Czy dziś ukradną nam Lasy Państwowe ???

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

 

W Sejmie palą świeczki chanukowe chyba za pomyślność rozwiązania ostatecznej kwestii Lasów Państwowych..teraz przydałyby się protesty Pisowców a nie marszyki-spacerki...pilnujcie Lasów Państwowych...

Na żywo z Sejmu...kliknij linka...

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=BE973116ACE7FA4AC1257DB0003BCA04#

za Miziaforum:

http://miziaforum.wordpress.com/2014/12/17/pilne-dzis-w-nocy-sejm-podejmie-decyzje-o-sprzedazy-lasow-panstwowych-info-pap-i-zrodla-sejmowe/

Nie ma już społecznej inicjatywy, którą Platforma potraktowałaby poważnie. Nie ma też zakamarka gospodarki, którego nie chciałaby ograbić. Na Lasy Państwowe ma wyjątkową chrapkę i wszystko wskazuje na to, że 2,5 miliona podpisów w ich obronie, zmieli w sejmowej niszczarce dziś w nocy.

Wszystko zaczęło się w styczniu 2014, kiedy mocą nowelizacji ustawy, przeforsowanej przez rząd Donalda Tuska, zobowiązano Lasy Państwowe do przekazania budżetowi państwa w tym i kolejnym roku po 800 mln zł. Zdecydowano też, że od 2016 r. Lasy będą rocznie przekazywać do państwowej kasy 2 proc. wartości sprzedanego drewna. Ze skasowanej Lasom kwoty 1,3 mld zł ma trafić na Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych, a pozostałe 300 mln zł na zmniejszenie deficytu budżetu państwa.

Donald Tusk, zagarniając 1,6 mld z kasy Lasów, stwierdził beztrosko, że decyzja rządu „w perspektywie wielu lat stabilizuje sytuację Lasów Państwowych” i pozwoli im „funkcjonować co najmniej tak samo dobrze, jak do tej pory”. Uznał, że dotychczas funkcjonowały one w „przesadnie komfortowym kontekście finansowym”, co groziło nieracjonalnym wydawaniem tych środków. Zagadnienie racjonalności wydatków nigdy nie należało do mocnych stron obecnego „Króla Europy” i jego partii, więc Polacy nie dali się nabrać. Świadomi, że żaden dotychczasowy rząd nie zaszkodził polskim lasom tak dalece, jak koalicja PO-PSL, podjęli protest. Wsparli go politycy PiS, a były minister środowiska, prof. Jana Szyszko, podkreślał, że pozbawienie Lasów Państwowych ich czteroletnich przychodów zdestabilizuje ich działanie i „uniemożliwi normalną gospodarkę”.

Polacy stanęli murem w obronie Lasów, ale i polskiej ziemi, która od 2016 roku zagrożona jest masowym wykupem jej przez obcokrajowców. 1 maja 2016 kończy się dwunastoletni okres ochronny ziemi. Patrząc na kondycję polskiej gospodarki, puste kieszenie obywateli i ceny ziemi, łatwo przewidzieć, że dla wielu Polaków sprzedażojcowizny będzie sposobem na przetrwanie, a obcokrajowcy już teraz są żywo zainteresowani jej wykupem. W ostatnich latach robią to za pośrednictwem podstawionych „słupów”. Za półtora roku będzie już wolna amerykanka.

Obie te sprawy zjednoczyły Polaków w obywatelskim proteście. Pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum ws. Lasów Państwowych oraz renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w kwestii sprzedaży ziemi obcokrajowcom podpisało się 2,5 mln osób. Wnioskowano w nim, by obcokrajowcy mogli kupować ziemię w Polsce dopiero od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych krajów UE. Jak na razie zarabiamy ponad pięciokrotnie mniej.

Posłowie PiS złożyli wniosek referendalny w Sejmie siedem miesięcy temu.Wszystko wskazywało na to, że rząd nie może zamknąć na niego oczu. Tymczasem dziś okazało się, że odkładana do zamrażarki sprawa, ma zostać rozpatrywana dziś w środku nocy. Posłowie zostali powiadomieni wczoraj, że dziś w nocy między 21:30 a 1.30 mają debatować o tym, czy włączyć do porządku dziennego posiedzenia Sejmu (jutrzejszego lub piątkowego) punkt dotyczący ogólnopolskiego referendum.

