Co prezydent Duda obiecał nowojorskim Żydom?

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

Jak czytamy na stronie prezydenckiej para Prezydencka spotkała się z przedstawicielami organizacji żydowskich. Spotkanie trwało półtorej godziny i jak czytamy na stronie wszyscy byli zadowoleni (o mały włos nie odtańczyli hava nagila)...Nowojorski generał od ścigania szerokopojętego antysemityzmu od Alaski aż po Birobidżan Abraham Foxman (Liga Przeciwko Zniesławieniom ADL) powiedział:„Podziękowaliśmy prezydentowi za wypowiedzi przeciw antysemityzmowi i prosiliśmy, aby nadal występował przeciwko niemu. Powiedzieliśmy, że potrzebujemy jego głosu”...Czyli polowanie na czarownice w Polsce będzie trwało w najlepsze, ale zapewnienie prezydenta w sprawie tropienia antysemityzmu w Polsce mną tak nie wstrząsnęło (nie zmieszało)...jak raczej wypowiedź Abrahama Foxmana (Liga Przeciwko Zniesławieniom ADL), którą zacytuje w całości:"- Prezydent wykazał wiedzę w sprawach stosunków polsko-żydowskich i wrażliwość w sprawach historii - powiedział Foxman.  - Potrzebujemy jego głosu, bo się martwimy. Martwimy się o demokrację w pewnych krajach bardziej niż w innych. Polska bowiem jest miejscem naszych urodzin i miejscem naszych pogrzebów. Zbyt wielu naszych bliskich tam zmarło" - dodał.Jak poinformował Foxman, podczas spotkania rozmawiano też o kwestii restytucji mienia żydowskiego w Polsce i o stosunkach Polski z Izraelem."Zawtórowała Foxmanowi przewodnicząca Jewish Council for Public Affairs, dr Cheryl Fishbein...:"- Myślę, że prezydent Duda jest dobrym człowiekiem i szczerze chce jasnego, uczciwego dialogu ze społecznością żydowską. Myślę, że to, co nam powiedział, było uczciwe i prawdziwe" - powiedziała dr Cheryl Fishbein.http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/art,119,spotkanie-prezydenta-andrzeja-dudy-z-przedstawicielami-organizacji-zydowskich.htmlWięc co takiego obiecał prezydent Duda nowojorskim Żydom? Zanim się zastanowimy, to odsłuchajmy co takiego w sprawie restytucji mienia żydowskiego i odszkodowań dla żydów miał do powiedzenia kandydat na prezydenta Andrzej Duda, który zawitał w marcu 2015 roku do Radia Maryja...do odsłuchania od 1:30:20...konkretne pytanie o odszkodowania dla żydów...https://www.youtube.com/watch?v=qp54Fu9HRVYMamy wypowiedź coś w sensie, że Polaków na to nie stać, aby jakiekolwiek i komukolwiek wielkie odszkodowania wypłacać...proszę odsłuchać, to tylko 4 minuty, a jakże ważne...

Niestety, albo wtedy kandydat na prezydenta Polski Andrzej Duda robił z gęby cholewę, albo jak prawdziwy żyd talmudyczny to co mówił w duchu, odwoływał (poczytajcie talmud, żyd może przysięgać nawet przeciwko sobie, ale jeśli w danej chwili w duchu tą przysięgę odwoła, to przysiega jest nieważna)...bo mamy głosowanie w Sejmie z dnia 24-01-2014, czyli ponad rok wcześniej, od sumiętowania się Andrzeja Dudy, że żadnego odszkodowania Polska wypłacać nie będzie...http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/jak-glosowano-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust.htmlhttp://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdfI Platfusy i Pisiory łapka w łapkę głosowali "za", a i Andrzej Duda był jak najbardziej "za"...A może wystarczyłoby poczytać co na ten temat ma do powiedzenia polski Żyd Norman Finkelstein, który wyraźnie zasugerował jak rozmawiać z gangiem nowojorskich wyłudzaczy...tekst nie nowy, ale warto przypominać: Jak odpierać ataki na PolskęPoniżej zamieszczony jest tekst otrzymany 28 grudnia 2000 od: Mirosława J. WiechowskiegoW połowie grudnia 2000 roku, w Nowym Jorku rozpoczęły się przesłuchania sądowe w sprawie wytoczonej przeciwko Rządowi Rzeczypospolitej.Proces ten toczy się w wyniku zbiorowej skargi pewnej grupy amerykańskich Żydów . Oskarżyciele żądają zwrotu nieruchomości, które zostały zabrane ich rodzinom podczas okupacji niemieckiej, oraz oczekują że rząd polski wypłaci im także wysokie odszkodowania .Przy okazji przesłuchań w sądzie, działacze żydowscy zorganizowali konferencję prasową z udziałem Alana Hevesi, glównego rewidenta finansowego miasta Nowy Jork oraz Carla McCall’a, glównego rewidenta finansowego stanu Nowy Jork, którzy zagrozili, podobnie jak w przypadku Szwajcarii, że istnieje możliwość zastosowania blokady finansowej i bojkotu ekonomicznego wobec polskich firm i banków, o ile Polska nie podporządkuje się tym roszczeniom.Wbrew życzeniu organizatorów, na konferencji prasowej wystąpił Dr Norman Finkelstein,profesor City University of New York, który określił skargę, i całą akcję polityczną wymierzoną w Polskę, jako jeszcze jeden przykład wyłudzania pieniędzy.

