 24 XI 2016 r. mignęła mi twarz jakiegoś pana – nazwiska nie udało mi się przeczytać, gdyż był to moment, kiedy ów jegomość w nawiązaniu do informacji o pozbawieniu byłych działaczy PRL, głównie chyba funkcjonariuszy aparatu ucisku, przywilejów emerytalnych, powiedział, że znaczy to tyle,  co wyrok śmierci. A przecież otrzymają oni takie emerytury, jakie wylicza się zwykłym obywatelom. Czy oni także żyją z wyrokiem śmierci? Za co te przywileje? Za to, że beneficjenci tych sutych emerytur byli kręgosłupem reżimu sowieckiego w polskim wykonaniu? Za to, że ich koledzy, kiedy było im wolno, strzelali w tył głowy polskim patriotom, że zamordowali siedemnastoletnią dziewczynę i zagrzebali gdzieś jak padlinę? Za co? I dlaczego ta bezgraniczna bezczelność, to plucie w twarz ludziom, którzy do dziś noszą w sobie traumę ubeckich katowni? 

            A czy nie należałoby raczej spytać, dlaczego dopiero 27 lat po rzekomym upadku PRL – tak jest, rzekomym – bo coraz wyraźniej widać, że raczej odsunięto wtedy starą ekipę władców Polski komunistycznej, a dogadano się z pewną wcale nie małą liczbą byłych aparatczyków i grandziarze, którzy na plecach „Solidarności” wdrapali się na szczyty władzy podzielili między siebie i dawnych prominentów peerelowskich kasę państwową zagwarantowując sobie zarazem dochody z różnego rodzaju szemranych źródeł. Na to wskazuje tzw. prywatyzacja, działalność ratusza warszawskiego w czasie ostatnich 10 lat, a wcześniej i do dzisiejszego dnia m. in. premiowanie prominentów aparatu ucisku. Podczas gdy ci uciskani, a w pewnym okresie torturowani, o ile jeszcze nie umarli, to mają zaopatrzenie emerytalne czy rentowe zbyt małe by żyć i zbyt duże by umrzeć. Wstyd i hańba dla III Rzeczypospolitej, że rządzili nią ludzie bez honoru, bez sumienia i bez wstydu. Panie X, to, co dopiero dziś stara się to państwo naprawić, to był wyrok śmierci, którego bolszewia polska nie zdołała wykonać. Ale ileż zdołała!? I pan  śmie takie coś publicznie mówić? I polska telewizja obecnie, kiedy podobno idzie to lepsze, dopuszcza pana do głosu? Szukałem tej wypowiedzi na różnych portalach, ale nie znalazłem. Może jednak ktoś się spostrzegł.

 

            To jedna sprawa, bardzo bolesna, bardzo i ogromnie wstydliwa. To tak, jak gdyby hitlerowskim bonzom płacono po wojnie za ich dzieło. Może zresztą płacono, bo świat jest kompletnie demoralizowany, To widać na każdym kroku.

 

            A teraz, panie Neumann, co pan miał na myśli, mówiąc, że „za trzy lata będziemy mieli inne rządy i rozliczymy te sprawy”. Wnika z tego, że to wy rozliczycie. Rządy może będą inne, ale jeśli sądzi pan, ze wasze, to jest pan fantastą. A inne, czy może podobne do waszych? To już jest optymizm na wyrost i wyjątkowa czelność. Gdybyście mieli choć odrobinę przyzwoitości, to przeprosilibyście naród za te wszystkie „nieścisłości”, które dziś wymagają tak mozolnej i nieprzyjemnej pracy, bo chyba pan nie sądzi, że jest czymś fantastycznym na każdym kroku potykać się o złodzieja, który posiadanie swych skarbów tłumaczy tak, jak wszyscy złodzieje, poczynając od kieszonkowców. A taki jeden z drugim wzbogacony prawem kaduka  kpi sobie i mówi, że znalazł, że mu dała babcia kochająca wnuczka, że to nie jego, ale żony,  itp. I nic się nie dzieje, a dochodzenie przestępczych machinacji, to w retoryce ludzi waszego układu tylko kabaret polityczny. Tylko tyle potraficie powiedzieć? Aż słuchać się  nie chce tego bełkotu.

 

            Grozić ludziom będącym w służbie państwa i narodu za to, że podejmują trud czyszczenia tej stajni Augiasza, to już bezczelność przekraczająca wszelkie granice, podobnie jak wszelkie inne groźby karalne.

 

            I oto czym to się legitymują te wasze śmiechu warte „recenzje” rządu? Porządnej recenzji nie napisze byle partacz i o tym warto pamiętać. A także o tym, że zamiast recenzować warto by poddać  dobry pomysł. Czy was na to stać? Gdyby tak  było, to kraj nie byłby tak zabagniony, jak dziś jest po ośmiu latach waszych „twórczych” poczynań. .