Wszystko wskazuje na to, że ogólnonarodowa sprawa walki Polaków o polską ziemię, ma zostać zmielona w niszczarce, jak wszystkie inne obywatelskie inicjatywy. 2,5 mln podpisów, które zebrano w zaledwie 3 miesiące, zostają przez rząd potraktowane jak kupa śmieci. Nie znaleziono nawet dogodnej pory na poważne przyjrzenie się prośbie obywateli. Z podobnym lekceważeniem potraktowano dziś przedstawicieli Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, którzy przywieźli do Sejmu blisko 300 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, zapewniającej rodzicom prawa do decyzji o kierunku edukacyjnym ich dzieci. **To tylko dwa przykłady z ogromu działań Platformy, które boleśnie pokazują, że Platforma jest obywatelska jedynie z nazwy. Najwyraźniej rację mają ci, którzy przypominają, że „milicja też była obywatelska”.

autor: Marzena Nykiel

http://wpolityce.pl/polityka/226315-platforma-lupi-kolejne-rodowe-srebra-pod-oslona-nocy-chce-zmielic-25-mln-podpisow-w-obronie-lasow-cos-w-tym-jest-ze-milicja-tez-byla-obywatelska


 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:15)

Komentarze

pozamiatają lasy jak wszystko co dotąd miało jakąkolwiek wartość dla narodu i państwa.

Miast Bieleckiego-wybrano do doradzania rządowi-tego "koczownika" bez brody.

To "zabójca" polskiego przemysłu, który budowaliśmy od 1939 roku. To "miszcz" prywatyzacji za grosze.

Czas zbierania podpisów już minął.

Trzeba nam zejść do podziemia, czas tworzyć zręby "AK-2014". Cóż innego pozostało?

Pozdrawiam 5.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1456169

...już dosyć dawno byłem sceptyczny co do podpisów, ale sam z uporem maniaka zbierałem, dziś widzimy, że oni podpisy mają w dupie, przewał idzie pełną parą...najgorsze jest to, że nawet partyzantki nie będzie gdzie upawiać...:((pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1456174

stokroć ważniejszy od Ukrainy i wolności mediów, które i tak nie są polskie.

Ale ziemia polska jest tego warta... Ona tak !

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#1456172

...my się mamy zajmować Ukrainą, jak następna qrwa "nocna zmiana" robi przewał ...powiem Ci, że już mnie szlag pomału....

pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1456176

Trybie, nie możesz i to zarówno ze względów rodzinnych, zawodowych i społecznych. No chyba, że jak ten ze stopki rzucisz wszystko w cholerę, bo masz teraz jakiś ważny projekt, który nas wszystkich uratuje. ;)

Postanowiłem zacząć wyławiać i zbierać listki bobkowe ze zjadanych zup na laur, ale nie dla Ciebie. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1456184

 Powód to jest najwyższej wagi, żeby wyjść na ulice, ale i media godne są zdecydowanej walki.

Chodzi o to, że choć nie są materialną własnością Polaków, to i tak muszą służyć Polskiemu Narodowi i funkcjonować pod nadzorem autentycznych organizacji obywatelskich. Bierze się to stąd, że media nadają na rynek publiczny (co innego jakieś zamknięte, branżowe, czy reklamowe) zawsze, kiedy wpływają na nasze życie polityczne, gdy wpływają na nasze postawy obywatelskie, moralne, światopoglądowe...

Ten rynek publiczny to niezbywalne dobro wspólne Narodu. Szerzej można mówić o przestrzeni medialnej – też oczywiście będącej dobrem wspólnym Narodu niezbywalnym. Tu też społeczeństwo obywatelskie sprawuje nadzór nad władzami państwowymi w zakresie gospodarowania nią, żeby nie służyła interesom obcych, a naszych wrogów.

cd. zamieszczę w oddzielnej notce.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1456201

Wcześniej był protest przeciwko ACTA i był udany. Teraz pora na gremialny protest przeciwko prywatyzacji lasów. To jedna czwarta powierzchni Polski. Do tej pory jest państwowa, czyli każdego. Można chodzić po lasach, zbierać grzyby, jagody. A te lasy porastają wiele gor, czyli chodzimy po górskich szlakach. To wszystko się skończy! Właściciel może ogrodzić las i wstęp będzie tam wzbroniony. Jeśli nawet tego nie zrobi, to już nie będziecie u siebie, ale u kogoś!

