Coś więcej niż głupota. Skołtunione sumienie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Ostatnio na łamach „Berliner Zeitung” ukazał się artykuł Marka Kuchcińskiego w oryginale pod tytułem; Polen und Deutschland sind unterschiedlich, doch sie eint ihre gemeinsame Zukunft – Polska i Niemcy różnią się, ale łączy je wspólna przyszłość. Kuchciński zauważa, że Niemcy w większym stopniu uwzględniać winny opinie Polski.

Znaczący polityk niemiecki, Wolfgang Schäuble powiedział niedawno w wywiadzie dla pisma Hansdelsblatt, że wścieka się na siebie samego, ponieważ nie rozpoznał zagrożenia wychodzącego od

Rosji i że rację miał Lech Kaczyński. Nie po raz pierwszy polityk niemiecki przyznaje, że Niemcy w swej polityce wobec Rosji i Wschodu myliły się i popełniały błąd, puszczając mimo uszu ostrzegawcze słowa byłego polskiego prezydenta.

Artykuł Kuchcińskiego jest naprawdę doskonały i nie tylko nie zdradza antyniemieckich nastrojów rzekomo panujących we współczesnej polskiej polityce, ale otwiera możliwości współdziałania w ramach Trójkąta Weimarskiego, co nawet przy ewentualności przegłosowywania Polski 2:1 głosami Niemiec i Francji ogromnie podnosi prestiż Polski w Europie.

Zdawać by się mogło, że w takim kontekście bezwzględna, totalna krytyka obecnego rządu i wróżenie powrotu do władzy tych, których nie stać było wobec Niemiec ani EU nawet na przysłowiowe JAEIN (ja, nein) a tylko na służalcze Ja, Ja, to już aberracja bliska obłędowi, a jednak, zobaczmy co czytamy w jednym z komentarzy o wystąpieniu Kuchcińskiego?

Nikt już się nie będzie liczył z rządem nawet gdy ma rację bo PiS jest na przegranej pozycji i to z winy swojego "nieomylnego" prezesa. Czekają tylko na wybory w Polsce i powrót do władzy "niemieckich lokai" Zechciało się Kaczyńskiemu "ratować" chrześcijaństwo poprzez zakaz aborcji a w efekcie zaprzepaścił szanse Polski na tą nawet minimalną szansę by była silna i suwerenna”.

Nienawiść rodzi głupotę. W tym komentarzu jest jeszcze coś więcej, co uczciwego człowieka powinno przerażać. Otóż wynika z niego, że szansa Polski, to zgoda na mordowanie nienarodzonych. Oczywiście taką szansę daje Tusk et consortes. Przez rzeź niewiniątek do suwerennej i niepodległej Polski. Osobliwa droga, w historii Poleski absolutne novum.

A z tym do wyborów idzie totalna. Szczęśliwej drogi.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Nawet i szczególnie ze względu na symboliczne lub rzeczywiste chrześcijańskie miłosierdzie. Nie można nikomu działającemu w złej wierze, wybierającemu się gdziekolwiek z zamiarem spełnienia misji powierzonej przez szatana życzyć szczęśliwej drogi.
Nawet w formie zdawkowego pozdrowienia, nawet w persyflażu. 

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1649103

Przyznaję, że ironię trudno zrozumieć, podobnie jak dowcip.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1649105

co zostało przypieczętowane słowem "persyflaż" mającym wiele znaczeń i synonimów, bardzo wyraźnie sugerujących właśnie ironię, kpinę a nawet szyderstwo.
Taka jest prawda

Rzeczywiście, sprawa zasługuje na takie potraktowanie, gdy chodzi o głupotę, a nawet skołtunione sumienie, już słowa nie mówiąc o naiwności, braku kompetencji, co ułatwia dezinformacyjną akcję flecisty z Hameln. Tu jeszcze jest miejsce na żart. Dobry żart jest tynfa wart.