Ten proceder, w którym cynicznie wykorzystuje się nieopisaną tragedie europejskich Żydów, zyskał określenie „przemysł Holokaustu.”Termin został wprowadzony przez profesora dr Finkelsteina, nota bene z pochodzenia polskiego Żyda, który w swej doskonale udokumentowanej książce ukazał machinacje finansowe, prawne i pozaprawne stosowane przez niektóre wpływowe organizacje żydowskie. Jego książka nosi tytuł „The Holocaust Industry”i ma się ukazać także w polskim tłumaczeniu. Korespondencje z profesorem Finkelsteinem, nawiązałem po przeczytaniu tejże książki, której treścią byłem głęboko poruszony.

Historia jego żydowskich rodziców, którzy przeżyli Getto Warszawskie i uratowali się z obozów koncentracyjnych w Majdanku i Oświęcimiu, obejmuje także ich pobyt w obozie pracy w Częstochowie.W tym mieście mieszkała też moja matka, głęboko wierząca katoliczka, która przez kilka lat podczas wojny opiekowała się żydowską dziewczynką, ratując jej życie. Rodzice dziecka , którzy także przeżyli wojnę, przebywali w obozie wspomnianym przez dr Finkelsteina. Dwa lata temu, matka moja, nieżyjąca już od blisko trzydziestu lat, otrzymala, post mortem, medal i tytuł Sprawiedliwy Wsród Narodów Świata za swe poświęcenie i bohaterstwo.

Parę dni temu zapytałem prof. Finkelsteina, dlaczego zdecydował się „zaburzyć” (jak podała „Rzeczpospolita”) konferencję prasową w Nowym Jorku. W odpowiedzi otrzymałem list, który zawiera WAŻNE SUGESTIE DLA RZĄDU POLSKIEGO. Za zgoda autora, przedstawiam ten list poniżej (w moim przekładzie z angielskiego):…Uczestniczyłem w konferencji prasowej (jak i w przesłuchaniach sądowych) z nadzieją, że uda mi się zepsuć im zabawę . Ten gang handlarzy Holokaustem, pozbawiony jest już wszelkich hamulców.Uważam, ze rząd polski popełnia błąd, próbując pokonać ich za pomocą prawników. W ten sposób nigdy nie wygra w tym układzie. Jedyną szansą dla Polski jest publiczne obnażenie tych złodziei – na przykład przez ogłoszenia w najwżniejszych gazetach. Jest wielu Żydów, którym nie podoba się to, co robi przemysł Holokaustu. Polski rząd powinien uzyskać od nich publiczne oświadczenia. W istocie wiele takich oświadczeń zostało już opublikowanych. Pozwalam sobie zacytować dwa przykłady.W numerze z września 1999 wpływowego żydowskiego czasopisma „Commentary”, redaktor Gabriel Schoenfeld napisał:„Niektóre osoby wewnątrz i na zewnątrz zorganizowanej społeczności żydowskiej, nie cofają się przed stosowaniem żadnej z możliwych nieprzyzwoitych i hańbiących metod po to, aby tylko wydrzeć każdy ostatni frank, lir,gulden czy markę nalezną czy nie należną.” („Holocaust Reparations: A Growing Scandal”).W numerze z grudnia 2000 wpływowego konserwatywnego pisma „First Things”, żydowski historyk William Rubenstein dokonal starannego przeglądu listy roszczeń „przemysłu holokaustowego” wobec Polski. W konkluzji stwierdził on:„Osobiście nie mogę dostrzec żadnego przekonywującego powodu, dla którego obecny rząd polski miałby wypłacić choćby jeden cent za nieruchomości żydowskie”. („A Flawed Expose”).Uważam, że zamiast prowadzić skazaną na przegraną walkę w sądach, lepszym i mądrzejszym wykorzystaniem środków finansowych przez rząd polski, byłoby opublikowanie w New York Times’ie płatnego ogłoszenia cytującego powyższe opinie pod tytułem –„ ABY POLSKA BYŁA POLSKA” –

