Polityczna hybryda PO-PIS w Krakowie...post skofundowanego "pisiora"...

Obrazek użytkownika trybeus
Idee

 

Donad Tusk zwiał do Brukseli, wiele tekstów się przewaliło na ten temat, wiele rozgrzanych głów analizowało ile to dziadostwa pozostawił po sobie, natomiast nikt nie zauważył pisowskiego "agresywnego" milczenia w tej kwestii...jestem w PIS-ie i działam oddolnie, natomiast bacznie obserwuję tzw "góry"...ile razy spotykaliśmy sie z posłanką, to tyle razy wysłuchiwaliśmy jaki to "ryży" jest be, bo zrobił to, jaki przebiegły, jaki cwany, jaki bezwzględny, jaki bezczelny, jaki ryży...teraz widzę, że dziwna zasłona milczenia zapadła, a przecież jest realna szansa, aby coś zrobić w kierunku przejęcia władzy... przecież "kopaczka" jest słabsza od "ryżego", no więc co jest grane ?...To, że kurna chyba nie ma kim straszyć sympatyków :)) ?...A może to, że PIS jest za cienki, aby przejąć cokolwiek...oczywiście wielu ludzi czeka na to upragnione zwycięstwo PIS-u, wielu pokłada nadzieje...ale ja patrzę na to realnie i widzę, że jeśli nie zdobędzie poparcia, aby rządzić samodzielnie większością parlamentarną, to nic się nie zmieni przez najbliższe lata...ale widzę też, że w Krakowie tworzy się właśnie hybryda PO-PIS...

Cytuję ze stronki RMF-FM :

Marek Lasota, dyrektor krakowskiego IPN i radny klubu PO sejmiku województwa jest kandydatem PIS na prezydenta Krakowa.

Ponieważ ani PO, ani PiS nie były w stanie wyłonić poważnego kandydata z własnych szeregów, próba sięgnięcia po osobę symbolizującą dawne tęsknoty wielu Polaków za zjednoczeniem centroprawicy musi budzić uznanie. Także życiorys dr Lasoty przemawia za nim jako za ponadpartyjnym kandydatem. Współzakładał Niezależnie Zrzeszenie Studentów, był posłem Porozumienia Centrum, jest autorem licznych publikacji naukowych, w tym bardzo poczytnej książki pt. "Donos na Wojtyłę" o działalności Służby Bezpieczeństwa wobec metropolity krakowskiego.

Jeżeli ta kandydatura zostanie ostatecznie zaakceptowana przez władze PiS (aczkolwiek nazbyt wyraziste poparcie ze strony Jarosława Kaczyńskiego może jej zaszkodzić w oczach licznego pod Wawelem elektoratu PO), to profesor Jacek Majchrowski może zacząć obawiać się o swoją kolejną reelekcję.

Dr Lasota już otrzymuje pierwsze wyrazy poparcia od krakowskich autorytetów, m.in. od księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który użył na swoim blogu znaczącego argumentu:

"Jeżeli więc Krakowianie chcą, aby w 2016 r. Ojca Świętego Franciszka na Błoniach witał człowiek odwołujący się do wartości chrześcijańskich, a nie komunistycznych, winni wznieść się ponad dotychczasowe podziały." (link)

Tutaj mała dygresyjka, x Isakowicz -Zaleski nie powinien sie zagłębiać w tą tematykę, ponieważ może się jeszcze bardziej narazić Kardynałowi Dziwiszowi, ponieważ pan Majchrowski był wielkim orędownikiem budowy Centrum JPII "Nie lękajcie się" i podarował też wielką parcel pod budowę, oczywiście wszystko dla promocji miasta i sciąganiu turystów pielgrzymkowych...można się tutaj spodziewać konfliktu interesów, choć sam Kardynał też odnajdzie się w towarzystwie PO-wców, wszak robił im kiedyś nawet specjalne rekolekcje :))

Czytam dalej artykuł z 12 września...przedwczoraj...