"Właścicielom lasów prywatnych (lasów nie będących własnością Skarbu Państwa) wolno natomiast ustanawiać zakaz wstępu do lasu. Taki zakaz wstępu do lasu musi być odpowiednio oznaczony za pomocą tablicy z właściwym napisem („zakaz wstępu”). Mają oni także prawo pozyskiwania drewna w lesie. Właściciele lub użytkownicy wieczyści gruntów przeznaczonych do zalesiania mają również prawo do dotacji z budżetu państwa."

 

Sprawa kompletnie przemilczana przez media. Dopiero, dzięki Trybeusowi zaczęłam czytać na ten temat i mu za to dziękuję. Można się zdenerwować, bo chodzi o CZWARTĄ CZĘŚĆ POWIERZCHNI POLSKI!

To, co uważam za ważne, tak szybko wynotowałam:

"Prof. Jan Szyszko stwierdził, że polskie Lasy Państwowe to unikat w skali świata, nie mówiąc o Europie. Polskie Lasy Państwowe od 90 lat dzięki swojemu dziedzictwu kulturowemu i dzięki wielkiej wiedzy przyrodniczej tak użytkują te zasoby, żeby były wzorem dla całego świata. Przypomniał, że dostały nagrodę UNESCO za wzorowo prowadzoną gospodarkę przez przedsiębiorstwo w zakresie zrównoważonego rozwoju."

 
"Lasy Państwowe jako zarządca majątku Skarbu Państwa są znakomicie osadzone w rzeczywistości wolnego rynku: nie pracują na zysk, ale mogą tworzyć nadwyżki finansowe i użytkować je na rzecz wspólnego dobra. Mądry ustrój Lasów Państwowych, który w warunkach gospodarki kapitalistycznej pozwala na zachowanie własności państwowej, nie jest w pełni wykorzystany, jeśli chodzi o zarządzanie dziedzictwem narodowym, jakim jest dzika przyroda. Możliwości samofinansowania należałoby rozciągnąć na ochronę przyrody i nie obciążać budżetu państwa powoływaniem czy poszerzaniem obszarów chronionych.
 
Takie rozwiązania będą możliwe, kiedy użytkowanie i ochrona dzikiej przyrody będą pod jednym zarządem i będą miały jednego gospodarza, bo tylko wtedy można równoważyć użytkowanie (produkcję) i ochronę, zamykając się w ramach własnych dochodów Nie oglądając się na budżet państwa. Wprowadzane i proponowane przez rząd rozwiązania idą dokładnie w przeciwnym kierunku. Dlaczego komplikujemy i udziwniamy funkcjonowanie państwa, zamiast je upraszczać i racjonalizować?
 
W Polsce mamy sytuację wyjątkową na tle zjednoczonej Europy: 80% lasów jest własnością państwową. Od polityki państwa zależy ich byt, stan, użytkowanie, ochrona. Wszystko. Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, z prawie dziewięćdziesięcioletnim doświadczeniem, przeszło przez II Rzeczpospolitą, PRL i jest dobrym rozwiązaniem również dzisiaj. Rozwiązaniem, którego zalety nie do końca są wykorzystane w nowych warunkach, chociażby w relacji do ochrony przyrody.
 
Traci sens ciągłe wykazywanie politykom i decydentom, że gospodarka leśna jest działalnością specyficzną, nieporównywalną z żadną inną, w żadnym innym resorcie."
 
http://www.ekologia.pl/srodowisko/przyroda/lasy-panstwowe-i-lesnictwo-wielka-prywatyzacja-lasow-panstwowych,13306.html
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1456379

@Trybeus

Co tam lasy?!!! Po tym, jak już Polska zostanie okrojona z lasów, medialni idioci napiszą, że to Putin oczywiście, długie ręce Moskwy i internetowi agenci GRU zagrabili polskie lasy. Priorytetem dla Polski są dzisiaj interesy Ukrainy. To żeby dozbroić banderowców, to znowu, aby rewersem posyłać do nich gaz, czy w końcu to, aby zamachowca Poroszenkę powitać w polskim sejmie, który de facto sejmem już nie jest, a tylko pośmiewiskiem i precedensem na to, jak parlament wyglądać nie powinien. 