kończy swój list Norman G. Finkelstein.https://marucha.wordpress.com/2012/04/02/przemysl-holocaustu-norman-finkelstein-jak-odpierac-ataki-na-polske/Dlaczego następny, ponoć propolski rząd nie korzysta z sugestii prof. Normana  Finkelsteina? Dlaczego polski Prezydent spotyka się z nowojorskim Gangiem Handlarzy Holokaustem (jak to określił prof. Finkelstein) i obiecuje im restytucję mienia żydowskiego?Prezydencie Duda...co takiego obiecałeś nowojorskim Żydom? Lasy, wodę, powietrze, kopaliny? Bo więcej Polacy już nie mają.Polacy mają prawo to wiedzieć...zdjęcie pap.pl

Tekst ukazał się również w Kurniku Politycznym...

http://trybeus.blogspot.com/2016/09/co-prezydent-duda-obieca-nowojorskim.html

 
Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:25)

Komentarze

Z informacji zamieszczonej na Sputnik.ru wiadomo że Prezydent A.Duda obiecał im Rabke wraz z mieszkańcami.
Bo tam są sami swoi

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5
#1520429

postaraj się bardziej:))

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1520430

Polacy mają prawo to wiedzieć...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1520431

....ale, nawet jeżeli się dowiemy to co dalej?
Z wypowiedzi, jakiej Abraham Foxman udzielił amerykańskim mediom wynika, że przedmiotem rozmowy były co najmniej dwie kwestie – po pierwsze – że pan prezydent Duda obiecał walczyć z antysemityzmem w Polsce i nawet złożył jakieś deklaracje o „legislacji”, która pomoże walczyć z antysemityzmem. Po drugie – rozmawiano też o „restytucji mienia żydowskiego w Polsce”. Nie wiadomo, czy pan prezydent również w tej sprawie poczynił jakieś obietnice, ale wykluczyć tego nie można, ponieważ strona żydowska wyszła z tego półtoragodzinnego spotkania bardzo zadowolona.
Ponieważ i w jednym i w drugim przypadku konsekwencje spełnienia obietnic poczynionych przez pana prezydenta miałyby poważne konsekwencje dla Polski i narodu polskiego, proszę Pana Prezydenta, by poinformował opinię publiczną w kraju, co konkretnie Żydom obiecał.
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3749

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-9

Verita

#1520434

...no właśnie o to "zadowolenie" chodzi, bo jeśliby Duda powtórzył w Nowym Jorku to co w 2015 roku bajdurzył gojom w Radiu Maryja to z tego spotkania wszyscy wyszliby raczej rozpajerzeni jak diabli, a Foxman okrzyknąłby Dudę antysemitą roku, a stało się inaczej:))

a jeśli się dowiemy to co dalej? No może to w końcu przebudziłoby Polaków? Hmmm...wiem, niepoprawny optymista jestem :))

pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1520437

Staś Kataryniarz opowiada w swojej konwencji, więc nie ma czego się dziwić. A dla niego wszyscy poza Korwinem są źli.

Czy prezydent musiał 'obiecać' kasę skoro jasno widać z tekstu, że obiecał 'walczyć z antysemitymizmem'?

(Co dla 'żydów' jest niesamowitym osiągnięciem skoro podkreślają antysemityzm Polski z nowym rządem!!!)

 

Jakie w ogóle prezydent ma kompetencje, wiesz może?

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520444

Co oni tam ustalili, to barany wełniane odczują w czasie przystrzyżyn. Teraz natomiast należy przygotować się do nadchodzącego święta Chanuka, zakupić świece i celebrować zgodnie z nową polską tradycją, zapoczątkowaną przez Ojca Narodu.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-9

              

#1520442

oby tylko nie nakazali się nam obrzezać:))

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1520461

To raczej nie wchodzi w grę. Jakoś jednak trzeba goja odróżnić :)
My tu śmichy-hihy, a pani Appelbaum straciła posadę. Swoją drogą, to trzeba mieć tupet, aby coś takiego sobie w głowie ułożyć.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

              

#1520463

...of topic...w sumie to chciałbym prosić o punkciki, właśnie straciłem range dzięki grasującym tutaj trollom, które minusują bez uzasadnienia, nie mam dostępu do gadaczki, do poczty wewnętrznej i do bloga...mogę tylko komentować, dlatego proszę znajdź ludzi dobrej woli aby mi podpompowali trochę punktów, abym mógł pisać, chodzi o punkty za tekst...widocznie komuś bardzo nie pasuje wolność słowa...pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1520474

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...punktuję każdy Twój wpis najwyżej jak się da...bo jest mądry ale moje punkty są prawie bez wartości, dzięki temu satyrycznemu systemowi punktacji. Tu trzeba być geniuszem .... np. w rodzaju tych  czy tamtych noblistów, którzy swoją sieczką i poprawą ortografii potrafią utrącić każdy temat. Dla  Niepoprawnych najważnejsze jest to, że "rosną w siłę i jest ich już 9000 na fs". A dobro Polski czy sensowna dyskusja....to działanie uboczne. Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10

Verita

#1520475

Tyle ile mogę dodaję. Nawet nie wiedziałem, że można stracić tyle punktów, by stracić możliwość pisania. Dodam ile mogę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

              

#1520487

sugerujesz spisek na podstawie zwykłego spotkania i kurtuazyjnych słów.

