Zrozumieć konflikt na Ukrainie...trzecia dawka dysonansu poznawczego...tropem GMO...

Obrazek użytkownika trybeus
Świat

 

Być może zagrzewanie do zbrojenia Majdanowców przez pewne środowiska może mieć coś wspólnego z tym, że Ukraina kategorycznie nie zgadzała się na uprawy GMO...a batalia może toczyć się o szeroki rynek do zapełnienia genetycznie modyfikowanym syfem z Monsanto...dobry tekst, który ukazał się dziś, wkleję na swój blog, aby nie umkło...linki do dwóch źródeł wklejam na końcu, obydwu dlatego, ponieważ nie wiem ,który jest pierwotny...korekta, pierwotny wpis @memnon...link na końcu...

(...)

Kolejnym elementem ukraińskiej układanki są interesy firmy Monsanto. Pisze o tym kanadyjska dziennikarka Joyce Nelson powołując się na raport kalifornijskiego Oakland Institute, wg którego Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy żądały jako jednym z warunków 17 miliardowej pożyczki było otwarcie się Ukrainy na rolnictwo modyfikowane genetycznie. Sprawę określono jako: „Posunięcie Zachodu: Bank Światowy i MFW w konflikcie ukraińskim”.

Pod koniec 2013 r. ówczesny prezydent Wiktor Janukowicz nie zgodził się na umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, z czym związana była 17 miliardowa pożyczka z MFW. Zamiast tego wybrał rosyjski pakiet pomocowy w wysokości 15 mld $ wraz z upustem ceny gazu. To było powodem rozruchów i jego usunięcia z funkcji oraz późniejszego kryzysu.

Według Oakland Institute „ponieważ Ukraina nie zgadza się na stosowanie genetycznie modyfikowanych organizmów w rolnictwie, punkt 404 umowy z UE, dotyczący rolnictwa, zawiera klauzulę, która została niezauważona: obie strony będą współpracować na rzecz wykorzystania biotechnologii. Niewątpliwie zapis ten jest zgodny z oczekiwaniami agrobiznesu. Jak zauważył Michael Cox, czołowy przedstawiciel banku inwestycyjnego Piper Jaffray, 'Ukraina i w szerszym znaczeniu - Europa Wschodnia, należą do najbardziej obiecujących rynków dla gigantów produkujących maszyny rolnicze oraz producentów nasion Monsanto i DuPont'.“

Ukraińskie przepisy zabraniają stosowania upraw GMO. Kraj ten długo uznawany był za „spichlerz Europy” a jej czarnoziemy za idealne do uprawy zbóż; w 2012 r. ukraińscy rolnicy zebrali ponad 20 mln ton pszenicy.

W maju 2013 Monsanto poinformowało o planach inwestycji za 140 mln $ na niemodyfikowane pszeniczne ziarno siewne na Ukrainie. Ale już w listopadzie sześć największych organizacji rolniczych na Ukrainie przygotowało nowelizację ustawy „legalizującej ziarno GMO w zakresie wytwarzania, testowania, przewozu i używania”.

Prezes ukraińskiego stowarzyszenia pszenicznego Wołodymir Klymenko na konferencji prasowej 5 listopada przyznał się do podpisania z innymi organizacjami dwóch listów w których domaga się zmian prawa o biologicznym bezpieczeństwie i legalizacji GMO. Propozycja ta pokrywała się z warunkami umowy stowarzyszeniowej z UE i pożyczką BŚ i MFW.

Redaktor internetowego sustainablepulse.com – Henry Rowlands – zauważył zagrożenie dla eksportu ukraińskiego rolnictwa po dopuszczeniu GMO a także, że „inwestycje Monsanto na Ukrainie mogą w ciągu kilku lat wynieść 300 mln $” i pyta, czy „ukraińskie rolnictwo ma zdać się całkowicie na łaskę znajdującej się jedynie w USA spółki?”