Kiedy już Kowalski się przekona o tym, że zbieranie grzybów w lesie może być dużym zagrożeniem dla życia (tabliczki - Teren prywatny. Wejście grozi śmiercią), to będzie już za późno na cokolwiek. 

Zwróć uwagę Trybeusie, że ani PiS nie alarmuje, ani sakiewiczownia tego nie komentuje. Ktoś może zapytać - "no właśnie, dlaczego tak jest"? Spotkałem się z opinią, że w kwestii lasów mamy do czynienia z drugą Magdalenką. Otóż tak nie jest, a to dlatego, że cały czas mamy do czynienia z Magdalenką pierwszą. Układ okrągłostołowy nie powstał wczoraj i nie potrzebuje on żadnych usprawnień i aktualizacji, bowiem funkcjonuje perfekcyjnie, a spacery po wieczornej Warszawie, zalegalizowane przez władzę, to szczyt możliwości polskiej "opozycji".

Mało kto sobie zdaje sprawę z faktu, że w przypadku przejścia wałku z lasami, to ten kolejny rozbiór będzie już ostateczny. Ktoś po prostu Polskę kupi za śmieszne pieniądze, a na straży jego prawa własności, będą czuwać wszystkie instytucje prawne na świecie i już wówczas ani żadne powstanie nie pomoże, ani to, że sam Marszałek na Kasztance wjedzie do Warszawy. Póki co, to wjechał Poroszenko, a Polacy w ramach programu o przyjaźni z Ukrainą, będą sobie mogli, udać się na grzybobranie za wschodnią granicę, na taki Wołyń np. Tam bracia Ukraińcy chlebem i solą będą grzybiarzy witać, a że przy okazji ktoś zarobi w łeb siekierą, to cóż to takiego. Wypadek przy pracy, wszak chleb czymś należy pokroić, a i sól się przyda na świeże rany.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1456206

..zgadza się, jest to wypełnienie obietnic magdalenkowych...milczenie Pisu jest tutaj aż nadto wymowne, od parti, która ma na swoich ustach slogany o patriotyźmie, wolnej Polsce wymagam więcej, tym bardziej, ze sam w niej jestem...(chyba już niedługo)...nie wystarczy powiedzieć, że "przecież głosowaliśmy przeciw", to tylko uwiarygadnianie...pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1456222

No to chyba czas odgdakać.

Prezes zmobilizował swoich szanownych posłów i powiedział, ze im dupy pourywa jak to przejdzie. Doszło do tego, że poślinka profesor bała się iść na korytarz na szamę, żeby w tym czasie szybkiego głosowania nie ogłosili, bo prezes coś by jej urwał. Dzisiaj tematem dnia nie jest powtórka "nocnej zmiany", tylko poslinka i jej niegodne szamanie na sali. O "nocnej zmianie" cichosza. Zupełnie. Pełna blokada.

 

Z drugiej strony, oni musieli już wziąć zaliczki za to, skoro tak na chama idą. Ciekawe ile razy jeszcze do końca kadencji spróbują i o ile lasom podniosą haracz, żeby się lasy wykopyrtnęły łatwiej.

W sytuacji gdy ludziom nie wolno własnego drzewa ruszyć, oni prywatyzują lasy? Najpierw niech sprywatyzują prywatne drzewa, które już ludzie mają, albo niech sprywatyzują lasy z jednoczesnym zakazem budowania czegokolwiek i usuwania kazdego krzaka powyżej metra, jestem bardzo ciekaw kto i po co kupi. Szczególnie taki co wcześniej miał tartak, żeby za rżnięcie nie płacić. I psa. Naprzyklad łyźwa.

No tak, ale to przecie dla nich żaden problem, najpierw sprzedać lasy swojakom z zakazem, a podczas kolejnego zamachu stanu w środku nocy, uchwalić im zgodę na wszystko, plus np dopłaty jeszcze z budżetu. Co, żal nie wziąć kasiory, jak leży.

I druga Japonia, jak ta lala. Otake Polskę chodziło, nie?