Marek Lasota, dyrektor krakowskiego oddziału IPN i radny klubu PO w sejmiku województwa, jest kandydatem PiS na prezydenta Krakowa. Dzisiaj Lasota wyraził zgodę na start w wyborach. Politycy PiS namawiali Lasotę do kandydowania na prezydenta Krakowa od kilku tygodni licząc, że Lasota będzie silnym kontrkandydatem dla starającego się po raz czwarty o reelekcję Jacka Majchrowskiego i że może zdobyć poparcie nie tylko elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, ale także wyborców PO. Choć Lasota jest członkiem klubu PO w Sejmiku, nie należy do Platformy. Jest bezpartyjny...no własnie, "bezpartyjny", toż byłaby to już czysta bezczelność, gdyby dalej był w "partyjny"...notabene ciekawą sprawą jest, że będąc w apolitycznym IPN był członkiem PO.

Dalej czytam ze stronki RMF-FM, że "Od 2002 roku jest radnym sejmiku województwa. W 2002 r. zdobył mandat z listy PO-PiS (sic !!!), w 2006 r. z listy PO. Ponownie w 2010 r. startował z listy PO i choć mandatu nie zdobył, objął go po wyborach parlamentarnych w 2011 r. po Lidii Gądek, która została posłem. (link)

No i cóż więcej rzec...polityka ponad POdziałami...moje morale "pisiora" słabną z dnia na dzień...


 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:16)

Komentarze

bezmerytorycznych "pał", nawet dotarło to do admina.

Prawdopodobnie taki system "Gawrion" preferuje, trudno będziemy działać inaczej.

Dlatego każdą, bez uzasadnienia "pałę", bedę kontratakować 5.

"Trybeusie" ta 5 to również za wpis, nie tylko na przekór "ónym".

Pozdr.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1439975

...ja bym się tak nie przejmował pałami...bo to rozmiękcza dyskusję, óne wiedzą, jak zdestabilizować wątek pod notką...dlatego alleluja i do przodu :))..pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1439984

Bibrusie ,ale stawianie pal jak sam piszesz zalezaloby od merytorycznej badz nie odpowiedzi.

Czyli i tak bedziesz sedzia w wlasnej sprawie i od Ciebie bedzie zalezalo jaka dac lub nie ocene.

W ten sposob wszyscy to beda tak argumentowac.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1439987

 

Zawsze, na wszystkich portalach twierdziłem, że jeśli mamy bawić sie w szkólkę to postawienie oceny musi być poprzedzone wypowiedzią czyli komentarzem.

 

Nie ma komentarza- nie ma opcji wstawienia oceny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1440032

   W przygotowaniu mam wpis o Krzystku, obecnym prezydencie Szczecina. Kiedyś był w PO ( pierwsza kadencja), słynął z tego, że przetargi wygrywał jego szwagier a z kumotrami z PO się nie dzielił ( sobek), więc wystawili innego kandydata ale gość poległ i Krzystek rządzi i dzieli drugą kadencję. Teraz wokół Krzystka tańczą:

  Krzysztof Soska:  http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Krzysztof_Soska   drzewiej PiS

  Piotr Mync:           http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Mync                               drzewiej AWS

  Mariusz Kądziołka http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Mariusz_K%C4%85dzio%C5%82ka   oczywiście PiS

  Bogdan Jaroszewicz  http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Bogdan_Jaroszewicz       SLD

 

                            *** POROZUMIENIE PONAD PODZIAŁAMI***

                                                           ROP

                                     ***RUCH OSKUBANIA POLSKI***

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

              

#1439980

...dawaj Krzystka na tapetę...trzeba im wszystkim dobrze kupry obrobić publicznie, coby ludziska wiedzieli co za gagatki...może wtedy coś drgnie na tej Zielonej Wyspie...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1439988

Krzystek wygrał za pierwszym razem, bo był BEZPARTYJNY ! Doświadczony w pracy Urzędu Miejskiego bezpartyjny.

