Jak ugryźć prezydenta Dudę?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Od ponad trzech miesięcy pytanie to zadają sobie propagandziści PO i media mainstreamu.  Nie znajdują jednak odpowiedzi.  Próbują stworzyć "przemysł pogardy", który tak dobrze działał w przypadku Lecha Kaczyńskiego.  I co?  I nic.  Weźmy wydarzenia z ostatnich dni.  Minister Schetyna usiłuje {TUTAJ} przekonać nas, że:

  "jeśli chodzi o wypowiedź prezydenta, dotyczącą formatu normandzkiego, "to jest nieszczęśliwa, niezręczna wypowiedź.".

  No cóż, rok temu Schetyna mówił to samo, co Duda teraz.  Według Krystyny Grzybowskiej {TUTAJ}:

  "do ataku przystąpił minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Uczynił to na rozkaz swojej szefowej, Ewy Kopacz, która nie jest w stanie ukryć swojej nienawiści do prezydenta, bo nie chce zwołać Rady Gabinetowej i na dodatek prowadzi samodzielną politykę zagraniczną, nie uzgodnioną z szefową rządu.".

  Efektem inicjatywy Dudy jest jednak zapowiedź rozmów polsko-ukraińskich na temat przyłączenia Warszawy do rozmów o konflikcie rosyjsko-ukrauńskim.

  Nieco wcześniej "Newsweek" oskarżył Dudę o to, że wydał 11 tys. zl na loty samolotem podczas pełnienia mandatu posła.  Usłużna prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

 Dziś dowiadujemy się, że wpłynęło do niej zawiadomienie, iż premier Ewa Kopacz latała regularnie do córki samolotem na koszt podatników.  Prokuratura postanowiła zbadać także i tę sprawę.

  Tak wiec próby "wrobienia " Dudy w jakąś aferę uderzają rykoszetem w PO.  Zdesperowane platformiane media zaczynają wtórować niemieckim antypolskim gadzinówkom.  Opisał to Maciej Świrski {TUTAJ}.  Innym przejawem ich rozpaczy jest atakowanie Lecha Kaczyńskiego, na przykład poprzez mówienie o "sprawie zięcia byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego".  Tę manipulację omówil Janko Walski {TUTAJ}.  W felietonie "Ostrzał" {TUTAJ} Tomasz Sakiewicz pisze:

  "Chwilę później nastąpił atak na prezydenta. Przy okazji zamknięto byłego męża Marty Kaczyńskiej. Nie zamierzam  tu bronić  Marcina D., ale też uważam, że odkrycie jego win kilka tygodni przed wyborami nie jest przypadkiem.  Zawsze to trochę ochlapie Lecha Kaczyńskiego, a przy okazji jego ucznia i następcę Andrzeja Dudę.".

  Do tej akcji włącząją się też urzędnicy z PO.  Wojewoda szczeciński uchylił decyzję Rady Szczecina o budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego, kwestionując jego lokalizację {TUTAJ}.   Walka z duchami się jednak nie opłaca.  Przekonał się o tym sam Bronisław Komorowski.  Wojna z krzyżem przed Pałacem Prezydenckim przyczyniła się niewątpliwie do jego klęski.  Ten sam los spotka i wojewodę.  Kuriozalne jest sprawa delfinarium w Mszczonowie.  Minister środowiska zabronił jego budowy - prawdopodobnie dlatego, że w Mszczonowie rządzi PiS {TUTAJ}.

 Prezydent Duda wciąż nie może wprowadzić się do Pałacu.  Dlaczego? Bo Bronisław Komorowski po przegranych wyborach zarządził tam remont, by utrudnić życie swemu następcy.  W ten sposób PO zyskuje wizerunek partii małych, złośliwych gnojków.  Jakie są jednak efekty całej tej kampanii pomówień i złośliwości?  Oto najnowszy sondaż [wg portalu Interia.pl {TUTAJ}]:

 "46 proc. Polaków uważa, że Andrzej Duda będzie dobrze wypełniał obowiązki prezydenta; przeciwnego zdania jest 29 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. 30 proc. ankietowanych ocenia, że Ewa Kopacz dobrze pełni obowiązki premiera, negatywną opinię wyraziło 59 proc.".

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

A tak powinna wyglądać jego okładka:

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1491497

mi !

Komorowski pies ogrodnika - sam nie mógł ugryźć melona dla siebie lub swych nałęczek, szogunów i hurysek to ugryzł inaczej.

Bronek zaczął swą prezydęturę jak świnia i jak świnia ją zakończył. I myśli, że to naprawi podkładając świnie następcy.