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1456233

...cóż można dodać do Twego komenta...pewnie wzięli zaliczki i tera sponsor drobi nogami coby  te polskie knieje ogrodzić i tabliczkę wbić z napisem Achtung Hochspannung... q...jego mać

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1456264

"Mało kto sobie zdaje sprawę z faktu, że w przypadku przejścia wałku z lasami, to ten kolejny rozbiór będzie już ostateczny. Ktoś po prostu Polskę kupi za śmieszne pieniądze, a na straży jego prawa własności, będą czuwać wszystkie instytucje prawne na świecie i już wówczas ani żadne powstanie nie pomoże, ani to, że sam Marszałek na Kasztance wjedzie do Warszawy. "
 
 
Jinks, to jest straszne, co piszesz, po prostu straszne. Niestety, masz rację.
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Lotna

 

#1456226

Notkę o kradzieży lasów, którą należało nagłośnić, ukryły w krzakach. Po czyjej oni są stronie; złodziei?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1456239

Biedne żuczki...

Coś tam, coś tam usłyszały i już pory pełne strachu.

Wiadomo było, że projekt nie przejdzie. Platfusy jeszcze takiej mocy nie mają, żeby zmieniać konstytucję.

 

Ale trochę dzikeij paniki w internecie zrobić można, prawda panie od panik wszelakich?

 

No i dupa. Lasów nie oddamy nigdy (póki ja żyję)

 

Lasy Państwowe uratowane przed szkodliwymi zmianami w konstytucji

 

Sejm nie wprowadził do konstytucji zmiany, która mogłaby stanowić zagrożenie dla Lasów Państwowych. Zmiana, której nie przyjęto, stanowiła, że lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym z wyjątkiem uzasadnionego celu publicznego.

W głosowaniu za zmianą opowiedziało się 291 posłów, 150 było przeciw, do większości konstytucyjnej zabrakło pięciu głosów. Ustawę o zmianie konstytucji Sejm uchwala większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

 

http://wpolityce.pl/polityka/226338-lasy-panstwowe-uratowane-przed-szkodliwymi-zmianami-w-konstytucji

 

Weź sobie chłopcze zrób dobrze, zanim zaczniesz latać po wiosce i wołać - Mars atakuje.

 

A reszta bezmyślnych komentatorów - wstyd! Marsz do kąta!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1456242

taki haracz jaki planują to tylko patrzeć jak za jakiś czas postawią je w stan upadłości. Mnie najbardziej wkurza to że PSL gra tu pierwsze skrzypce, bo to oni pierwsi dorwali by się do tego miodu

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

hobo

#1456244

Oczywiscie, że luzik. Tylko dlaczego nie dopisałeś w tej arytmetyce, że zabrakło aż pięciu głosów?

Zresztą sprawa jest posrana. Obywatel nie może sobie postawić kurnika bez haraczu, stosu papierów i zakupu u nich, ich materiałów. Jesli tego nie zrobi, przejadą mu po tym buldożerem na jego koszt. i już.

Ale na ten przykład deweloper (czyli właściwie kto?) może postawić cztery metry obok istniejącego budynku - blok. I gra gitara.

No i postawić halę, która zawali się od śniegu, co zaskutkuje bardzo kosztownymi obowiązkami odsniezania dachów w całym kraju, które to koszty obciążą obywateli. (Kilka osób powinno wiedzieć, że dach się liczy w tym na śnieg, a gdy istnieje opcja przeciążenia konstrukcji sniegiem, zawiera to instrukcja obsługi.)  O tym się nie mówi. Nie mówi się o tym, że jest wałek i w instrukcji jest wyższa obciążalność, niż zrealizowana. Lepiej kazać wszystkim w kraju dachy odśnieżać obligatoryjnie. No fajnie..

Las, jak las. Jak cokolwiek innego. Takie lasy państwowe powinny dbać o pogłowie i drzewostan, ale to nie powinno wykluczać możliwości obrotu terenem zalesionym, czy nawet zmianą zaszeregowania z terenu lesnego na np rolny. Ok, tylko, że wszyscy się boją, że jak będzie tylko możliwość takiego obrotu, to natychmiast nas okradną, w biały dzień i w świetle prawa. Nie będzie ani lasów, ani drzewostanu. ChDiKK czyli jak zwykle.