Niedługo potem Monsanto Ukraina przedstawiła swój program „socjalnego rozwoju“ pn. „Ziarno przyszłości“. Proponuje w nim granty rolnikom aby „zaczęli rozumieć, że mogą swoją sytuację polepszyć sami, bez czekania na jałmużnę“. W rzeczywistością jałmużną jest oczekiwanie na łaskę od wielkiego amerykańskiego agrobiznesu, za pośrednictwem MFW i BŚ.

W marcu Morgan Williams – prezes International Business Times i generalny dyrektor Amerykańsko-Ukraińskiej Rady Przedsiębiorców określił ukraińskie rolnictwo „kopalnią złota” dodając jednak, że na przeszkodzie stoi wiele rzeczy, które trzeba zmienić. „Główna z nich dotyczyć będzie przejęcia władzy...”

W sierpniu 2011 r. portal WikiLeaks ujawnił noty amerykańskiej dyplomacji dowodzące, że ministerstwo spraw zagranicznych USA lobbowało na całym świecie za Monsanto i innymi biotechnologicznymi korporacjami. 14 maja 2013 zaprezentował własne sprawozdanie pt. „Ambasadorzy biotechnologii: Jak amerykańskie ministerstwo zagraniczne forsuje globalne agendy siewnego przemysłu” naciskając na rządy państw w celu zmian w miejscowym prawie aby sprzyjały bio-technologiom w jak najszerszym zakresie, z promocyjnymi kampaniami włącznie.

Wg consortiumnews.com (16 marzec 2014) Morgan Williams jest w układach z wielkim agrobiznesem. Pomimo uczestnictwa w zarządzie amerykańsko-ukraińskiej organizacji, jest także dyrektorem w sekcji handlującej papierami wartościowymi firmy SigmaBleyzer, współpracującej z „różnymi agencjami rządu amerykańskiego, członkami kongresu, komisjami kongresu, ambasadą na Ukrainie, amerykańskimi międzynarodowymi instytucjami finansowymi, trustami mózgów i innymi organizacjami...”

16 osobowy komitet wykonawczy Amerykańsko-Ukraińskiej Rady Przedsiębiorców pełny jest przedstawicieli amerykańskich firm agrobiznesu, włącznie z Monsanto, John Deere, DuPont, Pioneer, Eli Lilly a Cargill. Wśród dwudziestu głównych doradców Rady są: James Greene (były przedstawiciel NATO na Ukrainie), Ariel Cohen (Heritage Foundation), Leonid Kozaczenko (prezes Ukraińskiej Konfederacji Rolnej) i były ambasador Ukrainy w USA - Oleg Szamszur. Ten ostatni obecnie jest głównym doradcą PBN Hill + Knowlton Strategies – grupy PR obra Hill + Knowlton Strategies (H+K). H+K jest córką londyńskiej WPP Group, właścicielki około tuzina PR firm, z Burson-Marsteller (wieloletniego doradcy Monsanto).

15 kwietnia br. Globe&Mail - dziennik z Toronto opublikował tekst konsultantki H+K Olgi Radczenko, w którym potępia rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i jego PR podkreślając, że „miniony miesiąc (tj. marzec 2014 – miesiąc po puczu) grupa kijowskich spin-doktorów utworzyła ukraiński medialny ośrodek kryzysowy, celem którego miała być poprawa wizerunku Ukrainy w świecie.

Internetowa strona PBN Hill + Knowlton Strategies podkreśla, że generalny dyrektor spółki Myron Wasylyk, jest „członkiem kierownictwa Amerykańsko-Ukraińskiej Rady Przedsiębiorców, a dyrektorka wykonawcza spółki - Oksana Monastyrska, „prowadzi prace dla Monsanto”. Monastyrska wcześniej pracowała dla międzynarodowej korporacji finansowej Banku Światowego.