 

            Zatem krótko mówiąc, dobrze, że macie w końcu zabawkę, która odwróci was od tego, co wyczyniacie na szkodę tego narodu, bo do takiego działania przywykliście. A wasza zabawka, te cienie i te wasze recenzje, to niewyczerpane źródło dowcipów i nieoceniony materiał dla kabareciarzy. Urzędujcie zawsze za zamkniętymi drzwiami, by ktoś waszych genialnych pomysłów nie ukradł.

            Jesteście, państwo, po prostu śmieszni, a najbardziej śmieszne jest to, że sami tego nie widzicie.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:24)

Komentarze

jednak prawdziwym nieszczęściem są "elity postępowe", jak mówią o sobie, wylewające się teraz KODem na ulice, od początku bezmyślnie przyswajające jak swoje wszystko co GW czy Polityka, a ostatnio nawet "Nie" wysmaży.  Te "elity" powielają z satysfakcją i z rozmysłem rozpoznawane przez siebie bez wątpienia skurwysyństwo nadających ton Michników, Urbanów i Walterów. Na naszych oczach wylazło całe zbydlęcenie z peerelu, skażenie ideologiczne, cynizm i indyferentyzm moralno-etyczny. Oni chełpią się wręcz tymi przymiotami, są przekonani, że dowodzą ich wyższości nad "pospulstwem", które w swojej ciemnocie zachowało wartości i zasady.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

JW

#1526552

Nie mogę strawić tych żydo-komuchów opluwających Boga, Polskę, wiarę, a za srebrniki judaszowe i Sorosowe, są w stanie sprzedać nawet swoich rodziców, a co dopiero Ojczyznę.

A gdy matka Polska kona
i swe dzieci na ratunek woła
oni pakt z diabłem zawarli
i Polskę złączoną na nowo rozdarli

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1526557

Niestety zadza wladzy i przywilejow jest w Polsce zakorzeniona od czasow szlacheckich a jak glosi stare przyslowie: nie ma jak z chama zrobic pana. 

Problem Polski jest znacznie trudniejszy i koszty uleczenia znacznie wiecej wysilku beda wymagaly. Grabiez majatku narodowego i dewastacja produkcyjnej czesci gospodarki doprowadzila do tego, ze zdecydowanie dominuja administracja prywatnych korporacji i publiczna oraz uslugi a ci ludzie albo maja takie poglady jak Neuman albo sluza takim i sa od takich uzaleznieni. Niestety 25 lat prokapitalistycznej propagandy liberalizmu i szydzenia ze zdrowych zasad i stawiania patriotyzmu mna rowni z szowinizmem i zakamuflowanym hitleryzmem bez Hitlera zrobily swoje i patriotyzm wsrod Polakow to znikajaca wartosc. Teraz coraz bardziej liczy sie kasa i szpan.

 

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1526562

Jakże trafna uwaga!  Bo w rzeczy samej problem jest głębszy. Albowiem ci, którym dzisiaj w głowie jedynie kasa, stanowiska i przywileje, prywatą się kierują a nie dobrem Rzeczpospolitej - nie różnią od tej części zdegenerowanych sarmackich elit, którym naraz nic innego nie zostało, jak tylko handlowanie tytułami i przywilejami. I obudzili się dopiero - nie wszyscy zresztą - gdy Polski już nie było!

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1526565

Ten PO-głupek bezczelnością i chamstwem stara sie przykryc paniczny strach elyty III RP przed odpowiedzalnoscią karną za osiem lat niszczenia i okradania Polski....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1526563

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1526566

przedstawicieli opozycji biorą się stąd, że obecne rozliczanie wszelkich afer i przekrętów poprzedników jakoś idzie w tempie dość ślamazarnym. A jeżeli już idzie, to cząsto społeczeństwo nie ma żadnej wiedzy na ten temat, bo polityka informacyjna obecnej ekipy tak już ma. W tej sytuacji wszelkiej maści "aferały" mają się dobrze i zwierają szeregi. Jeżeli tak nie jest, proszę mnie wyprowadzić z błędu.

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1526574

straszył palestrę prawniczą , że jak się który wyłamie z tej kliki to oni (PO)będą pamiętać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1526579

straszył palestrę prawniczą , że jak się który wyłamie z tej kliki to oni (PO)będą pamiętać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1526580

Rozpoczął się jedenasty dzień

trudnej i odpowiedzialnej pracy dla Polski gabinetu cieni PO.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1526660

... a ten śpiący minister, nie jest przypadkiem bronek z ruskiej  budy-  psd. " SZTACHETA" ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1526662