Ale równocześnie mam przekonanie, że w tej akcji, o której ksiądz pisze jest ocean zimnej i wyrachowanej złej woli. Chodzi o całkowicie świadome, umyślne i celowe przyłączenie się sporego polskiego tłumu rzekomych intelektualistów i fałszywych polityków totalitarnej opozycji do programów europejskiej strategii politycznej, która jest jawnie wroga nie tylko naszej racji stanu, ale nawet polskiemu istnieniu:

1. Jest wroga Bogu, jest z gruntu antychrześcijańska, a szczególnie wroga Kościołowi Katolickiemu
2. Jest wroga Polsce, której suwerenny byt państwowy, gospodarczy i polityczny, zgodnie z celem tej europolitycznej strategii, powinien być zniszczony
3. Jest wroga polskiemu patriotyzmowi, ponieważ jest z gruntu antynarodowa.

Taki jest cel i sens europejskiej strategii budowy euroazjatyckiego imperium od wysp Kurylskich do Kanaryjskich. A tu już widać zarys granicy pomiędzy miejscem na kpinę, a tą przestrzenią, w której już nie ma miejsca na żarty.

Życzą księdzu dobrych Świąt. 

Z Panem Bogiem.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1649107

Zgoda, ale głupota dominuje jednak w myśleniu ( o ile można to tak nazwać) politycznym,wielu naszych rodaków. A polega ona na lekceważeniu racji oczywistych, np. tego, że poprzednia ekipa niczego pożytecznego nie zrobiła, bo nie można uznać za to bogacenie się złodziei  i aferzystów. PiS robi błędy, ale robi też wiele dobrego. I tego nie chcą uznać, a zatem nie uznają czegoś oczywistego. To jest właśnie głupota zawiniona. O stronie moralnej nie piszę, bo tu oczywistość jest jeszcze bardziej ewidentna (nie zabijaj,nie stawiaj siebie w miejsce Boga itd)

Vote up!
5
Vote down!
0
#1649109

 

Na pierwszy rzut oka tak. Rzeczywiście tak jest.

Ale na drugi rzut tego samego oka rzeczywistość staje się znacznie bardziej skomplikowana. Na przykład:
- Jak odróżnić głupotę od braku kompetencji?

A na trzeci rzut oka sytuacja rozwłóknia się jeszcze bardziej. Na przykład.
- Jak ocenić wpływ niekompetencji zwykłego człowieka w porównaniu z drażniącą niekompetencją rzekomego eksperta opowiadającego bzdury w telewizji?
- Jak ocenić niekompetencję dziennikarza telewizyjnego codziennie komentującego w godzinach największej oglądalności w zestawieniu z niekompetencją tysięcy jego oglądaczy, w porównaniu z nieodpowiedzialną głupotą polityka głosującego w Sejmie?

Itd...

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1649112

 Dla Tuska i całej totalnej postkomuny, Polska to łup, to tylko towar na licytację i sprzedaż. Tu nie ma możliwości z nimi prowadzić jakichkolwiek wywodów filozoficznych. To zimne dranie, którzy tylko ukorzą się przed żelazną konsekwentną pięścią. Bóg da, że niedługo urośniemy w militarną siłę i vektory postrzegania naszego kraju się diametralnie zmienią.

Vote up!
7
Vote down!
-1

ronin

#1649111

     Nienawidzący polskiego patriotyzmu łgarz i cynik Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzakowskim i ich postbolszewicką, mafijną PO-PSL, które latami rabowały i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez mafijną UE i rosyjską agenturę w UE i w Niemczech.

     Mafiozi z PO i zbrodnicze mafie w UE opłacające antypolską propagandę na rzecz PO chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polski i Polaków.

    W UE i Niemczech jest wielu aktywnych agentów rosyjskich oraz agentów wpływu działających na rzecz rosyjskich zbrodniarzy. Są to osoby, które ze względu na swoje przekonania polityczne lub powiązania ekonomiczne chcą, żeby zbrodnicza Rosja z sowieckim zbrodniarzem z KGB Putinem - była traktowana jak normalny partner.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649113

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika poeta nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

że bankster Morawiecki pełniący dziś obowiązki polskiego premiera, jest byłym, a może i obecnym agentem niemieckiej STASI???

:

https://www.facebook.com/watch/?v=682549630113795

 

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1649114

To analfabetyzm.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1649117

Czy zdajesz sobie sprawę człowieku coś ty tu napisał?