Według Oakland Institute warunki umowy BŚ/MFW wobec Ukrainy prowadziły do „zwiększenia zagranicznych inwestycji, co zapewne doprowadziłoby do dalszego rozszerzenia nabytków gruntów rolnych przez zagraniczne spółki i korporacjonizmu rolnictwa w kraju”.

W międzyczasie rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew w kwietniu powiedział: „Nie jest naszym celem rozwijanie produkcji GMO lub je importować. Możemy wykarmić się normalnymi a nie genetycznie modyfikowanymi produktami. Jeżeli Amerykanie chcą takie jeść, niech sobie jedzą. My nie musimy tego robić; mamy dość miejsca i warunków, abyśmy produkowali organiczną żywność.”

Hill + Knowlton, z ich oszustwami, z „kuwejtskimi dziećmi w inkubatorach”, odegrała kluczową rolę w zdobyciu poparcia Amerykanów dla wojny w Zatoce i Iraku na początku lat 90.tych. Teraz spółka ta miesza się w wywołanie drugiej zimnej wojny lub czegoś jeszcze gorszego i to na rozkaz Monsanto – niedawno obwołanej „najbardziej diaboliczną” korporacją na Ziemi. Trzeba to mieć na uwadze, gdy równocześnie oficjalne media demonizują Putina.

Monsanto and Ukraine ukazał się 2.-24. sierpnia na Counterpunch.org.


 

http://memnon.neon24.pl/post/112468,monsanto-i-ukraina

http://mrozmarek.blox.pl/html

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:18)

Komentarze

Kolejny ważny dowód na mieszanie "czosnkiem" w Ukrainie uświadamia "Niepoprawnych".

Tak jak już wcześniej pisałem, Ukraina i jej interesy narodowe są na samym końcu tej wojny, jeżeli wogóle są.

Ktoś rękami Ukrainców chciał wyrolować Putina, ale się nie udało i teraz Ukraińcy maja problem z wojną.

A my trzymajmy się jak najdalej.

Pozdr.-5-.

 

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-11

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1437478

...oczywiście, że Ukraińcy mają problem, po pierwsze spada im morale walki, co można zauważyć z doniesień ...a to oznacza, że powoli dociera do nich, że są marionetkami w tej grze...że walka toczy się o ich zasoby, a nie o nich samych, ani ich wolność..o zasobach Donbasu mówił na filmiku w poprzednim moim poście Ukrainiec Butkiewicz...wolności nie będą mieć, tak jak my...natomiast cały czas twierdzę, że lepszy jest byle jaki pokój niż piękna wojna, bo zawsze cierpią najbardziej niewinni...Ukraina była już rozparcelowana kilka lat wstecz, ale teraz dopiero widzimy skutki...

...następna sprawa to Czerwony Smok, który interesuje się też ukraińskimi czarnoziemami...poprostu miedzynarodowa banda zainteresowała się jeszcze "niezagospodarowaną" przestrzenią...im szybciej Ukraińcom otworzą się oczy, tym lepiej dla nich...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1437481

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie tylko czosnek..ale i inne badziewia się tu Wałęsają.

Pozdrawiam Odnowicieli Polski:-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1437490

nazwiska,nazwiska,nazwiska, adresy - 

dac czlowieka a paragraf znajdziemy

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1437491

Twój szczegółowy artykuł jest potwierdzeniem moich wcześniejszych przypuszczeń.

W necie jest mnóstwo filmów, jakie zamiary wobec Rosji mają GMO-wcy i inni truciciele.

Filmy te są sprzed kilku lat!!!!!!!!!!

Nie są więc propagandą na potrzeby chwili i zaczadzenia mózgów aby mieć fałszywe usprawiedliwienmie.

Filmy są obejrzane przez miliony internautów.

Jest tam pokazane, jak wyglądają teraz dziewicze tereny dalekiej Rosji, a jakie plany wobec nich mają "światowcy".

