Stara dobra Unia Wolności

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Jak się dobrze przyjrzeć temu komitetowi honorowemu Komorowskiego to właśnie coś takiego widać. Starą UW. Tych wszystkich "ludzi rozumnych", tych "artystów" z Bożej łaski. Taki Chyra, który w sposób jawny mówi: "Ja to się polityką nie interesuję." To dlaczego dziennikarz przeprowadzający wywiad nie wziął go od ręki pod fleki i nie zadał pytania, że skoro się nie interesuje polityką to po cholerę miesza ludziom w głowach. Inna "artystka" Kora, mówi na takim poziomie ogólności, że też się doprasza o dociśnięcie. A w miarę sprawny dziennikarz jest w stanie zrobić i z takiego Chyry i z takiej Jackowskiej dosłownie pasztet. Przecież ci ludzie nie dysponują taką wiedzą, żeby mogli na serio i na poważnie rozmawiać. Ale udają "wielkich" i "światłych" - nie są ani wielcy ani światli. W swojej grupie zawodowej reprezentują w miarę przyzwoity poziom i tyle.

Jeśli się przyjrzymy minie Donalda Tuska w czasie tych uroczystości to poza ewidentnymi momentami gdy jego twarz wyrażała chęć mordu (niektóre fragmenty przemówień jak ten, że charyzmatyczni są psychopaci), to zobaczymy jedno. Tusk zaczął się orientować, że PO zostało totalnie skolonizowane przez dwie grupy. Z jednej strony lodziarzy i drobnych oszujszczików, a z drugiej przez UW. Tą samą UW, którą w swoim czasie tenże sam Donald Tusk pomagał wykończyć. A teraz "ludzie rozumni" przyszli i opletli Tuska pajęczyną miłości - niewątpliwie chcą go udusić, wprawdzie jeszcze nie w tej chwili, jeszcze jest im potrzebny, ale gdy tylko nadarzy się sposobność to zgodnie ze swoimi zwyczajami zaczerpniętymi z nie byle jakiej szkoły (krótki kurs WKPb), dokonają zamachu wewnątrz PO. Pewnie, żeby nie wzbudzać podejrzeń pierwszym po Tusku będzie ktoś taki jak Schetyna, a potem władza przejdzie w stare dobre sprawdzone ręce - no na przykład taki młody Mazowiecki się marnuje jako publicysta - niech się sprawdzi w polityce, gdzieś tak zadecyduje jakieś gremium.

Ciekawe czy Tusk w pełni widzi te zagrożenia. Dotychczas głównych swoich konkurentów wewnętrznych rozgrywał wręcz koncertowo. Ale tu musi się spieszyć, bo jak nie to się go pozbędą.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wydaje się, że na razie Tuska chroni Merkelowa, ma w tym interes,gdyż jest wyjątkowo wobec Niemców spolegliwy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mirek603

#59882

  Wydaje mi sie, ze ta kanalia jest rowniez w jakims tam stopniu wprowadzona i wspoldziala w nowym pakcie unicestwienia Polski.... Pakcie Putin - Merkel !!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#59887