I to w sytuacji, gdy ja swojego drzewa nie mogę uciąć i sobie zjeść, bo mi dowalą domiar na 50tysięcy za szt. No fajnie..

I teraz robi się efekt taki, że lasy będą jak minaret? Jak już raz gdzieś bedzie las państwowy, to dupa? Na zawsze? Hmm..

Coraz większe połacie zamieniane są w różnej maści rezerwaty i tereny chronione. Niby pustółce, abo świeżąbowi fajnie, ale życie ludzkie i gospodarka na tym obszarze zamiera. tymczasem Polska wypada nadzyczaj korzystnie na tle innych państw z terenami lesnymi, więc o co i po co ta panika i mania rezerwatowania, czyli zakazu prowadzenia gospodarki? Niech sobie drzewo rośnie, ale jak człowieki mieszkają i gospodarzą, to niech się darzy..No ta, ale to Polaki, to nie..im nie wolno.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1456245

//No i dupa. Lasów nie oddamy nigdy (póki ja żyję)//

Musisz żyć, musisz... Polska bez ciebie zginie :)))))))))))))) 

Sto lat, sto lat!!

 

I ten sznyt, niom prosto z Gdyni..

//Weź sobie chłopcze zrób dobrze, zanim zaczniesz latać po wiosce i wołać - Mars atakuje.//

 

Siem wcale nie dziwię, że Ruszkiewicz błaga o twój powrót, bez ciebie to tam chamstwo samo zostało...

//A reszta bezmyślnych komentatorów - wstyd! Marsz do kąta!//

Woooodzuuuuuuuuuu bedziem jak każesz.:))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1456255

No i niebożę zapewne medal by od banderowskiej ubecji chciało, ale facecjonistom nie dają. Pokładowy komik :D

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1456259

"weź sobie zrób dobrze" ... no nie wiem... ale żarty na początek ma takie "wschodnie" :)

Natomiast to rozstawianie po kątach.. banderowski medal, mówisz?

A Spirito go chce ściągać znów na neonek :((

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#1456260

Teraz nie przyjdzie, bo ma bardzo mało czasu, gdyż realizuje bardzo ważny projekt. :)

Z powyższego widać, że z morza wyniósł się do lasu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1456263

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

pozdrów p.Ruszkiewicza....bo tu mu zrobino taką reklamę ,że zajrzałam na jego portal.No i całkiem, całkiem....szkoda tylko że niektórych przednich blogerów stamtąd wyrzucił.Spokojniej by nam się tu żyło.Pozdr.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1456265

Albo sama to zrób, tam teraz można bez żadnych kodów blogować i komentować.

Większość blogerów tam piszących nie zagląda tutaj i niektórym się wydaje, że ci "wyrzuceni" to fajne chłopaki są.

Widać wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :))))))

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Astra - Anna Słupianek

#1456272

..że co ???!!! Następnym razem może braknąć tych pięciu głosów i wtedy banda czworga znajdzie "uzasadniony cel publiczny", aby sprzedać lasy i ziemię pod nimi...o czym dyskutujemy, ktoś kto zbiera się w środku nocy i obraduje nad takimi ustawami jest zwykłym złodziejem !!!

..to tak jakby głosować nad sprzedaniem matki do burdelu ...tfu !!!

Pisiory nie panikują, bo pewnie kąsek spadnie, albo kość do obgryzienia...tfu !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1456262

I skorzystano z niej, żeby poużywać sobie na PiS :)

Ostatnio, jak mojemu wnukowi dałam gazetę aby go na chwilę czymś zająć w miejscu "gdzie król piechotą chodzi", to po chwili z wrzaskiem mi oznajmił:

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1456267

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...Babcia Pisówa a czyta Wyborczą :))...jeszcze wnukowi daje ...toż to trza by zgłosić do Rzecznika Praw Dziecka jako znęcanie się nad dzieckiem:))...ej Babcia Babcia...:))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1456270

A gdzie tam kulega dojrzał Wyborczą - i gdzie ja napisałam, że czytam i że dałam wnukowi GWno do czytania ?

Oczopląsy ? Po kielichu nie radzę wchodzic na fora, bo to zwykle kończy sie oczopląsem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1456271