 

Co by nie mówić, ale narody zza naszej wschodniej granicy są zwolennikami zdrowej żywności.

Wolą PEWNE I ZDROWE ziemniaki ze słoniną, cebulę ze szczypiorem  jak plastikowego schabowego.

Musisz się "trybeusie" przygotować  na to, że zaraz dostaniesz "pałowanie" i będą bez uzasadnienia nazywać Cię ruskim agentem.

Oby jak najwięcej osób zechciało dokładnie przeczytać Twój artykuł, ale przy włączonych absolutnie wszystkich szarych komórkach.

 

Bardzo dziękuję za bogate informacje, które, daj Boże, żeby dotarły do jak największej rzeszy Polaków.

Otwarcie każdej pary oczu jest wielkim dziełem.

Nie jest to przypadek, że "polskie" łże media faszerują ludzi propagandą "prounijno-ukraińską".

Na szczęście - Ukraińcy chyba już przejrzeli na oczy, że są pacynkami w grze.

Szkoda tylko, że fałsz  jest sprzedawany opinii światowej.

Chociaż już coraz częściej prawda przedziera się też do mediów zachodnich.

Polskie lemingi są trzymane w stanie letargu.

W rozmowach bezpośrednich - można im szybko oczy otworzyć, bo opisane przez Ciebie argumenty są oczywiste i łatwe do przyswojenia.

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1437482

5 punktowy się zdenerwował.

Pewni nawet nie zdążył przeczytać komentarzy i artykułu, ale dał całą serię.

Bibrusowi, Tobie, trybeusie i mnie.

Ot, tak, z bezsilnej wściekłości.

Prawda go ubodła.

Czyli dobry artykuł napisałeś.

GRATULUJĘ.

Trzeba go podnieść do góry.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1437484

...pałownikami się przestałem przejmować, bo warto podjąć wysiłek, aby przekonać nieprzekonanych...natomiast brawa należą się blogerowi memnonowi z neonu, z tego co widzę sam przetłumaczył ten tekst...moim skromnym zajęciem jest zbierać te puzzle i układać w większe fragmenty, świat nie jest czarno-biały, a interesy międzynarodowych korporacji mają macki wszędzie i jeśli nie potrafią zdobyć celu, to wszczynają zarzewie...typowe działania korporacji widzimy na Ukrainie...przecież ktoś musiał wywalić ciężkie pieniądze, na majdan aby opłacić najemników...to nie jest tanie...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1437487

Masz rację, że to są puzzle.

Jeśli ktoś je zbiera - ten ma argumenty, bo najmniejsze klocki mają największą wartość.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1437488

genetycznie modyfikowane zboże rodzi tylko raz.  Zebranego plonu nie wykorzystasz na ponowny zasiew - jest bezpłodne.
Tu jest cały haczyk. Siejąc raz GMO uzależniasz sie na zawsze od dostawcy. To dostawca zaczyna kontrolować produkcję żywności, jej cenę.
Żydzi wymuszając przejście na GMO uzależniają od siebie rolnictwo danego kraju, docelowo całego świata.
Mój znajomy jest ciągle naciskany przez władze gminy ( czy powiatu ) Złotoryi na przejście na GMO i broni sie przed tym rękoma i nogami właśnie z powodu bezpłodności plonu.
Bo w Polsce - w której oficjalnie wg. spisu z 2011 mamy około 300 Żydów - jest zażydzony każdy magistrat, każde starostwo.

Oni nie mają zamiaru zarabiać uczciwie pieniędzy, oni chcą panować.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1437494

ś.p. Pan Andrzej Lepper , kiedy był ministrem rolnictwa - uchronił przed tym naszych rolników.

Dlatego w UE nie był lubiany, ale liczyli się z nim.

Jego słowa "skończył się Wersal" dla człowieka myślącego oznaczały:

"Skończyła się rozmowa w pozycji klęczącej".