Trzeba lepszej rekomendacji ?! Ludzie mieli dość partyjniactwa. Tak daliśmy się zrobić w konia, bo okazało się że wszystko było ukartowane i facet szybko wstąpił do PO. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1


#1439997

  Demokratyczna większość raczej wiedziała skąd Krzystkowi nogi wyrastały, co nie zmienia faktu, że był to pewien manewr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

              

#1440025

Każdy ma jakąś partyjną przeszłość. Krzystek chociaż się opamiętał i tak samo szybko jak wstąpił do PO, z PO zwiał. I całe szczęście, bo tylko jako bezpartyjny mógł coś wreszcie zmienić w tym Szczecinie, w którym od lat nic się nie działo.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1440075

Moim zdaniem PiS przejmie władzę tylko wówczas, gdy postarają się o to USA, których to reprezentantem interesów w Europie wschodniej, a może i całej obok UK, byłoby PiS. 

Póki co jednak, to u nas rządzi lobby rosyjsko - niemieckie, a ci maja wobec Polski swoje własne plany.

Tak, czy owak, to wszystko jest maskaradą.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1439981

...to dobre określenie...z terminem PO-PIS spotkałem się już dawno temu, ale nie przyjmowałem takiej opcji, wręcz dostawałem szewskiej pasji jak ktoś mi to próbował tłumaczyć, dziś po kilku latach wyłażą te hybrydy...

...Amerykanie raczej odpuścili sobie Polskę, uznając, że te parę latających F-16 załatwiło sprawę...reszta amerykańsko-polskich uzgodnień to tylko fasada...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1439990

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ja nie jestem tego pewny. Ukraina - fiasko. Angela flirtuje z Putinem. Francja z Marie Le Pen konserwatywnieje, odcinając się od gender, a Hollande to już polityczny trup. Węgry opowiadają się za współpracą gospodarczą z Rosją. Finlandia także. Islandia olała banksterskie układy, goniąc towarzystwo, gdzie pieprz rośnie.

No jest oczywiście UK, ale czy ono wystarczy do utrzymania jakiejkolwiek pozycji w Europie przez USA?

Wydaje mi się, że Amerykanie będą jednak szukać jakiegoś sojuszu, co dla nas będzie niekorzystne o tyle, że będziemy areną starcia globalnych sił, dla których zupełnie się nie liczymy.

Między młotem, a kowadłem jednym słowem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1440016

//moje morale "pisiora" słabną z dnia na dzień...//

i całe szczęście... bo żadna z partii takiego czegoś nie posiada.

Czasem myśle, że cofneliśmy się do początków IIRP, kiedy Marszałek tak mówił:

// Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to kurwy!
Opis: o sytuacji politycznej w kraju//

pozdrawiam jak zawsze 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1439991

Marszałek mówił dosadnie, ale trafnie, to zdanie, które przytoczyłaś jest chyba idealne jeśli chodzi o określenie sytuacji w kraju...dodałbym jeszcze cytat " Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" :))..pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1439995

Do jakiej  Trybeusie "kategori" sie zaliczasz do Narodu czy do ludzi

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1439999

czy tylko "kulturalnie" i po "ludzku" zapytałeś?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1440001

wydaje mi sie ze pytanie jest proste

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1440006

 

Juz pisałem o tym że w 2005 r. POPiS był gotowy.

Ale zorientowali się że przy 100% władzy w jednym reku nie byłoby na kogo zrzucić winy.

 

Więc podzielono role : " good cop" & "bad cop" .

Zabawa trwa.

Teraz jest okazja zrobic rozpierduche i przejąc władzę . Ale krety siedza w kretowisku.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1440027

...coś w tym jest, brak "wroga" jest niedobry, bo nie ma kim straszyć..sympatyków pis-u straszą posłowie pisu i to jest fakt

...zły glina i dobry glina...jest to stosowane w wielu instytucjach, ludzie nawet nie zdają sobie z tego sprawy, tak są zaczadzeni ...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1440039

Wybacz, jakoś nie potrafię wyczuć, czy jesteś za, czy może przeciw?

 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1440061