Mity podobno krzepią się na glinianych nogach. Glina to jednak jakaś opora, gorzej z mitami, krzepionymi utytłaną nawozem słomą z gumiaków. Na niej właśnie spoczął  mit Bronka - "państwowca, męża stanu, patrioty, polityka". Bronkowy smród długo będzie psuł powietrze w Rzeczpospolitej.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1491499

Prawdziwego mężczyznę nie poznaje się po tym jak zaczyna, tylko po tym jak kończy. A Bredzisław zaczął jak złodziej, a skończył jak gnojek.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1491504

Pytaniem jest : nie "jak" , ale "gdzie". Dokładnie tam, gdzie Pana Majstra ! (wężykiem !)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1491523

...."Walka z duchami się jednak nie opłaca.  Przekonał się o tym sam Bronisław Komorowski.  Wojna z Krzyżem przed Pałacem Prezydenckim przyczyniła się niewątpliwie do jego klęski."....
Owszem. przyczyniła się też....
Tylko, że tę wojnę, wojnę o Krzyż, przegraliśmy my.......
/tak gwoli prawdy/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1491510

To już jest tradycja znana nam od 26 lat.W przypadku zagrożenia utraty władzy przez znaną nam grupę oszustów złodziei i darmozjadów,zacznają się mobilizować kanalie i hieny.Zaczyna się opluwanie,szukanie “haków”,podważanie autorytetu.Do wolnej Polski jeszcze daleka droga.Napewno nie będzie ona usłana różami.Od determinacji narodu polskiego i podejmowania zdecydowanych działań zależą dalsze nasze losy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

przeciw bezprawiu

#1491522

Hejtoodporny
.
Żałość bierze, gdy się patrzy na rozpaczliwe zabiegi harcowników i czynowników frontu propagandy: niedawnych mistrzów czarnego piaru, weteranów przemysłu pogardy, rządowych i partyjnych cyngli, a nade wszystko aktualnych strategów, mających doprowadzić PO przynajmniej do „remisu, ze wskazaniem”. Wszelkie sprawdzone latami metody zawodowych naganiaczy, szczwaczy i prowokatorów rozbijają się o spokój Andrzeja Dudy, wsparty o majestat pełnionej funkcji.

Sfora kundli natomiast zachowuje się tak, jakby nie pojęła, że zmienił się zwierz, na którego próbują polować.

Duda to przecież postać jak ze spełnionego snu wykształciucha: młody, przystojny, wykształcony, z wielkiego ośrodka. Włada językami obcymi, komputer nie ma dla niego tajemnic i potrafi odwinąć się w sieci. Nie gra w piłkę, ale jeździ na nartach, w dodatku ma żonę i córkę jakby stworzone do pism ilustrowanych. Rozpacz! (Przy okazji – zła wiadomość dla wszelkiej kanalii: czuję, że mimo kulturalnych manier okaże się stanowczy i bardziej twardy niż trochę staroświecki i miłosierny śp. Lech).

W dodatku im mocniejszy jest atak na ślepo, tym większe straty wizerunkowe spadają na tych, którzy go prowadzą. Strach i nienawiść odbierają im zdolność działań logicznych, bilansowania zysków i strat. W sprawie referendum nie ma dla Platformy dobrych wyjść – jest marne (poprzeć je w senacie) i tragiczne – uwalić. Sprawie nie zaszkodzą, zwycięski PiS załatwi rzecz w trybie parlamentarnym, PO może zaś być pewna, że ma z głowy 6 mln głosów, które poparły inicjatywę państwa Elbanowskich, plus drugie tyle tych, których wścieknie demonstracyjne lekceważenie demokracji.

Podobnie rzecz się ma z napaściami na Dudę – atakowanie z grubej rury od pierwszej godziny urzędowania, przy braku jakiegokolwiek pretekstu, obnaża jedynie głupotę i małość adwersarzy, a samego prezydenta wzmacnia. Gdybym był Michałem Kamińskim (choć nie wyobrażam sobie tego nawet w sennych koszmarach), stosowałbym metodę odwrotną. Żadnych nagonek! Zagłaskać Dudę, schlebiać mu, chwalić. Zanudzić, zadudzić... Czasem tylko wsadzić finezyjną szpileczkę lub próbować wbić klina między urząd a PiS, a nade wszystko czekać. Choćby i kadencję. Gwałtowne, nerwowe ruchy tonącego w bagnie gwarantują tylko jego utonięcie. Inna sprawa, że niczego bardziej sobie, państwu i Ojczyźnie miłej nie życzę!

Marcin Wolski

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1491724