Gdy niektórym zydom należą się pieniądze- to sprawa do polskich sądów tak jak sprawy innych obywateli polskich. to tym właśnie jest prawidłowo 'restytucja mienia', w której jednak wolą ustawę a nie żmudne procesy.

Inna sprawa to różne fundacje jak HEART, tu nie ma restytucji mienia jest tylko składka na organizacje żydowskie. To te organizacje dla własnego interesu pomawiają o brak restytucji.

Przy okazji ciekawe dlaczego Rosja nie ma z tym problemu? Widać żydom tam dobrze albo też Rosja ma kwity na nich z czasów wojny. Napisz list do Putina, by ujawnił i pokazał jak dba o braci-Słowian :)

A bez prawników niestety nic się nie da.

Skąd zresztą wiesz, że chodzi o wojenne odszkodowania a nie ogół, czyli i te z czasów komunizmu? Tych materialnych strat w PRL akurat Rosja nie spłaci za nas bo odziedziczylismy 'majątek' PRL a nie zerwano z uznaniem ciągłości, nie uznano prawnie PRL za okupację sowiecką.

 

To dlatego- nie każdy widzi- dziś środkiem ciężkości jest nie II. wojna ale społeczeństwo PRL wobec pogromów (Jedwabne, Kielce, okolice Łomży).

 

Co im ''obiecał'', możesz sam sprawdzić w prasie żydowskiej. Mi sie nie chce, pamietam za to wcześniejsze lektury.

Może warto też sprawdzić jakie kompetencje ma prezydent RP czy to może nieistotne?

Piszą o nim, że wygrał z poparciem antysemickich wyborców i że Kaczyński wypowiadał sięksenofobicznie o nachodźcach.

Spenalizowano też 'polskie obozy śmierci', zaprzecza się głośno polskiej kolaboracji a dyplomacja zajmuje się antypolonizmami.

Przytacza się również 'zaprzeczenia' o Jedwabnem i odmowy wobec petycji żydowskich. Samego Dudę oskarża się o dewaluowanie Grossa. Tak więc obwinia się nowy rząd za politykę historyczną łącznie z wykorzystywaniem  'antysemitów' Wyklętych.

Więc raczej trudno zrobić z niego 'żyda', obawiam się też, że nie zechce zaatakowac Matuszki Rossji (nie dotyczy poglądów świrów z nazbol24.ru). Środowiska żydowskie mają więc trudnego, rzeczowego 'przeciwnika' i jakby nieco spuszczają głowę, bo wiedzą że ma poparcie a nie ugnie się ani nie sprzeda. Stąd cała ich taktyczna 'przyjazność'.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520443

Skoro parchy pejsate są zadowolone z spotkania z Polskim prezydentem, to geszefty mają zapewnione, inaczej by już pluli.

Gdy PIS zgodzi się na odszkodowania żydom, to będzie jego koniec, ludzie im tego nie wybaczą.

Polska to ość w gardle dla żydów i będą kombinować by tej ości się pozbyć ze swoich gardeł, szantarzem, mamoną i straszeniem finasowym.

Teraz przekonamy się jaki mamy rząd Polski, czy Polski, czy tylko z nazwy Polski a usłużny pejsatym parchom.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1520448

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-10
#1520449

komfortowe wczasy

 

Indianie z amerykańskich rezerwatów

wypraszają na komfortowe wczasy

no to w ramach odszkodowań za mienie

won z Ameryki przyjezdne fagasy! 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1520450

W każdej innej sprawie dobre wieści są dobre. Przyjaźń to przyjaźń. Uśmiech to uśmiech. Zrozumienie to zrozumienie... Ale tu jakoś to nie chce zadziałać :) Tu każda „dobra” nowina brzmi jak syrena alarmowa. Prezydent tak się stara.. a tu stan podwyższonej gotowości.. Czy my jacyś nienormalni jesteśmy? Ksenofoby.. czy co? :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1520460

...ale paktowanie z gangiem, to chyba nie najlepszy powód do optymizmu:)))

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1520462