Ku przestrodze - powrót do przeszłości

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Przypominam znane fakty, ogólnodostępne w sieci ale celowo pomijane w innnych mediach.
Fakty dotyczące przeszłości Tuska, którego jedynym celem od zawsze była i jest pełna władza.
Przypominam fakty, o których nie ma wiedzy młodzież szkolna, bo po prostu nie ma tego w podręcznikach szkolnych do nauczania historii Polski.
Może właśnie dlatego wciąż tak żle wybieramy.
Może to niepropagowanie szerokiej wiedzy o tym w gruncie rzeczy karierowiczu a nie polityku mającym na celu przede wszystkim dobro kraju i Rodaków, to celowe i przemyślane działanie salonu i michnikowszczyzny czyli tzw.właścicieli III RP.

Bo póki co, to właśnie Tusk jest "aniołem stróżem" interesów właśnie salonu i beneficjentów OS.
Oni trzymają go na stołku a on ich strzeże.

Obecny przewodniczący partii Platformy Obywatelskiej, przewodniczący klubu parlamentarnego od 10 kwietnia 2003 do 5 grudnia 2006, wicemarszałek Senatu IV kadencji w latach 1997 - 2001, wicemarszałek Sejmu IV kadencji w latach 2001-2005, senator IV kadencji, poseł na Sejm I, IV, i V, VI kadencji, kandydat na Prezydenta RP w 2005
- w 1980 r. ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego.
- jako student uczestniczył w tworzeniu Studenckiego Komitetu Solidarności, co było reakcją na zamordowanie w Krakowie przez Służbę Bezpieczeństwa Stanisława Pyjasa.
- współtwórca Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Gdańsku.
- został szefem "Solidarności" w Wydawnictwie Morskim i dziennikarzem wydawanego przez związek tygodnika "Samorządność".
- przez 7 lat utrzymywał się z pracy fizycznej w założonej przez Macieja Płażyńskiego spółdzielni "Świetlik".
- był jednym z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W 1991 roku został przewodniczącym KLD, który w jesiennych wyborach zdobył 37 mandatów w Sejmie, a Tusk został jednym z posłów I kadencji.
- w kwietniu 1994 Donald Tusk został jednym z wiceprzewodniczących Unii Wolności, powstałej po połączeniu się KLD z Unią Demokratyczną.
- w wyborach w roku 1997 otrzymał mandat senatora z ramienia UW i znalazł się w koalicji popierającej rząd Jerzego Buzka. Został wicemarszałkiem Senatu IV kadencji.
- w 2000 roku, po przegraniu walki o fotel przewodniczącego UW z Bronisławem Geremkiem, opuścił partię i 24 stycznia 2001 r. wspólnie z Andrzejem Olechowskim i Maciejem Płażyńskim założył Platformę Obywatelską.
- przewodniczącym partii został Płażyński. W wyborach roku 2001 UW nie dostała się do parlamentu, otrzymując mniej niż 5% głosów, a PO uzyskała w sejmie 65 mandatów, stając się największym klubem opozycyjnym.
- 10 kwietnia 2003 roku objął funkcję przewodniczącego PO, którą sprawuje do chwili obecnej.
- 16 listopada 2007 roku został desygnowany na premiera.

Donald Tusk zwany też Cudotwórcą .
Kandydat na prezydenta Polski z ramienia Platformy Obywatelskiej, człowiek z układu - Słońce Kaszub a także również Słońce Peru.
Zwany także trzecim tenorem WSI, lumpenliberałem i Chemicznym Donaldem.
Gorący miłośnik dialogu społecznego za pomocą gazu pieprzowego.
Z wykształcenia historyk, powszechnie uważany za wybitnego myśliciela i naukowca.
Słynie z posługiwania się chłodną logiką i trudnymi słowami.
Nosi szlachecki tytuł Króla Sondaży.

Nie pojechał na mecz z Niemcami ponieważ nie wiedział komu kibicować.
Kiedy w 1987 roku napisał w miesięczniku "Znak", że "polskość to nienormalność", a "piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej".
W 1992 chciał odłączyć Kaszuby od Polski i wyposażyć je we własną armię, rząd i finanse, a jeszcze później w sprawie wypędzonych opowiedział się po stronie Niemiec.
Polacy "docenili" jego "patriotyzm" i w 2007 roku oddali na niego swoje głosy.
Broni swoich kolegów , a nawet załatwia im prace.
Na rozkaz UE i Merkel zlikwidował polski przemysł stoczniowy.
Ulubiony sport piłka nożna , czasami nawet nie idzie do pracy , ponieważ piłka właśnie jest w grze.
Obecnie intensywnie pracuje razem ze swoimi aparatczykami nad cichą eutanazją ludzi śmiertelnie chorych, wprowadząjac ograniczenie dostępu do lekarzy i nowoczesnych metod leczenia, stosowanych szeroko w tak wyśmiewanej przez nas Rumunii.

POLACY - Obudżcie się!
Bo inaczej to zostanie nam tylko taniec chocholi i śpiew - " miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur"......

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Trzeci tenor WSI

Król sondaży

Co do chłodnej logiki i trudnych słów bym polemizował.
Wszak ksywka "nerwusek" wzięła się z oceny sytuacji gdy tępy automat gubi się z braku sensownych argumentów, a przeczuwa że nowobełkot nie przejdzie:
"(dla dalszej modernizacji i wiązania Polski z kręgiem krajów rozwoju industrialnego wprowadzamy monitoringi które jednoznacznie potwierdzą innowacyjność instrukcji służących doskonaleniu procedur)"

Wołam o pomnik dla tego nawiasu.

Proszę wybaczyć,to z głupoty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#42536