Nawet pogrążony w politycznym obłędzie Janusz Korwin-Mikke nie odważył się wypowiedzieć tego, co tu nabałakałeś poeto.

To już nie jest żadna licentia poetica. To już niestety brak panowania nad gramatyką języka polskiego i zupełne niezrozumienie konsekwencji takiego analfabetyzmu. 

Zakładam, że sam nie rozumiesz tego co napisałeś.

Vote up!
4
Vote down!
-1

michael

#1649118

Stara jak świat zasada wszystkich wywiadów i kontrwywiadów mówi, że gdy otrzymujesz informację potwierdzoną co najmniej przez trzy niezależne żródła, to można ją uznać za prawdopodobną, a jeśli ta informacja ma być wykorzystana, to wtedy trzeba przystąpić do jej sprawdzania w profesjonalnym systemie weryfikacji i ewaluacji danych, nawet wtedy, kiedy ma być użyta do prowokacji lub kłamliwego pomówienia.

A szanowny pan poeta powtórzył tę informację bez zastanowienia, przy okazji lekceważąc gramatykę języka polskiego, zamienił podejrzenie lub przypuszczenie na twierdzenie. I wtedy cała odpowiedzialność za fałszywe pomówienie Pezesa polskej Rady Ministrów spada na szanownego pana, panie poeto.

Vote up!
4
Vote down!
-1

michael

#1649119

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika poeta nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nie wymyśliłem panie specjalisto od gramatyki, i nie tylko. Wpadła mi na komputer ta informacja od ludzi, którzy dotknęli faktów. Podałem namiar na ich wypowiedzi..... Nie mam powodów by im nie wierzyć. Żyję parę dziesiątków lat na tej naszej ziemi, i na ludziach znam się trochę. Często wystarcza mi jeden rzut oka na twarz, i już wiem co tam się skrywa pod tym uśmieszkiem. Pani Premier Beata Szydło Była Wspaniałym Człowiekiem. I Takim także Premierem Naszej Polski. Nagle, ni stąd ni zowąd, jak Filip z konopi wyskoczył ten, co uśmieszkiem swoim zakrywa wszystko. Być nie trzeba jasnowidzem, by stwierdzić, że kryją się za tą podmianą bez żadnego uzasadnionego powodu jakieś śmierdzące machloje. Tuski matoł zanim został "szefem" w Polsce, ksywkę OSKAR miał od niemieckiej STASI. Cały czas Polska Nasza jest niszczona przez obce siły. I ruskie i niemieckie. 

I TO JEST PRAWDA! TO JEST FAKT!

:

https://www.google.com/search?q=CZY+MORAWIECKI+MATEUSZ+JEST+AGENTEM+NIEMIECKIEJ+STASI+%3F&oq=CZY+MORAWIECKI+MATEUSZ+JEST+AGENTEM+NIEMIECKIEJ+STASI+%3F&aqs=chrome..69i57j33i160l3j33i299.40857j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1649122

Oddanie naszej wspólnej Ojczyźnie jest dobre. Ale wśród przyjaciół wilcy zająca zjadły. Zważ dobry człowieku jaką nienawiścią do Polski pała cała zgraja chorych z pogardy i żądzy zemsty ludzi kasty prawniczej, polityków oderwanych od pospolitego złodziejstwa, bezczelnej grabieży i paskudnej korupcji i nepotyzmu. Przyjrzyj się jak bardzo ci właśnie ludzie kłamią, atakują agresywną antypolską propagandą, jak bardzo gardzą polskim chrześcijaństwem i polskim patriotyzmem. I spróbuj odróżnić ich podłe gadanie od faktów i prawdziwego dorobku. Poznaj ludzi po prawdziwym dorobku, a nie po kłamstwach propagandy.

Zastanów się chwile jaki jest rzetelny wynik pracy tego właśnie Morawieckiego, pomyśl co ten rząd konkretnego zrobił dla Polski i jej Obywateli, a wtredy przestaniesz słuchać szczekania kłamstw propagandy moskiewskich szakali.

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1649123