Durniom szybko zakodowali, że brak pokory - jest równoznaczny z brakiem  kultury.

Durnie to kupili.

 

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1437497

...dobrze prawisz waszmość...zboże GMO ma gen "terminator", czyli jego plon jest tylko jeden...nie jest odnawialny, co jest absurdem dla natury...pozdrawiam niepoprawnie

..300 żydów :))??? a gdziesz to się uchowali he he he he :))))))))))))))))...pozdr

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1437500

jest soja. Dlatego unikajcie jeśli to możliwe jedzenia soi. Niestety jest to bardzo trudne, gdyż soję dodawają prawie do wszystkiego, przykładem może być

czekolada.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1437507

...kukurydza...też jest niezidentyfikowalna jeśli chodzi o GMO...natomiast ja kupuję kukurydzę "bonduell", bo ona jest niemodyfikowana genetycznie...nie jest to reklama, ale uważam, że warto polecić coś dobrego...na opakowaniu pisze, że nie jest modyfikowana GMO...pozdrawiam niepoprawnie

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1437509

media chyba się wycofują z propagandy, ponieważ coraz częściej można usłyszeć określenie: już chyba nie bardzo wiadomo, o co chodzi, ponieważ wojna informacyjna trwa.

Wygląda na to, że mają świadomość tego, że jednak jest internet i każdy szuka różnych źródeł informacji.

Poza tym, przekonali się, że Polacy to naród myślący, a i lemingi budzą się z hipnozy.

Nawet stają sie agresywne wobec jeszcze niedawno uwielbianych idoli.

Jeśli byliśmy okłamywani przez wiele lat i wiemy, że w sprawach polskich media kłamią, to konia z rzędem temu, kto jest w stanie udowodnić ich prawdomówność  w tej, tak bardzo ważnej kwestii.

Jedyną dziennikarką wiarygodną jest pani Maria Przełomiec.

W TVP INFO miała swój program "Studio Wschód".

Zapraszała do studia wszystkie strony konfliktu.

Dlaczego przed wakacjami usunięto jej program?

Podano lakoniczną informację, że "nie wiadomo czy i kiedy  program wróci na antenę"

Pani redaktor wypowiada się teraz sporadycznie, ale osoby prowadzące audycję,po zadaniu pytania, wprowadzają galimatias i chaos, zagłuszając  bardzo ciekawe jej odpowiedzi.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1437511

Nie wykluczam takiego wątku bo nic nie jest takie na jakie wygląda. Dziwię się tylko różnym komentatorom którzy oburzają się na takie sugestie i nie wiem na jakiej podstawie wierzą w tę jedną i jedyną prawdę stając się wdzięcznym materiałem do manipulacji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

hobo

#1437680

Podano informację, że ochrona Putina w sposób brutalny zaatakowała niepełnosprawną kobietę. Kobietę, która chciała dostać się do prezydenta z listem. Na zdjęciu pokazana jest młoda osoba na wózku inwalidzkim. Ubrana jest w czerwoną kurtkę, różowe spodnie i białe obuwie. W rękach trzyma kolorowy bukiet kwiatów. Zdjęcie zrobione jest z bliska i en face, na tle namiotów.

 

 

Natomiast fotografia, na której pokazana jest akcja ochrony - zrobiona jest z daleka. Osoba siedząca na wózku ma CZERWONE SPODNIE, ŻÓŁTĄ KURTKĘ I CZARNE OBUWIE.

 

Jest to doskonały i niepodważalny, SKANDALICZNY dowód na manipulowanie opinią publiczną.

Na portalu, gdzie jest artykuł z opisanymi przeze mnie zdjęciami - dyskutanci są w amoku. Ubliżają sobie nie żałując skandalicznych oskarżeń o zdradę. Są ślepi.

Tak wyglądają wysterowane i zaprogramowane w nienawiści lemingi i cyborgi medialne.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1437684